SWiSH Forum Strona Główna SWiSH Forum
Forum użytkowników programów SWiSH

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Strona do oceny
Autor Wiadomość
cobi 
Bywalec


Wiek: 42
Dołączył: 04 Lip 2009
Posty: 17
Skąd: Leszno
Wysłany: Sob 04 Lip, 2009 16:15   Strona do oceny
   Moje WWW: www.cobistud.webd.pl


Witam serdecznie. To jest mój pierwszy wpis na tym forum. Jestem początkującym użytkownikiem Flash'a i bardzo proszę Was o konstruktywne słowo. Pozdrawiam![/b]

[ Dodano: Sob 04 Lip, 2009 16:16 ]
No tak... Tak sie podnieciłem,że linka nie podałem www.cobistud.webd.pl. Pozdrawiam!

[ Dodano: Nie 05 Lip, 2009 21:54 ]
Hallo! Jest tu kto?
 
     
hymaker
Początkujący


Dołączył: 07 Lip 2009
Posty: 7
Skąd: G-nia
Wysłany: Wto 07 Lip, 2009 14:44   

Witam :) Wygląd to kwestia gustu... Natomiast chciałbym skomentować tylko wydajność tej strony. Otóż nie znajduje się na niej aż tyle fajerwerków a mimo to nie chodzi płynnie na karcie typu FX z zainstalowanymi odpowiednimi sterownikami. Wiem, że technika idzie do przodu i np. strony flash nowoczesnych gier komputerowych wołają o pomstę do nieba na starszych procesorach czy GPU ale Twoje portfolio nie razi ogromem wodotrysków. Reszta ok... nie podoba mi się tylko ten schemat blokowy układu strony, gwiazdy latające i zieleń ale to kwestia pomysłu. Pozdrawiam i powodzenia :)
 
     
cobi 
Bywalec


Wiek: 42
Dołączył: 04 Lip 2009
Posty: 17
Skąd: Leszno
Wysłany: Wto 07 Lip, 2009 17:12   
   Moje WWW: www.cobistud.webd.pl


co masz na myśli, pisząc " schemat blokowy"?
 
     
hymaker
Początkujący


Dołączył: 07 Lip 2009
Posty: 7
Skąd: G-nia
Wysłany: Wto 07 Lip, 2009 21:00   

prostokątna ramka w której jest ciało strony... logo w prostokątnej ramce i menu...też niestety prostokątne.. ja wolę bardziej naturalne interfejsy... w sumie to flash a nie html :) No ale to kwestia tylko gustu... technicznie jest ok ... troszkę wydajność siada - zoptymalizuj ją. No i ta zieleń... .jest nieubłagana.. logo zrób troszkę w wyższej rozdzielczości i ładnie walnij wygładzanie na krawędzie. tak sobie myślę... że jakbyś zamienił paski zielone na metaliczne takie jak menu, było by dużo ładniej dla mnie...


PS: Fajny ten pomysł z filmikiem a'la "the makin' of" :)


EDIT:

Nie tyle paski zielone...co ogólnie zamienił to na jednolite elementy metalowe...takie żeby menu, miejsce pod logo i ciało strony stanowiły jedną bryłę o określonym kształcie... a buttony w stylu napisu MP3 i było by genialnie... a logo też bardziej metaliczne... najlepiej jakiś mały brush z odpowiednim oświetleniem... tylko nie za dużo tej metaliki bo zrobi się stronka o hydrauliku ;)
 
     
^shastaan 



Pomógł: 72 razy
Dołączył: 09 Gru 2007
Posty: 688
Skąd: Rzeszów
Wysłany: Sro 08 Lip, 2009 01:03   

Strona jest poprawna, duzo na niej pomysłów. Nie ma się niby czego czepić.
Niemniej graficznie jest do przebudowy. Moim zdaniem jest zrobiona pod kątem tego co ma na niej być i jakie mają być użyte tricki a tego nikt niestety nie zauważy, jeśli strona się nie spodoba. Skup się nad tym, żeby strona się podobała.

Jako łebsajt mejker oceniłbym wysoko, ale zwróciłbym uwagę na tą wydajność strony, faktycznie się tnie.

Jako grafik oceniłbym nisko. Wygląda jakbyś nie dbał o to jak strona wygląda.
 
 
     
UndefinedMan 
Mistrz


Pomógł: 7 razy
Dołączył: 30 Mar 2007
Posty: 154
Skąd: Nysa City
Wysłany: Pią 10 Lip, 2009 09:21   

jak mówią poprzednicy, grafika na stronie leży i nie chce powstać. Strony są przeładowane bajerami, przypomina mi to blog robiony przez nastolatkę z masą tańczących, ruszających się brzydkich gifów, z kompletnie źle dobranymi kolorami i czcionkami. Niestety tak to widzę. Niemniej jednak show must go on! i do dzieła w tworzeniu bardziej zaawansowanych stron dabylju dabylju dabylju.

[ Dodano: Pią 10 Lip, 2009 09:24 ]
jeszcze dopowiem, że nie jesteś szczegółowy, a piękno tkwi w szczegółach. Strony są z błędami i kompletnie niedopracowane.
 
     
cobi 
Bywalec


Wiek: 42
Dołączył: 04 Lip 2009
Posty: 17
Skąd: Leszno
Wysłany: Sro 15 Lip, 2009 13:41   
   Moje WWW: www.cobistud.webd.pl


Dziekuje Wam bardzo za konstruktywne uwagi. Wezme pod uwage w kolejnych projektach Wasze sugestie. Jedynie UndefinedMan... "blog robiony przez nastolatke...z masą gifów..." no cóż, prponuje spojżeć świerzym okiem,a nie po ciężkim weekendzie :) , "kompletnie zle dobranymi kolorami i czcionkami" tu chyba troszke przesadziles... Jesteś jedyna osobą z posród kilkudziesięciu,która uznała to jako błąd, ale to kwestia gustu i znajomości typografii. I na przyszłość nie czcionka, tylko font. Profesjonalnie chcesz oceniać, używaj poprawnie choć podstawowych pojęć...Pozdrawiam i show must go on! i do lektury!
 
     
UndefinedMan 
Mistrz


Pomógł: 7 razy
Dołączył: 30 Mar 2007
Posty: 154
Skąd: Nysa City
Wysłany: Sro 15 Lip, 2009 16:35   

loluś nie bulwersuj sie :D

cobi napisał/a:
spojżeć

cobi napisał/a:
świerzym


używasz języka polskiego, używaj go poprawnie :D

no dobra masz super strony :D w sam raz dla nastolatek i stowarzyszeń umarłych poetów :)

PEACE!

[ Dodano: Sro 15 Lip, 2009 16:58 ]
a co tam poświęcę chwilę na wytynknięciu błędów, a więc:

1. strona: http://www.cobistud.webd.pl/

- grafika pixelowata.
- błąd na przycisku PORTFOLIO (RollOver i n px przesuwa się niepotrzebnie).
- w menu O MNIE totalna pixeloza na Twoich fotografiach
- w menu PORTFOLIO ostatnie dwa przyciski na dole błąd HitState, do tego tragiczny efekt blasku na wszystkich buttonach.
- jak to mój kolega powiedział, napisy na stronie wzięte z Worda lol..


2. strona: http://www.cobistud.webd.pl/test/index.html Stolarnia na - cytuję - "sprzedaRZ"

- przepiękny preloader, dopiero później zakumałem, że to miała byc deseczka, ale cóż..
- tragiczny dźwięk wysuwu tablicy z napisem.
- rozwalone buttony RollOver w dodatku w ogóle nie realistyczne, co przekłada się na ubogość strony.
- po włączeniu któegokolwiek menu, buttony pod contenerem są nadal aktywne co jest bez sensu.
- Strona jest ogólnie brzydka.

3. strona: http://www.cobistud.webd.pl/test/folio/index.html
- ubogi preloader.
- błąd w ramce podczas ładowania jednego ze zdjęc.
- i jak zwykle jeden wielki pixel.

Powineneś się nazywać CobiPixel.


Reasumując Ty mnie uczysz typografii? lol
Pewien fotograf mi kiedyś powiedział: 2 kolory na stronie to dużo, a 3 to przesada.
U Ciebie jest tyle kolorów niepotrzebnych, że w głowie sie nie mieści. Do tego czcionki kompletnie ze sobą nie współgrają. Raz jest czcionka futurystyczna, a zaraz czcionka odręczna.

kukuryku!!!! ;)

a i jeszcze jedno, Mandarynie tez kiedyś mówili, że bardzo dobrze śpiewa :D .......

www.pinysa.pl -> mozesz ocenić, żeby nie było , że nic nie umiem. ;)
 
     
cobi 
Bywalec


Wiek: 42
Dołączył: 04 Lip 2009
Posty: 17
Skąd: Leszno
Wysłany: Sro 15 Lip, 2009 17:52   
   Moje WWW: www.cobistud.webd.pl


Nie jestem na tyle dobry,aby oceniać i z natury tego nie robię. Prosząc o konstruktywne słowo proszę o opinię,a nie uszczypliwe uwagi i upust negatywnych emocji.Gdybym pył pewniaczek to bym pewnie nie prosił o ocene i uwagi. Jestem świadom swej niedoskonałości w tej materii.
Trochę dystansu, i mniej irytacji. Tego w swishu i flashu nie zrobisz, ale spróbuj. Więc dziekuje za konstruktywną ocenę przeplataną zgryźliwymi uwagami.
Mam nadzieje, że kolejne projekty będą Ci się bardziej podobały

Pozdrawiam! :D

P.S
Myślałem, forum jest aby pomagać, a nie wyśmiewać.
 
     
^shastaan 



Pomógł: 72 razy
Dołączył: 09 Gru 2007
Posty: 688
Skąd: Rzeszów
Wysłany: Sro 15 Lip, 2009 17:56   

Ale bym was obu wymoderował :D
Swoją drogą podziwiam was, że wam sie chce i zazdroszcze, że macie tyle wolnego czasu x]
_________________
Prowadzę stacjonarne i zdalne szkolenia z grafiki, również ze SWiSH. Program ustalany indywidualnie w zależności od potrzeb klienta. Szczegóły na www.kreopka.pl
 
 
     
cobi 
Bywalec


Wiek: 42
Dołączył: 04 Lip 2009
Posty: 17
Skąd: Leszno
Wysłany: Sro 15 Lip, 2009 18:01   
   Moje WWW: www.cobistud.webd.pl


He he.:) Przepraszam, ale lubię konkrety. To że jestem słaby nie daje nikomu prawa do takiego zachowania. obiecuje, że to już moja ostatnia wypowiedź na ten temat. Pozdro!
 
     
Szymciosek 
Ekspert


Pomógł: 22 razy
Wiek: 32
Dołączył: 20 Lut 2009
Posty: 248
Skąd: Świdnica
Wysłany: Sro 15 Lip, 2009 18:12   

A więc i ja się dołączę:

Strona którą dałeś do oceny:
- po włączeniu strony, odpala się jakaś tam główna który tnie się niemiłosiernie...
- PIXELowate logo "Cobi studio", skoro tak piszesz że interesujesz się grafiką to może wypadałoby odpalić inny program niż tym co robiłeś (taki do grafiki wektorowej, bo taka jest wykorzystywana na stronach flash)
- Przycisk portfolio przesuwa się po najechaniu (rollOver)
- Na stronie o mnie, gdy jest błysk na zdjęciach, widać jak "idealnie" są wycięte
- Przy wejściu w portfolio > i np. Design, a poźniej jak chce wrócić to widać jak przycisk PÓWRÓT się przesuwa, nie dopracowałeś tego, a takie błedy odrzucają...
- W dziale kontakt, nie wyrównany wjazd, napisy dojeżdzają
- Jak to powiedziałem, efekty na napisach niczym z worda, i do tego na każdym napisie ten efekt jest inny
- Powiedz tylko jak zrobiłeś ładowanie fotek ? Czy fotki są już załadowane od początku ?


http://www.cobistud.webd.pl/test/index.html
- Rzuca się w oczy błąd w tytule, pisze się SPRZEDAŻ, a nie SPRZEDARZ, ktoś kto tworzy strony, powinien znać polską pisownię.
- Znowu pytanie do ciebie, czy sprawdzałeś działanie strony na różnych przeglądarkach ?
Mozilla - Wyśrodkowane
IE - Ucieka na lewo
Opera - Tak jak na Mozilli

- Źle dopracowane buttony na stronie, po najechaniu zaczynają wariować, chyba że najadę na odpowiednie miejsce
- Po kliknięciu na button np O FIRMIE, pojawia się ramka, i znowu buttony z lewej strony, no i do tego nadal działają buttony które są z "tyłu"
- Intro, że tak to nazwę też nie zachwyca, zrobiłbym je inaczej i do tego ten dźwięk

http://www.cobistud.webd.pl/test/folio/index.html
- Strona nie jest wyśrodkowana co rzuca się w oczy na samym początku
- Oczywiście znów PIXELe
- Muzykę trzeba sobie włączyć samemu, już lepiej niech leci i jak ktoś chce to niech sobie wyłączy
- W galerii jest błąd ze zdjęciem, przejzryj sobie galerie i popraw
- Po wejściu do KONTAKT nawet są PIXELe na kopercie, a można było to tak ładnie zrobić

Napisz w jakich programach graficznych pracujesz.
Napisz też czy większość tych stron to czysty as czy korzystasz też z timeline.
I z tego ci widzę to wkurzasz się jak ktoś ci mówi złe słowo o tym co robisz, mi jak mówią złe słowa na temat tego co robię to staram się to poprawić, a nie odrazu jakieś bulwersy.
Jeśli dajesz coś do oceny to spodziewaj się pozytywnych i negatywnych ocen.
 
 
     
cobi 
Bywalec


Wiek: 42
Dołączył: 04 Lip 2009
Posty: 17
Skąd: Leszno
Wysłany: Sro 15 Lip, 2009 18:19   
   Moje WWW: www.cobistud.webd.pl


I tak też robię. Biorę się do poprawek i mam nadzieję, że wyeliminuje rażące błędy i będzie dobrze, że zadowolę większą ilość oczu. Dzięki raz jeszcze. chodzi mi właśnie o krytykę, aby ominąć błędy,ale krytykę a nie uszczypliwość. Co do pisowni... akurat mały wtyk w indeksie, to nie moje dzieło, lecz ja je poprawie. Pozdro!
 
     
Szymciosek 
Ekspert


Pomógł: 22 razy
Wiek: 32
Dołączył: 20 Lut 2009
Posty: 248
Skąd: Świdnica
Wysłany: Sro 15 Lip, 2009 18:22   

Napisz jeszcze w jakich programach pracujesz.
 
 
     
cobi 
Bywalec


Wiek: 42
Dołączył: 04 Lip 2009
Posty: 17
Skąd: Leszno
Wysłany: Sro 15 Lip, 2009 20:01   
   Moje WWW: www.cobistud.webd.pl


Adobe Photoshop ,Flash. Głównie te dwie pozycje. Dorwałem wersje trialową i na szybko uczyłem się tej technologii. Czas niestety się przerzucić na coś tańszego. Co do skryptów, to w większości to timeline. Skrypty używałem właściwie tylko do przejść na podstrony, w odtwarzaczu i statusie GG.
 
     
Szymciosek 
Ekspert


Pomógł: 22 razy
Wiek: 32
Dołączył: 20 Lut 2009
Posty: 248
Skąd: Świdnica
Wysłany: Sro 15 Lip, 2009 20:53   

To polecam ci jakiś program do grafiki wektorowej, unikniesz pikseli.
No i miłej nauki w swishmaxie i skryptach.
 
 
     
cobi 
Bywalec


Wiek: 42
Dołączył: 04 Lip 2009
Posty: 17
Skąd: Leszno
Wysłany: Sro 15 Lip, 2009 20:55   
   Moje WWW: www.cobistud.webd.pl


Dzięki, na pewno nie odpuszczę! Pozdrawiam!
 
     
UndefinedMan 
Mistrz


Pomógł: 7 razy
Dołączył: 30 Mar 2007
Posty: 154
Skąd: Nysa City
Wysłany: Czw 16 Lip, 2009 09:46   

cobi, ja tylko wyraziłem swoją opinię :D
 
     
qncept 
Ekspert
Grafik komputerowy.



Pomógł: 4 razy
Wiek: 89
Dołączył: 04 Kwi 2006
Posty: 275
Skąd: Z kątowni
Wysłany: Pią 17 Lip, 2009 19:29   

A ja nic nie widzę, eno czarność...
_________________
Pozdrawiam Wszystkich ...
... et bon Courage et Toujours en Avant
____________________________________-

moje projekty :

http://www.qncept.ovh.org

http://www.qncept.ovh.org/qndesign.html
 
     
cobi 
Bywalec


Wiek: 42
Dołączył: 04 Lip 2009
Posty: 17
Skąd: Leszno
Wysłany: Nie 26 Lip, 2009 11:24   
   Moje WWW: www.cobistud.webd.pl


Witam, kolejny raz. Jestem w czasie tworzenia nowego projektu. Co sądzicie o tym?
www.cobistud.webd.pl

Bardzo proszę o opinie :D
 
     
^shastaan 



Pomógł: 72 razy
Dołączył: 09 Gru 2007
Posty: 688
Skąd: Rzeszów
Wysłany: Nie 26 Lip, 2009 12:06   

3D robi wrażenie, za to brawo.
Tylko fatalnie żre proca ta strona. Mój w 90%... Troche pozbawione sensu. Jako eksperyment superfajne ale jeśli tego nie zoptymalizujesz jakoś drastycznie to nie bedzie sie nadawało.

No i dopracowalbym to graficznie. Też drastycznie ;]
_________________
Prowadzę stacjonarne i zdalne szkolenia z grafiki, również ze SWiSH. Program ustalany indywidualnie w zależności od potrzeb klienta. Szczegóły na www.kreopka.pl
 
 
     
cobi 
Bywalec


Wiek: 42
Dołączył: 04 Lip 2009
Posty: 17
Skąd: Leszno
Wysłany: Nie 26 Lip, 2009 13:02   
   Moje WWW: www.cobistud.webd.pl


To dpoiero wstępny projek, bez większych szczegółów. Jeszcze będę nad nią pracował. Co dokładnie masz na myśli pisząc, ze dopracowałbyś graficznie?
 
     
^shastaan 



Pomógł: 72 razy
Dołączył: 09 Gru 2007
Posty: 688
Skąd: Rzeszów
Wysłany: Nie 26 Lip, 2009 13:14   

Obawiam się, że gdyby się to tak dało wyjaśnić, to nie byłoby takiego zawodu jak grafik. =]
_________________
Prowadzę stacjonarne i zdalne szkolenia z grafiki, również ze SWiSH. Program ustalany indywidualnie w zależności od potrzeb klienta. Szczegóły na www.kreopka.pl
 
 
     
UndefinedMan 
Mistrz


Pomógł: 7 razy
Dołączył: 30 Mar 2007
Posty: 154
Skąd: Nysa City
Wysłany: Pon 27 Lip, 2009 07:25   

no lepiej, aczkolwiek dalej zbyt banalnie. po zatym wystawiaj strony skończone bądź skończone w 90 % a nie prawie zaczęte, bo w zasadzie nic tam nie ma. Jak mogę się przyczepić to zbyt duży GLOW na napisach.
 
     
rambo 
Bywalec


Dołączył: 25 Sty 2010
Posty: 10
Skąd: opole
Wysłany: Pon 25 Sty, 2010 08:44   

cobi napisał/a:
To dpoiero wstępny projek, bez większych szczegółów. Jeszcze będę nad nią pracował. Co dokładnie masz na myśli pisząc, ze dopracowałbyś graficznie?


Witam, trochę wejdę w słowo. Jeśli ja bym napisał to zdanie ' dopracowałbyś graficznie ' a teraz miałbym szanse odpowiedzieć napisałbym - WSZYSTKO.
Z grubej rury ale jak pisał wcześniej bodajże Szymocisek krytyka powinna zmusić do działania o ile masz zamiar się zajmować projektowaniem stron.

Na swojej stronie jest info, że interesujesz się grafiką i o ile jest to kwestia gustu, tak Twoja strona nie podlega tym kryteriom. Graficznie ogromna klapa, nie chcę mówić o pomyśle oraz znajomości swisha, ponieważ tu można by rozmawiać o guście animacji przejść itd.
"Goła" strona z pomysłem użycia koloru tła koloru fontów byłaby zdecydowanie lepsza i przejrzysta. Grafiki, które wykonałeś i są w Twoim portfolio nie są wcale złe, więc skąd pomysł na najbrzydszą stronę www??

Określanie się mianem grafika i wyjście do ludzi ze stroną która ma design chałtury to kompromitacja. To jakby ktoś mówił o sobie, że jest prezesem firmy produkcyjnej, a chałupniczo skręcał długopisy na skale gminy Turawy.

Zarzucisz mi pewnie plugawość, chamstwo, czepianie się, udowodnienie co ja potrafię, ale mam nadzieje, że moja nikczemna krytyka zmusi Cie do chociażby obejrzenia iluś tam stron www zrobionych przez profesjonalne firmy. Inspiracja jest potrzebna i nawet jeśli będą początkowe 'plagiaty' ( oczywiście nie upubliczniane) to wyrobisz swój styl. Widać po opisie w dziale 'O Mnie', że miły z Ciebie gość więc do boju bez płaczu i bez skulonej głowy na ostro bierz się do roboty.

Moje pierwsze strony wyglądały strasznie tandetnie robione tylko w html'u z fontem, którego nie byłoby widać w całości na dzisiejszym laptopie :-D=
Jak kiedyś znajdę je wrzucę do głosowania, oczywiście im więcej bluźnierstw będzie tym lepiej a sam się pod nimi podpiszę.
Moja inspiracja odkąd zacząłem raczkować we flashu:

http://2advanced.com/


Zobacz sobie bardzo zwyczajna stronę a zarazem bardzo elegancką:
http://32round.com/ - kolorystyka i krój fontów itd.

Pozdrawiam - amator flashowy; entuzjasta stron www
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Nowe zasady dotyczące cookies. Wykorzystujemy pliki cookies, aby nasz serwis lepiej spełniał Państwa oczekiwania. Można zablokować zapisywanie cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki.
         
Strona wygenerowana w 0.15 sekundy. Zapytań do SQL: 14