SWiSH Forum Strona Główna SWiSH Forum
Forum użytkowników programów SWiSH

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Gelria w budowie
Autor Wiadomość
smok3n 
Praktyk


Pomógł: 3 razy
Dołączył: 06 Sie 2009
Posty: 23
Skąd: Lublin
Wysłany: Pią 29 Sty, 2010 14:37   Gelria w budowie

Ostatnimi czasy pracuje nad czymś takim : GALERIA

Jak możecie ocenić moje wypociny, to proszę bardzo, nie oszczędzajcie swoich uwag.
_________________
Smok3n
 
     
Szymciosek 
Ekspert


Pomógł: 22 razy
Wiek: 32
Dołączył: 20 Lut 2009
Posty: 248
Skąd: Świdnica
Wysłany: Pią 29 Sty, 2010 17:45   

Więc tak:
- Przyczepię się do miniatur, w takim sensie, że nie podoba mi się wybieranie zdjęcia, zrób, aby wszystkie mini były widoczne i wtedy będzie czytelnie

- Zdjęcia duże też jakoś tak na boku, powinno być wyśrodkowane

- Możesz powiedzieć coś więcej o preloaderze do miniatur ?
 
 
     
smok3n 
Praktyk


Pomógł: 3 razy
Dołączył: 06 Sie 2009
Posty: 23
Skąd: Lublin
Wysłany: Sob 30 Sty, 2010 00:16   

Na wstępie, dziękuję za opinie, ponieważ jest pierwsza, to należą się pewne wyjaśnienia :

mianowicie, okno z fotką dużą, może być praktycznie w każdym miejscu i jakiegokolwiek rozmiaru, można przestawić, co do miniatur, wielkość też da się ustalić,

tworząc tą galerię, starałem się robić 'zmienne zależne', czyli jeżeli np. zmienisz rozmiar miniatury to zmieni się cała reszta ( trochę dużo obliczeń, ale nie trzeba zmieniać tysięcy zmiennych, o których za miesiąc zapomnę że tam wogóle są );

Odpowiedź do preloadera : znana funkcja MovieClipLoader(), dodaje Listener i wszystko da się robić, zmieniać rozmiar, pobierać dane na temat wagi pliku itp., lepsze od LoadMovie - ;

Oprócz tego, cały *swf czyta dane z XML'a, więc wszystko jest edytowalne, liczba zdjęć, opisy, tytuły itp. i ustawiane automatycznie, pozycja textu zależna od drugiego textu.
_________________
Smok3n
 
     
Szymciosek 
Ekspert


Pomógł: 22 razy
Wiek: 32
Dołączył: 20 Lut 2009
Posty: 248
Skąd: Świdnica
Wysłany: Sob 30 Sty, 2010 08:06   

Tak rozumiem, też robię wszystko co się da na XML, planuję ze znajomym całą stronę w pełni opartą właśnie na XML.

MovieClipLoader'a znam dobrze, ale jak go stworzyć/ustawić aby ładował miniatury po kolei ?
1,2,3,4... itd. żeby nie ładowało wszystkiego na raz.
 
 
     
smok3n 
Praktyk


Pomógł: 3 razy
Dołączył: 06 Sie 2009
Posty: 23
Skąd: Lublin
Wysłany: Sob 30 Sty, 2010 09:04   

Muszę przyznać że dochodziłem do tego metodą prób i błędów, trochę czasu się z tym męczyłem, ale wyszło, to jest mniej więcej tak :
Po wczytaniu XML'a, w pętli przetwarzanie robisz kolejne klipóy :
- tutaj funkcja duplicate.. , ale może być create.. jak kto woli
Kod:

for ( ... ){   
 duplicateMovieClip(...);
               
eval(_plik_duplikowany_).gotoAndPlay (_klatka_ladująca_zdjecie);
               
           };

czyli zasada prosta, wczytuje 1 rekord -> ładuje dane -> kiedy utworzy -> przechodzi do klatki z nowym klipem i tam jest funkcja MovieClipLoader
i tak po kolei, wszystko w pętli, ładuje, wczytuje, tworzy, idzie do klatki z loader'em i utworzony klip działa już poza pętlą, sam z siebie, dlatego to jest taki efekt po kolei, a nie wszystkie naraz.

Mam nadzieję że Ci to pomoże.
A tak przy okazji, bo wspomniałeś że robisz całą stronkę w XML'u, to mam jeszcze coś takiego : NEWSY XML , PRZEPRASZAM ZA OBRAŹLIWE SŁOWNICTWO W NEWSACH, ale to tylko przedsmak nerwów jakie towarzyszyły mi w tworzeniu tego skryptu.
_________________
Smok3n
 
     
Szymciosek 
Ekspert


Pomógł: 22 razy
Wiek: 32
Dołączył: 20 Lut 2009
Posty: 248
Skąd: Świdnica
Wysłany: Sob 30 Sty, 2010 09:22   

No newsy to akurat mały problem, ale dzięki, myślałem nad przesuwaniem góra <=> dół.

Co do MovieClipLoadera i klatek, to nie pracuje na klatkach, wszystko w kodzie, dlatego będę musiał sam myśleć chyba jak to zrobić.
 
 
     
mario_online 
Początkujący



Pomógł: 1 raz
Dołączył: 10 Kwi 2005
Posty: 5
Skąd: 3-miasto
Wysłany: Pią 26 Lut, 2010 07:53   

Witam.

Galeria wygląda naprawdę fajnie. Ja próbuję również stworzyć coś podobnego ale zawiesiłem się na deklaracji zmiennych w obiektach duplikowanych. Nie za bardzo rozumiem ten mechanizm. Widzę że Tobie się udało. smok3n mógł byś mi podpowiedzieć w jaki sposób mam zabrać się do tematu?

Poniżej przesyłam linka do mojego wątku w którym opisałem bardziej szczegółowo mój problem.

http://swish.wodip.opole....opic.php?t=4866

Mam jeszcze jedną uwagę do twojej galerii. Ja bym odwrócił przesuwanie się paska miniatur (tzn. przesuwasz kursor w prawo = pasek przesuwa się w lewo i na odwrót). Wydaje mi się że takie rozwiązanie było by bardziej intuicyjne.

Pozdrawiam M@rio.
_________________
M@rio
 
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Nowe zasady dotyczące cookies. Wykorzystujemy pliki cookies, aby nasz serwis lepiej spełniał Państwa oczekiwania. Można zablokować zapisywanie cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki.
         
Strona wygenerowana w 0.12 sekundy. Zapytań do SQL: 15