SWiSH Forum Strona Główna SWiSH Forum
Forum użytkowników programów SWiSH

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Kilka pytan o skrypty na dzien dobry :)
Autor Wiadomość
Han 
Bywalec


Pomógł: 1 raz
Wiek: 38
Dołączył: 19 Lis 2007
Posty: 15
Skąd: Częstochowa
Wysłany: Pon 19 Lis, 2007 09:44   Kilka pytan o skrypty na dzien dobry :)
   Moje WWW: www.studio-arte.pl


Witajcie! To moj pierwszy post na tym forum... uzytkownikiem Swisha jestem od niedawna - bawie sie nim ale mam kilka zagadek technicznych ktorych nie potrafie sam przeskoczyc lub przeskakuje w sposob tak zamotany ze sam teraz nie bardzo wiem jak :oops: 8) Jesli znacie odpowiedzi na moje pytania prosze napiszcie tu je ale wraz z komentarzami do poszczegolnych linijek tekstu tak zebym wiedzial co do czego sluzy :D

wiec tak:

1. mam duszka ktorego zapisalem jako swf i wrzucam go na strone za pomoca loadmovie. Sa to guziczki (5 szt) ktore delikatnie jeden za drugi wysuwaja sie zza czegos :) sa one zloadowene do filmu glownego ktorego nazwijmy arte natomiast duszka guzikowego nazwijmy guziki :) :mrgreen: i teraz tak guziki wysuwaja sie po kliknieciu na przysisk znajdujacy sie w fimie arte. Animacje wslizgu maja zapisana w sobie i jak mowilem sa zapisane do swf i loadmoviowane :) zalezaloby mi na tym aby po kliknieciu na pozostale przyciski w filmie arte filmik guziki playowal sie od tylu (od ostatniej klatki do pierwszej).

2. Czy te guziki moga sie odwolywac do jakiegos np konkretnego duszka z filmu arte i jesli tak to jak? bo jesli nie to musze zrobic chyba teraz kolejne loadmovie pod kazdym guzikiem z guzikow i ladowac go na film arte :)

3. Czy jezeli jest obiekt animowany powiedzmy na 20 klatek to czy moge go jakims action skryptem odtworzyc do 10 klatki? powiedzmy cos jakby gotoandplay(1-10); albo cos na styl gotoAndplay(1);
on frame(10) stop

nie wiem jak tego uzyc i czy pozniej bede mogl odtwarzac od 10 klatki dalej?

4. Co sie wiarze z 3 potrzebuje przycisk muzyczny play pause... z tym ze nie doslownie:
normalnie muza sobie gra i jest w scenie glosniczek taki i jak sie na niego kliknie to muza sie stopuje i pojawia sie X (krzyzyk) na glosniku i jak klikam na niego to muza znow hula a krzyzyk sie fadeoutuje :) to akurat udalo mi sie osiagnac ale w strasznie zamotany sposob :( 8) zrobilem duszek glosnika i duszek krzyzyka i po kliknieciu na glosnik krzyzyk wysuwal sie na pierwsza pozycje przez swapDepths i pozniej w druga strone podobnie... potrzebuje cos na styl (łopatologicznie :) )

on (press)
muzyka.stop();
krzyzyk.gotoandplay(2);
on second (press)
muzyka.play();
krzyzyk.gotoandplay(1);

dzieki za pomoc z gory bo wiem ze siedza tu maniacy ktorzy sie smieja jaki ten Han glupi bo nie wie takich prostych rzeczy hehe i maja racje ale przyszedlem sie tu uczyc i sie nie zawiedziecie :) slowo :)

[ Dodano: Pią 23 Lis, 2007 12:18 ]
jeeeeeeej czy tu jest taki maly ruch czy nikt nie zna odpowiedzi na moje pytania? :(
 
 
     
Kermit 
Profesjonalista


Pomógł: 9 razy
Wiek: 39
Dołączył: 15 Lip 2006
Posty: 176
Skąd: Kraków
Wysłany: Pią 07 Gru, 2007 02:51   
   Moje WWW: www.tsi.f6.pl


czy nadal potrzebujesz odpowiedzi na te pytania ? bo jezeli tak to moge ci odpowiedziec a jezeli nie to chyba nie ma sensu zebym sie rozpisywal :D
 
 
     
Han 
Bywalec


Pomógł: 1 raz
Wiek: 38
Dołączył: 19 Lis 2007
Posty: 15
Skąd: Częstochowa
Wysłany: Nie 09 Gru, 2007 18:39   
   Moje WWW: www.studio-arte.pl


czlowieku ja wiernie czekam na jakikolwiek ruch w tym temacie ;) poza tym to sie nie tylko mnie moze przydac :)
 
 
     
Kermit 
Profesjonalista


Pomógł: 9 razy
Wiek: 39
Dołączył: 15 Lip 2006
Posty: 176
Skąd: Kraków
Wysłany: Pon 10 Gru, 2007 12:54   
   Moje WWW: www.tsi.f6.pl


twoje pytania sa strasznie chaotyczne i nie do konca wiadomo o co w nich chodzi.

tutaj masz odpowiedz do pytania nr 2: http://swish.wodip.opole....ghlight=cofanie

nierozumiem po co w 1 pytaniu przyciski ladowales poprzez loadmovie z innego swf'a. nie mogles zrobic tego w arte ?
 
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Nowe zasady dotyczące cookies. Wykorzystujemy pliki cookies, aby nasz serwis lepiej spełniał Państwa oczekiwania. Można zablokować zapisywanie cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki.
         
Strona wygenerowana w 0.07 sekundy. Zapytań do SQL: 9