SWiSH Forum Strona Główna SWiSH Forum
Forum użytkowników programów SWiSH

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
galeria ładowana z folderu, automat dopasowana do roz ekranu
Autor Wiadomość
adamoppl 
Bywalec


Dołączył: 03 Lip 2009
Posty: 16
Skąd: Wałcz
Wysłany: Pią 03 Lip, 2009 19:01   galeria ładowana z folderu, automat dopasowana do roz ekranu

Bardzo proszę o pomoc.

Potrzebuję, aby ktoś krok po kroku opisał mi jak mam zrobić galerię do której zdjęcia ładują się z folderu ( to mniej więcej wiem jak zrobić, loadMovie itp) i automatycznie dopasowują się do wielkości ekranu (maksymalnie do rozdzielczości ekranu, ale bez zniekształcania zdjęć, by zachowały proporcje).

Na pewno jeszcze komuś się coś takiego przyda.

Przez ostatnie 3 dni szukałem tego na forum, ale znajdywałem niekompletne rzeczy i napisana jak dla mnie za profesjonalnie.

Z góry dziękuję za pomoc

galeria.rar
to co zrobiłem
Pobierz Plik ściągnięto 275 raz(y) 222.76 KB

Ostatnio zmieniony przez adamoppl Sob 04 Lip, 2009 10:58, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
     
^shastaan 



Pomógł: 72 razy
Dołączył: 09 Gru 2007
Posty: 688
Skąd: Rzeszów
Wysłany: Sob 04 Lip, 2009 02:02   

No dobra,
Krok po kroku...
Najpierw otwieramy słisza i klikamy file/new...

Widzisz, nie wiem co wiesz, domyślam się, że coś już wiesz więc nie wiem co Ci powiedzieć.
Jakiś rok temu zbudowałem taką galerię opierając się na wiedzy, która już tu jest, nie zadając żadnego pytania, po prostu używając "search", więc wiem że się da. Jeśli nie dałeś/aś sobie rady (a to się zdarza nawet najlepszym), to zapodaj swi z tym do czego doszedłeś/aś i jasno opisz co potrzebujesz w nim zmienić a chętnie Ci powiemy co trzeba poprawić.

"Krok po kroku" znaczy wszystko i nic - czyli nic.

P.S. Mógłbym, tak jak wtedy, poszukać linków do konkretnych wątków, ale musze za 3 godziny wstać i jechać 350km na sesję więc to oleję i zostawie szukanie Tobie ;] Jak nie dasz rady to wklej swoje swi.
 
 
     
eden
Ekspert


Pomógł: 35 razy
Dołączył: 04 Sty 2008
Posty: 265
Skąd: warsaw
Wysłany: Sob 04 Lip, 2009 06:05   

krok 1, a może nawet krok 0, to zrezygnowanie z loadmovie na rzecz obiektu moviecliploader.
 
     
UndefinedMan 
Mistrz


Pomógł: 7 razy
Dołączył: 30 Mar 2007
Posty: 154
Skąd: Nysa City
Wysłany: Sob 04 Lip, 2009 23:44   

eden napisał/a:
zrezygnowanie z loadmovie na rzecz obiektu moviecliploader


Mógłbyś wyjaśnić to zdanie bardziej? Bo budując strony używam loadMovie praktycznie wszędzie, cóż powoduje moviecliploader?
 
     
eden
Ekspert


Pomógł: 35 razy
Dołączył: 04 Sty 2008
Posty: 265
Skąd: warsaw
Wysłany: Nie 05 Lip, 2009 05:51   

loadmovie i moviecliploader docelowo służą do tego samego. Oba umożliwiają wczytanie zewnętrznych danych w postaci swf, jpg, gif(nieanimowany), png (od flash 8 bodajze).

Zasadnicza roznica między nimi jest taka ze loadmovie to funkcja globalna, a moviecliploader jest klasą, która posiada kilka wygodnych metod znacznie wspomagających proces wczytywania. ( w wolnym tłumaczeniu, moviecliploader jest nastepcą funkcji loadmovie po wprowadzeniu obiektowości przez flash8)

tyle teori. w praktyce wygląda to tak:

Kod:
loader_obj = new MovieClipLoader();  // tworzymy obiekt klasy
loader_obj.loadClip([String:sciezka], [String:kontener]); // wywołujemy motode


to najprostszy przykład zastosowania tej klasy. Rezultat będzie identyczny co w przypadku loadmovie. Jesli nic wam więcej niepotrzebna to niema różnicy co użyjecie. Jesli natomiast wczytujesz fotkę do galerii, chciałbyś miec do tego ładnych loader, skalowanie z zachowaniem proporcji i na koniec elegancki efekt wejścia wczytanego obrazu, to użycie obiektu klasy moviecliploader znaczni ci to ułatwi dzięki funkcją callbackowym i listenerom eventu.

przykład:
chcemy wczytac fotkę do klipa i zeskalować do potrzebnych rozmiarów.

Kod:
loader_obj = new MovieClipLoader();
loader_L = new Object();
loader_L.onLoadInit = function(target) {
   funkcja skalująca(target);
}
loader_obj.addListener(loader_L);
loader_obj.loadClip([String:sciezka], [String:kontener]);
 
     
adamoppl 
Bywalec


Dołączył: 03 Lip 2009
Posty: 16
Skąd: Wałcz
Wysłany: Nie 05 Lip, 2009 12:42   

zrobię inaczej, zdjęcia wstawię normalnie do swisha, powiedzcie tylko jak mam zrobić by dopasowywały się do wielkości ekranu.

PROSZĘ
 
 
     
UndefinedMan 
Mistrz


Pomógł: 7 razy
Dołączył: 30 Mar 2007
Posty: 154
Skąd: Nysa City
Wysłany: Nie 05 Lip, 2009 13:48   

eden, kocham Cię! ułatwi mi to w stu procentach zycie!!!!!!! :* :)
 
     
adamoppl 
Bywalec


Dołączył: 03 Lip 2009
Posty: 16
Skąd: Wałcz
Wysłany: Nie 05 Lip, 2009 22:58   plik

eden napisał/a:
loadmovie i moviecliploader docelowo służą do tego samego. Oba umożliwiają wczytanie zewnętrznych danych w postaci swf, jpg, gif(nieanimowany), png (od flash 8 bodajze).

Zasadnicza roznica między nimi jest taka ze loadmovie to funkcja globalna, a moviecliploader jest klasą, która posiada kilka wygodnych metod znacznie wspomagających proces wczytywania. ( w wolnym tłumaczeniu, moviecliploader jest nastepcą funkcji loadmovie po wprowadzeniu obiektowości przez flash8)

tyle teori. w praktyce wygląda to tak:

Kod:
loader_obj = new MovieClipLoader();  // tworzymy obiekt klasy
loader_obj.loadClip([String:sciezka], [String:kontener]); // wywołujemy motode


to najprostszy przykład zastosowania tej klasy. Rezultat będzie identyczny co w przypadku loadmovie. Jesli nic wam więcej niepotrzebna to niema różnicy co użyjecie. Jesli natomiast wczytujesz fotkę do galerii, chciałbyś miec do tego ładnych loader, skalowanie z zachowaniem proporcji i na koniec elegancki efekt wejścia wczytanego obrazu, to użycie obiektu klasy moviecliploader znaczni ci to ułatwi dzięki funkcją callbackowym i listenerom eventu.

przykład:
chcemy wczytac fotkę do klipa i zeskalować do potrzebnych rozmiarów.

Kod:
loader_obj = new MovieClipLoader();
loader_L = new Object();
loader_L.onLoadInit = function(target) {
   funkcja skalująca(target);
}
loader_obj.addListener(loader_L);
loader_obj.loadClip([String:sciezka], [String:kontener]);



mogę prosić o plik?????????????
 
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Nowe zasady dotyczące cookies. Wykorzystujemy pliki cookies, aby nasz serwis lepiej spełniał Państwa oczekiwania. Można zablokować zapisywanie cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki.
         
Strona wygenerowana w 0.57 sekundy. Zapytań do SQL: 17