SWiSH Forum Strona Główna SWiSH Forum
Forum użytkowników programów SWiSH

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Filmiki
Autor Wiadomość
anfan
Początkujący


Dołączył: 23 Cze 2005
Posty: 9
Wysłany: Czw 23 Cze, 2005 17:14   Filmiki

Witam wszystkich... jestem nowy ... przeszukiwałem po omacku forum i nie znalazłem podobnego tematu.

Ptoszę was bście weszli na stronę www.flix.pl tam dajcie na dział animki i zobaczcie których z filmików [nie trzeba ich ściagać] i teraz moje pytanie. Wiem że filmiki takie można zrobić w swishu ale nie wiem za bardoz jak się za to wziąść. Jak mam to zrobić... muszę wszystko rysować w programie czy np w paincie czy innych programach. Chodzi mi ogólnie jak to się robi? Czy znacie może jakiś taki poradnik.

A i gdzie w swishu jest tworzenie nowej warstwy.... oraz skąd można ściągnąć spolszczenie?



Bardzo proszę o pomoc......za napisanie takiego poradnika czyli jak zrobić filmik przynajmniej 30s. mogę dać:
-wstawię 4 twoje linki na www.humor.wero.pl [pr=4]
-banner na tej samej stronie na ile chcesz
-2 linki na forum www.y-life.prv.pl [pr=0 lecz przy nastepnym przeliczeniu minimum 3]
_________________
www.y-life.prv.pl
www.humor.wero.pl
 
     
lemondude
Praktyk


Pomógł: 4 razy
Dołączył: 16 Maj 2005
Posty: 25
Wysłany: Pią 24 Cze, 2005 15:22   

W Swishu nie ma czegoś takiego jak tworzenie nowej warstwy. A w zasadzie kazdy nowy obiekt jest nowa warstwa. Jezeli chodzi Ci o nakladanie sie, obiekty nakladaja sie automatycznie zgodnie z ich ukladem w polu "outline" tzn. obiekt na górze nakłada się na ten niżej itd.
Można importować bitmapy, jednak wygodniej chyba bedzie Ci pracować na wektorach. Do takiej animacji jak te pokazane przez ciebie nie potrzeba nawet corela - mozesz tak rysować w Swish. Jest to o tyle wygodniejsze, że transformacje na wektorach ładniej wygladają i nie będziesz miał dziwnych efektów ubocznych.
Filmiki które podałeś jako przykład, są bardzo proste. Pojawianie się obiektów bądź ich zanikanie opiera się na ich włączaniu i wyłączaniu na timeline. Nadanie im stałego ruchu (np. kiwania się w trakcie chodzenia) osiągasz na dwa sposoby:
a) na głównym timeline nadajesz im odpowiednia transformacje, obrot o ileś stopni w lewo bądź w prawo
b) zamykasz je w sprite, który ma swój własny timeline, i sprity raz umieszczone na timeline głównym grają się "w kółko". Tzn. odtwarzają od początku do końca i wracają na początek.

Twoja prośba to w zasadzie napisanie poradnika do swisha, ponieważ zrobienie animki, nawet prostej, wymaga dwóch rzeczy:
a) wyobraźni
b) znajomości możliwości programu

Moja rada - siądź nad tym programem, bo jest banalny, i naucz się go. Poziom jego znajomości potrzebny do stworzenia takiego filmiku osiągiesz w tydzień. Help jest nieźle zbudowany i naprawdę można się z niego sporo nauczyć.

Pozdr.

P.S. "Nagrody" które wyznaczyłeś za poradnik wydają mi się bardziej obraźliwe niż zachęcające. Z moich doświadczeń wynika że ludzie dość chętnie pomagają za zwykłe "poprosze" i "dziękuję".
 
     
anfan
Początkujący


Dołączył: 23 Cze 2005
Posty: 9
Wysłany: Pią 24 Cze, 2005 15:40   

Dzęki za całe info... moje pytanie napisałem nawet nie zaglądając do tego programu.... teraz wierzę ci że program obsługuję się bardzo prosto bo już stworzyłem parę fajnych animacji. Potrzebowałbym jedynie jeszcze spolszczenia bo jakoś nie potrafię po angielsku [a po polsku szybciej wejdzie do głowy]. Czy wiecie skad można go ściągnąc jeżeli w ogole jest.

dodatkowe pytanie:
-jak np mogę wam pokazać moje animacje... ponieważ zapisuje je w pliku swp. [chyba tak]. I potem nie wiem w czym to otworzyć bo jako gif sie nie da.

[ Dodano: Pią Cze 24, 2005 6:10 pm ]
I jeszcze jedno pytanie:

Chciałbym zrobić scenerię do filmy czyli np podwórko... to czy muszę wszystko po koleji rysować??

CZy da się ściągnąć zdjęcie i przerobić je na animowane??

Oraz

Jak wstawić zdjęcie które ma 1024x860 żeby weszła w rozmiar sceny 400x300 i żeby nie było rozmazane?
_________________
www.y-life.prv.pl
www.humor.wero.pl
 
     
nugatt 



Pomógł: 75 razy
Wiek: 42
Dołączył: 16 Maj 2005
Posty: 1389
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pią 24 Cze, 2005 19:16   

nie wiem czy chodzi ci swi czy swf.
ten pierwszy otwiera sie :swishmax 'em, a drugi flash playerem.
z tym zdjeciem, to ja mam taka dla ciebie propozycje, zebyś zmniejszył je za pomoca np. irfan view, zapisałem jako bmp, wstawił do :swishmax 'a i tam ustawił kompresję (uwaga! domyślnie zwylke jest 32bit/pixel ZIP) jaka ci odpowiada, np. czy jpg 70% jest znośny czy lepiej 80%.
_________________
tomekf /// swishmaxxx
 
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Nowe zasady dotyczące cookies. Wykorzystujemy pliki cookies, aby nasz serwis lepiej spełniał Państwa oczekiwania. Można zablokować zapisywanie cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki.
         
Strona wygenerowana w 0.13 sekundy. Zapytań do SQL: 14