SWiSH Forum Strona Główna SWiSH Forum
Forum użytkowników programów SWiSH

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Stronka :)
Autor Wiadomość
Emilia1990 
Początkujący


Wiek: 33
Dołączyła: 18 Lis 2010
Posty: 5
Skąd: Krakowianka
Wysłany: Czw 18 Lis, 2010 13:08   Stronka :)

Witam wszystkich!

Na poczatek chcialabym poprosic o wyrozumialosc ze wzgledu ze dopiero raczkuje w temacie flash.

Otoz mam pewien problem. Chce zrobic stronke za pomoca swish. Problem w tym ze nie moge sobie poradzic z tym ze po kliknieciu na hiperlacze aby strona do ktorej jest odnosnik otwierala mi sie w polu na ktore przeznaczylam miejsce (nie jest ono tez zdefiniowane bo nie wiem jak) a nie tak jak udalo mi sie tylko zrobic jako nowe okno lub zakladka.

Jak to zrobic?

Prosze o podpowiedzi lub jakies linki gdzie znajde te informacje bo nie za bardzo wiem jak nazwac to co opisalam


Pozdrawiam wszystkich goraco!
Emi
 
     
^shastaan 



Pomógł: 72 razy
Dołączył: 09 Gru 2007
Posty: 688
Skąd: Rzeszów
Wysłany: Czw 18 Lis, 2010 16:11   

O ile rozumiem, chcesz, aby strona, którą robisz pozostała na ekranie tak jak jest i załadowała do czegoś w rodzaju "ramki" nową stronę? - Generalnie, nie da się tak.
To pole, do którego chcesz ładować musiałoby się znajdować poza obiektem flash. Wtedy jako target podajesz nazwę ramki. Odradzam jednak to rozwiązanie.

Jeśli chcesz ładować url do flasha to się nie za zbytnio da.

Możesz utworzyć movie clip i do niego załadować inną stronę, ale przygotowaną również we flash - czyli inny plik swf. - obczaj "loadMovie();"

Możesz też utworzyć pole tekstowe i przypisać do niego zmienną, którą osadzisz w osobnym pliku. Wtedy flash będzie mógł interpretować tekst jako html, ale tylko tekst. - obczaj "loadVariables();"

Powodzenia.
_________________
Prowadzę stacjonarne i zdalne szkolenia z grafiki, również ze SWiSH. Program ustalany indywidualnie w zależności od potrzeb klienta. Szczegóły na www.kreopka.pl
 
 
     
Emilia1990 
Początkujący


Wiek: 33
Dołączyła: 18 Lis 2010
Posty: 5
Skąd: Krakowianka
Wysłany: Czw 18 Lis, 2010 20:28   

tak, dokladnie o to mi chodzilo (ramki). Natomiast podoba mi sie pomysl z tym aby po kliknieciu na odnosnik zmienial sie tylko tekst/pole tekstowe a strona pozostawala bez zmian - taki tez efekt chcialam uzyskac. Czyli musze przerobic funkcje loadVariables

Dziekuje serdecznie za pomoc! :)
 
     
^Januszr 



Pomógł: 216 razy
Dołączył: 11 Maj 2005
Posty: 1854
Skąd: Stolyca od urodzenia
Wysłany: Czw 18 Lis, 2010 20:36   

... albo prościej na początek: na odpowiedniej klatce nadać PLACE i na odpowiedniej REMOVE dla wszystkich obiektów, albo dla MOVIE CLIPA z tymi obiektami....
_________________
Niestety używam nieoficjalnych wersji Swish, które można zassać z forums.swishzone.com - jest na szczycie listy w BugsForum.
 
     
Emilia1990 
Początkujący


Wiek: 33
Dołączyła: 18 Lis 2010
Posty: 5
Skąd: Krakowianka
Wysłany: Pią 19 Lis, 2010 07:56   

tego juz niestety nie zrozumialam. Bylabym wdzieczna za przeslanie np jakiegos przykladu ;]
 
     
mielu 


Pomógł: 131 razy
Wiek: 47
Dołączył: 06 Kwi 2006
Posty: 1177
Skąd: Kraków
Wysłany: Pią 19 Lis, 2010 09:21   

http://www.swishzone.com/...&tab=screencast

zobacz sobie przykłady do sm2

Cytat:
SWiSH Max2

* My First Site - This eight part tutorials series takes you on a tour through most of the features of SWiSH Max2. At the end you will have a fully functional Flash web site while you learn a lot of tips along the way.

1. Creating the background and layout
2. Creating the header and logo
3. Adding a navigation menu with buttons.
4. Creating a basic content preloader
5. Adding an audio component
6. Setting up a container for external content
7. Loading content and finishing the web site
8. Adding an advanced preloader with percentage and file size display


[ Dodano: Pią 19 Lis, 2010 10:23 ]
lub
http://www.swishzone.com/..._simple_wizard/
 
     
^Januszr 



Pomógł: 216 razy
Dołączył: 11 Maj 2005
Posty: 1854
Skąd: Stolyca od urodzenia
Wysłany: Pią 19 Lis, 2010 17:37   

Cytat:
tego juz niestety nie zrozumialam. Bylabym wdzieczna za przeslanie np jakiegos przykladu ;]


- To Ty musisz załączyć swi, aby było na czym pracować.
_________________
Niestety używam nieoficjalnych wersji Swish, które można zassać z forums.swishzone.com - jest na szczycie listy w BugsForum.
 
     
Emilia1990 
Początkujący


Wiek: 33
Dołączyła: 18 Lis 2010
Posty: 5
Skąd: Krakowianka
Wysłany: Czw 09 Gru, 2010 11:53   

nadal nie moge sobie poradzic... Juz troszke zrobilam ale nie udaje mi sie zrobic zeby sie przelaczaly strony. Czy ktos moglby mi to zrobic (wg tutoriala mi nie wychodzi). Ponizej linki do pliku

1/2 http://w949.wrzuta.pl/pli...wiele_stron_1_2
2/2 http://w949.wrzuta.pl/pli...wiele_stron_2_2

z gory dziekuje!
 
     
^shastaan 



Pomógł: 72 razy
Dołączył: 09 Gru 2007
Posty: 688
Skąd: Rzeszów
Wysłany: Czw 09 Gru, 2010 13:10   

1. _parent.container.loadMovie("oFirmie.swi") - to jest błąd, nie ładuj pliku swi tylko wyeksportowany z niego plik swf.

2. na 3 guzikach w menu masz tylko i wyłącznie skrypt odtwarzający dzwięk, dodaj loadMovie z odpowiednim plikiem.
_________________
Prowadzę stacjonarne i zdalne szkolenia z grafiki, również ze SWiSH. Program ustalany indywidualnie w zależności od potrzeb klienta. Szczegóły na www.kreopka.pl
 
 
     
Emilia1990 
Początkujący


Wiek: 33
Dołączyła: 18 Lis 2010
Posty: 5
Skąd: Krakowianka
Wysłany: Czw 09 Gru, 2010 14:55   

narazie chcialam 1 przycisk zmeczyc


no dobrze, a jak mam zrobic zeby klikajac na przycisk zmieniala sie tresc? Co wpisac w skrypcie sceny? Teraz jest tak:

onFrame (1) {
container.loadMovie("oFirmie.swf");

}

a chce jeszcze dorzucic "linki.swf" i "pomoc.swf" podwolujace sie do odpowiednich przyciskow?

[ Dodano: Wto 22 Lut, 2011 13:33 ]
strona juz prawie gotowa choc mam jeden problem. Otoz wszystko ladnie dziala ale IE sie buntuje. Po prostu strona mimo ze jest dostosowana do ekranu 1280x800 w IE wyglada jakby miala moze z 400x300px i za cholere nie moge dojsc dlaczego tak jest. HELP ME...

stronka: www.artdomserwis.com
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Nowe zasady dotyczące cookies. Wykorzystujemy pliki cookies, aby nasz serwis lepiej spełniał Państwa oczekiwania. Można zablokować zapisywanie cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki.
         
Strona wygenerowana w 0.17 sekundy. Zapytań do SQL: 14