SWiSH Forum Strona Główna SWiSH Forum
Forum użytkowników programów SWiSH

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Czy przycisk może byc odnościnkiem do konkretnej sceny?
Autor Wiadomość
offellia 
Początkujący


Wiek: 37
Dołączyła: 30 Lis 2006
Posty: 8
Wysłany: Czw 30 Lis, 2006 22:34   Czy przycisk może byc odnościnkiem do konkretnej sceny?

Witam wszystkich. Jak zrobic by konkretny przycisk łaczył sie z konkretna sceną, jest to wogóle możliwe, błagam pomózcie 6 godzinna dzis kombinwałam i nic... :(
 
     
maru 
Przyjaciel


Pomógł: 2 razy
Dołączył: 01 Gru 2006
Posty: 45
Skąd: 3M
Wysłany: Pią 01 Gru, 2006 00:12   

no jasne:) co za problem, to jest do wyboru w podpowiedziach przy pisaniu kodu.

Przypisujesz taki kod do dowolnego obiektu:
Kod:
on (press) {
    nextSceneAndPlay();
}

=po kliknieciu do kolejnej sceny

Kod:
on (press) {
    gotoSceneAndPlay("Scene_1",1);
}

albo tak: zamiast "scene_1" podaj swoja wymarzona scene. ta cyfra na koncu (po przecinku) oznacza klatke:)

rachu ciachu i jestes w jakiej chcesz scenie:)
o to chodzilo?
 
     
offellia 
Początkujący


Wiek: 37
Dołączyła: 30 Lis 2006
Posty: 8
Wysłany: Pią 01 Gru, 2006 10:40   

Dziekuje dziekuje dziekuje wlasnie o to mi chodzilo probowalam to zrobic w podobny sposob ale dziwnym trafem ciagle cos bylo nie tak.

[ Dodano: Pią 01 Gru, 2006 13:22 ]
Mam jeszcze jedno pytanie, z racji tego że kontakt z programem swish max mam dopiero od 24 godzin mam jeszcze troche problemu ze skryptami, szukałam w samouczku ale nie mogłam tego tam znalesc, problem mam mainowicie tak iz probue stworzyc prosta galerie tj mam miniaturki zdjec, na srodku stronki ramke w srodku tej te same zdjecia tylko w formie dużej i chciałabym aby po kliknieciu miniaturki pokazywało sie akurat to zdjecie w wersju dużej, próbowałam już różnych skryptów ale nie chce mi to w żaden sposób działac prosze pomóżcie raz jeszcze...
 
     
maru 
Przyjaciel


Pomógł: 2 razy
Dołączył: 01 Gru 2006
Posty: 45
Skąd: 3M
Wysłany: Sro 13 Gru, 2006 09:58   

ja jestem leniem i nie pisze skryptow jesli niema takiej potrzeby:P
do oporu korzystam ze skryptow ktore same sie podpowiadaja w programie.

takie rzeczy zalatwiam animacja. proponuje zrobic to tak ze na pierwszej klatce animacji umieszczamy "stop" (w tej klatce widzimy minitury). I do kazdej miniatury przisujemy:
"po kliknieciu idz do klatki X" (w klatce X mamy powiekszone dzjecie lub strajta ktory robi nam ladny najazd tego zdjecia). w kolejnej klatce robimy usuń (remove) sprajta i wstawiamy nastepna fotke a do tej klatki linkujemy odpowiednia miniaturke.

sprity moga miec swoja wlasny loading wiec fotki moga sie ladowac, ale jak jest ich nie za wiele to osobiscie uwazam ze lepiej jak sie zalatduja wszystkie na poczatku - podczas ladowania galerii.

mam nadzieje ze pomoglem. sory ze nie pisze dokladnych sktyptow - epiej jak wyszperasz je samodzielnie bo sa w podpowiedziach.

aha ale w gotowych animacja ktore masz jak zainstlujesz swisza jest jakas galeria niezla:) poszukaj.
 
     
WiruSSS
Początkujący


Dołączył: 31 Mar 2006
Posty: 7
Wysłany: Sro 17 Sty, 2007 00:02   

A ja mam podobne pytanie :P ...jak zrobić przejscei do sceny której nazwa jest pobierana za zmiennej? bo cuś taiego nie działa :P

Kod:
go='scena_1';
gotoSceneAndStop(go,1);


czy da się to jakoś zrobić ?
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Nowe zasady dotyczące cookies. Wykorzystujemy pliki cookies, aby nasz serwis lepiej spełniał Państwa oczekiwania. Można zablokować zapisywanie cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki.
         
Strona wygenerowana w 0.07 sekundy. Zapytań do SQL: 9