SWiSH Forum Strona Główna SWiSH Forum
Forum użytkowników programów SWiSH

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Jak wymusić na preloaderze ładowanie innej zawartości
Autor Wiadomość
UndefinedMan 
Mistrz


Pomógł: 7 razy
Dołączył: 30 Mar 2007
Posty: 154
Skąd: Nysa City
Wysłany: Pią 17 Kwi, 2009 16:30   Jak wymusić na preloaderze ładowanie innej zawartości

Hej,

Aktualnie jest następująco:

Ładuje się strona, jest preloader, a że strona zajmuje 300kB to ładuje się szybko.
Strona się załadowała, ale znowu wyskakuje preloader już w głownej scenie, bo teraz ładuje START.SWF, który zajmuje 1,2MB. Czy jest możliwość aby ten pierwszy preloader od razu załadował START.SWF, żeby pozniej uzytkownik strony nie musial czekac znowu az mu sie zaladuje START.SWF?

Mam nadzieje ze ktoś to zrozumiał :)

Wiem, że można to zrobić tak, że zamiast ładować zewnętrzny SWF zrobić z tego MC i wlepić do strony, ale chodzi mnie własnie o to, żeby to wykonać z zewnętrznym SWF.
 
     
Szymciosek 
Ekspert


Pomógł: 22 razy
Wiek: 32
Dołączył: 20 Lut 2009
Posty: 248
Skąd: Świdnica
Wysłany: Pią 17 Kwi, 2009 16:48   

wrzuc swi
zobaczymy co da sie zrobic :)
 
 
     
^shastaan 



Pomógł: 72 razy
Dołączył: 09 Gru 2007
Posty: 688
Skąd: Rzeszów
Wysłany: Pią 17 Kwi, 2009 18:43   

Jest taka możliwość ale musisz zakombinować:


W start.swf musisz umiescic funkcje if (caly start.swf sie zaladowal) {powiedz prilołderowi root zeby przestał prilołderować i przeszedl do sceny głównej}
To ta łatwa część.

Teraz trzeba zmusić playera żeby załadował start.swf do MC zanim się skończy preloader. To raz.
Dwa: musisz sprawić, żeby start swf się odpalił i działał (wykonał wspomnianego wcześniej ifa) gdy trwa jeszcze preloader :P .

Brzmi to dość głupio ale wydaje mi się, że jeśli zrobisz scene preloaderka w głownym swfie preloadującą pierwsze 15 klatek (przyklad) sceny głównej, i w nich zrobisz kolejny preloader dla reszty sceny głównej (te 15 klatek musi wyglądać tak samo jak poprzedni preloader, zeby nie bylo widac przejscia) i umiescisz MC, który od razu, ladując resztę sceny zaladuje start.swf i go odpali (MC._visible = false) to powinno zadziałać.

Wiem, że to nie jest napisane jasno ale bardzo jestem ciekaw jak to napisać jaśniej...
Jak sobie nie dasz rady to się postaram to zmontować i pokazać przykład. Ale najpierw się postaraj Ty :P

Przy okazji, może mi ktoś powiedzieć czy preloader w osobnej scenie jest potrzebny przy takim rozwiązaniu? Tak teoretycznie, chodzi mi o kolejność i sposób wczytywania danych przez flash playera.
 
 
     
UndefinedMan 
Mistrz


Pomógł: 7 razy
Dołączył: 30 Mar 2007
Posty: 154
Skąd: Nysa City
Wysłany: Sob 18 Kwi, 2009 19:40   

jak to przeczytalem to az mnie glowa rozbolala :D na razie nie kumam, bede dalej walczyl :P
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Nowe zasady dotyczące cookies. Wykorzystujemy pliki cookies, aby nasz serwis lepiej spełniał Państwa oczekiwania. Można zablokować zapisywanie cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki.
         
Strona wygenerowana w 0.1 sekundy. Zapytań do SQL: 13