SWiSH Forum Strona Główna SWiSH Forum
Forum użytkowników programów SWiSH

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
To Będzie strona w Swishu
Autor Wiadomość
czajnik 
Bywalec


Wiek: 38
Dołączył: 01 Lip 2007
Posty: 19
Skąd: Warszawa
Wysłany: Czw 17 Sty, 2008 00:10   To Będzie strona w Swishu
   Moje WWW: www.jcd.pl


Projekt JCD v0.43

To projekt narazie narysowany, bede go wykonywał w swishu w trybie pełnoekranowym najprawdopodobniej. Jakies pomysły, sugestie moze efekty?? Planuje urzywać efektu blur z mykiem z 2 fotkami, rozmyta i nie rozmyta, no i jakie fajne rpzejscia ponajechaniu na elementy, pracuje jeszcze nad preloaderem..
 
     
Seb 
Ekspert



Pomógł: 28 razy
Wiek: 41
Dołączył: 09 Paź 2005
Posty: 591
Skąd: takie pytanie?
Wysłany: Czw 17 Sty, 2008 17:12   

bardziej mi się kojarzy z firmą produkującą panele podłogowe
 
     
czajnik 
Bywalec


Wiek: 38
Dołączył: 01 Lip 2007
Posty: 19
Skąd: Warszawa
Wysłany: Czw 17 Sty, 2008 22:03   
   Moje WWW: www.jcd.pl


Kto wie.. Może sie przebranżowie ;-], to moze poprosze o ocene ogolna nie zwizana z tematyką pracy a raczej w jej wyglądem i jakością wykonania, licze na sugestie itd..
 
     
^sl01k 



Pomógł: 42 razy
Wiek: 28
Dołączył: 15 Lis 2005
Posty: 355
Skąd: Trójmiasto
Wysłany: Czw 17 Sty, 2008 23:01   
   Moje WWW: cześć prac w stopce :)


adne tylko uwazaj na efekty dodane w SM2 gdyz sa lekko pamieciozerne w sensie troche warza ... pozatym projekt jest prosty wiec proponuje uzywac prostych efektow bez przegiec ... i pytanie zastanow sie na zrobieniem tego w xhtmlu projekt ... jest na tyle prosty ze w xhtmlu mozesz robic wrazenie .... a pamietajmy o tym ze przegladarki oraz wyszukiwarki nie lubia flasha ... a co do efektow jezeli ma to byc jednak flasj to zwykle fade i blur wystarczy ... ewentualnie jakies efekty photoshopowo-swishowe :) ze tak powiem :) jednak uwazaj na wage pliku :) moja zalota zasada <500k jest dopuszczalne :) a ogolnie staram sie <250 :)
uzytkownikow wkurza czekanie :) pamietajmy ....
u ciebie samo tlo bedzie warzyc z 150kwiec nieprzegnij czasem :) ciezko jest czasem zachowac umiar ... :) puki co jest ladnie :)
_________________
mam 12 lat i dopiero się uczę

http://sl01k.cal.pl/portfolio/
http://fachowo.co
 
     
czajnik 
Bywalec


Wiek: 38
Dołączył: 01 Lip 2007
Posty: 19
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pią 18 Sty, 2008 10:09   
   Moje WWW: www.jcd.pl


Generalnie w pełni sie z toba zgadzam i tez najchetniej bym to zrobil w html+css jednak jeste jeden problem w sumie najwieszy, jak widzisz tło strony jest niejednorodne i musi miec spora rozdzielczosc a co za tym idzie pewnie bedzie wazylo okolo 200-300kb, talatego albo ktos mi powie jak zrobic prelader do plikow z htmla co jest dla mnie nie do zroioenia, nie mam pojecia jak sie za to zabrac albo pozostaje jedynie full swish :-) bo tam mozemy zrobic fajny preloader i nie bedzie problemu z ladowanie tla bo to bedzie gwarantowal preloader..
 
     
^sl01k 



Pomógł: 42 razy
Wiek: 28
Dołączył: 15 Lis 2005
Posty: 355
Skąd: Trójmiasto
Wysłany: Pią 18 Sty, 2008 12:02   
   Moje WWW: cześć prac w stopce :)


da sie to teoretycznie zrobic .... tylko jezeli ktos ma wylaczone w przegladarce pobieranie plikow ... to niebedzie dzialac :) ale standardowo jest to wlaczone .....

wiec robisz preloader ktory laduje ci pliki ktore wykorzystasz w stronie html ....laduje ci je ale niemusi wyswiwetlac .... :) ... czyli kilka plikow jpg ... a jak skonczy dajesz mu URL na top i strona sie odrazu wgrywa ...
czy napewno ...
wejdz na www.lamdrew.com.pl - strona wazy niecale 500k o bedzie sie ladowac .... nastepnie jak sie4 zaladuje dopisz /head.swf .... czy sie laduje ? nie.... ok na glownej stronie oworz se galerie meble ... - bedzie sie ladowac ...... nastepnie wpisz .... www.lamdrew.com.pl/galeriameble.swf .... czy sie laduje ? .... nie
_________________
mam 12 lat i dopiero się uczę

http://sl01k.cal.pl/portfolio/
http://fachowo.co
 
     
czajnik 
Bywalec


Wiek: 38
Dołączył: 01 Lip 2007
Posty: 19
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pią 18 Sty, 2008 17:45   
   Moje WWW: www.jcd.pl


Po pierwsze to swietna stronka :-)
Po drugie to faktycznie działa!!
A po trzecie, to jak załadowac plik zewnetrzny do swf?? getfile ?? czy czym innym, przydała by sie podpoweidz.. :-)
 
     
^sl01k 



Pomógł: 42 razy
Wiek: 28
Dołączył: 15 Lis 2005
Posty: 355
Skąd: Trójmiasto
Wysłany: Pią 18 Sty, 2008 19:12   
   Moje WWW: cześć prac w stopce :)


po pierwsze: dziekuje
po drugie: wiem
po trzecie: zwyczajnie zwykly preload: _gdzies_tam_jakis_sprite_poza_widokiem.loadMovie("cos_tam_np_tlo.jpg");

obecnie jestem na wyjezdzie nie na swoim roboczym kompie wiec pliku nieprzygotuje ...
_________________
mam 12 lat i dopiero się uczę

http://sl01k.cal.pl/portfolio/
http://fachowo.co
 
     
czajnik 
Bywalec


Wiek: 38
Dołączył: 01 Lip 2007
Posty: 19
Skąd: Warszawa
Wysłany: Sob 19 Sty, 2008 10:30   
   Moje WWW: www.jcd.pl


Dzieki, powinno wystarczyc :-) a jak nie to sie odezwe, chociaz i tak siepewnie doezwe bo bede zapewne miał problemy zeby zrobic przewijanie tych fotek skryptem zeby ladowal mi fotki z katalogu wszystkie jakie sa bez deklarowania ich gdzie indziej.. czytliodpala se katalog i laduje wszystkie pliki z niego jakleci.. ;-]
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

SWiSH - Create Flash animaton the easy way

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Nowe zasady dotyczące cookies. Wykorzystujemy pliki cookies, aby nasz serwis lepiej spełniał Państwa oczekiwania. Można zablokować zapisywanie cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki.
         
Strona wygenerowana w 0.12 sekundy. Zapytań do SQL: 14