SWiSH Forum Strona Główna SWiSH Forum
Forum użytkowników programów SWiSH

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Programy do Flash - który lepszy?

Jaki wg. Ciebie jest najlepszy program do tworzenia animacji Flash?
Swish i Swishmax
74%
 74%  [ 89 ]
Macromedia Flash MX 2004
23%
 23%  [ 28 ]
KoolMoves
0%
 0%  [ 0 ]
3D Flash Animator
1%
 1%  [ 2 ]
Głosowań: 119
Wszystkich Głosów: 119

Autor Wiadomość
bulion 



Pomógł: 1 raz
Dołączył: 24 Sty 2005
Posty: 269
Skąd: Zielona Góra
Wysłany: Nie 06 Lut, 2005 22:44   Programy do Flash - który lepszy?

Jestem ciekaw waszego zdania :)
Zapraszam do głosowania!

Jeśli zapomniałem o jakimś programie - piszcie :-D=
Poniżej dodawajcie również swoje opinie i komentarze!

(Post jest tu, a nie w Hyde Park, gdyż Hp to dział w którym nie poruszamy tematyki Swish, a post ten w sposób jasny, do niej nawiązuje :P )
 
     
bartoll 
Początkujący


Wiek: 46
Dołączył: 02 Lut 2005
Posty: 7
Skąd: Kielce
Wysłany: Pon 07 Lut, 2005 08:42   Witam!

Zagłosowałem na SWiSHA ponieważ nauczyłem się go w przeciągu dwóch no może trzech tygodni.Opanowanie tego programu jest naprawdę bardzo proste.
Ale.....
Niedokońca zgodzę się z tym, że SWISH jest leprzy od Macromedia Flash 2004 chociaż i tak większośc animacji robię w SWISHU.
Macromedia ma niestety więcej możliwości akle ejst też niestety bardzo trudna do opanowania. Nie chcę wywołać tutaj jakiegoś sporu pomiędzy SWIShowcami a Flashowcami.
Poprostu tego czego nie potrafi SWISH to wykona to Flash. Mam jednak nadzieje, że kolejna wersja SWISHA będzie na tyle dobra, że będzie potreafiła już wszystko:)
Pozdrawiam! i SWIShowców i Flashowców!
bartoll
 
 
     
Łukasz 
Początkujący


Dołączył: 30 Sty 2005
Posty: 2
Skąd: Lublin
Wysłany: Pon 07 Lut, 2005 11:18   

Ja też zagłosowałem na Swish-a ponieważ opanowanie całego programu jest dość łatwe, choć pewnie jeszcze nie jedno ukrywa przede mną :) .
Jak kiedyś otworzyłem MX-a to złapałem się za głowę :) Ale wszytko jest do opanowania.

Swish jest bardzo dobrym programem dla początkującego animatora.
3D Flasch Animator dla mnie się chowa przed innymi... :-b

Pozdrawiam
 
     
zozio 
Specjalista


Dołączył: 25 Sty 2005
Posty: 134
Skąd: Sztum
Wysłany: Pią 11 Lut, 2005 07:28   
   Moje WWW: http://www.telford.com.pl


HMMMMMM 100% swish na 100 % możliwych może dlatego, że to forum swish ?? hehe Niemniej jednak równiez jestem zwolennikiem swish - max-a,za: Czytelny interfejs użytkownika, skonfigurowane efekty, czas nauki obsługi bardzo krótki. przeciw tylko jeden: brak możliwości zapisania projektu w formacie *.fla co powoduje niekompatybilność z MX-em. i to tyle
Pozdrawiam wszystkich :wink: :wink:
 
     
Suluben 
Bywalec


Pomógł: 1 raz
Wiek: 45
Dołączył: 05 Lut 2005
Posty: 10
Skąd: Poznań
Wysłany: Sob 12 Lut, 2005 17:08   

W ankiecie brakuje jeszcze Corel R.A.V.E.

Zagłosowałem na Swish (w domyśle Max).
Chociaż ma oczywiste braki:

- Edycja i jakość krzywych - brak możliwości edycji więcej niż jednego punktu na raz, brak możliwości pełnego przycięcia i spawania obiektów (to co teraz jest to półśrodek), ograniczone mozliwości styli krzywej itp. Marzą się mi możliwości Corela w tym względzie...

- Brak bezpośredniego eksportu do formatu *.gif

- Brak wyjściowego i wejściowego *.fla
 
     
Mariusz
[Usunięty]

Wysłany: Sob 12 Lut, 2005 20:55   

Witam...tak Swish jest dość prosty ale nie dla wszystkich jednak......Jest wiele trudnych opcji ( moim zdaniem) np nie mam pojęcia jak zrobic ruchomy suwak,albo jak zrobić aby dzwięk sie włączał i wyłączał po naciśnięciu na dany obiekt itd itp ,przykłady można mnożyć w nieskończoność..Pozdrawiam
 
     
zozio 
Specjalista


Dołączył: 25 Sty 2005
Posty: 134
Skąd: Sztum
  Wysłany: Sob 12 Lut, 2005 21:14   
   Moje WWW: http://www.telford.com.pl


Mariusz
ja też miałem takie problemy ze swishem. Jednak po kilku tygodniowym użytkowaniu dość łatwo się w nim poruszam. Niechciałbym abyś zrozumiał to jako reklame ale kup książkę Rolanda Zimka, jest przejżyście napisana i to w sumie ona mi pomogła robić różne flaszki.

A co do wypowiedzi poprzednika to fakt możliwości z corela hmmmm..... to zbyt piękne:)
Pozdrawiam.
 
     
JuRgEn 
Ekspert



Pomógł: 6 razy
Wiek: 35
Dołączył: 12 Kwi 2005
Posty: 395
Skąd: Katowice
Wysłany: Sob 14 Maj, 2005 22:30   
   Moje WWW: www.wojas.org


Gdybym mogl oddalbym glos na 2 programy (wlasciwie 3) :
Swish i Swishmax - proste programy o wielu funkcjach ,
Macromedia Flash MX 2004 - w tym programie mialem poczatki swego projektowania.
Nie ma lepszej technologi niz Flash ! (:D)
Wlasciwie nie sa sie wylonic najlepszego programu - ten najlepszy w ktorym nam sie najlepiej pracuje :wink:
_________________
http://66.249.93.104
 
 
     
^lechu 



Pomógł: 1 raz
Wiek: 40
Dołączył: 17 Maj 2005
Posty: 146
Skąd: Otwock
Wysłany: Wto 17 Maj, 2005 15:31   

ja tez zaglosowalem na swisha, moim zdaniem program jest bardzo dobry, niedosc ze mozliwosciami przewyzsza swoja cene, to jeszcze mozna w nim zrobic praktycznie to samo co w flashu i w duzo krutszym czasie.

Jednak do MX-a sporo mu brakuje, nie ta klasa programow swish dopiero raczkuje, podczas gdy MX jest juz dojzalym programem.

Mi przede wszystkim bardzo brakuje dokladnego pozycjonowania, efektow na obiektach
oraz kompatybilnosci.


pozdr.........
 
     
nugatt 



Pomógł: 75 razy
Wiek: 42
Dołączył: 16 Maj 2005
Posty: 1389
Skąd: Warszawa
Wysłany: Sro 08 Cze, 2005 06:19   

próbowałem kiedyś z z flash mx, ale nie umiałem nic tam zrobic, może dlatego że zaczynałem od swish 2 i potem zdenerwował mnie ten flash mx. zresztą wszystko co wymysliłem udalo mi sie zrobić w swishmaxie.
_________________
tomekf /// swishmaxxx
 
 
     
Krzy-siek
Początkujący


Wiek: 38
Dołączył: 17 Sie 2005
Posty: 2
Wysłany: Sro 17 Sie, 2005 00:35   

ja prawie zawsze pracuje na SWiSHU,poniewaz jest duzo prostszy i duzo mniej czasu zajmuje zrobienie elementow na strone, czy nawet samych stron niz w macromedii mx
 
 
     
danielghost 
Praktyk


Wiek: 34
Dołączył: 27 Sie 2005
Posty: 32
Skąd: rejon Łodzi
Wysłany: Pon 29 Sie, 2005 12:45   
   Moje WWW: www.reverse.com.pl


Ja swoj glos oddalem na swish, poniewaz jest to program. ktory naprawde jest latwy w obsludze i ma bardzo duzo fajnych patentow:D
Chociaz Macromedia sie stara, a MF MX to juz profesjonalny program, mysle ze jego trzeba sie dlugo uczyc...:(
Swish natomiast ma latwy w obsludze interfejs wiec oddalem na niego glos:D
_________________
DanielGhost
 
 
     
Mackas 
Specjalista



Pomógł: 11 razy
Wiek: 40
Dołączył: 06 Gru 2005
Posty: 133
Skąd: Poznań
Wysłany: Sro 28 Gru, 2005 23:48   
   Moje WWW: http://www.mackas.com


Oczywiście, że lepszym programem jest Flash! Swish jest tylko łatwy w obsłudze i to czyni go fajnym narzędziem, ale jest mocno ograniczony, weźmy pod uwagę chociażby samą edycję tekstu. Jeżeli wprowadzamy tek i chcemy go urozmaicić np. kolorem albo pogrubieniem, lub zmianą wielkości czcionki wyrazów znajdujących się wewnątrz całego tekstu to jest to poprostu katorga. Swish ma jeszcze wiele takich niedociągnięć, jednym z nich jest też brak animacji zmiany kształtu, oczywiście można to zrobić ręcznie, ale zajmuje to sporo czasu. W nowych wersjach są wprowadzane tylko "kosmetyczne" poprawki i to sprawia, że w chwili obecnej jest daleko w tyle za Flashem...
 
     
schamann
Praktyk


Dołączył: 01 Lut 2006
Posty: 21
Wysłany: Pon 06 Lut, 2006 08:56   

Ja oddalem glos na swish za prostote obslugi tu wciagu dnia mozna samemu dojsc do pewnych rzeczy i zaczac juz cos robic, podchodzilem z 3 x do macromediaMX niestety bez dodatkowych materialow trudno sie tam polapac co i jak,dobre jest to ze swish ciagle sie rozwija i napewno biora pod uwage opinie ludzi i konkurencje napewno nastepna wersja bedzie miala wszystko to czego wam brakuje dzis :wink:
 
     
eGloball 
Bywalec



Wiek: 37
Dołączył: 06 Lut 2006
Posty: 14
Skąd: Rabka Zdrój
Wysłany: Pon 20 Lut, 2006 21:08   

Nic dodać nic ująć!!!!



Wg. mnie :swish to najprostszy program do zabawy w flashowe animacje. Próbowałem niegdyś Flasha MX 2004, ale ten program jest przeznaczony dla nieco bardziej kumatych niż ja :D


Szczerze powiedziawszy, nauczenie obsługi :swishmax 'a zajęło mi tydzień (z pomocą tego Forum oczywiście) !! !! !! !! !! !! !! !!
_________________
Szymek
www.youphoto.pl
 
 
     
MJK1971 
Początkujący


Dołączył: 16 Lut 2006
Posty: 5
Skąd: Polska
Wysłany: Wto 21 Lut, 2006 15:29   SWiSH oczywiście

Witam!
Po raz pierwszy tu się wypowiadam. I oczywiście za SWiSH-em. Poza powodami wymienionymi powyżej - szybkość nauki, dobre forum :mrgreen: , dodam jeszcze jeden dla mnie najważniejszy: nie używam cracków i innych tego typu sztuczek, a SWiSH po prostu jest w granicach moich możliwości finansowych. Może jak kiedyś zacznę robić innym stronki hurtowo to zarobię na inny program. Hmm... albo tak opanuję SWiSH, że nie będzie trzeba :?: :?: W każdym bądź razie zacząłem od niego i na razie się nie rozczarowałem.
 
     
bulion 



Pomógł: 1 raz
Dołączył: 24 Sty 2005
Posty: 269
Skąd: Zielona Góra
Wysłany: Sob 25 Lut, 2006 23:49   

MJK1971 napisał/a:
dobre forum


vielen dank 8)
 
     
rumcajs 
Bywalec


Dołączył: 08 Lut 2006
Posty: 14
Skąd: Wieluń
Wysłany: Pią 03 Mar, 2006 10:28   

JA głosuje na Swish's. Jak wiekszosc zaczynalem w FLashu, heh ale nic kompletnie mi tam nie wychodzilo. Zostalem przy swishu. Poczatki mialem na Swish 2.0...:)


Cytat:
- Brak wyjściowego i wejściowego *.fla


Tutaj sie nie dziwie. Dwie konkurencyjne dla siebie firmy. :)


Pozdrowki Swish'makerzy :)
 
 
     
Steelshaper 
Początkujący



Wiek: 56
Dołączył: 25 Lut 2006
Posty: 8
Skąd: Łódź
Wysłany: Pią 03 Mar, 2006 11:54   

Dla mnie najważniejszą sprawą był stosunek ceny do możliwości. Swish jest tutaj bezkonkurencyjny. Przy cenie niecałe 400 brutto zwraca się przy pierwszym projekcie :D Zapewne produkt Macromedii jest bardziej zaawansoway technologicznie. Co do ergonomii to są miejsca gdzie Flash i Swish mocno kuleją. Najczęściej zresztą naprzemian - to co we Flashu jest proste, łatwe i przyjemne w Swishu przyprawia o ból zęba - i na odwrót. Z tego co zobaczyłem po kilku dniach użytkowania i po pracach innych użytkowników programu, uważam że do przygotowawania "na wczoraj" banerów, boxów reklamowych i innych dupersznytów Swish jest najlepszym rozwiązaniem. Z niecierpliwością czekam na następną wersję.
 
     
rayook 
Początkujący


Wiek: 42
Dołączył: 27 Kwi 2006
Posty: 1
Wysłany: Pią 28 Kwi, 2006 00:02   

Nie no tutaj nie ma mowy o jakiejkolwiek konkurencji ze Swishem... ja dopiero drugi dzionek siedze przy nim, bez tutoriali, bez ksiazki (ktora jest w drodze :) ) a calkiem spoko sobie radze, heh :) ... niech tylko dorwe te ksiazke Ziomka hehe :P ... pozdro dla wszystkich..

Moze niedlugo zadebiutuje jakas ciekawa stronka we flashu ... ;) heh ...
_________________
Swishmax, nie no wyyyyyypasss ... :)
 
     
vers44 
Praktyk



Dołączył: 15 Kwi 2007
Posty: 23
Skąd: South-East
Wysłany: Nie 15 Kwi, 2007 19:21   

Swish jest naprawde latwiejszy do opanowania. To jednak nie znaczy, ze jest prosty....
Jednak kazdy musi przyznac, ze Flash ma nieporownanie wieksze mozliwosci.
Ale - jak tu juz ktos napisal - to rowniez wymaga o wiele wiecej czasu i wytrwalosci na nauke.
Ja osobiscie z pewnym momencie zrezygnowalem z Flash-a.
Natomiast po wstepnym poznaniu Swish-a - postanowilem przy nim pozostac i chociaz troche sie go nauczyc.
Pozdrawiam.
_________________
kNOWleDGe aBoVE All
 
     
webciodk 
Praktyk



Wiek: 29
Dołączył: 16 Lis 2007
Posty: 22
Skąd: Ołownik
Wysłany: Sro 16 Sty, 2008 15:31   

Ja zagłosowałem na Flasha , mimo że :swishmax jest znacznie prostszy w obsłudze i ma bardzo wiele funkcji (jak na swoją cenę), to ilość tych funkcji we Flashu jest znacznie większa.

Pozdrawiam wszystkich :D
_________________
http://www.dexterdk.yoyo.pl
 
     
eden
Ekspert


Pomógł: 35 razy
Dołączył: 04 Sty 2008
Posty: 265
Skąd: warsaw
Wysłany: Sro 30 Sty, 2008 13:09   

swishmax v1 za rewelacyjny dlamnie interface
 
     
Delvin 
Praktyk



Pomógł: 2 razy
Dołączył: 10 Cze 2006
Posty: 25
Wysłany: Sro 06 Lut, 2008 07:39   

Witam, powiem tylko tyle, ze ostatnio mialem okazje się pobawić adobe flash cs3, najnowszy wypust...... i szczerze mówiąc bardzo dużo mu brauje do swisha.... to co w swishmaxie robi się w 2minuty to tam trzeba poświęcić z 15 minut...

Swish GÓRĄ!
_________________
Jeżeli udało mi się rozwiązać Twój problem nie zapomnij o przycisku pomógł ;-) (tuż pod moim postem, pierwszy button od lewj ) hie hie to dla ułatwienia sprawy ;)
Pozdrowionka
www.delvin.prv.pl
 
     
defu 
Praktyk



Pomógł: 3 razy
Dołączył: 01 Paź 2007
Posty: 38
Skąd: Katowice
Wysłany: Pon 28 Lip, 2008 09:40   

moim zdanim swishmax. Prosto i szybko, pracowałem kiedyś na flash'u, kiedy jeszcze podlegał pod Macromedia'e. Wybrałem swishmax'a bo jest łatwiejszy i robota idzie dużo szybciej, a różnicy w pliku swf po prostu nie ma. Jeśli chodzi o takie projekty jakie ja robie to swishmax to mistrzostwo i wystarcza w 100%.


No i jest dużo tańszy!
 
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Nowe zasady dotyczące cookies. Wykorzystujemy pliki cookies, aby nasz serwis lepiej spełniał Państwa oczekiwania. Można zablokować zapisywanie cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki.
         
Strona wygenerowana w 0.25 sekundy. Zapytań do SQL: 17