SWiSH Forum Strona Główna SWiSH Forum
Forum użytkowników programów SWiSH

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Łączenie flash z php oraz wysyłanie plików txt na serwer
Autor Wiadomość
Master Xgm
Praktyk


Dołączył: 08 Lut 2014
Posty: 21
Skąd: Polska
Wysłany: Sob 08 Lut, 2014 21:56   Łączenie flash z php oraz wysyłanie plików txt na serwer

Witam.
Mam kilka pytań związanych z flashem.
1. Jak połączyć plik php z flashem? Chodzi o to, że jest skrypt rejestracji w php, potem ktoś się loguje i ukazuje mu się jego nick w danym polu.
2. Czy da się zrobić żeby jak ktoś zdobędzie drugi poziom i wyjdzie z gry a po godzinie do niej wróci to żeby zaczynał od tego drugiego poziomu, a nie od pierwszego? Najlepiej jakieś rozwiązanie typu zapisanie w pliku txt na serwerze i wczytanie go. Np. gra by szukała pliku txt o nazwie takiej jak nick gracza a jeżeli go nie znajdzie to będzie tworzyła nowy, aktualizowała go i wczytywała?
( Wszystko co tu napisałem to moje propozycje i pytania czy coś takiego jest realne. Najważniejsze żeby nie zapisywał informacji o graczu na komputerze bo wtedy będzie mógł je szybko edytować.)
Z góry dzięki za pomoc.
 
     
^Januszr 



Pomógł: 216 razy
Dołączył: 11 Maj 2005
Posty: 1854
Skąd: Stolyca od urodzenia
Wysłany: Nie 09 Lut, 2014 13:15   

Tak. Była by to dosyć spora aplikacja php. Przecież na tej zasadzie działają rankingi w grach FLASH - prawda? Flash to zwykły pośrednik w przekazaniu danych do php i równie dobrze mógłby by to być (i jest przecież) HTML.
_________________
Niestety używam nieoficjalnych wersji Swish, które można zassać z forums.swishzone.com - jest na szczycie listy w BugsForum.
 
     
mielu 


Pomógł: 131 razy
Wiek: 47
Dołączył: 06 Kwi 2006
Posty: 1177
Skąd: Kraków
Wysłany: Nie 09 Lut, 2014 22:29   

Ad. 1 Na formu są przyklady komunikacji z php (w obie strony)
Ad. 2 Dane można przechowywać zarówno w pliku tekstowym jak i w badzie danych, ja wybrał bym tą drugą opcje.
 
     
Master Xgm
Praktyk


Dołączył: 08 Lut 2014
Posty: 21
Skąd: Polska
Wysłany: Pon 10 Lut, 2014 14:38   

Mielu:
Wiem, że baza danych jest dużo lepsza i bezpieczniejsza, ale tworzenie tabeli, nauka języka sql bardzo mnie zniechęciła więc wole na początek zapisywanie do pliku txt.
 
     
mielu 


Pomógł: 131 razy
Wiek: 47
Dołączył: 06 Kwi 2006
Posty: 1177
Skąd: Kraków
Wysłany: Pon 10 Lut, 2014 19:57   

Zobacz tutaj http://swish.wodip.opole....highlight=mysql
Tam jest prosty przykład sa pliki php swi sql może to Cie przekona. Co prawda pliki są z przed 7 lat ale nadal działają :D
 
     
Master Xgm
Praktyk


Dołączył: 08 Lut 2014
Posty: 21
Skąd: Polska
Wysłany: Wto 11 Lut, 2014 14:35   

Chyba się zdecyduje na tą bazę danych :) Tylko jak zwykle mam jakiś problem. Z mysql jestem swieży i nie rozumiem o co chodzi za bardzo bo jak zwykle musiał mi wyskoczyć błąd. Z bazą danych się połączyłem, tylko że jest jakiś problem. W tym okienku na tekst stworzonym w swishu pokazuje się : "Warning: mysql_fetch_array() expects parameter 1 to be resource, boolean given in /home/u370470437/public_html/mysql.php on line 16". Wiesz może co robię, źle lub jak to naprawić?

[ Dodano: Wto 11 Lut, 2014 18:41 ]
A i jeszcze jedno, da się coś zrobić z tym swishem, żeby nie zacinał się co chwile przy eksoprcie plików. Bo widzę, że ledwo z nim zacząłem, a już chyba z nim zaraz skończe. Dużo osób ma z tym problem i pisze, że to "słynny" błąd swisha. Jest na to jakiś sposób oprócz ciągłego reinstalowania i instalowania swisha?
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Nowe zasady dotyczące cookies. Wykorzystujemy pliki cookies, aby nasz serwis lepiej spełniał Państwa oczekiwania. Można zablokować zapisywanie cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki.
         
Strona wygenerowana w 0.1 sekundy. Zapytań do SQL: 14