SWiSH Forum Strona Główna SWiSH Forum
Forum użytkowników programów SWiSH

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Zamknięty przez: mielu
Nie 05 Cze, 2011 16:37
www.thunders.pl
Autor Wiadomość
rockrobin 
Praktyk



Dołączył: 21 Cze 2010
Posty: 30
Skąd: Poznań
Wysłany: Wto 19 Kwi, 2011 17:24   www.thunders.pl

Witam,

Przedstawiam moją pierwszą stronę w Swish'u http://www.thunders.pl.
Strona dotyczy mojego zespołu.
Proszę o słowa krytyki ale mam nadzieję, że również jakieś pozytywne komentarze i wskazówki się znajdą;)

Od razu mam takie pytanie. Dlaczego przy zmianie na język angielski czcionka pogrubia mi się? Dodam że czcionka jest wstawiona jako obrazek jpg. Zmiana języków oparta jest na LoadMovie. Powtórzony zostaję index.php z tymi samymi rozmieszczeniami wszystkich elementów takich jak menu tyle, że już wszystko jest po angielsku. Mam nadzieję, że dobrze to wytłumaczyłem i rozumiecie o co mi chodzi;)

Proszę o ocenę...
 
     
Gyver
Praktyk


Dołączył: 17 Maj 2010
Posty: 25
Skąd: Katowice
Wysłany: Wto 19 Kwi, 2011 17:55   

Gdyby czcionka był jako obrazek png to pomyślałbym, że wersja angielska nakłada się na polską co powoduje pogrubienie, ale skoro to jpg to jedynym logicznym wytłumaczeniem może być to, że po prostu na tym jpgu jest grubsza czcionka (ewentualnie obrazek może być lekko rozciągnięty).

Co do strony:
- preloader całkowicie do wymiany
- czcionka w głównym menu nieczytelna
- przyśpieszyłbym animację pojawiania się tych szarych okine
- scroll w szarych oknach graficznie nie pasuje (mouse wheel nie działa)
- czcionka w szarych oknach też trochę nie pasuje
- muzyka się wyłącza po dojściu do końca
- odtwarzacz zamieniłbym na przycisk on/off sound
- nie da się nic skopiować z zakładki kontakt
- to szare okno mogłoby być bardziej atrakcyjne
- może jakieś ciekawe tło, albo size 100%?
 
     
^shastaan 



Pomógł: 72 razy
Dołączył: 09 Gru 2007
Posty: 688
Skąd: Rzeszów
Wysłany: Sro 20 Kwi, 2011 09:04   

100% za Gyverem. Wszystko co napisał mi tez nie pasuje. Szczególnie krój pisma w menu...

Dodam od siebie tylko, że coś masz bardzo pomylonego w teoretycznej wiedzy jeśli wrzucasz do swisha tekst w formie jpga... Jaki to ma sens? Jeden plus podaj bo ja mogę Ci podać sporo minusów.

Nie załączyłeś swi a zgadywać po Twoim opisie skąd ten problem faktycznie trudno.

Jeszcze dodam, że moja pierwsza strona w swish'u była znacznie gorsza :D
_________________
Prowadzę stacjonarne i zdalne szkolenia z grafiki, również ze SWiSH. Program ustalany indywidualnie w zależności od potrzeb klienta. Szczegóły na www.kreopka.pl
 
 
     
^Januszr 



Pomógł: 216 razy
Dołączył: 11 Maj 2005
Posty: 1854
Skąd: Stolyca od urodzenia
Wysłany: Sro 20 Kwi, 2011 09:29   

Czemu preloader tak długo się kręci? Zaimplementowałeś MP3 do SWF? :)
Może faktycznie, bardziej subtelny nieco lepiej by wyglądał...
Może warto wypośrodkować stronę także w poziomie??
Zmiana barwy albo wskaźnik (np. ten: http://swish.wodip.opole....?p=24390#24390) byłby całkiem na miejscu - pozwoliło by to orientować się, co kliknęliśmy;
Wejście w jakiś link nie powoduje jego deaktywacji;
Akceleracja przy wjeździe opisu ??
Skoro te "czcionki" to jpg, to problemów upatruj w tym, jak te jpg wykonałeś. Być może nadałeś obrazkowi jakąś przezroczystość i jak klikasz na ENG to jeden obrazek nakłada sięna drugi? :)
Zdrówko!
_________________
Niestety używam nieoficjalnych wersji Swish, które można zassać z forums.swishzone.com - jest na szczycie listy w BugsForum.
 
     
rockrobin 
Praktyk



Dołączył: 21 Cze 2010
Posty: 30
Skąd: Poznań
Wysłany: Czw 21 Kwi, 2011 20:56   

Dzięki za wszelkie słowa krytyki :D

Wiem, że czcionka jest nie za bardzo, ale kumpel to robił już jako całość. Tzn obrobił główne zdjęcie i zrobił akurat takie napisy. Sam oczywiście też wolę użyć czcionki systemowej i tak mam zamiar to zrobić. Jak tylko zmienię parę rzeczy to dam znać :wink:

Pytanie: jak zrobić by mouse wheel działał?

Co do muzyki to użyłem odtwarzacza z komponentów flasha. Pobiera on mp3 bezpośrednio z serwera więc pewno dlatego tak długo się ładuję. Rozumiem, że chodziło Wam o to by umieścić go bezpośrednio w bibliotece multimediów i stamtąd go odpalać?!

Cytat:
Wejście w jakiś link nie powoduje jego deaktywacji;

Nie za bardzo rozumiem o co chodzi :|
 
     
^Januszr 



Pomógł: 216 razy
Dołączył: 11 Maj 2005
Posty: 1854
Skąd: Stolyca od urodzenia
Wysłany: Czw 21 Kwi, 2011 21:29   

Cytat:
Nie za bardzo rozumiem o co chodzi :|
Jak już klikniesz na linka to pojawi się coś. Ale nadal możesz klikać na ten sam link - po co?? ??

Co do tego mp3 - dziwne bardzo, że plik swf waży ok 2mb :) - stąd moje przypuszczenia, że jest wrzucony do swf.
_________________
Niestety używam nieoficjalnych wersji Swish, które można zassać z forums.swishzone.com - jest na szczycie listy w BugsForum.
 
     
rockrobin 
Praktyk



Dołączył: 21 Cze 2010
Posty: 30
Skąd: Poznań
Wysłany: Nie 24 Kwi, 2011 19:09   

Jestem w trakcie modernizacji mojej strony. Mam takie pytanie... może bardziej prośbę.
Podoba mi się ten odtwarzacz (w załączniku) zaczerpnięty z gotowych szablonów stron, które są dostępne w Swish'u.

Jak można go przerobić by działał mi na stronie?
Jak przerobić skrypt na łatwiejszy w odbiorze dla amatora np. takiego jak ja? :wink:

Druga sprawa to że, nie mogę dodawać żadnych załączników. Nie chcę się wymądrzać, ale wydaję mi się, że administrator mógłby zmienić limit rozmiaru załącznika w ustawieniach forum. Wiem, że taka możliwość jest bo sam zajmuję się forum.
Chyba, że tylko ja mam ten problem z niewiadomych mi przyczyn.

Póki co wrzucam swi w eter http://www.filesonic.com/file/835468574/Music.swi
 
     
^Januszr 



Pomógł: 216 razy
Dołączył: 11 Maj 2005
Posty: 1854
Skąd: Stolyca od urodzenia
Wysłany: Pon 25 Kwi, 2011 11:15   

Możesz dodać załączniki - tylko, że zapewne nie duże. To i dobrze, że poprzez to forum nie daje się rozpowszechniać plików MP3. Ale jak usuniesz mp3 z zawartości pliku swi, to już daje się załączyć, prawda ?? ?? przyznam, że nie widzę żadnego sensu aby ten plik tam był, podobnie jak jakieś duże fotografie, w niektórych postach...
Anyway, wracając do tematu, to jasne, że da się, jednak o wiele łatwiej i przyjemniej skorzystać z pracy innych:
http://blog.swishzone.com/?p=1381
Możesz także zobaczyć jak i co z koniecznymi skryptami: http://swish.wodip.opole....opic.php?t=4903
A EQUALISER - czyli kilka belek, których ruch nie ma nic wspólnego z muzyką - to chyba sam potrafisz zrobić - (efekt move) :)
Jak nie poradzisz sobie ze skryptami w moich przykładach to daj znać.
_________________
Niestety używam nieoficjalnych wersji Swish, które można zassać z forums.swishzone.com - jest na szczycie listy w BugsForum.
 
     
rockrobin 
Praktyk



Dołączył: 21 Cze 2010
Posty: 30
Skąd: Poznań
Wysłany: Pon 25 Kwi, 2011 16:43   

Racja. Można załączniki dodawać do 256kb - taka informacja mi wyskoczyła.

Na temat. Nie chciałbym właśnie dodawać już żadnych player'ów rozbudowanych jak w przykładach, które mi podałeś Januszr. Chciałbym dokładnie dodać ten prosty przycisk z belkami bo wygląda schludnie jak dla mnie :D Będę kombinował jak go przerobić by działał jak na stronie z szablonów dostępnych w Swish'u.

Mam kolejne pytanie, które pojawiło mi się w trakcie modyfikacji strony.
Dlaczego po włączeniu języka angielskiego menu angielskie nakłada mi się na polskie?

Film jest zrobiony na zasadzie, że w głównej animacji (index) po kliknięciu przycisku ENG ładuję się jeszcze raz index tyle, że z angielskim menu. Nie mogę rozgryźć dlaczego jedno menu nakłada mi się na drugie. Czy to ma coś w spólnego, że w głównym swi jest kontener i w swi ENG też jest kontener? Ale według mnie to chyba musi być przecież. Chyba, że się mylę...
 
     
^Januszr 



Pomógł: 216 razy
Dołączył: 11 Maj 2005
Posty: 1854
Skąd: Stolyca od urodzenia
Wysłany: Pon 25 Kwi, 2011 17:42   

czyli jak to zrobiłeś? dwa oddzielne pliki swf?? ładowane?? A robisz unload ?? Jakoś nie widzę źródeł i trudno mi się domyślać.

Player - możesz wybrać najbardziej rozbudowany jaki chcesz a następnie wywalić poprzez zwykłe usuwanie to czego nie chcesz. "Schludnie" to tylko kwestia gustu i jak dla mnie migające szmiry nie są wybitnie schludne. Ale wracając do sprawy - próbowałem podpowiedzieć ci rozwiązania działające, bo jak dasz skrypty do klawiszy i movie clipów jak w podanych przykładach to resztę - wygląd dopasujesz jak chcesz... Oczywiście jest ze 30 playerów godnych uwagi na forum swishzone.com -- polecam :)
_________________
Niestety używam nieoficjalnych wersji Swish, które można zassać z forums.swishzone.com - jest na szczycie listy w BugsForum.
 
     
rockrobin 
Praktyk



Dołączył: 21 Cze 2010
Posty: 30
Skąd: Poznań
Wysłany: Pon 25 Kwi, 2011 18:11   

Dokładnie tak to zrobiłem:) generalnie każda zakładka to oddzielny swi. Wydaję mi się że tak jest łatwiej edytować taką stronę. Z drugiej strony nie mam opanowanego sposób z nextScene więc stosuje w/w sposób. Dodam jeszcze że nie zastosowałem unloadMovie ani razu, ale czy jest to błąd? A jeśli tak to w jaki sposób wpływa na przebieg animacji. Domyślam się, że chodzi na pewno o prędkość odczytu plików.

[ Dodano: Pon 25 Kwi, 2011 20:47 ]
Dobra temat już ogarnąłem i działa :D :D
Januszr dzięki za podpowiedź z tym unLoadMovie. Zapomniałem o tym.
Zagłębiłem się trochę w ten temat i okazuję się, że to całkiem prosta sprawa. Wystarczy trochę pomyśleć :wink:

W polskiej wersji zrobiłem poprawki stosując się do wcześniejszych wypowiedzi kolegów np. odnośnie szybkości wjazdu podkładu pod tekst. Zmieniłem również czcionkę menu o raz dodałem efekty dźwiękowe. Nadal będę po kolei modernizował stronę.

Dzięki za wszelką pomoc :D
 
     
^Januszr 



Pomógł: 216 razy
Dołączył: 11 Maj 2005
Posty: 1854
Skąd: Stolyca od urodzenia
Wysłany: Wto 26 Kwi, 2011 16:41   

proszę...
_________________
Niestety używam nieoficjalnych wersji Swish, które można zassać z forums.swishzone.com - jest na szczycie listy w BugsForum.
 
     
rockrobin 
Praktyk



Dołączył: 21 Cze 2010
Posty: 30
Skąd: Poznań
Wysłany: Sro 01 Cze, 2011 16:46   

Witam,

Proszę o pomoc bo już nie mam pojęcia jak to ugryźć :(
Przeszukałem forum, ale nie znalazłem nic co rozwiązywało by mój problem.
Chodzi mi o to by błysk przechodził po napisie. Jest to plik png wyeksportowany z Photoshopa bez tła. Swish importuje go jako prostokąt. Jak to zmienić na krzywe czy jest może jakiś inny sposób by błysk przechodził tylko po napisie. Z góry dzięki z pomoc.
Dołączam plik http://www.fileserve.com/file/6waq2E3
 
     
Gyver
Praktyk


Dołączył: 17 Maj 2010
Posty: 25
Skąd: Katowice
Wysłany: Sro 01 Cze, 2011 19:03   

W 'krzywe'/wektor nie dasz rady tego zmienić. Proponuję odpuścić ten efekt ze względu na dużą wagę pliku png i przede wszystkim takie efekty były modne kilka dekad temu w pierwszych grach komputerowych :) Efekt końcowy na pewno Cię nie zadowoli.
 
     
^Januszr 



Pomógł: 216 razy
Dołączył: 11 Maj 2005
Posty: 1854
Skąd: Stolyca od urodzenia
Wysłany: Sro 01 Cze, 2011 19:08   

Zrób sobie mniej lub bardziej dopasowane elementy z krzywych przypominające kształt napisu (pen tool). Potem zgrupuj je w kształt. Dalej maskuj jak w załączniku. Nie są mi znane metody użycia w ten sposób bitmap.
Oczywiście dasz radę zmienić rysunek na vektory używając np CorelTrace albo innych programów do vektoryzacji (np macromedia flash) - ale to nie będzie zrobione dobrze.

EDIT:
miałem chwilę i zrobiłem niemal do końca ...

Logo_błysk2.swi
thunde maska
Pobierz Plik ściągnięto 754 raz(y) 147.37 KB

maska.swi
maska i błysk
Pobierz Plik ściągnięto 762 raz(y) 23.85 KB

_________________
Niestety używam nieoficjalnych wersji Swish, które można zassać z forums.swishzone.com - jest na szczycie listy w BugsForum.
 
     
rockrobin 
Praktyk



Dołączył: 21 Cze 2010
Posty: 30
Skąd: Poznań
  Wysłany: Czw 02 Cze, 2011 18:00   

Dzieki Januszr o to mi właśnie chodziło :D
Może i to było modne parę dekad temu :P ale potrzebowałem właśnie tego się dowiedzieć i się dowiedziałem.

Zatem pociskam baton - pomógł :D
 
     
^Januszr 



Pomógł: 216 razy
Dołączył: 11 Maj 2005
Posty: 1854
Skąd: Stolyca od urodzenia
Wysłany: Czw 02 Cze, 2011 18:45   

rockrobin No proszę bardzo. Niestety patrząc na wypowiedzi powyżej chce mi się usuwać takie posty. Nic nie wnosi tylko sieje kwas. Gyver nie ma podstawowej wiedzy o grafice i wektoryzacji a wypowiada się - jakże pewnie :) .. Smutno się robi nawet czytając ostanie zdanie twierdzące, że to co zrobisz i tak będzie syf. Smutne te niektóre trolle.
_________________
Niestety używam nieoficjalnych wersji Swish, które można zassać z forums.swishzone.com - jest na szczycie listy w BugsForum.
 
     
Gyver
Praktyk


Dołączył: 17 Maj 2010
Posty: 25
Skąd: Katowice
Wysłany: Czw 02 Cze, 2011 20:19   

Między syfem a nie zadowoleniem z pracy jest chyba pewna różnica. Chciałem oszczędzić rockrobinowi pracy.
Nigdy nie słyszałem o wektoryzacji półprzeźroczystego gradientu, ale jeżeli jest to możliwe to przepraszam że wprowadziłem w błąd. Mogę wiedzieć jaki format obsługuje półprzeźroczystość wektorową?

Wszystkie moje próby skończyły się fiaskiem:
- Półprzeźroczysty obiekt stworzony w Draw po zapisaniu i otworzeniu ponownym (we wszystkich możliwych formatach oprócz corelowskich) już nie jest półprzeźroczysty.
- Po stworzeniu półprzeźroczystego gradientu w Draw i przeniesieniu go do SM przeźroczystkość zamienia się na biały kolor.
- Przekształcenie w mapę bitową w programie Draw też nic nie daje (nie mam jak sprawdzić Trace)

Nie ukrywam że bardzo chciałbym zobaczyć taki gradient w jakimś uniwersalnym formacie.

Co do tego, że mój powyższy post nic nie wnosi:
- byłem przekonany że taka wektoryzacja jest nie możliwa w 99,9% (podstawy grafiki posiadam, ale skoro taka operacja jest możliwa to przyznaję że mam braki) co miało być niejako odpowiedzią na pytanie autora tematu.
- wysunąłem propozycję

Można powiedzieć, że ten post nic nie wnosi ale zostałem niejako zmuszony do jego napisania. Więc od razu przeproszę za offtopic ubiegając poniższe posty sugerujące to.
 
     
^Januszr 



Pomógł: 216 razy
Dołączył: 11 Maj 2005
Posty: 1854
Skąd: Stolyca od urodzenia
Wysłany: Czw 02 Cze, 2011 22:38   

Gyver, Swish to program bardziej wektorowy. Wypluj z corela WMF lub SWF i zaimportuj do swish. Wszystkie gradienty, przejścia, linie, kolory zostaną...
_________________
Niestety używam nieoficjalnych wersji Swish, które można zassać z forums.swishzone.com - jest na szczycie listy w BugsForum.
 
     
^shastaan 



Pomógł: 72 razy
Dołączył: 09 Gru 2007
Posty: 688
Skąd: Rzeszów
Wysłany: Pią 03 Cze, 2011 09:31   

Encapsulated Post Script (EPS) - najbardziej uniwersalny format wektorów na świecie. Bardzo ładnie rozumie i przenosi gradienty oraz opacity z corela, illustratora...

@Januszr, @Gyver
Illustrator (nie wiem jak corel ale pewnie też) potrafi eksportować swfy, które swish bardzo ładnie importuje (opcja import animation). W załączniku przykład wyeksportowanego z AI swfa z gradientem z alpha 0 i "blend'em". Nie wiem czego nie przenosi. Przenosi wszystko co ja wymyśliłem do tej pory.

import.rar
Pobierz Plik ściągnięto 341 raz(y) 3.48 KB

_________________
Prowadzę stacjonarne i zdalne szkolenia z grafiki, również ze SWiSH. Program ustalany indywidualnie w zależności od potrzeb klienta. Szczegóły na www.kreopka.pl
 
 
     
Gyver
Praktyk


Dołączył: 17 Maj 2010
Posty: 25
Skąd: Katowice
Wysłany: Pią 03 Cze, 2011 13:39   

Nie wiem czemu ale WMF i EPS u mnie zamieniają na biały kolor. (btw SM nie wspiera EPS)
Jednak na początku mówiłem o przerobieniu obrazka png z gradientem na plik wektorowy. Nie o stworzeniu nowego.
Wiem, że lepiej stworzyć taki gradient w SM i nie przejmować się formatami, ale chodzi mi o samo przerobienie obrazka półprzeźroczystego gradientu w png na obrazek wektorowy.

Jak będę miał okazję spróbuję zrobić to w Corel Trace.
 
     
^Januszr 



Pomógł: 216 razy
Dołączył: 11 Maj 2005
Posty: 1854
Skąd: Stolyca od urodzenia
Wysłany: Pią 03 Cze, 2011 16:52   

Cytat:
Nie wiem czemu ale WMF i EPS u mnie zamieniają na biały kolor

tego typu sytuacja występuje w swish gdy wpisany jest kradziony kod odblokowania programu. Podobnie z odwracaniem textu :) To takie udogodnienia od producenta, że da się wiele kodów wklepać, ale tylko jeden jest ok.
_________________
Niestety używam nieoficjalnych wersji Swish, które można zassać z forums.swishzone.com - jest na szczycie listy w BugsForum.
 
     
^shastaan 



Pomógł: 72 razy
Dołączył: 09 Gru 2007
Posty: 688
Skąd: Rzeszów
Wysłany: Pią 03 Cze, 2011 17:02   

busted :D
_________________
Prowadzę stacjonarne i zdalne szkolenia z grafiki, również ze SWiSH. Program ustalany indywidualnie w zależności od potrzeb klienta. Szczegóły na www.kreopka.pl
 
 
     
Gyver
Praktyk


Dołączył: 17 Maj 2010
Posty: 25
Skąd: Katowice
  Wysłany: Pią 03 Cze, 2011 17:19   

Hehe... :D

Źle się zrozumieliśmy. Przeźroczyste tło jest zamieniane na biały kolor od razu po zapisie pliku WMF i EPS. Pliki te otwierałem ponownie w Corelu, a nie w SM.

Nie posiadam kradzionego kodu odblokowania programu.
 
     
^Januszr 



Pomógł: 216 razy
Dołączył: 11 Maj 2005
Posty: 1854
Skąd: Stolyca od urodzenia
Wysłany: Pią 03 Cze, 2011 18:12   

mielu, zamknij temat proszę. Nie piszemy za wiele co ma wspólnego cokolwiek z tematem, rozwiązanym tematem.
_________________
Niestety używam nieoficjalnych wersji Swish, które można zassać z forums.swishzone.com - jest na szczycie listy w BugsForum.
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Nowe zasady dotyczące cookies. Wykorzystujemy pliki cookies, aby nasz serwis lepiej spełniał Państwa oczekiwania. Można zablokować zapisywanie cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki.
         
Strona wygenerowana w 0.19 sekundy. Zapytań do SQL: 17