SWiSH Forum Strona Główna SWiSH Forum
Forum użytkowników programów SWiSH

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Zamknięty przez: mielu
Wto 09 Lip, 2013 21:18
stronka - prośba o opinie
Autor Wiadomość
krzysztof.kt
Bywalec


Dołączył: 09 Sie 2005
Posty: 13
Skąd: wawa
Wysłany: Pon 06 Gru, 2010 15:48   stronka - prośba o opinie

Witam,
proszę o opinię co byście poprawili i co zmienili czy kolorystycznie czy układ na świeżo powstającej stronce zespołu, ewentualnie co dodali:)

http://www.zagramydlawas.pl

swisha znam tylko podstawy:( bez programowania.

Pozdrawiam KRzysztof.
 
     
^Januszr 



Pomógł: 216 razy
Dołączył: 11 Maj 2005
Posty: 1854
Skąd: Stolyca od urodzenia
Wysłany: Pon 06 Gru, 2010 18:12   

Strona nie otwiera się. Chyba, że chodzi Ci o "STRONA W BUDOWIE".
_________________
Niestety używam nieoficjalnych wersji Swish, które można zassać z forums.swishzone.com - jest na szczycie listy w BugsForum.
 
     
krzysztof.kt
Bywalec


Dołączył: 09 Sie 2005
Posty: 13
Skąd: wawa
Wysłany: Pon 06 Gru, 2010 19:33   

:) nie w budowie tylko przerwa techniczna:) wyraźnie napisałem:) teraz już dostępna

Ps. do Janusza mam jeszcze pytanie łopatologicznie - jak zrobić aby ta strona miała nie wiem jakby to powiedzieć full screen?bo widzisz mam tło w swf-a wpakowane które widać gdzie sie urywa...a jak zrobić aby było tło do całości wyświetlanej strony w przeglądarce dopasowane?
 
     
^shastaan 



Pomógł: 72 razy
Dołączył: 09 Gru 2007
Posty: 688
Skąd: Rzeszów
Wysłany: Pon 06 Gru, 2010 22:19   

Strasznie weselnie ale tak chyba miało być :P

1. Krój pisma do wymiany. Kompletnie nieczytelne. Zmniejsz odstępy między pozycjami w menu. Bloki tekstowe na www to prawie tylko i wyłącznie proste czcionki bezszeryfowe. Jeśli chcesz złamać tą zasadę to radzę mieć dobry powód i zastanowić się trzy razy. ;]

2. Tło pod pola tekstowe robisz na przezroczystych elementach. Sprawdź czy nie będzie wyglądało to lepiej gdy będą miały biały obrys (1px, alpha: 100).

3. Coś mi nie leży z tą bańką, w której jest zdjęcie... pobaw się wartościami alpha jeszcze może...

4. Logo z nutek i slogan pełna saturacja i jasność (strzelałbym #ff00ff) i ciemniejsze tło pod tym - będzie się ładniej odcinać.

Generalnie uważam, że strona jako całość to dobry start. No i wokalistka mi się podoba :] Ładna artykulacja i barwa.

krzysztof.kt napisał/a:
jak zrobić aby ta strona miała nie wiem jakby to powiedzieć full screen?bo widzisz mam tło w swf-a wpakowane które widać gdzie sie urywa...a jak zrobić aby było tło do całości wyświetlanej strony w przeglądarce dopasowane?


Obczaj to:
http://www.swishzone.com/...led&link_id=193

Przeszukaj też to forum po haśle "malwy".
_________________
Prowadzę stacjonarne i zdalne szkolenia z grafiki, również ze SWiSH. Program ustalany indywidualnie w zależności od potrzeb klienta. Szczegóły na www.kreopka.pl
 
 
     
krzysztof.kt
Bywalec


Dołączył: 09 Sie 2005
Posty: 13
Skąd: wawa
Wysłany: Pon 06 Gru, 2010 22:43   

dzięki za podpowiedzi, poradziłem sobie już z 1 rzeczą to jest full screen, niby wiem już co i jak,tło osadziłem poza swf-a dużo większe i fajnie tylko w chrome wszystko ładnie powiększa mi na tych właściwościach width i high na 100% ale Firefox stronkę odczytuje jak małe okienko IE to samo może ktoś coś poradzić? na forum próbowałem już z plikiem "dynamik" gdzieś w którymś poście, ale nie działa to u mnie.

pola txt z 1 px alpha 100% - nie zabardzo to wygląda, natomiast z alphą 20-30% ujdzie :) może nawet i lepiej niż bez:)


jeszcze 1: chciałem zakąbinować z fullscreenem na auto po wczytaniu stronki >po preloaderze i mam ustawione w napisie txt onSelfEvent (load) {
Stage["displayState"] = "fullScreen";
}
i gdy odpalam sam swf na kompie robi się full screen po preloaderze, na stronie żadnej reakcji:(
 
     
^shastaan 



Pomógł: 72 razy
Dołączył: 09 Gru 2007
Posty: 688
Skąd: Rzeszów
Wysłany: Wto 07 Gru, 2010 10:18   

Full stage flash robię za każdym razem trochę inaczej ale za każdym razem wychodzę od tego co masz w załączniku.

Otwieramy fitstage.swi i wsadzamy do MC background obiekt, który ma być tłem (będzie sie skalował na cały stage więc bierzemy pod uwagę rozdzielczość).

Zapisujemy i eksportujemy.

Otwieramy main.swi i robimy sobie stronę. Zawartość tego pliku załaduje nam się na środek ekranu. Nie polecam wychodzić mocno poza obszar 800x600 bo może się sprawa skomplikować na laptopach i małych monitorach.

Jak mamy energie, ambicje i wiedzę to badamy co jest gdzie w skrypcie i przebudowujemy całość pod swoje potrzeby.

W razie wątpliwości pytamy.

Powodzenia.

FITSTAGE.rar
gotowy szkielet strony na cały ekran
Pobierz Plik ściągnięto 780 raz(y) 9.14 KB

_________________
Prowadzę stacjonarne i zdalne szkolenia z grafiki, również ze SWiSH. Program ustalany indywidualnie w zależności od potrzeb klienta. Szczegóły na www.kreopka.pl
 
 
     
^Januszr 



Pomógł: 216 razy
Dołączył: 11 Maj 2005
Posty: 1854
Skąd: Stolyca od urodzenia
Wysłany: Wto 07 Gru, 2010 12:40   

shastaan, czy to rozwiązanie (załączone w FITSTAGE) jest tutaj: http://www.lumennoctis.com/ ?
_________________
Niestety używam nieoficjalnych wersji Swish, które można zassać z forums.swishzone.com - jest na szczycie listy w BugsForum.
 
     
^shastaan 



Pomógł: 72 razy
Dołączył: 09 Gru 2007
Posty: 688
Skąd: Rzeszów
Wysłany: Wto 07 Gru, 2010 13:14   

To jest moja wersja "malw" nugatta (które były pewnie jego wersją czegoś innego :P ). Różnice są niewielkie, ale odchudziłem to żeby mało zasobów żarło i żeby było proste jak budowa cepa. Przy każdym projekcie na cały stage (a tak robię większość swoich) rozbudowuję ten mechanizm pod konkretny projekt (na ogół w ogóle bez pliku main ale wrzuciłem to bo to łatwiej ogarnąć początkującym).

Dlatego moja odpowiedź na Twoje pytanie brzmi:

Na lumennoctis.com na pewno jest ta sama zasada działania. Z całą pewnością jest jednak zmodyfikowana w jakiś sposób. W jaki, szczerze mówiąc, nie pamiętam :P
_________________
Prowadzę stacjonarne i zdalne szkolenia z grafiki, również ze SWiSH. Program ustalany indywidualnie w zależności od potrzeb klienta. Szczegóły na www.kreopka.pl
 
 
     
soraya 
Początkujący


Dołączył: 02 Gru 2010
Posty: 7
Skąd: polska
Wysłany: Pon 03 Sty, 2011 16:19   

Mnie się podoba
_________________
Szkoła lyski
 
     
mielu 


Pomógł: 131 razy
Wiek: 47
Dołączył: 06 Kwi 2006
Posty: 1177
Skąd: Kraków
Wysłany: Wto 09 Lip, 2013 21:18   

Twoja wypowiedź jest trochę oderwana od tematu. Zamykam.
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Nowe zasady dotyczące cookies. Wykorzystujemy pliki cookies, aby nasz serwis lepiej spełniał Państwa oczekiwania. Można zablokować zapisywanie cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki.
         
Strona wygenerowana w 0.12 sekundy. Zapytań do SQL: 17