SWiSH Forum Strona Główna SWiSH Forum
Forum użytkowników programów SWiSH

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Koncepcja strony
Autor Wiadomość
jac_szcz
Praktyk


Dołączył: 22 Maj 2009
Posty: 38
Skąd: Pszczyna
Wysłany: Czw 24 Lut, 2011 16:40   Koncepcja strony

Pozwoliłem sobie założyć nowy temat, gdyż mam już koncepcję na stronę...
Proszę o sugestie co zmienić, ulepszyć itp.
Działa narazie tylko link kontakt :)
http://hitecs.webhop.org/...test/index.html
Pozdrawiam
 
     
^Januszr 



Pomógł: 216 razy
Dołączył: 11 Maj 2005
Posty: 1854
Skąd: Stolyca od urodzenia
Wysłany: Czw 24 Lut, 2011 17:43   

trochę mi to wygląda na stronę zakładu pogrzebowego - kolorystyczny syf, zupełnie jak u mnie :)
Dlaczego trzeba kliknąć na napis aby poszło dalej? Można zrobić, że idzie dalej powiedzmy po 2 - 3 sekundach, albo aby kliknięcie gdziekolwiek powodowało przejście dalej.
Link mail on rollover - mało to płynne i mało "widowiskowe" - zrób może to w Movie clip i daj jakiś ciekawszy efekt?
Te płatki kosmetyczne, czy tampony różowe i białe - dlaczego nie ma tła na całej stronie?
Ja rozumiem, że cluby to już dla tych co nie jadają obiadów tylko lancze i starają się być jazzy (czy jak to się pisze) ale mi bardziej pasowało by gdyby zamiast LOADING było "ładowanie" - i zdecydowanie mniej kontrastowe, bo oczy aż bolą (być może zapalenie spojówek ma coś z tym wspólnego).
Samo zwijanie KONTAKT mało płynnie wygląda - może warto zastosować efekt MOVE?
To tyle :)
Pozdrawiam...
_________________
Niestety używam nieoficjalnych wersji Swish, które można zassać z forums.swishzone.com - jest na szczycie listy w BugsForum.
 
     
^shastaan 



Pomógł: 72 razy
Dołączył: 09 Gru 2007
Posty: 688
Skąd: Rzeszów
Wysłany: Czw 24 Lut, 2011 22:46   

Januszr napisał/a:

Dlaczego trzeba kliknąć na napis aby poszło dalej? Można zrobić, że idzie dalej powiedzmy po 2 - 3 sekundach, albo aby kliknięcie gdziekolwiek powodowało przejście dalej.

W pełni się zgadzam z Januszem. Ten pierwszy efekt bym pokazał już w preloaderze. Po skończeniu ładowania automatycznie bym przeszedł do kolejnej sceny bo ona i tak ma intro.
Januszr napisał/a:
Link mail on rollover - mało to płynne i mało "widowiskowe" - zrób może to w Movie clip i daj jakiś ciekawszy efekt?

Prawda to.
Januszr napisał/a:

Te płatki kosmetyczne, czy tampony różowe i białe - dlaczego nie ma tła na całej stronie?
I tu się zgodzę. Najfajniej by było zrobić "fullstage flash" a jeśli nie chcesz tego robić, z jakiegokolwiek powodu, to przynajmniej zadbaj o to by te błyski nie wchodziły na krawędzi flasha bo to drażni. Widać gdzie się kończy flash. Nie mówiąc o tym, że pokazujesz, że albo nie umiesz zrobić full stage albo Ci się nie chciało :]

Januszr napisał/a:
"ładowanie" - i zdecydowanie mniej kontrastowe, bo oczy aż bolą
czy loading czy ładowanie to już kwestia targetu (odbiorców strony) więc Ci wierzę, że sam zdecydujesz najlepiej ale faktycznie trochę bym to zgasił bo jest za ostre (ja nie mam zapalenia spojówek).

Dodatkowo:
Moim zdaniem kompletnie niepotrzebne i denerwujące jest powtórne animowanie się menu gdy już zwiniesz podstronę. Kompletnie niepotrzebny jest guzik "powrót". Otworzy się kontakt to powinien się zwinąć i od razu rozwinąć w inną podstronę dopiero gdy się ją kliknie. Już bez żadnej animacji menu.

Typografia treści też budzi moje wątpliwości, choć to kwestia dyskusyjna. Mianowicie, albo mniejszy rozmiar fonta albo inny font. Nie wygląda to, moim skromnym zdaniem, zbyt elegancko w tym kroju i w tej wielkości.

Ostatnia uwaga, audio player nie pasuje stylem do reszty za bardzo.

Pojechaliśmy po Tobie troszkę bo prosiłeś :]
Mi się jednak generalnie bardzo podoba.
_________________
Prowadzę stacjonarne i zdalne szkolenia z grafiki, również ze SWiSH. Program ustalany indywidualnie w zależności od potrzeb klienta. Szczegóły na www.kreopka.pl
 
 
     
jac_szcz
Praktyk


Dołączył: 22 Maj 2009
Posty: 38
Skąd: Pszczyna
Wysłany: Pią 25 Lut, 2011 12:59   

Dzięki za komentarze, więc tak:
Kolorystyka mi odpowiada i raczej w mojej ocenie odbiega od zakładu pogrzebowego, ale o gustach się nie dyskutuje...
Ten pierwszy efekt gdzie trzeba kliknąć faktycznie przeszkadza i spróbuję zrobić z tego preloader - dobry pomysł.
Link mail on rollover zostanie poprawiony na ciekawszy.
Co do fullstage, muszę się przyznać, że nie jestem ekspertem jeżeli chodzi o swisha, jest to moja druga strona (pierwsza to www.pijalniasokow.pl - nie jest rewelacyjna ale jak na pierwszą przygodę ze swishem może być) i nie bardzo wiem jak to się robi.
Rozmiar całego clipu jest taki a nie inny bo wiem, że oglądając stronę w innej rozdzielczości niż moja może się źle prezentować.
Jeżeli możecie mi powiedzieć jak to poprawić, chętnie się nauczę:)
Co do preloadera nie wiem co ma on do lanchy/obiadów czy do bycia jazzy po prostu wrzuciłem pierwszy lepszy i nawet nie wiedziałem, że jest tam loading a nie ładowanie - oczywiście zmienię to. Nie bardzo rozumiem o co chodzi z kontrastem bo preloader jest szary czy biały... chyba, że o czymś nie wiem.
A i jeszcze jedno, jak mogę sprawdzić wygląd i działanie preloadera? Po włączeniu clipu od razu wskakuje pierwsza scena bo na dysku nie musi się ładować :)
Jeżeli chodzi o powtórnie animowane menu kiedy się zwinie podstrona też mnie to denerwuje ale nie wiem jak to poprawić. Zwijanie się menu to inna scena, po zakończeniu której ustawiłem gotoAndPlay("index", 61); sądząc, że menu (index) rozpocznie się od klatki 61 czyli od uruchomienia się wacików tamponów czy jak to tam nazywacie i tak się dzieje tylko nie wiem dlaczego powtórnie się animuje menu skoro to zdarzenie ma miejsce w klatce 1-25...
Trochę zamotałem ale chyba wiadomo o co mi chodzi.
Nad audio playerem naprawdę się namęczyłem zważywszy na to, że nie jestem ekspertem jeżeli chodzi o swisha i skrypty... Ale wygląd oczywiście jest prosty do zmiany - jakieś pomysły jak go zmienić?

OK, raz jeszcze dzięki za komentarze.
Pozdrawiam
 
     
^shastaan 



Pomógł: 72 razy
Dołączył: 09 Gru 2007
Posty: 688
Skąd: Rzeszów
Wysłany: Pią 25 Lut, 2011 14:11   

Kolorystyka mi się osobiście też podoba. Jest klasycznie i elegancko.

Pełny ekran masz po mojemu wklejony tutaj: http://swish.wodip.opole....opic.php?t=5313 jak będziesz miał kłopoty to pytaj.

Preloader jest właśnie oparty na bardzo odcinającej się czcionce standard albo pixel i jest bialy na czarnym. Zmieniłbym białe elementy na szare, nadal zbliżone do bieli ale nie całkiem białe. Dajmy na to #999999.

Co do rozwijającego się co chwilę menu - to jest movie clip czy bezpośrednio są w timeline sceny?

Co do audio playera to projektować za Ciebie nie będziemy :] Jeśli jesteś odpowiedzialny za logotyp P!VNICA to dasz sobie rade spokojnie :] A jak nie to kombinuj, żeby był podobny w charakterze. Na razie masz w logo ładny, smukły, elegancki, szeryfowy krój pisma a w playerze klocki jak z IMPACT :] Dlatego się gryzie.
_________________
Prowadzę stacjonarne i zdalne szkolenia z grafiki, również ze SWiSH. Program ustalany indywidualnie w zależności od potrzeb klienta. Szczegóły na www.kreopka.pl
 
 
     
jac_szcz
Praktyk


Dołączył: 22 Maj 2009
Posty: 38
Skąd: Pszczyna
Wysłany: Pią 25 Lut, 2011 16:15   

Z pełnym ekranem spróbuję ale może być ciężko :)
Rozwijające się menu to movie clip w którym są buttony i to na nich jest wsadzone Slide In From Left, gdybym ruch zrobił bezpośrednio na movie clip to menu wjeżdżałoby w kółko... Zupełnie nie wiem jak mam to zrobić.
Logotyp jest zrobiony przeze mnie. Coś pokombinuję z playerem.
 
     
^shastaan 



Pomógł: 72 razy
Dołączył: 09 Gru 2007
Posty: 688
Skąd: Rzeszów
Wysłany: Pią 25 Lut, 2011 18:54   

Z pelnym ekranem nie jest tak trudno jak przejrzysz ten mój plik FITSTAGE, jak nie będziesz kumał to pytaj.

z menu możesz zrobić na przyklad tak:
1 scena - preloader;
2 scena - intro i slide in menu
3 scena - scena głowna na ktorej widać tło i guziczki statycznego już menu
4 scena - kontakt
5 scena - galeria
6 scena itp.

Z każdej sceny możesz wcisnąć guzik menu, który odtworzy bierzącą (przykładowo 4tą) scenę do końca - zamknięcie podstrony i przejdzie do 5tej bo wcisnąłeś guzik galeria. W ogóle nie wracając do sceny gdzie jest animacja menu.

Są znacznie łatwiejsze i bardziej eleganckie rozwiązania ale jak już tak zacząłeś to możesz tak skończyć i będzie działało :]

Jak chcesz to załącz swi to zobaczymy co z tym MC z menu jest nie tak i poprawimy, żeby się nie animował w kółko :]

Z logotypem dobra robota =]
_________________
Prowadzę stacjonarne i zdalne szkolenia z grafiki, również ze SWiSH. Program ustalany indywidualnie w zależności od potrzeb klienta. Szczegóły na www.kreopka.pl
 
 
     
jac_szcz
Praktyk


Dołączył: 22 Maj 2009
Posty: 38
Skąd: Pszczyna
Wysłany: Pią 25 Lut, 2011 23:30   

Dzięki za podpowiedź, z menu się udało. Co prawda nie zrobiłem jeszcze działających buttonów z podstrony ale zastanawiam się czy jest to konieczne. Początkowe zamierzenie było takie aby podstrona (w tym wypadku narazie tylko kontakt) była wyświetlana w oknie (przeźroczysty, przyciemniony element jakby imitujący szkło).
http://hitecs.webhop.org/...est2/index.html

Co do pełnego ekranu próbowałem ogarnąć Twój plik i coś tam wyszło ale tło jest jakby rozciągnięte i strona po kilku sekundach zaczyna zmieniać rozmiar.
http://hitecs.webhop.org/...lscr/index.html
 
     
^shastaan 



Pomógł: 72 razy
Dołączył: 09 Gru 2007
Posty: 688
Skąd: Rzeszów
Wysłany: Sob 26 Lut, 2011 15:29   

Musisz pokazać pliki bo aż nie mam pomysłu co tam popsułeś :] Coś dziwnego się tam dzieje.
_________________
Prowadzę stacjonarne i zdalne szkolenia z grafiki, również ze SWiSH. Program ustalany indywidualnie w zależności od potrzeb klienta. Szczegóły na www.kreopka.pl
 
 
     
jac_szcz
Praktyk


Dołączył: 22 Maj 2009
Posty: 38
Skąd: Pszczyna
Wysłany: Nie 27 Lut, 2011 17:20   

W załączniku swi

fitstage.zip
Pobierz Plik ściągnięto 807 raz(y) 39.59 KB

 
     
^shastaan 



Pomógł: 72 razy
Dołączył: 09 Gru 2007
Posty: 688
Skąd: Rzeszów
Wysłany: Nie 27 Lut, 2011 19:09   

Szerokość i wysokość MC background Ci się zmienia ze względu na animację więc musisz zmienić skrypt tak by nie skalował całego MC background tylko jego najnizszy element - bg

1. Zaznacz "target" na prostokącie bg w MC background
2. zmień skrypt pod "engine" na ten:
Kod:
onFrame (5) {
    _parent.background.bg._width = Stage.width;
    _parent.background.bg._height = Stage.height;
    _parent.background._x = Stage.width / 2;
    _parent.background._y = Stage.height /2;
    _parent.obiekt._x = Stage.width / 2 - 400;
    _parent.obiekt._y = Stage.heigth / 2 - 300;
    }
   
onFrame(10) {
    _parent.obiekt.loadMovie("main.swf");
    }
   
onFrame (15) {
    _parent.background.bg._width = Stage.width;
    _parent.background.bg._height = Stage.height;
    _parent.background._x = Stage.width / 2;
    _parent.background._y = Stage.height /2;
    _parent.obiekt._x = Stage.width / 2 - 400;
    _parent.obiekt._y = Stage.height / 2 - 300;
    }
   
onFrame(65) {
    this.gotoAndPlay(14);
    }


Zmienia się tylko to, że pierwsze dwie komendy na klatce 5 i 15 mają dodane "bg."
_________________
Prowadzę stacjonarne i zdalne szkolenia z grafiki, również ze SWiSH. Program ustalany indywidualnie w zależności od potrzeb klienta. Szczegóły na www.kreopka.pl
 
 
     
jac_szcz
Praktyk


Dołączył: 22 Maj 2009
Posty: 38
Skąd: Pszczyna
Wysłany: Sro 02 Mar, 2011 13:18   

No i udało się. Masz u mnie piwko :)
http://hitecs.webhop.org/...lscr/index.html

Ale jak to zwykle bywa, pojawił się kolejny problem - audio player.
Jest to osobny plik swf. Mam go wstawić w index.html jako obiekt nad fitstage.swf czy jakoś inaczej?
 
     
^Januszr 



Pomógł: 216 razy
Dołączył: 11 Maj 2005
Posty: 1854
Skąd: Stolyca od urodzenia
Wysłany: Sro 02 Mar, 2011 17:40   

Jeszcze zrób te pojawiające się tampony jako random i uzależnij od ruchu myszy :P
_________________
Niestety używam nieoficjalnych wersji Swish, które można zassać z forums.swishzone.com - jest na szczycie listy w BugsForum.
 
     
^shastaan 



Pomógł: 72 razy
Dołączył: 09 Gru 2007
Posty: 688
Skąd: Rzeszów
Wysłany: Sro 02 Mar, 2011 17:48   

Zmień sobie <title></title> :D

W main.swf (czy jak sobie nazwałeś swf ładowany do MC obiekt) utwórz MC i do niego załaduj audio player na tej samej zasadzie jak obiekt.
_________________
Prowadzę stacjonarne i zdalne szkolenia z grafiki, również ze SWiSH. Program ustalany indywidualnie w zależności od potrzeb klienta. Szczegóły na www.kreopka.pl
 
 
     
jac_szcz
Praktyk


Dołączył: 22 Maj 2009
Posty: 38
Skąd: Pszczyna
Wysłany: Pią 04 Mar, 2011 15:36   

Próbuje, próbuje i nie wychodzi! Audio player włożyłem do main ale nie mogę zrobić tak aby działał razem ze stroną. Najlepiej by było aby audio player był osobnym plikiem swf i wtedy do fitstage byłby ładowany audioplayer.swf i pod spodem main.swf. Jest to do zrobienia?
 
     
^shastaan 



Pomógł: 72 razy
Dołączył: 09 Gru 2007
Posty: 688
Skąd: Rzeszów
Wysłany: Pią 04 Mar, 2011 16:41   

Jest to do zrobienia. Na tej właśnie zasadzie proponowałem zrobić ładowanie do main.
Fitstage.swf ładuje sobie main.swf a main.swf ładuje sobie audioplayer.swf.
_________________
Prowadzę stacjonarne i zdalne szkolenia z grafiki, również ze SWiSH. Program ustalany indywidualnie w zależności od potrzeb klienta. Szczegóły na www.kreopka.pl
 
 
     
jac_szcz
Praktyk


Dołączył: 22 Maj 2009
Posty: 38
Skąd: Pszczyna
Wysłany: Pią 04 Mar, 2011 20:29   

Ale mi wbiłeś klina z tym fitstagem!! :)
Zrobiłem jak napisałeś ale wszystko się posypało...
http://hitecs.webhop.org/...scr2/index.html

W załączniku swi fitstage, main i mp3, nie przypuszczałem że będzie z tym tyle roboty!! :)

fitstage2.zip
Pobierz Plik ściągnięto 781 raz(y) 90.74 KB

 
     
^shastaan 



Pomógł: 72 razy
Dołączył: 09 Gru 2007
Posty: 688
Skąd: Rzeszów
Wysłany: Sob 05 Mar, 2011 12:47   

Zamieszałes się strasznie.

Zrobiles 2 razy fitstage.

Ma być 1 fitstage, jeden main, ladowany do obiektu.

MC do którego coś ładujesz musi mieć transformation point "lewy górny".

W main ma być tylko preloader i scena z treścią, żadnego dzielenia na 14 scen.
Jak chcesz dzielić to ładuj następne swfy: zrób plik pivnica.swf, events.swf, bar.swf, photogallery.swf, kontakt.swf.

Wtedy będziesz miał fitstage.swf, który _root rozciągnie na pełny stage i załaduje na środek plik main.swf. tylko jedna scena w pliku fitstage.
Plik main.swf będzie zawierał menu i MC, do którego guziki menu będą ładować odpowiednie swfy z podstronami. tylko jedna scena w pliku main.
Podstrony, na przykład photogallery.swf, będą już zawierać preloadery oraz sceny z treścią bo mogą coś już ważyć.

Jasne to?
_________________
Prowadzę stacjonarne i zdalne szkolenia z grafiki, również ze SWiSH. Program ustalany indywidualnie w zależności od potrzeb klienta. Szczegóły na www.kreopka.pl
 
 
     
jac_szcz
Praktyk


Dołączył: 22 Maj 2009
Posty: 38
Skąd: Pszczyna
Wysłany: Nie 06 Mar, 2011 15:40   

Chyba jednak spasuje, fitstage i main jako tako wyszło, ale jak mam do tego zrobić player, który cały czas będzie działać, również na kolejnych podstronach z plików swf to chyba zostanę przy moim okienku :)
 
     
^Januszr 



Pomógł: 216 razy
Dołączył: 11 Maj 2005
Posty: 1854
Skąd: Stolyca od urodzenia
Wysłany: Nie 06 Mar, 2011 18:05   

:)
Player zrób w scenie BACKGROUND i będziesz miał go wszędzie.
_________________
Niestety używam nieoficjalnych wersji Swish, które można zassać z forums.swishzone.com - jest na szczycie listy w BugsForum.
 
     
^shastaan 



Pomógł: 72 razy
Dołączył: 09 Gru 2007
Posty: 688
Skąd: Rzeszów
Wysłany: Nie 06 Mar, 2011 20:05   

Możesz zrobić tak jak Januszr sugeruje. Rozwiąże to problem.
Ja bym jednak osadził player w pliku main.swf :] Wtedy nie będziesz się musiał martwić jego pozycjonowaniem na stage - nie będziesz musiał dopisywać kodu do engine w fitstage. Wtedy też będzie zawsze - niezależnie od sceny i nie będzie się przeładowywał.
_________________
Prowadzę stacjonarne i zdalne szkolenia z grafiki, również ze SWiSH. Program ustalany indywidualnie w zależności od potrzeb klienta. Szczegóły na www.kreopka.pl
 
 
     
jac_szcz
Praktyk


Dołączył: 22 Maj 2009
Posty: 38
Skąd: Pszczyna
Wysłany: Pon 07 Mar, 2011 16:59   

Więc tak, osadziłem player w fitstage sądząc, że jeżeli tło zostaje cały czas to player będzie na swoim miejscu. Niby wszystko dobrze wygląda, skrypty przepisane ale muzyczki nie ma :)
http://hitecs.webhop.org/...scr3/index.html
Dodatkowo stworzyłem kontakt.swf, w main.swf w buttonie kontakt wpisałem loadmovie i też dziwne rzeczy się dzieją. Jak zrobić aby po kliknięciu buttona w main, fitstage ładował kontakt?
W załączniku swi fitstage, main i kontakt.

fitstage3.zip
Pobierz Plik ściągnięto 759 raz(y) 66.5 KB

 
     
^shastaan 



Pomógł: 72 razy
Dołączył: 09 Gru 2007
Posty: 688
Skąd: Rzeszów
Wysłany: Pon 07 Mar, 2011 18:38   

Masz krok do przodu. Poprzenoś wszystko gdzie należy, pousuwaj zbędne rzeczy i powinieneś dać radę dociągnąć to do końca.

Muzyczce się nie przyglądałem jeszcze. Zrób żeby to miało ręce i nogi to się przyglądnę.

trochelepiej.rar
Pobierz Plik ściągnięto 743 raz(y) 62.59 KB

_________________
Prowadzę stacjonarne i zdalne szkolenia z grafiki, również ze SWiSH. Program ustalany indywidualnie w zależności od potrzeb klienta. Szczegóły na www.kreopka.pl
 
 
     
jac_szcz
Praktyk


Dołączył: 22 Maj 2009
Posty: 38
Skąd: Pszczyna
Wysłany: Pon 07 Mar, 2011 20:11   

Dzięki, ale chyba problem tkwi głębiej... po kliknięciu kontakt, kontakt.swf ładuje się niżej, nie wiadomo dlaczego i przeniesienie poza zakres clipu niby załatwia sprawę, ale przez ułamek sekundy widać białą ramkę, która jest poniżej i dlaczego nie znika logo, które było w main? Buttony po kliknięciu w kontakt znikają a logo zostaje. Czeski film...
Czy funcja loadmovie jest w porządku? wygląda tak jakby main zostawało a powinno być nadpisane przez nowy clip...
 
     
^Januszr 



Pomógł: 216 razy
Dołączył: 11 Maj 2005
Posty: 1854
Skąd: Stolyca od urodzenia
Wysłany: Pon 07 Mar, 2011 20:47   

jac_szcz, a tak... zupełnie z innej beczki... Po kiego ładujesz swf? Czemu nie zrobisz jednego pliku? Było by łatwiej. W background SCENE wrzucasz playera tło. Reszta w kolejnych scenach. I nic nie będzie się przesuwać.
_________________
Niestety używam nieoficjalnych wersji Swish, które można zassać z forums.swishzone.com - jest na szczycie listy w BugsForum.
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Nowe zasady dotyczące cookies. Wykorzystujemy pliki cookies, aby nasz serwis lepiej spełniał Państwa oczekiwania. Można zablokować zapisywanie cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki.
         
Strona wygenerowana w 0.51 sekundy. Zapytań do SQL: 17