SWiSH Forum Strona Główna SWiSH Forum
Forum użytkowników programów SWiSH

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Płynne otwieranie, zamykanie, animacja wewnątrz - Movie Clip
Autor Wiadomość
bboyy0 
Bywalec



Wiek: 33
Dołączył: 22 Sty 2012
Posty: 16
Skąd: Hell
  Wysłany: Wto 26 Lut, 2013 16:15   Płynne otwieranie, zamykanie, animacja wewnątrz - Movie Clip

Witam. Przerobiłem forum niestety nie znalazłem podobnego tematu, który zapewne już nie raz był poruszany. :)

1. Chciałbym żeby po kliknięciu na mój guzik płynnie otwierał się Movie Clip. A po naciśnięciu innego guzika płynnie zamykał się lub zmieniała się jego wczytywana animacja wewnątrz (tekst, obiekty).

2. Skrypt dzięki, któremu po kolejnym naciśnięciu tego samego guzika ta sama animacja nie wczyta się ponownie do Movie Clipa.

3. Chciałbym żeby po naciśnięciu guzika i płynnej zmiany treści, nie następowało nagłe ścięcie gdy nacisnę inny guzik w menu, lecz animacja normalnie dokończyła się i dopiero zmieniała.
:?: Chciałbym dodać tylko, że moje buttony to Movie Clipy więc zakrywanie ich nie pomoże mi bo po zakryciu go guzik będzie wyglądał jak nie kliknięty. Ew. odwołanie do jakiejś klatki w nim może by pomogło? :?:
 
     
^Januszr 



Pomógł: 216 razy
Dołączył: 11 Maj 2005
Posty: 1854
Skąd: Stolyca od urodzenia
Wysłany: Wto 26 Lut, 2013 17:37   

swi. Załącz SWI.
_________________
Niestety używam nieoficjalnych wersji Swish, które można zassać z forums.swishzone.com - jest na szczycie listy w BugsForum.
 
     
bboyy0 
Bywalec



Wiek: 33
Dołączył: 22 Sty 2012
Posty: 16
Skąd: Hell
Wysłany: Wto 26 Lut, 2013 18:46   

A można jakieś bardziej szczegółowe wyjaśnienia, tutorial bądź przykład :?: :(
 
     
^Januszr 



Pomógł: 216 razy
Dołączył: 11 Maj 2005
Posty: 1854
Skąd: Stolyca od urodzenia
Wysłany: Wto 26 Lut, 2013 20:27   

Jak załączysz SWI będę wiedział co jest nie płynne i zrobię tak aby płynne było albo napiszę jak to zrobić.
Bo ja nie wiem co to znaczy płynne... Płynne wejście z boku? Płynne pojawianie się? Płynne zanikanie? płynne pisanie? Płynne co?
Jaki MC? Co w nim jest? Ewentualne odwołanie do jakiejś klatki... Do schodowej czy w zoo? Bo bez SWI nie widzę innych możliwości.
Cytat:
Chciałbym dodać tylko, że moje buttony to Movie Clipy więc zakrywanie ich nie pomoże mi bo po zakryciu go guzik będzie wyglądał jak nie kliknięty
gdzieś załączam przykład skutecznego zasłaniania buttonów. Przeszukaj moje załączniki - dla ułatwienia: to będzie plik SWI, który jest podstawą tutaj.
_________________
Niestety używam nieoficjalnych wersji Swish, które można zassać z forums.swishzone.com - jest na szczycie listy w BugsForum.
 
     
bboyy0 
Bywalec



Wiek: 33
Dołączył: 22 Sty 2012
Posty: 16
Skąd: Hell
Wysłany: Wto 26 Lut, 2013 20:50   

Spróbuję jeszcze raz. :(

Zrobiłem buttony. Każdy z nich to MovieClip. Ramka gdzie wyświetlana jest treść to osobny MovieClip pod buttonami.

1. Naciskam button "O Mnie" i w tym momencie MovieClip odpowiadający za ramkę, wyświetla mi treść dla "O Mnie" czyli tekst z efektem Fade In. Problem zaczyna się w tym momencie. Gdy nacisnę ten sam guzik 40 razy pod rząd za każdym razem animacja zaczyna się od nowa zamiast dokończyć.

2. Chciałbym również żeby button "O Mnie" nie reagował drugi raz i od nowa ładował animacji skoro została już raz wczytana i treść znajduje się w ramce.

3. Chciałbym aby to samo było w pozostałych dwóch innych guzikach.

Mój przykład: TUTAJ
 
     
^Januszr 



Pomógł: 216 razy
Dołączył: 11 Maj 2005
Posty: 1854
Skąd: Stolyca od urodzenia
Wysłany: Sro 27 Lut, 2013 11:47   

Jak już pisałem
Cytat:
gdzieś załączam przykład skutecznego zasłaniania buttonów. Przeszukaj moje załączniki - dla ułatwienia: to będzie plik SWI, który jest podstawą tutaj.
no ale Ci się nie chciało kilknąć kilka razy i z tego powodu więcej nie odpowiem na Twoje posty :P
Rozwiązanie masz w załączniku. niestety z jakiegoś powodu przyciski kliknięte nie wywołują akcji takiej o której pisałeś. Aby to działało należy do każdej akcji którą nadasz buttonowi dorzucić skrypt prowadzący do zakrycia klikniętego przycisku.
Co do płynnych animacji proponuję wydłużyć efekt - nawet kilkakrotnie, co z pewnością pomoże.
Przyznam, że ja zrobiłbym to w kilku scenach kopiując 3 buttony do każdej z nich, no ale nikt nikomu nie każe iść na łatwiznę.

pospiritowane.swi
zakrywanie guzików aby były nieaktywne @ januszR Forum swish pl
Pobierz Plik ściągnięto 251 raz(y) 71.39 KB

_________________
Niestety używam nieoficjalnych wersji Swish, które można zassać z forums.swishzone.com - jest na szczycie listy w BugsForum.
 
     
bboyy0 
Bywalec



Wiek: 33
Dołączył: 22 Sty 2012
Posty: 16
Skąd: Hell
Wysłany: Sro 27 Lut, 2013 12:01   

Teraz kumam. Tzn. myślałem o zakrywaniu metodą skryptów switch i visible ale żeby zachować płynność animacji. To było moje główne założenie i cel. Temat o zakrywaniu przycisków obadałem. Klikałem. :) Nie z lenistwa lecz z wiary w istnienie jakiejś prostszej metody albo skryptów.

Dzięki wielkie przynajmniej wiem w jaki sposób najłatwiej robić te manewry :D
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Nowe zasady dotyczące cookies. Wykorzystujemy pliki cookies, aby nasz serwis lepiej spełniał Państwa oczekiwania. Można zablokować zapisywanie cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki.
         
Strona wygenerowana w 0.08 sekundy. Zapytań do SQL: 11