SWiSH Forum Strona Główna SWiSH Forum
Forum użytkowników programów SWiSH

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Problem z wbudowanym template.
Autor Wiadomość
krzywy105 
Doradca


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 09 Kwi 2011
Posty: 68
Skąd: Małopolska
Wysłany: Sob 09 Kwi, 2011 20:48   Problem z wbudowanym template.

Na początku chciałbym się przywitać jako nowy forumowicz.
Witam :)

Jestem kompletnym nowicjuszem w temacie Swisha. Postanowiłem się pobawić wbudowanym template o nazwie "Squared Colors" i w kreatorze nie mogę zmienić koloru tekstu menu (w sekcji main -> menu setings). Czy ktoś wie jak można to zrobić lub mógłby sprawdzić u siebie czy też jest z tym problem?

pozdrawiam.
 
     
^Januszr 



Pomógł: 216 razy
Dołączył: 11 Maj 2005
Posty: 1854
Skąd: Stolyca od urodzenia
Wysłany: Sob 09 Kwi, 2011 21:26   

Template to syf.
Kreatory i wizardy to syf.
Zostało to opracowane tylko po to aby sprzedawać pod pretekstem "łatwo uzupełnić" a tak na prawdę to nie jest wcale łatwo i wcale przyjemnie.
Znajdź opcję "Allow manual editing" - będziesz mógł pozmieniać cokolwiek.

A jak jesteś początkujący to może warto zamiast bawić się template pobawić się tutorialami?

allowmanulaediting.gif
Plik ściągnięto 4434 raz(y) 3.66 KB

_________________
Niestety używam nieoficjalnych wersji Swish, które można zassać z forums.swishzone.com - jest na szczycie listy w BugsForum.
 
     
krzywy105 
Doradca


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 09 Kwi 2011
Posty: 68
Skąd: Małopolska
Wysłany: Nie 10 Kwi, 2011 11:16   

Zdaje sobie sprawę że lepiej uczyć się właściwego projektowania ale chciałem sprawdzić możliwości edycji wbudowanych template i już na tym etapie napotykam jak mi się wydaje błędy programu.

Co do tutoriali jest gdzieś dostępny tutorial opisujący cały proces tworzenia strony?
Jeśli ktoś ma miejsca z takimi tutorialami to byłbym wdzięczny za podzielenie się tą wiedzą.
Tutoriale które są na swish.pl opisują bardziej poszczególne efekty lub banery a nie cały proces tworzenia strony.
 
     
^Januszr 



Pomógł: 216 razy
Dołączył: 11 Maj 2005
Posty: 1854
Skąd: Stolyca od urodzenia
Wysłany: Nie 10 Kwi, 2011 12:08   

Strona w swf to film złożony z efektów o których pisałeś. Co zatem masz na myśli
Cytat:
cały proces tworzenia strony
?

Ustawiasz sobie wielkość filmu a potem robisz to co wyobraźnia podpowiada :)

Nie spotkałem tutoriala jak od początku zrobić, typu:
- urodź się
- dorośnij
- zdobądź komputer
- naucz się nim posługiwać
- zakup swish
- uruchom komputer
- zainstaluj swish
- uruchom swish

itd..
_________________
Niestety używam nieoficjalnych wersji Swish, które można zassać z forums.swishzone.com - jest na szczycie listy w BugsForum.
 
     
krzywy105 
Doradca


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 09 Kwi 2011
Posty: 68
Skąd: Małopolska
Wysłany: Nie 10 Kwi, 2011 13:48   

Może zacznę od tego że dla kogoś kto nie zna się na animacji flash (póki co za takiego się uważam) pojęcie że strona to film nie jest jasne. Robie standardowe strony ale chyba tu jest potrzebna troszkę inna logika....
Chodzi mi o interakcje miedzy menu i podstronami, jak skonstruować menu, podstrony a potem połączyć to w całość.

Rozumie że komuś kto jest zaawansowany w Swishu pytania mogą wydać się głupie i najlepiej by je było wyśmiać albo skomentować niepomocnymi uwagami ale jednak jeśli ktoś jest w stanie pomóc chociażby linkiem do tutoriala gdzie jest tworzona jakaś przykładowa strona to będzie duża pomoc. Bo z samymi efektami mogę zacząć kombinować ale wczesniej powinienem wiedzieć jak podejść do tworzenia mechaniki strony...
 
     
^Januszr 



Pomógł: 216 razy
Dołączył: 11 Maj 2005
Posty: 1854
Skąd: Stolyca od urodzenia
Wysłany: Nie 10 Kwi, 2011 17:25   

Nie ma głupich pytań - są tylko głupie odpowiedzi - patrz wyżej :)

We flash robisz film.
Fil możesz zatrzymać w dowolnym momencie.
Możesz także robić MovieClipy - czyli filmy w filmie, które są uruchamiane w danym momencie.
Menu, guziki, buttony - to elementy odwołujące się zwykle do akcji typu "idź do klatki i odtwarzaj" albo "idź do MovieClipu i odtwarzaj".
Jak to pojmiesz, to następnym krokiem będzie zastępowanie niektórych efektów skryptem, czyli zamiast "idź do klatki i odtwarzaj" zastosować można "uruchom skrypt".

Jakoś się tak złożyło, że Swisha używam ponad 10 lat głownie do robienia prezentacji. Może analogia do PałerPijnta rozjaśni Ci nieco sytuację?

Najłatwiej jest:
zrobić kilka scen - każda to podstrona, prócz pierwszej (co będzie zwykle za tło robić - USE AS BACKGROUND); w każdej scenie daj na np 10 klatce STOP. A potem powrzucaj co chcesz do odpowiednich scen - np kontakt, ofirmie, galeria, itd. Na koniec zrób linki - czyli menu. I tyle. A jak masz problemy to załączaj SWI i ślij posty tutaj - być może ktoś pomoże.

Powodzenia ! :)
_________________
Niestety używam nieoficjalnych wersji Swish, które można zassać z forums.swishzone.com - jest na szczycie listy w BugsForum.
 
     
krzywy105 
Doradca


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 09 Kwi 2011
Posty: 68
Skąd: Małopolska
Wysłany: Czw 14 Kwi, 2011 12:11   

Mam pytanie.

W jaki sposób można wy edytować komponent menu_kula_obrazków ?

Bo w swishu pokazuje się tylko jako klip bez możliwości edycji (chyba że coś źle robie?)

edit:

Już wiem jak edytować elementy ale pytanie jak zmienić kształt tych obrazkow np. na kwadraty albo jak dodac nowy element zintegrować go z tym komponentem aby działał?
Ostatnio zmieniony przez krzywy105 Czw 14 Kwi, 2011 12:25, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
^shastaan 



Pomógł: 72 razy
Dołączył: 09 Gru 2007
Posty: 688
Skąd: Rzeszów
Wysłany: Czw 14 Kwi, 2011 12:23   

zaznacz MC z componentem i przejdz do panelu parameters (ctrl+shift+F3) - tam możesz komponent "podregulować" do swoich potrzeb
_________________
Prowadzę stacjonarne i zdalne szkolenia z grafiki, również ze SWiSH. Program ustalany indywidualnie w zależności od potrzeb klienta. Szczegóły na www.kreopka.pl
 
 
     
^Januszr 



Pomógł: 216 razy
Dołączył: 11 Maj 2005
Posty: 1854
Skąd: Stolyca od urodzenia
Wysłany: Czw 14 Kwi, 2011 15:19   

http://blog.swishzone.com/?p=2607

Aby edytować:

Prawym klawiszem na MovieClipie
Object Atributes

odznacz wszystko i powinno dawać się edytować. Ew załącznik

menusphere.zip
menu sphere odblokowane
Pobierz Plik ściągnięto 262 raz(y) 70.88 KB

 
     
krzywy105 
Doradca


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 09 Kwi 2011
Posty: 68
Skąd: Małopolska
Wysłany: Czw 14 Kwi, 2011 18:30   

Mam pytanie w jakim dokładnie języku pisze się skrypty dla Swisha? I czy jest gdzieś dostępna dokładna dokumentacja do tego albo dobry kurs?

Na stronie swish.pl jest napisane:
Cytat:
Wsparcie dla Action Script
Produkt w pełni wspiera język skryptów Flash Action Script wraz z zaawansowaną obsługą klas.


czy to oznacza że można w pełni korzystać z języka ActionScript i jeśli tak to w której wersji??

ps. mam nadzieje że z pomocą forum nauczę się Swisha ;)
 
     
^Januszr 



Pomógł: 216 razy
Dołączył: 11 Maj 2005
Posty: 1854
Skąd: Stolyca od urodzenia
Wysłany: Czw 14 Kwi, 2011 19:22   

Ograniczenie od AS wersji 2. Nie ma obsługi AS 3.

Spróbuj wygóglać:

actionscript 2 reference pdf

Powinieneś znaleźć kilka pozycji.
_________________
Niestety używam nieoficjalnych wersji Swish, które można zassać z forums.swishzone.com - jest na szczycie listy w BugsForum.
 
     
krzywy105 
Doradca


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 09 Kwi 2011
Posty: 68
Skąd: Małopolska
Wysłany: Pią 15 Kwi, 2011 17:38   

No to kolejne pytanie.

W jakie sposób uzyskać efekt ruchu obiektu do określonego punktu ale bez początkowej informacji gdzie obiekt się na początku znajduje?

Chodzi o to ze np. chce mieć w filmie kilka przycisków i w zależności od tego który naciśniemy obiekt będzie przemieszczał się do określonego punktu. Jako że nie wiemy w jakiej kolejności będą naciskane przyciski to chciałbym w jakiś sposób określić tylko punkt docelowy ruchu.
 
     
^Januszr 



Pomógł: 216 razy
Dołączył: 11 Maj 2005
Posty: 1854
Skąd: Stolyca od urodzenia
Wysłany: Pią 15 Kwi, 2011 21:39   

Jak w załączniku.
Ale to już ostatni raz, gdy podsyłam rozwiązanie zamiast mieniać Twój plik.

klawisze_move_.swi
belka ruszająca się pod klawiszami
Pobierz Plik ściągnięto 235 raz(y) 65.33 KB

_________________
Niestety używam nieoficjalnych wersji Swish, które można zassać z forums.swishzone.com - jest na szczycie listy w BugsForum.
 
     
krzywy105 
Doradca


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 09 Kwi 2011
Posty: 68
Skąd: Małopolska
Wysłany: Sob 16 Kwi, 2011 10:58   

Wielkie dzięki.
Wystarczyła by może sama podpowiedź ale z plikiem napewno praktyczniejsze ;)
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Nowe zasady dotyczące cookies. Wykorzystujemy pliki cookies, aby nasz serwis lepiej spełniał Państwa oczekiwania. Można zablokować zapisywanie cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki.
         
Strona wygenerowana w 0.1 sekundy. Zapytań do SQL: 13