SWiSH Forum Strona Główna SWiSH Forum
Forum użytkowników programów SWiSH

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Szukam pomocy / tutoriali / materiałów to rozbudowanego menu
Autor Wiadomość
arczero 
Początkujący


Dołączył: 24 Kwi 2013
Posty: 3
Skąd: i dokąd?
Wysłany: Sro 24 Kwi, 2013 13:50   Szukam pomocy / tutoriali / materiałów to rozbudowanego menu

Witam,
Mam do wykonania projekt Menu (program), które będzie służyć jako prosty kurs. Postanowiłem do tego wykorzystać SwishMaxa i poszukuję poradników jak się do tego zabrać bo jestem w tym programie zielony.

Mam jeszcze kilka pytań z tym związanych.
Czy SwishMax będzie do tego odpowiednim narzędziem?
Jaką wybrać wersję SwishMaxa?
Czy trudne będzie stworzenie menu/programu, w którym będzie się głównie znajdował sam tekst z przejściami i wyborami do tematów zagadnień (bez żadnych raczej animacji ew. przyciski)?
Wizja projektu: Da się podzielić okno głównego programu na części tzn. w 1 będzie spis treści, w 2 opis, w 3 pomoc a w 4 "plik tekstowy" z możliwością pisania przez użytkownika i ewentualnie zapisem do pliku?
Czy w SwishMaxie znajdę gotowe komponenty graficzne do budowy takiego programu?

Dziękuję z góry za wskazówki :)
 
     
^Januszr 



Pomógł: 216 razy
Dołączył: 11 Maj 2005
Posty: 1854
Skąd: Stolyca od urodzenia
Wysłany: Sro 24 Kwi, 2013 15:04   

Cytat:
Czy SwishMax będzie do tego odpowiednim narzędziem?

tak
Cytat:
Jaką wybrać wersję SwishMaxa?

angielską SwishMax 4
Cytat:
Czy trudne będzie stworzenie menu/programu, w którym będzie się głównie znajdował sam tekst z przejściami i wyborami do tematów zagadnień (bez żadnych raczej animacji ew. przyciski)?

Dla mnie nie bardzo.
Cytat:
Wizja projektu: Da się podzielić okno głównego programu na części tzn. w 1 będzie spis treści, w 2 opis, w 3 pomoc a w 4 "plik tekstowy" z możliwością pisania przez użytkownika i ewentualnie zapisem do pliku?

zapis do pliku możliwy tylkop na serwerze z obsługąPHP
Cytat:
Czy w SwishMaxie znajdę gotowe komponenty graficzne do budowy takiego programu?

TAK i nie :)
_________________
Niestety używam nieoficjalnych wersji Swish, które można zassać z forums.swishzone.com - jest na szczycie listy w BugsForum.
 
     
arczero 
Początkujący


Dołączył: 24 Kwi 2013
Posty: 3
Skąd: i dokąd?
Wysłany: Sro 24 Kwi, 2013 15:27   

A gdzie mógłbym uzyskać informacje jak stworzyć takie menu/program (program exe)? Bo nie wiem od czego zacząć a mam na to czas do końca maja :P
Przeglądając neta znajduje same tutoriale o animacjach itp. nic konkretnego.
W książce "Swish Max3 Animacje - jakie to proste" podobnie też temat poświęcony animacjom.
 
     
^Januszr 



Pomógł: 216 razy
Dołączył: 11 Maj 2005
Posty: 1854
Skąd: Stolyca od urodzenia
Wysłany: Sro 24 Kwi, 2013 18:27   

Proponuję abyś właśnie zrobił animację. Jak już zrobisz to EXPORT to EXE i masz program. Zawsze możesz zamiast wydawać 400pln na program zlecić np mi taką robotę:)
Swish robi film. Jak zatrzymasz go na odpowiedniej klatce to będzie cały czas wyświetlał zawartość tej klatki. Jak zrobisz button to np. link do odpowiedniej klatki, w której pokazuje się taka a nie inna informacja. I już :)
_________________
Niestety używam nieoficjalnych wersji Swish, które można zassać z forums.swishzone.com - jest na szczycie listy w BugsForum.
 
     
arczero 
Początkujący


Dołączył: 24 Kwi 2013
Posty: 3
Skąd: i dokąd?
Wysłany: Czw 25 Kwi, 2013 16:32   

@^Januszr, mogę prosić o jakiś kontakt mailowy, gg, skype itp. bo niestety PW masz zablokowane a mam kilka pytań :-b
 
     
^Januszr 



Pomógł: 216 razy
Dołączył: 11 Maj 2005
Posty: 1854
Skąd: Stolyca od urodzenia
Wysłany: Czw 25 Kwi, 2013 19:42   

Myślę, że większość pytań na forum się powtarza, więc może lepiej jest je zadawać tutaj, bo wtedy inni znajdą odpowiedzi....
_________________
Niestety używam nieoficjalnych wersji Swish, które można zassać z forums.swishzone.com - jest na szczycie listy w BugsForum.
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Nowe zasady dotyczące cookies. Wykorzystujemy pliki cookies, aby nasz serwis lepiej spełniał Państwa oczekiwania. Można zablokować zapisywanie cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki.
         
Strona wygenerowana w 0.1 sekundy. Zapytań do SQL: 14