SWiSH Forum Strona Główna SWiSH Forum
Forum użytkowników programów SWiSH

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Wygięta kreska z byłyskiem
Autor Wiadomość
boski-kafel 
Praktyk


Dołączył: 24 Kwi 2005
Posty: 22
Wysłany: Sro 08 Cze, 2005 14:15   Wygięta kreska z byłyskiem

robie strone i mam na niej pewien fragment nieco pofalowany. Chciałbym, aby do jednej z tych "fal" dopasować kreskę. Narazie kombinuję i nijak nie wiem jak odkształcić prostą kreskę tak by idealnie pasowała do kształtu który mam na stronie. W sumie to żaden skomplikowany kształt i przy małej podpowiedzi poradziłbym sobie pewnie, ale potrzebuję wyjaśnienia.

Druga sprawa: Chciałbym, alby ta dopasowana kreska robiła wrazenie metalicznej, tzn, żeby po jej powierzchni "przechodził" błysk.

SWISH MAX

Będę wdzięczny za szczegółowy opis
Pozdrawiam
 
     
nugatt 



Pomógł: 75 razy
Wiek: 42
Dołączył: 16 Maj 2005
Posty: 1389
Skąd: Warszawa
Wysłany: Sro 08 Cze, 2005 16:45   

1. rysujemy linię prostą
2. po lewej jest tools -> resahape
3. klikamy prawym na linie dodajemy punkyty i wyginamy
4. co do tego błysku to coś tam szybko zmodziłem, można to chyba zrobić lepiej, ale trochę działa -> patrz załącznik

kreska.zip
Pobierz Plik ściągnięto 1092 raz(y) 1.39 KB

_________________
tomekf /// swishmaxxx
 
 
     
boski-kafel 
Praktyk


Dołączył: 24 Kwi 2005
Posty: 22
Wysłany: Czw 09 Cze, 2005 13:38   

Dzięki za pomoc.Ale mam jeszcze kilka pytań odnośnie tego efektu.

Po 1: Narysowałem linie, odkształciłem, wrzyciłem do sprajta ale nie kumam jak mam sprawić żeby na czerwonej kresce pojawiał sie biały punkt (błysk). Tzn wiem ze ten czarny prostokąt to powoduje, ale nie wiem jak. Może to i prostackie pytanie ale nie mogę tego rozgryźć.

Po 2: Jak mam zrobić tak, by ta animacja odtwarzała sie ciągle (chcę zrobić koło z tym efektem), a w środku tego koła była umieszczona inna animacja która odtworzy sie tylko jednorazowo? Bardzo proszę o łopatologiczną odpowiedź bo dopiero się uczę swisha i niektórych rzeczy nie kumam w lot :) A jeśli jeszcze do tego ktoś może podrzucić źródło (do rozgryzania na podstawie opisu) to będę wdzięczny na max.
 
     
nugatt 



Pomógł: 75 razy
Wiek: 42
Dołączył: 16 Maj 2005
Posty: 1389
Skąd: Warszawa
Wysłany: Czw 09 Cze, 2005 14:16   

1. jest czerwona kreska główna. nad nią w sprajcie "mask" jest razem z tym prostokatem biała taka sama kreska. w sparajce "mask" zaznaczone jest 'use bootom object as mask' no i tym bottom objectem jest właśnie ten prostokąt co się porusza. to tyle na 1. ten można by było zrobić lepiej chyba. jakoś inaczej. bo jak zagniesz linie o duży kąt, nawet już o 90 stopni to będzie "gabeć". ale przyznaje sie nie wiem jak. ludzie pomocy.
2. na przyklad. efekt 'błysku' w jednym sprajcie i nie zaznaczamy "stop playin' at end of sprite" a inna animacja bez sprajtu i zastopowany cały film, albo scena. albo ta 2 animacja w sprajcie zastopowanym. szperanie w pliku, który teraz załączam powinno wiecęj wytłumaczyć. mam nadzieję. obczaj ten gif który też tam jest. może na forum bylo juz coś o "movie control". warto by poszukać bo ja za bardzo chyba pokręciłem. :D

kreska_2_unleashed.zip
Pobierz Plik ściągnięto 777 raz(y) 38.25 KB

_________________
tomekf /// swishmaxxx
 
 
     
tAboon 
Ekspert
tAboon



Pomógł: 14 razy
Wiek: 40
Dołączył: 27 Lut 2005
Posty: 539
Skąd: Kielce
Wysłany: Czw 09 Cze, 2005 15:55   
   Moje WWW: www.skocz.pl/taboon


nugatt staraj się troche wolniej pisać a szybciej mysleć, bo robisz odwrotnie i piszesz dość ciężkim językiem do zrozumienia.

"USE BOTTOM OBJECT AS A MASK" znajdziesz w zakładce sprite. Ten efekt już był kilka razy opisywany na forum, poszukaj maska lub błysk, pod takimi hasłami znajdziesz na pewno.
_________________
Pozdrófka
"Student, który się uczy wszytskiego, nigdy nie będzie mądry"
:arrow: na gg nie pomagam.
Zajrzyj czasem do Regulaminu
:arrow: Jak mądrze zadawać pytania

Polecenie SZUKAJ to nie boli
SWiSHmax build 09-2004
 
 
     
nugatt 



Pomógł: 75 razy
Wiek: 42
Dołączył: 16 Maj 2005
Posty: 1389
Skąd: Warszawa
Wysłany: Czw 09 Cze, 2005 19:00   

tAboon napisał/a:
nugatt staraj się troche wolniej pisać a szybciej mysleć, bo robisz odwrotnie i piszesz dość ciężkim językiem do zrozumienia.

"USE BOTTOM OBJECT AS A MASK" znajdziesz w zakładce sprite. Ten efekt już był kilka razy opisywany na forum, poszukaj maska lub błysk, pod takimi hasłami znajdziesz na pewno.


do pana moderatora:
jak mam rozumieć słowa "staraj się troche wolniej pisać a szybciej mysleć, bo robisz odwrotnie". nie za bardzo rozumiem, może za wolno myślę. zrozumiałem to tak:

1. 'staraj się troche wolniej pisać':
a) pomyliłem sie z 'bottom', bo napisałem 'bootom'
b) powinienem najpierw sam poszukać na forum tego efektu i podać linki, albo nie szukać i tylko napisać, że trzeba poszukać.
2. 'staraj sie troche (...) szybciej myśleć':
a) myślisz, że jestem głupi.
b) patrz punkt 1b

jeżeli chodzi o 1a to pomyłki się zdarzają. bardzo za to przepraszam. nastepnym razem postaram sie czytać 2 razy to co napisałem.
natomiast co do 1b i 2b to też przepraszam. jestem na tym forum (na jakimkolwiek forum) od 16 maja 2005 i nie mam wyrobionych jeszcze takich nawyków.
przyszła kolej na 2a. a za to sie powinienem obrazić. ale mniemam, że pan tak nie myśli. bo to by znaczyło, że moderator może robić co chce. wierzę w to forum, więc skłaniam sie do opcji 1b/2b.

jak pan widzi można pana, panie tAboon, zrozumieć na wiele sposobów (ale może jestem głupi), więc zalecam troche wolniej pisać a szybciej myśleć, bo robi pan odwrotnie.

z wyrazami szacunku

tomasz nugatt

ps. postaram się już nie popełniać takich błędów
_________________
tomekf /// swishmaxxx
 
 
     
tAboon 
Ekspert
tAboon



Pomógł: 14 razy
Wiek: 40
Dołączył: 27 Lut 2005
Posty: 539
Skąd: Kielce
Wysłany: Pią 10 Cze, 2005 09:36   
   Moje WWW: www.skocz.pl/taboon


Nie rozchodzi mi się o literówki, bo ich nie wyłapie się zawsze (1a). Chodzi o tok myslowy.
Po przeczytaniu Twojego postu znając SWiSHmax'a w miarę dobrze ciężko było mi zrozumieć Twoją wypowiedź.
_________________
Pozdrófka
"Student, który się uczy wszytskiego, nigdy nie będzie mądry"
:arrow: na gg nie pomagam.
Zajrzyj czasem do Regulaminu
:arrow: Jak mądrze zadawać pytania

Polecenie SZUKAJ to nie boli
SWiSHmax build 09-2004
 
 
     
nugatt 



Pomógł: 75 razy
Wiek: 42
Dołączył: 16 Maj 2005
Posty: 1389
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pią 10 Cze, 2005 14:00   

no i wszystko jasne. nie było tak od razu. nastepnym razem bedzie lepiej.
obiecuję.
_________________
tomekf /// swishmaxxx
 
 
     
Michał
Praktyk


Dołączył: 29 Kwi 2005
Posty: 20
Wysłany: Pią 10 Cze, 2005 14:45   

hehe Nugatt dobry ciąg przyczynowo - skutkowy - tak trzymać!
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Nowe zasady dotyczące cookies. Wykorzystujemy pliki cookies, aby nasz serwis lepiej spełniał Państwa oczekiwania. Można zablokować zapisywanie cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki.
         
Strona wygenerowana w 0.14 sekundy. Zapytań do SQL: 15