SWiSH Forum Strona Główna SWiSH Forum
Forum użytkowników programów SWiSH

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
generator hasła
Autor Wiadomość
ryspol 
Bywalec


Wiek: 38
Dołączył: 11 Kwi 2005
Posty: 19
Skąd: Warszawa
Wysłany: Wto 28 Cze, 2005 16:26   generator hasła

Niedawno wpadł mi do ręki artykuł Pawła Grzesiaka "Skuteczny sposób na roboty internetowe" (magazyn Internet 3/2005). Autor przedstawił sposób generowania hasła w pliku graficznym. Rozwiązanie to powszechnie stosowane jest na stronach rodzimych operatorów sieci komórkowych. Ma zapobiegać przed wysyłaniem bezpłatnych SMS-ów z poziomu strony internetowej operatora. Webmasterzy wykorzystują w swoich rozwiązaniach funkcje zawarte w biblotece "GD". Przy pomocy języka skryptowego PHP i w/w biblioteki można wygenerować w "locie" plik graficzny z wklejonym obrazem hasła.
Ja postanowiłem wykorzystać mozliwości Swisha do generowania podobnego obrazka. Na forum zaprezentowałem podobne rozwiązanie, które dotyczyło generowania graficznego licznika odwiedzin stron. Po niewielkich modyfikacjach pliku count.php i utworzeniu nowego pliku "processor.php" uzyskałem taki oto efekt"
http://9sto.rssoft.net/haslo/klucz.php
Jesli będą zainteresowani to zbiór wszystkich pliczków w wersji spakowanej zamieszczę pod adresem:
http://www.rssoft.net/ftp
Ostatnio zmieniony przez ryspol Wto 28 Cze, 2005 16:31, w całości zmieniany 2 razy  
 
     
SPIDER 
Specjalista


Pomógł: 3 razy
Dołączył: 11 Maj 2005
Posty: 121
Skąd: Opole
Wysłany: Wto 28 Cze, 2005 16:27   
   Moje WWW: www.kniec.pl


fajne i działa
masz jakis pomysł na wykorzystanie tego ?
_________________
"Jeśli myślisz,że jesteś zbyt mały by coś zmienić ,spróbuj zasnąć z komarem latającym nad uchem"
 
     
ryspol 
Bywalec


Wiek: 38
Dołączył: 11 Kwi 2005
Posty: 19
Skąd: Warszawa
Wysłany: Wto 28 Cze, 2005 16:38   graficzne haslo

Witaj spider
Czekam na pomysły od uczestników forum.
Sam jestem dumny z mojego rozwiązania. Proszę odświeżyć kilka razy stronę. Wyświetlane hasło (pierwsze sześć znaków) pochodzi z ciągu identyfikatora sesji (cookies).

Oto adres gdzie gość wykonał to zadanie przy pomocy biblioteki GD.

http://www.clixnetwork.co.../php-image-code

Wg mnie w Swishu jest zdecydowanie łatwiej wykonać graficzne hasło z efektem dynamicznym!. Takiego rozwiązania jeszcze nie widziałem na wielkich portalach.
 
     
danielghost 
Praktyk


Wiek: 34
Dołączył: 27 Sie 2005
Posty: 32
Skąd: rejon Łodzi
Wysłany: Sob 27 Sie, 2005 23:45   Generator hasła...Pomysł;)
   Moje WWW: www.reverse.com.pl


Witaj Ryspol,
świetne rozwiązanie,musze przyznać, że masz tęgi umysł;)
Ja też się nad tym zastanawialem... Generowanie kluczy to fajna rzecz, zwlaszcza gdy chce się utworzyć jakiś ciekawy serwis. Ja myślałem na takimi serwisami. I jeśli Ci to pomoze, to służe pomocą;)
Można stworzyć serwis z Gadżetami na Kmórki;)
Stworzyć dzieki generatora kluczy serwis download'u z legalnym oprogramowaniem...

Mam wiele wiele innych pomysłów, ale jeśli Cie to zaciekawi, zapraszam na GG: 3350891, lub mail: danielghost@tlen.pl;)
Bądź odpowiedź...:D[/b]
_________________
DanielGhost
 
 
     
eGloball 
Bywalec



Wiek: 37
Dołączył: 06 Lut 2006
Posty: 14
Skąd: Rabka Zdrój
Wysłany: Sro 19 Kwi, 2006 13:16   

Witam

Może mi ktoś z Was udostępnić (jeśli oczywiście macie) te pliki, gdyż strona z downloadem nie działa. Byłbym Wam bardzo wdzięczny.
_________________
Szymek
www.youphoto.pl
 
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

SWiSH - Create Flash animaton the easy way

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Nowe zasady dotyczące cookies. Wykorzystujemy pliki cookies, aby nasz serwis lepiej spełniał Państwa oczekiwania. Można zablokować zapisywanie cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki.
         
Strona wygenerowana w 0.07 sekundy. Zapytań do SQL: 11