SWiSH Forum Strona Główna SWiSH Forum
Forum użytkowników programów SWiSH

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Kompatybilność plików gif i swf ze SWiSH'em.
Autor Wiadomość
qncept 
Ekspert
Grafik komputerowy.



Pomógł: 4 razy
Wiek: 89
Dołączył: 04 Kwi 2006
Posty: 275
Skąd: Z kątowni
Wysłany: Wto 20 Cze, 2006 13:28   Kompatybilność plików gif i swf ze SWiSH'em.

Czasami tak jest, że chcemy dodać siakiś gif do SWiSH'a lub swf ale nie można bowiem wyskakuje error i ciuuu zamyka się soft lub przy imporcie niby wczytuje klatki a potem nie działa.
Podam pare przykładów - które ułatwiają mi edycję wyżej wspomnainych typów plików ( że nie ma zadnej magangi :D ).

Z góry zaznaczam, że wymienione przeze mnie programy są komercyjne, więc bez licencji można niewytańczyć ale dla chcącego nie ma nicz trudnego :) .

Tak więc jak sie nie da wrąbać gotowego swf do SWiSH'a to zamieniam go na gifa w > ADShreit SWF to VIdeo Converter Pro w którym ustawiam ilośc klatek oraz export gif w ustawieniach w Color Depth na 24 bits ( True Color ) w przeciwnym raziątku nasz gif będzie mial efekt noise :P tzn. przy 8 bitach ( 256 Kolorach ) przedobrzymy ciutke i kaszana się stanie.
Następnie edytuję tenże gif w > Ulead Gif Animator redukując zbędne klatki w razie potrzeby oraz prędkość a na sam koniec Save As - swf with jpg. Mozna także edytować w > EximiousSoft GIF Creator który ma tą samą funkcję. Tak wykonane swf wchodzą śmiało w SWiSH'a tylko trza pamiętac żeby zoptymalizować sharpes składajace się na całość ja bierę opcję w Properties garfiki na Quality 75 % i fertych, a żeby się nie bawic zaznaczam ctrl + a wsie layery i buch w Propa.
Hmmm co jeszcze z plikami avi jest podobnie zamieniam je na swf np w > SWiSHVideo lub w > Wildform Flix i analogicznie jak wyżej, no ale przedtem warto spróbować czy nie da rady bezpośrednio wewalić przekonwertowany plik w Szmerka ( zależy wszystko od danych binarnych pliku) :D .
Bez problemu mozna edytować pliki z efektami tekstowymi zrobionymi w > Goldshell Flax ... wsio współgra.
Jak więc widzicie drogie Panie ( są tu siakeś Panie ) i drodzy Panowie nie ma łatwo i trzeba się powyginac i pokombinowac ciutkę jak się chce coś zrobić. i jak napisal jeden z pisarzy "(...) żeby nie błądzić w poszukiwaniu starconego czasu" po mojemu nie marować na nieudactwie napisałem to bowiem sprawdziłem to wielokrotnie.
Życze miłej zabawy :!: :!: :!: :D
_________________
Pozdrawiam Wszystkich ...
... et bon Courage et Toujours en Avant
____________________________________-

moje projekty :

http://www.qncept.ovh.org

http://www.qncept.ovh.org/qndesign.html
 
     
nugatt 



Pomógł: 75 razy
Wiek: 42
Dołączył: 16 Maj 2005
Posty: 1389
Skąd: Warszawa
Wysłany: Wto 20 Cze, 2006 13:55   

ło jeju. cóż za piękny język. :-/
_________________
tomekf /// swishmaxxx
 
 
     
qncept 
Ekspert
Grafik komputerowy.



Pomógł: 4 razy
Wiek: 89
Dołączył: 04 Kwi 2006
Posty: 275
Skąd: Z kątowni
Wysłany: Wto 20 Cze, 2006 14:31   

Jo tam piękny :arrow: życie jest piękne :o
_________________
Pozdrawiam Wszystkich ...
... et bon Courage et Toujours en Avant
____________________________________-

moje projekty :

http://www.qncept.ovh.org

http://www.qncept.ovh.org/qndesign.html
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Nowe zasady dotyczące cookies. Wykorzystujemy pliki cookies, aby nasz serwis lepiej spełniał Państwa oczekiwania. Można zablokować zapisywanie cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki.
         
Strona wygenerowana w 0.1 sekundy. Zapytań do SQL: 13