SWiSH Forum Strona Główna SWiSH Forum
Forum użytkowników programów SWiSH

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Pierwsza witryna
Autor Wiadomość
dakcts 
Bywalec


Wiek: 38
Dołączył: 09 Cze 2010
Posty: 18
Skąd: Olsztyn
Wysłany: Czw 10 Cze, 2010 15:57   Pierwsza witryna
   Moje WWW: www.kreatywny-projekt.com.pl


Witam,

to moja pierwsza strona w Swish'u. Wlasnie pracuje nad druga wersja, ta ma kilka niedociagniec :)

http://www.kreatywny-projekt.com.pl/
 
     
^Januszr 



Pomógł: 216 razy
Dołączył: 11 Maj 2005
Posty: 1854
Skąd: Stolyca od urodzenia
Wysłany: Czw 10 Cze, 2010 20:13   

dakcts, na czym polega kreatywność?
Strona ładowała siędłuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuugo ... to ma z 8mb :)
Nieźle... ale zassałem w telefon i nie wiem... nie mam pojęcia co było tak extra, że zajęło tyle miejsca????

Grafiki - cóż niepotrzebnie to bitmapy - czemu nie przerysujesz do wektorów?

Jak już wrzucasz grafikę to nie zmieniaj rozmiaru w SWISH bo wyjdzie syf. Jak już musisz wrzucić grafikę to zaznacz ALLOW SMOOTHING - będzie wtedy "gładsze".

Jak już musisz mieszać rastry z wektorami to skompresuj rastry do 80% jakości.

Nie wiem dlaczego to nie dopasowuje się do ekranu.

Nie wiem dlaczego nie działają linki pod OFERTA?

Dziwne to - głownie ze względu na wielkość.

Mapa rozumiem, że autorska? Bo jak nie to warto zaznaczyć skąd i na podstawie czego - inaczej to kradzież.

Podsumowując: kiepskie połączenie fotoszopa i flasza...

Tu jest www, która waży nieco poniżej 60kb: szafynawymiar.waw.pl ale nie wiem czy to nie adobe (macromedia) flash czy swish.
_________________
Niestety używam nieoficjalnych wersji Swish, które można zassać z forums.swishzone.com - jest na szczycie listy w BugsForum.
 
     
dakcts 
Bywalec


Wiek: 38
Dołączył: 09 Cze 2010
Posty: 18
Skąd: Olsztyn
Wysłany: Czw 10 Cze, 2010 22:43   
   Moje WWW: www.kreatywny-projekt.com.pl


Dzięki za recenzje i słowa krytyki. Twoje rady na pewno pomogą mi w dalszej pracy. Od niedawna bawię się tym programem. Nie miałem też możliwości umieszczenia witryny wcześniej w internecie, więc jest to dla mnie też nowość.

Rozmiar strony to duży minus, popracuję nad tymi wektorami i dzięki za radę z ALLOW SMOOTHING :)
 
     
UndefinedMan 
Mistrz


Pomógł: 7 razy
Dołączył: 30 Mar 2007
Posty: 154
Skąd: Nysa City
Wysłany: Czw 10 Cze, 2010 23:29   

ło maj faking gadnes.. 10 mb :-/

strona tragizm i komizm w jednej postaci.. Ale ucz się mistrzu!

Jak kolega wyżej wspomniał, grafika leży, ja strasznie nienawidzę pixeli, jestem na nie uczulony. zresztą na wszystko jestem uczulony ;)
 
     
dakcts 
Bywalec


Wiek: 38
Dołączył: 09 Cze 2010
Posty: 18
Skąd: Olsztyn
Wysłany: Pią 11 Cze, 2010 00:48   
   Moje WWW: www.kreatywny-projekt.com.pl


Zacząłem wprowadzać zmiany o których pisał Januszr, dzięki - strona ma teraz niecałe 6mb. To dalej dużo, ale udało się odchudzić stronkę o jakieś 30% :) co miałeś na myśli pisząc: Nie wiem dlaczego to nie dopasowuje się do ekranu.

UndefinedMan może być już tylko lepiej :)
 
     
^Januszr 



Pomógł: 216 razy
Dołączył: 11 Maj 2005
Posty: 1854
Skąd: Stolyca od urodzenia
Wysłany: Pią 11 Cze, 2010 08:04   

Nie wypełnia ekranu - nie wpasowuje się w jego kształt. Zerknij na http://swish.wodip.opole....p?p=21165#21165
Może wyjasni co miałem na myśli :)
_________________
Niestety używam nieoficjalnych wersji Swish, które można zassać z forums.swishzone.com - jest na szczycie listy w BugsForum.
 
     
dakcts 
Bywalec


Wiek: 38
Dołączył: 09 Cze 2010
Posty: 18
Skąd: Olsztyn
Wysłany: Pią 11 Cze, 2010 17:04   
   Moje WWW: www.kreatywny-projekt.com.pl


Wieczorem sprawdzę jak te skrypty będą wyglądały pod moją witryną. Nie używałem jeszcze tego skryptu, więc mam pytanie: Ten ''fullscreen'' działa zawsze tak samo, czy znaczenie ma rozmiar witryny 900x600, 600x900, właśnie jaki jest najlepszy... znaczy najbardziej uniwersalny rozmiar strony?
 
     
^Januszr 



Pomógł: 216 razy
Dołączył: 11 Maj 2005
Posty: 1854
Skąd: Stolyca od urodzenia
Wysłany: Pią 11 Cze, 2010 17:39   

Nie wiem - nie pamiętam już :)

To przykład jedynie, ale wiem, że można zrobić tak aby proporcje wysokość do szerokość były zawsze takie same i uzależnione tylko i wyłącznie od rozmiaru okna przeglądarki.

[ Dodano: Pią 11 Cze, 2010 17:44 ]
Nie wiem - nie pamiętam już :)

To przykład jedynie, ale wiem, że można zrobić tak aby proporcje wysokość do szerokość były zawsze takie same i uzależnione tylko i wyłącznie od rozmiaru okna przeglądarki. Ja np mam starowińkiego laptopa IBM (nie lenowo) G40 i rozdzielczość 4/3 1024x768 więc jakoś mi nie mieści się to co pokazujesz :) Jeżeli plik swf ma 980x530px to wypłnia niemal cały ekran u mnie. Ale to oczywiście tylko podpowiedzi.
_________________
Niestety używam nieoficjalnych wersji Swish, które można zassać z forums.swishzone.com - jest na szczycie listy w BugsForum.
 
     
dakcts 
Bywalec


Wiek: 38
Dołączył: 09 Cze 2010
Posty: 18
Skąd: Olsztyn
Wysłany: Pią 11 Cze, 2010 23:23   
   Moje WWW: www.kreatywny-projekt.com.pl


Zmieniłem w kodzie html znacznik "quality=high" na "quality=best" i strona nie jest już tak rozpikselowana jak wcześniej :) Januszr dzięki za pomoc
 
     
qncept 
Ekspert
Grafik komputerowy.



Pomógł: 4 razy
Wiek: 89
Dołączył: 04 Kwi 2006
Posty: 275
Skąd: Z kątowni
Wysłany: Sro 16 Cze, 2010 14:43   

oja a czemu to takie duże?
widzę ta samą manierę w Twoich pracach, duże logo u góry, balszoje buttony i przekombinowanie efektów, byle było ich dużo i żeby "coś" się działo.
Nie tędy droga ale pracuj:-)
Optymalizuj swf choćby SPARKLE SWF OPTIMIZEREM.
_________________
Pozdrawiam Wszystkich ...
... et bon Courage et Toujours en Avant
____________________________________-

moje projekty :

http://www.qncept.ovh.org

http://www.qncept.ovh.org/qndesign.html
 
     
^shastaan 



Pomógł: 72 razy
Dołączył: 09 Gru 2007
Posty: 688
Skąd: Rzeszów
Wysłany: Nie 20 Cze, 2010 10:23   

"Zajmujemy sie tworzeniem niekonwencjonalnych stron internetowych. Nasz znak rozpoznawczy to nieszablonowe oraz indywidualne podejscie do kazdego zlecenia (...)
Korzystamy z najnowszych trendów designer'skich (...)"

Ja wiem, że reklama dźwignią handlu ale do tych zdań to bym dodał przeczenia...
_________________
Prowadzę stacjonarne i zdalne szkolenia z grafiki, również ze SWiSH. Program ustalany indywidualnie w zależności od potrzeb klienta. Szczegóły na www.kreopka.pl
 
 
     
dakcts 
Bywalec


Wiek: 38
Dołączył: 09 Cze 2010
Posty: 18
Skąd: Olsztyn
Wysłany: Pon 21 Cze, 2010 00:17   
   Moje WWW: www.kreatywny-projekt.com.pl


shastaan napisał/a:
Ja wiem, że reklama dźwignią handlu


Z tym się zgodzę. I qncept dzięki, że napisałeś o tym SPARKLE SWF OPTIMIZEREM. Przyznam się, że nie widziałem do tej pory o tego typu programach. Muszę jakiś inny program chyba wypróbować, bo ten który ściągnąłem zapisuje mi plik swf w czarno-białych barwach.

Za jakiś czas będę kompletnie przerabiał witrynę. Obecną wersję wykonałem na trialowym Shish'u. Własnie zakupiłem oryginalna wersję programu, więc pora wziąć się do roboty. Mam pytanie:

Jak robicie przejścia między podstronami? Powiedzmy, że macie podstrony A, B, C, D. Tworzycie sceny z przejściami do poszczególnych scen np A-B, A-C, A-D, B-A, czy jest jakiś lepszy sposób?
 
     
opromocja
Początkujący


Dołączył: 01 Lip 2010
Posty: 1
Skąd: częstochowa
Wysłany: Czw 01 Lip, 2010 00:56   

hej ludzie!

To moj pierwszy projekt ! co sadzicie ! http://www.opromocja.pl co mozna zmienic dodac poprawic !

dodawajcie sugestie !!

pozdro www.opromocja.pl
 
     
^shastaan 



Pomógł: 72 razy
Dołączył: 09 Gru 2007
Posty: 688
Skąd: Rzeszów
Wysłany: Czw 01 Lip, 2010 14:57   

Tu nie ma flasha, nie wygląda mi to na pierwszy projekt, bardziej na reklamę. Zmienić więc można jej metodę :P
_________________
Prowadzę stacjonarne i zdalne szkolenia z grafiki, również ze SWiSH. Program ustalany indywidualnie w zależności od potrzeb klienta. Szczegóły na www.kreopka.pl
 
 
     
dakcts 
Bywalec


Wiek: 38
Dołączył: 09 Cze 2010
Posty: 18
Skąd: Olsztyn
Wysłany: Pią 24 Wrz, 2010 09:40   
   Moje WWW: www.kreatywny-projekt.com.pl


Zmienilem kompeltnie witryne.

Przeszedlem z Flasha na HTML. Na stronie zostawilem jedynie dwa menu zrobione w programie SwishMax. Na razie jest to wersja beta, po weekendzie dodam calosc.
 
     
simonking 
Początkujący


Dołączył: 07 Cze 2009
Posty: 4
Skąd: Więcbork
Wysłany: Nie 17 Paź, 2010 20:53   

A mnie zawsze zastanawia fakt, że początkujący mają tak wypasione studia...
Kreatywne projekty z miesiąca na miesiąc wydały kilkatysięcy na soft... w tym czasie pochwaliły się aż 2 stronkami, za które ciężko byłoby dostać 1/x kasy wydanej na soft.


Data: Czerwiec 2010
Wykorzystane programy: SwishMax3, Photoshop CS5, HTML, PHP

Data: Maj 2010
Wykorzystane programy: SwishMax2, Photoshop CS4, HTML, PHP
_________________
------------
pozdrawiam
sK!thelo0p
 
 
     
^shastaan 



Pomógł: 72 razy
Dołączył: 09 Gru 2007
Posty: 688
Skąd: Rzeszów
Wysłany: Pon 18 Paź, 2010 00:53   

Może wcale nie jest początkujący tylko sprawia takie wrażenie :P
A może jest początkujący ale ma kasę na oprogramowanie od żony, taty albo unii :] nie nasz interes. Z resztą pan "kreatywny-projekt" raczej ma kasę bo jest bardzo rozrzutny skoro zainwestował w program HTML i PHP :P

simonking, szkoda zdrowia na żalenie się samemu sobie, że zapłaciłeś kilka czy tam kilkanaście tysięcy za soft a taki ten czy inny nie zapłacił, ukradł, robi za darmo bo i tak mu się opłaca i jeszcze nie płaci podatku na Twoją emeryture i studia dla Twoich dzieci, na które bardzo ciężko pracujesz, na oryginalnym sofcie xD

Szara strefa ma w polskim dizajnie przewagę liczebną ale i tak dostaje łomot :P
_________________
Prowadzę stacjonarne i zdalne szkolenia z grafiki, również ze SWiSH. Program ustalany indywidualnie w zależności od potrzeb klienta. Szczegóły na www.kreopka.pl
 
 
     
dakcts 
Bywalec


Wiek: 38
Dołączył: 09 Cze 2010
Posty: 18
Skąd: Olsztyn
Wysłany: Pon 18 Paź, 2010 05:58   
   Moje WWW: www.kreatywny-projekt.com.pl


simonking napisał/a:
A mnie zawsze zastanawia fakt, że początkujący mają tak wypasione studia...
Kreatywne projekty z miesiąca na miesiąc wydały kilkatysięcy na soft... w tym czasie pochwaliły się aż 2 stronkami, za które ciężko byłoby dostać 1/x kasy wydanej na soft.


Data: Czerwiec 2010
Wykorzystane programy: SwishMax3, Photoshop CS5, HTML, PHP

Data: Maj 2010
Wykorzystane programy: SwishMax2, Photoshop CS4, HTML, PHP


Dostalem dotacje z EU jesli o to chodzi. Laptop, windows, antywirus, psd, illustrator ... na pewno bez tego nie bylo by mnie stac na to wszystko.
Zawsze interesowala mnie grafika, wiec postanowilem sprobowac. Wiem, ze mi bardzo duzo brakuje do najlepszych w branzy. Duzo cwicze, przegladam poradniki, tutoriale i ciagle sie ucze a o to przeciez chodzi :)

shastaan na te dwa programy wzialem ekstra kredyt :P
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Nowe zasady dotyczące cookies. Wykorzystujemy pliki cookies, aby nasz serwis lepiej spełniał Państwa oczekiwania. Można zablokować zapisywanie cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki.
         
Strona wygenerowana w 0.14 sekundy. Zapytań do SQL: 15