SWiSH Forum Strona Główna SWiSH Forum
Forum użytkowników programów SWiSH

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Polibiuro
Autor Wiadomość
Mariusz
[Usunięty]

Wysłany: Nie 22 Maj, 2005 20:37   Polibiuro

Prosta stronka firmy zajmującej sie sprzedażą art.biurowych.
Pozdr ENTER
Ostatnio zmieniony przez Mariusz Wto 24 Maj, 2005 22:05, w całości zmieniany 4 razy  
 
     
SPIDER 
Specjalista


Pomógł: 3 razy
Dołączył: 11 Maj 2005
Posty: 121
Skąd: Opole
Wysłany: Nie 22 Maj, 2005 23:09   
   Moje WWW: www.kniec.pl


1) rozwiązanie z tekstem na stronie mi sie nie podoba,zle sie to czyta,wogole pisze tam,że jedna z gałęzi jest projektowanie stron, a o innych gałęziach już nic. Może miało być jedyną.

2)strony z potrfolio są o wiele lepsze od strony prezentowanej.

3) to coś na zdjeciu ,jakby "ramka" ...czemu takie krzywe,jakbyś używal gumki w Photoshopie tylko.(wywalić)

4)jak jeżdże kursorem po zdjeciu ,jest caly czas aktywny, znaczy ze cos z menu spaprane.

sugesie:
zrob kilka zdjec w firmie (chodzby zwyklych porozrzucanych spinaczy czy segregatorow jak nie ma czego fotografowac)
zdjecia porozdzielaj na poszczególne działy,zmień sposob wyswietlania tekstu,wkomponuj logo w strone zamiast dodawac je po prawej "bo Ci zostalo".
Zastanow sie nad kolorami ,firma z art.biurowymi ,przynajmniej mi, kojazy sie z żywymi kolorami,przejżystością i fajnymi sloganami.
(chyba, ze sie pomyliles piszac, ze to strona zajmujaca sie art. biurowymi, bo o tym ani slowa [nie czytalem działu "promocja stron www" wiec moge sie mylic] )


kropka .
_________________
"Jeśli myślisz,że jesteś zbyt mały by coś zmienić ,spróbuj zasnąć z komarem latającym nad uchem"
 
     
tAboon 
Ekspert
tAboon



Pomógł: 14 razy
Wiek: 40
Dołączył: 27 Lut 2005
Posty: 539
Skąd: Kielce
Wysłany: Nie 22 Maj, 2005 23:35   
   Moje WWW: www.skocz.pl/taboon


Przepraszam za to co napisze ale dla mnie "tragedia" :?
:arrow: chwile trwało zanim nauczyłme się z nieog korzystać
:arrow: co najade na button rozwija się lekko tło nad menu
:arrow: przy przejezdząniu z button'a w menu an nemu na białym tle, zaczyna grać od nowa
:arrow: portfolio lepsze od wizytówki, tak być niepowinno
_________________
Pozdrófka
"Student, który się uczy wszytskiego, nigdy nie będzie mądry"
:arrow: na gg nie pomagam.
Zajrzyj czasem do Regulaminu
:arrow: Jak mądrze zadawać pytania

Polecenie SZUKAJ to nie boli
SWiSHmax build 09-2004
 
 
     
Mariusz
[Usunięty]

Wysłany: Pon 23 Maj, 2005 06:48   

Witam

[ Dodano: Pon Maj 23, 2005 6:49 am ]
SPIDER napisał/a:
1) rozwiązanie z tekstem na stronie mi sie nie podoba,zle sie to czyta

Wybór czcionki to decyzja klienta

[ Dodano: Pon Maj 23, 2005 6:51 am ]
SPIDER napisał/a:
jedna z gałęzi jest projektowanie stron, a o innych gałęziach już nic
thx poprawiłes mi humor :D

[ Dodano: Pon Maj 23, 2005 6:54 am ]
SPIDER napisał/a:
to coś na zdjeciu ,jakby "ramka" ...czemu takie krzywe,jakbyś używal gumki w Photoshopie tylko.(wywalić)
to jest picture frame poprawione gumką z efektem soft blur i nie robione w adobe tylko w psp :? wywalic ? eee no cos ty po co zaraz takie drastyczne rozwiązania stosowac :D

[ Dodano: Pon Maj 23, 2005 6:59 am ]
SPIDER napisał/a:
4)jak jeżdże kursorem po zdjeciu ,jest caly czas aktywny, znaczy ze cos z menu spaprane.

nie spaprane tylko tło głowne ma scrypt rollover/gotosceneAndplay/frame1 po to aby stronka nie była zbyt pusta gdy zdejmiesz kursor myszy z ramki-gdy to zrobisz pojawia sie inna z lewej strony.

[ Dodano: Pon Maj 23, 2005 7:00 am ]
SPIDER napisał/a:
sugesie:
zrob kilka zdjec w firmie (chodzby zwyklych porozrzucanych spinaczy czy segregatorow jak nie ma czego fotografowac

Niestety nie ma takiej opcji

[ Dodano: Pon Maj 23, 2005 7:06 am ]
SPIDER napisał/a:
Zastanow sie nad kolorami ,firma z art.biurowymi ,przynajmniej mi, kojazy sie z żywymi kolorami,przejżystością i fajnymi sloganami.



Mnie tez sie kojarzy raczej z czym barwnym ale gdy np sprzedawca trumien uprze sie abym mu zrobił stronke z kolorowymi słoneczkami to ja w mysl zasady "klient nasz Pan" zrobie mu ją taką :D - jedynie moge cos zasugerowac no chyba ze zleceniodawca nie ma pomysłu zupełnie zadnego ...
Pozdr

[ Dodano: Pon Maj 23, 2005 7:09 am ]
tAboon napisał/a:
chwile trwało zanim nauczyłme się z nieog korzystać


To niedobrze ,bardzo niedobrze bo osoby którym pokazywałem tą stronkę ( a było juz ich kilka) nie miały tego typu problemów :?

To byłoby na tyle.Pozdr ?-)
 
     
SPIDER 
Specjalista


Pomógł: 3 razy
Dołączył: 11 Maj 2005
Posty: 121
Skąd: Opole
Wysłany: Pon 23 Maj, 2005 11:57   
   Moje WWW: www.kniec.pl


Cytat:
Wybór czcionki to decyzja klienta

nie o czcionke mi chodziło ,chociaż też jest rozmyta.

Cytat:
po co zaraz takie drastyczne rozwiązania stosowac

drastyczniejszych od tego ,ktore jest, ja nie jestem w stanie sobie wyobrazic.

Cytat:
Niestety nie ma takiej opcji

darmowe zdjecia ,google > stock photos
(nie mają spinaczy w firmie z art. biurowymy ?!? ) teraz ty poprawiasz mi humor...

Cytat:
gdy np sprzedawca trumien uprze sie abym mu zrobił stronke z kolorowymi słoneczkami to ja w mysl zasady "klient nasz Pan" zrobie mu ją taką


w takim razie ten sprzedawca trumien moze smialo okreslac sie ze jest projektantem strony www,a Ty wg twojej zasady jestes tylko robotnikiem.

Jak dla mnie przykładowy sprzedawca trumien wie mniej odemnie o mozliwosciach programu, w ktorym pracuję i o modzie/trendach na strony www oraz o generlnie mozliwosciach jakie mozna wykorzystac na strone www.
Klient twoj pan,ok, ale Twoje zadanie to pokazac mu Twoją wizje (a nawet 3 ) ,jak sie upiera to mu delikatnie zasygnalizuj ,ze sloneczka na stronie z trumnami sa idiotyczne.

czy ta firma uparła się na
Cytat:
picture frame poprawione gumką z efektem soft blur
?

jeśli tak to Ci serdecznie współczuje,jeśli nie to serdecznie współczuje tej firmie...
_________________
"Jeśli myślisz,że jesteś zbyt mały by coś zmienić ,spróbuj zasnąć z komarem latającym nad uchem"
 
     
Mariusz
[Usunięty]

Wysłany: Pon 23 Maj, 2005 13:20   

SPIDER napisał/a:
darmowe zdjecia ,google > stock photos
(nie mają spinaczy w firmie z art. biurowymy ?!? ) teraz ty poprawiasz mi humor...

heh cały czas ci usiłuje przekazac sugerując ze dostałem dokładne wskazówki co do stronki i jedno zdjęcie które miało byc na stronce firmy- wyobraz sobie ze czasem są takie sytuacje ze klient ma swoją koncepcje i tego nie zmienisz gdy on chce tak a nie inaczej :!: echh Pozdr ?-)

[ Dodano: Pon Maj 23, 2005 1:23 pm ]
SPIDER napisał/a:
Cytat:
picture frame poprawione gumką z efektem soft blur
?

jeśli tak to Ci serdecznie współczuje,jeśli nie to serdecznie współczuje tej firmie...



Współczujesz firmie lub mnie dlatego ze uzyłem w ramce gumki z efektem soft blur ? heh ciekawy punkt widzenia
Pozdr ?-)
 
     
Delinquent 
Doradca
Finansowy



Pomógł: 2 razy
Dołączył: 25 Sty 2005
Posty: 72
Skąd: Biała Podlaska
Wysłany: Pon 23 Maj, 2005 13:39   

Najlepsza strona jaką tu widziałem, naprawdę nie potrzebuje już żadnych poprawek, to dzieło skończone. A te rady tych kolesi to tylko z zawiści bo sami nie potrafią nic zrobić.

P.S. Moja rada nie umieszczaj tu swoich stron, bo tu tylko się czepiają nie wiadomo czego. Co się będziesz stresować.

Pozdrawiam.
 
     
SPIDER 
Specjalista


Pomógł: 3 razy
Dołączył: 11 Maj 2005
Posty: 121
Skąd: Opole
Wysłany: Pon 23 Maj, 2005 18:25   
   Moje WWW: www.kniec.pl


tego ze klient sie uparl doslownie nie napisales ,a zamiast tego jakies porownanie do sprzedawcy trumien (moze sie nie zrozumielismy)

a co do wspołczucia ... jak dla mnie ta szara ramka jest okrutna... jesli wymysliła ją sobie firma w swojej wizji to wspołczuje tobie,jeśli ty, to im. (prościej nie umiem).
_________________
"Jeśli myślisz,że jesteś zbyt mały by coś zmienić ,spróbuj zasnąć z komarem latającym nad uchem"
 
     
tAboon 
Ekspert
tAboon



Pomógł: 14 razy
Wiek: 40
Dołączył: 27 Lut 2005
Posty: 539
Skąd: Kielce
Wysłany: Pon 23 Maj, 2005 18:54   
   Moje WWW: www.skocz.pl/taboon


Delinquent napisał/a:
Najlepsza strona jaką tu widziałem,
niee w żadnym wypadku. Menu jest tragiczne, i jeszcze raz podkreśle, że przechodzenie pomiędzy buttonami na dole a tym jasnym paskiem nie ma płynności.
_________________
Pozdrófka
"Student, który się uczy wszytskiego, nigdy nie będzie mądry"
:arrow: na gg nie pomagam.
Zajrzyj czasem do Regulaminu
:arrow: Jak mądrze zadawać pytania

Polecenie SZUKAJ to nie boli
SWiSHmax build 09-2004
 
 
     
maribt 



Pomógł: 5 razy
Wiek: 37
Dołączył: 23 Kwi 2005
Posty: 366
Skąd: Lublin
Wysłany: Pon 23 Maj, 2005 21:09   

Witam

Nie podoba mi się menu, a dokładniej ta ramka oraz efekt jej "przejeżdzania".
Tak wogóle to już wszyscy Ci już powiedzieli co masz zmienić chociaż nie wiem czy tu się opłaca coś zmieniać.

Pozdraiwam
maribt
_________________
http://www.bykom-stop.avx.pl
 
 
     
Mariusz
[Usunięty]

Wysłany: Pon 23 Maj, 2005 23:59   

Delinquent napisał/a:
P.S. Moja rada nie umieszczaj tu swoich stron, bo tu tylko się czepiają nie wiadomo czego.



Dzieki ;) zgodzę sie z tym- tez odnosze takie wrazenie,zresztą forum przeszło kolosalne zmiany,nie jest juz tym forum co było kiedys.....

[ Dodano: Wto Maj 24, 2005 12:01 am ]
Delinquent napisał/a:
Co się będziesz stresować.



Steresuje sie tylko i wyłącznie gdy zleceniodawca ma jakies uwagi :D

Pozdr
 
     
SPIDER 
Specjalista


Pomógł: 3 razy
Dołączył: 11 Maj 2005
Posty: 121
Skąd: Opole
Wysłany: Wto 24 Maj, 2005 09:49   
   Moje WWW: www.kniec.pl


szczerze mowiac nie rozumiem was zupelnie
Chcecie oceny strony przez ludzi zupelnie Wam nie znanych ,ktorzy zrobia to (a przynajmniej wiekszosc) obiektywnie.Jak juz ktos sie odwazy napisac co jest w jakiejs stronie brzydkiego,co mozna zmienic itd. to zaczynaja sie docinki ,klutnia miedzy autorem a oceniajacym albo nieprzyjemne wypowiedzi.Ja sie pytam: po co ?
Jak ktos sie boi krytyki to niech nie umieszcza tu swoich stron , a takie jakies "no napisze adres ,niech mi powiedza ze fajna ,a jak powiedza ze brzydka to i tak nie zmienie ,bo mi sie podoba"
Moze mi ktos wytlumaczyc jaki jest cenzura ------- maribt sens proszenia o ocene ,jak i tak ma sie swoje przekonanie ze strona jest dobra ,albo i tak nic nie zmieni bo klient chce taka i juz?

Cytat:
Moja rada nie umieszczaj tu swoich stron, bo tu tylko się czepiają nie wiadomo czego.

Ja w swoim poście dokładnie opisalem czego sie czepiam,nie wymyslilem nic ,tylko opisalem to co nie podoba mi sie na stronie.(co znaczy ze nie czepiam sie niewiadomo czego)

> Umieszczajcie tu swoje strony jesli interesuje Was informacja zwrotna o tym, jak ją widzi uzytkownik internetu ,ktory jest dla Was obcy ,a jest potencjalnym odbiorcą strony.


P.S.Nie mam zamiaru siez nikim kłucic ,ani prowadzic niekończących sie dyskucji o pokazywaniu/niepokazywaniu tutaj swoich stron www ...
_________________
"Jeśli myślisz,że jesteś zbyt mały by coś zmienić ,spróbuj zasnąć z komarem latającym nad uchem"
 
     
Delinquent 
Doradca
Finansowy



Pomógł: 2 razy
Dołączył: 25 Sty 2005
Posty: 72
Skąd: Biała Podlaska
Wysłany: Wto 24 Maj, 2005 14:26   

Ludzie, przecież z mojej wypowiedzi bije sarkazmem (złośliwa ironia; drwina, szyderstwo) na 10 km. Nie dziwię się, że autor strony (Mariusz) tego nie wyczuł, bo jest zapatrzony w swój projekt, ale reszta. Poniżej krytyki Panowie... Dlaczego napisałem tak a nie inaczej, bo autor ma gdzieś opinie krytyczne, upaja się komplementami o czym świadczy nie wyłapanie ironii (ukryta drwina, utajone szyderstwo, złośliwość zawarta w wypowiedzi pozornie aprobującej). Coż, strona - nie powiem, że tragedia ale nie powiem też, że mi się w niej coś podoba. Ot jest sobie takie coś w necie. Gdybym szukał firmy, która wykona mi stronę i wszedłbym na to coś wyszdł bym nie czytając ani jednego zdania o ich ofercie. Amatorstwo 100%. Zapewnienia o jakości i staraniu się aby były one najwyższej klasy to jakaś kpina.

Więc co jest aż tak rażące, właśnie jakość i staranność.
• rozmyte fonty
• menu - pionowe kreski
• przy przechodzeniu z buttona na button widać krawędzie zdjęć poza szarym tłem
• biały przeźroczysty pasek "podążający" za kursorem
• szare tło strony, popis używania gumki
• szare tlo ciąg dalszy, niezagospodarowana przestrzeń po lewej
• szare tło, dlaczego szare?
• cień, za ciężki i ucięty z lewej
• zamiana teł, brak pomysłu? Więc lepiej zastosować proste fade in fade out, nikt się nie będzie czepiał.

To chyba tyle, ogólne złe wrażenie.

P.S. To naprawdę dobra rada nic tu nie pokazywać, jeśli chce się słyszeć tylko dobre opinie.
 
     
tofik 
Doradca



Pomógł: 4 razy
Dołączył: 12 Kwi 2005
Posty: 78
Skąd: jestem wszędzie
Wysłany: Wto 24 Maj, 2005 20:31   

':-| ehh
Panowie przecież nie ma trageedi ....
 
 
     
Mariusz
[Usunięty]

Wysłany: Wto 24 Maj, 2005 22:25   

Delinquent napisał/a:
Ludzie, przecież z mojej wypowiedzi bije sarkazmem (złośliwa ironia; drwina, szyderstwo)


[ Dodano: Wto Maj 24, 2005 10:27 pm ]
Delinquent napisał/a:
(ukryta drwina, utajone szyderstwo, złośliwość zawarta w wypowiedzi pozornie aprobującej).
- Otóz to jestesmy w domu,zastanów sie nad tymi swoimi wypowiedziami które zacytowałem nim napiszesz następny post ...to własnie cały czas chciałem przekazac odnosnie niektórych postów a ty mnie wyręczyłes - wcześniej miałem tylko wrażenie ze twoje posty to jedna wielka kpina,szyderstwo i złośliwośc ale teraz skoro sam to napisałeś więc miejsce wrażenia zastapiło przekonanie,pytanie tylko jaki to ma sens...
Pozdr
 
     
maribt 



Pomógł: 5 razy
Wiek: 37
Dołączył: 23 Kwi 2005
Posty: 366
Skąd: Lublin
Wysłany: Sro 25 Maj, 2005 11:08   

Witam

ZAMYKAM TEMAT NA PROŚBĘ MARIUSZA

POZDRAWIAM
_________________
http://www.bykom-stop.avx.pl
 
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Nowe zasady dotyczące cookies. Wykorzystujemy pliki cookies, aby nasz serwis lepiej spełniał Państwa oczekiwania. Można zablokować zapisywanie cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki.
         
Strona wygenerowana w 0.11 sekundy. Zapytań do SQL: 10