SWiSH Forum Strona Główna SWiSH Forum
Forum użytkowników programów SWiSH

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Problem z deklaracją zmiennych w obiektach duplikowanych
Autor Wiadomość
mario_online 
Początkujący



Pomógł: 1 raz
Dołączył: 10 Kwi 2005
Posty: 5
Skąd: 3-miasto
Wysłany: Pon 22 Lut, 2010 12:43   Problem z deklaracją zmiennych w obiektach duplikowanych

Witam.

Proszę o pomoc w następującej sprawie. Robię galerię zdjęć w SwishMAX 2. Mam problem z miniaturami zdjęć. Galeria generowana jest dynamicznie. Tzn dane o ilości zdjęć w danym katalogu pobierane są z zewnętrznego pliku tekstowego. Miniatury generuję za pomocą polecenia:

Kod:
duplicateMovieClip(thumb1,("thumb" + i2),i);


Mam obiekt wzorcowy do który powielam w pętli ładując jednocześnie odpowiednie miniatury:

Kod:
eval("thumb" + i2).thumbnails.loadMovie(_global.subdirectory + "thumb/thumb" + i + ".jpg");
eval("thumb" + i2).thLicznik.text = i; //nadawanie nr miniatury
eval("thumb" + i2).mynum = i2;


Do tego momentu wszystko działa tak jak to zaplanowałem, tzn ładują się wszystkie miniatury wraz z odpowiednią numeracją. Niestety nie wiem jak mam zrobić akcję kliknięcia oraz załadowania odpowiadającego miniaturze dużego zdjęcia. Nie wiem jak zadeklarować a następnie odczytać zmienne w duplikowanych elementach miniatur. Próbuję przypisać zmiennej „mynum” wartość zmiennej „i2”. Każdy duplikowany obiekt powinien mieć zadeklarowaną inną wartość zmiennej „mynum”.

Poniżej zawartość duplikowanego obiektu:

Kod:
onSelfEvent (enterFrame) {
    var mynum = 0;
    var newimage = int(mynum);
}
 
on (press) {     
    _global.slide = 0; //zatrzymywanie pokazu zdjęć
    _root.slideshow.image_place.play_pause.gotoAndStop("play"); //zmiana symbolu przycisku na PLAY
    _global.fullpatch2 = (_global.subdirectory + _global.filename + "10" + ".jpg"); //deklaracja ścieżki oraz nr zdjęcia
    _root.slideshow.image_place.image.loadMovie(_global.fullpatch2); //wgrywanie zdjęcia
    trace(newimage);
}


Może ktoś z Was przerabiał już ten temat lub wie jak deklarować zmienne w duplikowanych obiektach.

Szukałem odpowiedzi na różnych forach i pomimo tego że jest sporo materiału poświęconego galeriom robionym w Swish nie udało mi się znaleźć rozwiązania mojego problemu.

Z góry dziękuję za pomoc

Pozdrawiam Mariusz.
_________________
M@rio
 
 
     
^Januszr 



Pomógł: 216 razy
Dołączył: 11 Maj 2005
Posty: 1854
Skąd: Stolyca od urodzenia
Wysłany: Pon 22 Lut, 2010 13:31   

http://files.swish-tutori...file&id=1602%29
_________________
Niestety używam nieoficjalnych wersji Swish, które można zassać z forums.swishzone.com - jest na szczycie listy w BugsForum.
 
     
mario_online 
Początkujący



Pomógł: 1 raz
Dołączył: 10 Kwi 2005
Posty: 5
Skąd: 3-miasto
Wysłany: Pon 22 Lut, 2010 19:59   

Dzięki za namiar na tutka. Już z niego korzystałem. Swoja galerię zbudowałem w oparciu o ten tutorial. Gdzieś musiałem zrobić błąd, mam problem z tymi zmiennymi.
Gdyby ktoś miał do czynienia z podobnym przypadkiem będę wdzięczny za pomoc. :wink:

[ Dodano: Czw 25 Lut, 2010 22:35 ]
W celach testowych napisałem od nowa cały skrypt. Niestety nadal mam problem z deklaracją zmiennych. Pewnie chodzi o jakiś drobiazg który przeoczyłem ale nie jestem w stanie wyłapać tego błędu. Jako załącznik wysyłam plik SWI.

Z góry dzięki za pomoc.

duplicate_test.swi
Pobierz Plik ściągnięto 335 raz(y) 9.03 KB

_________________
M@rio
 
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Nowe zasady dotyczące cookies. Wykorzystujemy pliki cookies, aby nasz serwis lepiej spełniał Państwa oczekiwania. Można zablokować zapisywanie cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki.
         
Strona wygenerowana w 0.08 sekundy. Zapytań do SQL: 11