SWiSH Forum Strona Główna SWiSH Forum
Forum użytkowników programów SWiSH

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Ramka wokół baneru
Autor Wiadomość
mlodywesolek 
Początkujący


Wiek: 42
Dołączył: 23 Paź 2014
Posty: 5
Skąd: Białogard
  Wysłany: Czw 23 Paź, 2014 15:12   Ramka wokół baneru

Z racji, że jest to mój pierwszy post tutaj chciałem wszystkich serdecznie przywitać :-)

Problem mam następujący - potrzebuję zrobić ramkę wokół baneru. Na starcie zrobiłem to na takiej zasadzie, że utworzyłem prostokąt z "pustym" środkiem i dostosowałem wielkość pustego prostokąta do wymiarów banera, wszystko to w scenie którą ustawiłem jako background i wydawało mi się że sprawa załatwiona. Z racji iż finalnie baner ten ma wylądować w Adwordsie, osoba dla której to robiłem przekazała mi informację iż brakuje kompletnej ramki - nie wiem za bardzo jak to ugryźć czy jest jakaś inna opcja aby taką ramkę utworzyć? Jeśli potrzebny by był plik swi to go mogę załączyć :-)

z góry wielkie dzięki za wszelkie wskazówki :)

pozdrawiam
 
 
     
^Januszr 



Pomógł: 216 razy
Dołączył: 11 Maj 2005
Posty: 1854
Skąd: Stolyca od urodzenia
Wysłany: Czw 23 Paź, 2014 19:49   

Witaj. SWI to zwykle podstawa do podjęcia jakichkolwiek działań - bez pliku źródłowego możemy tylko się domyślać... Ale nie znam "Adwordsie" - o co w tym chodzi, jaka funkcja/funkcjonalność? Ramka - to zwykle prostokąt/prostokąty ale nie w tle tylko na samej górze drzewa, po to aby zakrywały resztę animacji.
_________________
Niestety używam nieoficjalnych wersji Swish, które można zassać z forums.swishzone.com - jest na szczycie listy w BugsForum.
 
     
mlodywesolek 
Początkujący


Wiek: 42
Dołączył: 23 Paź 2014
Posty: 5
Skąd: Białogard
Wysłany: Czw 23 Paź, 2014 20:36   

OK w załączniku przesyłam swi :) Chodziło mi o Google Adwords ;)

pozdrawiam

Marcin

Rectangle.swi
Pobierz Plik ściągnięto 251 raz(y) 258.05 KB

 
 
     
^Januszr 



Pomógł: 216 razy
Dołączył: 11 Maj 2005
Posty: 1854
Skąd: Stolyca od urodzenia
Wysłany: Czw 23 Paź, 2014 20:41   

Ok. ale nadal nie wiem jaka jest zależność banera wobec jakiej funkcji adwords. Chodzi o to aby kliknięcie wywoływało funkcję - jaką?
Może taką:
on (release) {
if (clickTAG.substr(0,5) == "http:") {
getURL(clickTAG, "_top");
}
}

??
_________________
Niestety używam nieoficjalnych wersji Swish, które można zassać z forums.swishzone.com - jest na szczycie listy w BugsForum.
 
     
mlodywesolek 
Początkujący


Wiek: 42
Dołączył: 23 Paź 2014
Posty: 5
Skąd: Białogard
Wysłany: Pią 24 Paź, 2014 06:28   

Nie nie - nie chodzi mi o funkcje :)
Chodzi o to, że zrobiłem ramkę (graficzną) na zasadzie stworzenia prostokąta z pustym wypełnieniem i czarnym obramowaniem i dostosowałem ją do wielkości banera. Ale osoba dla której to wykonuję, napisała mi, że brakuje kompletnej ramki - i nie wiem do konca o co chodzi bo myślałem, ze ta ramka którą zrobiłem wystarczy.

Jeśli chodzi natomiast o clickTAG to zapodałem coś takiego:

on (release) {
getURL(clickTag add"","_blank");
}
 
 
     
^Januszr 



Pomógł: 216 razy
Dołączył: 11 Maj 2005
Posty: 1854
Skąd: Stolyca od urodzenia
Wysłany: Pią 24 Paź, 2014 17:49   

Przetestuj swoje SWI za pomocą Ctrl+Shift+T a potem moje - może o to chodziło?

Rectangle.zip
dopasowanie prostokąta do filmu
Pobierz Plik ściągnięto 245 raz(y) 192.65 KB

_________________
Niestety używam nieoficjalnych wersji Swish, które można zassać z forums.swishzone.com - jest na szczycie listy w BugsForum.
 
     
mlodywesolek 
Początkujący


Wiek: 42
Dołączył: 23 Paź 2014
Posty: 5
Skąd: Białogard
Wysłany: Sob 25 Paź, 2014 13:17   

Mam starsza wersje Swisha i nie chce mi otworzyć Twojego pliku, ale juz doszedłem o co chodziło. Ramka która zrobiłem jako pusty prostokąt z "obramówką był dobrym pomysłem ale np przy rozmiarze 160x600 musiałem zmniejszyć rozmiar prostokota o 1px :-) a przy okazji jeszcze zapytam o jedna rzecz której nie mogę odkopać w swishu a mianowicie jak wrzucam jakąś zewnętrzną grafikę to czy zmniejszenie jej wielkosci moge ustawić żeby było "sztywne" dla szerokosci i wysokości? Tzn przeciągając kursorem np z prawego dolnego rogu i zmiejszajac obrac zeby w takim samym procentowym stopniu zmiejszał mi się x i y zeby pozniej nie wychodzilo że obraz jest szerszy niż był wczesniej względem wysokości?

pozdrawiam

Marcin
 
 
     
^Januszr 



Pomógł: 216 razy
Dołączył: 11 Maj 2005
Posty: 1854
Skąd: Stolyca od urodzenia
Wysłany: Sob 25 Paź, 2014 14:36   

Używam BETY - jak napisałem w stopce.
W przesłanym przykładzie dokładnie prostokąt zmniejszyłem o 2px (bo ma da boki) i grubość linii pozostawiłem na 1px. Wyszło, że ramkę widać.

Cytat:
jak wrzucam jakąś zewnętrzną grafikę to czy zmniejszenie jej wielkosci moge ustawić żeby było "sztywne" dla szerokosci i wysokości? Tzn przeciągając kursorem np z prawego dolnego rogu i zmiejszajac obrac zeby w takim samym procentowym stopniu zmiejszał mi się x i y zeby pozniej nie wychodzilo że obraz jest szerszy niż był wczesniej względem wysokości?

Z klawiszem Shift;
albo wciśnij symbol kłódki - jak na obrazku.

lock_aspect_ratio.gif
lock aspect ratio when resize
Plik ściągnięto 6291 raz(y) 29.51 KB

_________________
Niestety używam nieoficjalnych wersji Swish, które można zassać z forums.swishzone.com - jest na szczycie listy w BugsForum.
 
     
mlodywesolek 
Początkujący


Wiek: 42
Dołączył: 23 Paź 2014
Posty: 5
Skąd: Białogard
Wysłany: Sob 25 Paź, 2014 14:56   

Dzięki wielkie !! :-) pozdrawiam i życzę milego weekendu :-)
 
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

SWiSH - Create Flash animaton the easy way

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Nowe zasady dotyczące cookies. Wykorzystujemy pliki cookies, aby nasz serwis lepiej spełniał Państwa oczekiwania. Można zablokować zapisywanie cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki.
         
Strona wygenerowana w 0.16 sekundy. Zapytań do SQL: 17