SWiSH Forum Strona Główna SWiSH Forum
Forum użytkowników programów SWiSH

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
plynne przejscia miedzy ...
Autor Wiadomość
Krownz 
Początkujący


Wersja SWiSH: pierwsza
Wiek: 37
Dołączył: 23 Maj 2012
Posty: 1
Skąd: Polska
Wysłany: Sro 23 Maj, 2012 21:23   plynne przejscia miedzy ...

Wersja quick (dla leniwych):
Witam,
Szukam sposobu, poradnika albo kompleksowej instrukcji (szczytem marzen bylby plik swi) z efektem przejscia jak na tej stronie:
http://www.swishzone.com/...te23/index.html


Wersja rozszerzona (dla zainteresowanych):
Witam,
Od dluzszego czasu poszukuje metody na zrobienie plynnego przejscia miedzy podstronami.. niestety wszystkie moje proby koncza sie na 'urywaniu' sceny w przypadku, gdy ktos wcisnie inny przycisk przed czasem; albo na dlugim czekaniu na zakonczenie animacji, dodajac mozliwosc wcisniecia przyciskow w koncowym frame.

Mowiac scislej chodzi mi o mozliwosc wcisniecia innej strony (np z news do designs) zanim pierwsza strona zakonczy swoja animacje; Jednoczesnie nie przerywajac animacji tej pierwszej... maslo maslane? :P

Jak latwo mozecie sie domyslic obydwie te metody sa bardzo banalne.. ale potrzebuje czegos ekstra, czegos co niestety wybiega poza moje mozliwosci, dlatego zdecydowalem sie prosic o pomoc tutaj, Was, bardziej doswiadczonych.

Wszystkie sugestie mile widziane.. nawet jesli nie wiecie jak to zrobic, to moze wpadniecie na cos, czego ja nie widze ;)

Z gory dzieki!
 
     
^Januszr 



Pomógł: 216 razy
Dołączył: 11 Maj 2005
Posty: 1854
Skąd: Stolyca od urodzenia
Wysłany: Czw 24 Maj, 2012 06:44   

Może warto rozważyć zakrycie przycisków i ich odkrycie po zakończeniu animacji? Albo może warto je aktywować dopiero po zakończeniu animacji?
Bez plików SWI mało można powiedzieć, ponieważ nie za bardzo wiadomo jak to jest zrobione..
_________________
Niestety używam nieoficjalnych wersji Swish, które można zassać z forums.swishzone.com - jest na szczycie listy w BugsForum.
 
     
^shastaan 



Pomógł: 72 razy
Dołączył: 09 Gru 2007
Posty: 688
Skąd: Rzeszów
Wysłany: Wto 29 Maj, 2012 22:56   

Myślę, Januszr, że nie obchodzisz problemu czekania na zakończenie animacji z kliknięciem na następny guzik.
Krownz, po pierwsze, myślę, że musisz zapomnieć o konstrukcjach typu button. To muszą być wszystko movie clipy ze skryptami buttonów. To da Ci możliwość odtworzenia animacji do końca niezależnie od wszystkiego innego.
Musisz sprecyzować bardziej o co Ci chodzi bo rozwiązań na ten moment jest nieskończenie wiele ale do każdego pewnie będzie potrzebny inny koncept i skrypt. http://szablony.freeware.info.pl/skrypty.html
Pokaż szkic tego co chcesz zrobić w formie swi. Nawet jeśli będzie się przerywać przy przedwczesnym wciśnięciu innego guzika, będziemy wiedzieli o co chodzi.
Ostatnio zmieniony przez shastaan Wto 24 Maj, 2016 15:53, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
     
bboyy0 
Bywalec



Wiek: 33
Dołączył: 22 Sty 2012
Posty: 16
Skąd: Hell
Wysłany: Wto 26 Lut, 2013 22:38   

Chciałbym odświeżyć temat. Czy istnieje może jakiś tutorial bądź poradnik ew. gotowy przykład menu i nawigacji, gdzie w jakikolwiek sposób można uzyskać efekt wizualny płynnego przechodzenia opisywanego przez kolege wyżej? :?:
 
     
^Januszr 



Pomógł: 216 razy
Dołączył: 11 Maj 2005
Posty: 1854
Skąd: Stolyca od urodzenia
Wysłany: Sro 27 Lut, 2013 08:37   

Sądzę, że tak. Poczekamy jednak aż zastosujesz się do tej, jakże banalnej i podstawowej na forum - prośby:
Cytat:
Pokaż szkic tego co chcesz zrobić w formie swi.
_________________
Niestety używam nieoficjalnych wersji Swish, które można zassać z forums.swishzone.com - jest na szczycie listy w BugsForum.
 
     
bboyy0 
Bywalec



Wiek: 33
Dołączył: 22 Sty 2012
Posty: 16
Skąd: Hell
Wysłany: Czw 28 Lut, 2013 13:34   

Jak pokaże mój szkic to będę musiał dodać notatkę na pół strony.
Lepiej będzie jak podam przykłady stron:

Przykład Demo 1

lub

Przykład Demo 2

Nie chodzi mi o grafikę ani efekty na tej stronie. Lecz nawigacje menu powiązaną z ramką wyświetlającą treść.
Po naciśnięciu na guzik treść strony w ramce niżej zmienia się, a guzik jest nieaktywny. Po naciśnięciu kolejnego guzika treść znowu się zmienia, guzik staje się nieaktywny, a w poprzednio wciśniętym guziku animacja cofa się. Wszystko w płynnej animacji bez zacięć.
Czy potrafi ktoś wytłumaczyć mniej więcej jak to można wykonać albo coś podobnego?
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Nowe zasady dotyczące cookies. Wykorzystujemy pliki cookies, aby nasz serwis lepiej spełniał Państwa oczekiwania. Można zablokować zapisywanie cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki.
         
Strona wygenerowana w 0.11 sekundy. Zapytań do SQL: 15