SWiSH Forum Strona Główna SWiSH Forum
Forum użytkowników programów SWiSH

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
szukanie pracy :)
Autor Wiadomość
nugatt 



Pomógł: 75 razy
Wiek: 42
Dołączył: 16 Maj 2005
Posty: 1389
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pon 14 Maj, 2007 17:41   szukanie pracy :)

Chciałem zmienić pracę, więc poszedłem na rozmowę. W ogłoszeniu było: Photoshop + Flash. Wysłałem swoje portfolio i napisałem: Photoshop, Flash (AS 1, 2), (X)HTML i CSS. Moje prace okazały się "super", wiec pomyślałem, że pójdę.
Na miejscu okazało się, że Photoshop, After Effects, Flash, PHP, MYSQL i coś tam, bo trzeba zrobić portal i CMS'a do niego. Osobiście uważam, że jak ktoś jest od wszystkiego to nie umie nic, znaczy wszystko po trochu. Rzadko się zdarza, że dobry programista jest dobrym grafikiem i odwrotnie. Są wyjątki, ale one potwierdzają regułę.
Jakie jest wasze zdanie na ten temat? Jakie macie doświadczenia? Zapraszam do dyskusji. Kulturalnej.

PS1. jakbym umiał to wszystko co oni chcieli to by musieli mi dać dwie pensje.
PS2. Jeśli któraś/którys z Was uważa, że jest bardzo dobrym programistą i grafikiem, to proszę pokazać swoje osiągnięcia -> ocenimy obiektywnie.
_________________
tomekf /// swishmaxxx
 
 
     
mielu 


Pomógł: 131 razy
Wiek: 47
Dołączył: 06 Kwi 2006
Posty: 1177
Skąd: Kraków
Wysłany: Pon 14 Maj, 2007 21:49   

nugatt napisał/a:
Rzadko się zdarza, że dobry programista jest dobrym grafikiem i odwrotnie. Są wyjątki, ale one potwierdzają regułę.

też mi sie tak wydaje że ciężko jest pogodzić te dwie profesje
 
     
Seb 
Ekspert



Pomógł: 28 razy
Wiek: 41
Dołączył: 09 Paź 2005
Posty: 591
Skąd: takie pytanie?
Wysłany: Wto 15 Maj, 2007 00:19   

kiedyś facet nie mógł prowadzić domu i zarabiać

z czasem to będzie tak łatwe jak odruchy bezwarunkowe, kto z nas wyjdzie wyżej na dalszy poziom?
ja Ty czy Ty? :)

nie zgodzę się ze nie można pogodzić tego i tamtego..
naleśniki z dzemem ?
jak to jajko i mąkę oraz mleko tak łączyć na słodko? :)

jeśli zgadzacie się mnie uczyć grafy i programowania przez rok dając mi źródła i godzinę czasu dziennie abym to zrozumiał, w ciągu roku staję się super grafikiem i programistą tego czego uczyliście isę wiele lat na Waszym poziomie.

why?

bo chcę


swoją połówkę nauczyłem w niecały tydzień fotoszopa którego poznawałem od początku liceum-fakt ze to szop 6.01ce i tam się zatrzymałem, ale jak zaczynała to wsyzstko było dla niej przysłowiowym "WOW-jesteś czarodziejem"
dziś projektuje z powodzeniem ulotki i wizytówki

super human- jest możliwy, wierzę w to, kwestia dobrych "programów" istnienia w świecie i komunikacji
dobrego community i.. tego co chce się osiągnąć.

to jak? przez rok szkolicie mnie na krzyżówkę Mielu i Nugatt ? *:-|
łamiąc to przekonanie empirycznie? :)
 
     
nugatt 



Pomógł: 75 razy
Wiek: 42
Dołączył: 16 Maj 2005
Posty: 1389
Skąd: Warszawa
Wysłany: Wto 15 Maj, 2007 00:34   

Kod:
FuseFMP.writeFilter(_root.main.garbage, 'Blur', {blurX:20, blurY:20, quality:3});
var f:Fuse = new Fuse();
f.autoClear = true;
f.push({target:_root.backfade, alpha:0, seconds:2, ease:"easeInExpo", trigger:1.5, func:removebackFade});
f.push({target:_root.main, x:(Stage.width/2), Blur_blurX:30, seconds:1, ease:"easeOutBack", trigger:0.5, func:setter});
f.push({target:_root.main, Blur_blurX:0, seconds:0.5, ease:"easeInSine"});
f.push([{target:_root.main.color, start_tint:"#909090", tint:"#990000", seconds:1, ease:"easeInExpo"}, {target:_root.main.menu, start_alpha:0, alpha:100, seconds:1, ease:"easeInExpo"}]);
f.push({target:_root.main.flashLabTop, start_alpha:0, alpha:100, seconds:1, trigger:0.5, ease:"easeInOutCubic"});
f.push({target:_root.main.logo, start_scale:0, scale:100, seconds:1, trigger:0.5, ease:"easeOutBounce"});
f.push({target:[_root.main.textarea, _root.main.dots], start_alpha:0, alpha:100, seconds:1, ease:"easeOutBounce"});
f.start(true);
.-) jesteśmy ibermensz
_________________
tomekf /// swishmaxxx
 
 
     
Seb 
Ekspert



Pomógł: 28 razy
Wiek: 41
Dołączył: 09 Paź 2005
Posty: 591
Skąd: takie pytanie?
Wysłany: Wto 15 Maj, 2007 00:48   

':-| od czego zaczynamy, tak zeby bylo latwiej? :D

btw 1111 post ;-)
 
     
nugatt 



Pomógł: 75 razy
Wiek: 42
Dołączył: 16 Maj 2005
Posty: 1389
Skąd: Warszawa
Wysłany: Wto 15 Maj, 2007 00:55   

Fuse, Seb. poznajcie się.
lepszy był 666 post.
-≈ i use fuse ≈-
_________________
tomekf /// swishmaxxx
 
 
     
ohmin 
Mistrz
Kriss_kross



Pomógł: 1 raz
Wiek: 49
Dołączył: 07 Maj 2006
Posty: 142
Skąd: Sucha Beskidzka
Wysłany: Wto 15 Maj, 2007 16:42   

W krajach cywilizowanych dobry fachowiec potrafi dwie trzy rzeczy, oczywiście podobne tematem do siebie, chyba tylko w naszym kraju wymaga się od potencjalnego pracownika, by był wszechstronny-> Programista, grafik, który potrafi wydoić krowę. Myślę że jeśli ktoś robi jedno dobrze to już odniósł sukces, chyba tylko pokrewne rzeczy idą w parze- Grafik <-> Programista wydaje mi się odpada

[ Dodano: Wto 15 Maj, 2007 16:45 ]
Cytat:
jeśli zgadzacie się mnie uczyć grafy i programowania przez rok dając mi źródła i godzinę czasu dziennie abym to zrozumiał, w ciągu roku staję się super grafikiem i programistą tego czego uczyliście isę wiele lat na Waszym poziomie.


Wytrzymasz tak po 12 godzin dziennie, raz w tę stronę raz w tę, zrozumieć temat to jedno, a mieszać w obu przez 12 godzin to drugie :roll:
_________________
"Kubuś Puchatek" powiedział kiedyś- myśl, myśl, myśl...
 
 
     
nugatt 



Pomógł: 75 razy
Wiek: 42
Dołączył: 16 Maj 2005
Posty: 1389
Skąd: Warszawa
Wysłany: Wto 15 Maj, 2007 19:30   

ohmin napisał/a:
W krajach cywilizowanych dobry fachowiec potrafi dwie trzy rzeczy,
e tam nie jest tak źle, w dobrych firmach w Polsce rozróżniają nawet Flash Developer, Animator, i takich co umieją to i to, ale nie maksymalnie. Ale są barany, które chcą kogoś za 1000 PLNów żeby zajął sie grafiką i programowaniem, czasami odkurzył dywany. "zrób tak żeby było dobrze/ładnie".
_________________
tomekf /// swishmaxxx
 
 
     
Seb 
Ekspert



Pomógł: 28 razy
Wiek: 41
Dołączył: 09 Paź 2005
Posty: 591
Skąd: takie pytanie?
Wysłany: Wto 15 Maj, 2007 22:17   

nugatt napisał/a:
Fuse, Seb. poznajcie się.

-≈ i use fuse ≈-


linki jakieś, warte tego plosiem, coby nie szukać skoro szkolicie debeściaka na kształt Waszej krzyżówki :)
oki doki
nugatt napisał/a:

lepszy był 666 post.
-≈ i use fuse ≈-

dziś zostało mi na koncie 6.66 zł :)
 
     
nugatt 



Pomógł: 75 razy
Wiek: 42
Dołączył: 16 Maj 2005
Posty: 1389
Skąd: Warszawa
Wysłany: Wto 15 Maj, 2007 23:16   

Seb napisał/a:
linki jakieś
http://66.249.93.104/
_________________
tomekf /// swishmaxxx
 
 
     
Seb 
Ekspert



Pomógł: 28 razy
Wiek: 41
Dołączył: 09 Paź 2005
Posty: 591
Skąd: takie pytanie?
Wysłany: Wto 15 Maj, 2007 23:26   

nugatt napisał/a:
Seb napisał/a:
linki jakieś
http://66.249.93.104/


tylko to znalazłem :)
 
     
erbe 



Pomógł: 29 razy
Wiek: 45
Dołączył: 27 Sty 2005
Posty: 527
Skąd: Poznań / Londyn
Wysłany: Sro 16 Maj, 2007 01:37   

Mimo, iż uważam, że nugatt to spamer pierwszej wody :P
Seb napisał/a:
btw 1111 post ;-)
to jednak w tej kwestii muszę się z nim wyjątkowo zgodzić :D Nie można być rewelacyjnym bramkarzem i napastnikiem w jednym. To se ne da. A to czy chcesz to jedna sprawa a to czy będziesz mógł to druga ;)
_________________
erbe
http://www.d-t-h.prv.pl
 
     
nugatt 



Pomógł: 75 razy
Wiek: 42
Dołączył: 16 Maj 2005
Posty: 1389
Skąd: Warszawa
Wysłany: Sro 16 Maj, 2007 08:26   

Seb napisał/a:
nugatt napisał/a:
Seb napisał/a:
linki jakieś
http://66.249.93.104/


tylko to znalazłem :)

http://www.mosessupposes.com/Fuse/
_________________
tomekf /// swishmaxxx
 
 
     
mielu 


Pomógł: 131 razy
Wiek: 47
Dołączył: 06 Kwi 2006
Posty: 1177
Skąd: Kraków
Wysłany: Sro 16 Maj, 2007 08:28   

chciałem wkleić japońskie znaczki i wyszła kiszka więc wywalam to
 
     
Seb 
Ekspert



Pomógł: 28 razy
Wiek: 41
Dołączył: 09 Paź 2005
Posty: 591
Skąd: takie pytanie?
Wysłany: Pią 18 Maj, 2007 18:38   

czy wersja
polish: coming soon?
lub ktoś posiada :)
 
     
ener0 
Doradca


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 06 Kwi 2007
Posty: 60
Skąd: Grd////near OPOLE
Wysłany: Pią 18 Maj, 2007 19:44   

każdy może być specem w jakiejś dziedzinie, prawdziwy fachowiec powinien potrafić to w czym czuje się najlepiej. Np. krawiec -> szyć itd.

erbe napisał/a:
Nie można być rewelacyjnym bramkarzem i napastnikiem w jednym.


może nie można, ale i bramkarze strzelają gole ;] jak było w meczu POL vs [nie wiem] ;]

wiecie ja jeszcze chodze do szkoły 8) to niektórzy nauczyciele uczą np matmy i fizyki, albo polskiego i wos-u jeden uczy dwóch przedmiotów ze sobą spokrewnionych ;]

projektowanie stron www to rozległa dziedzina, bo można zrobić cms'a, albo "tania strone" np w front page, we fleshu itd. i itp. ktoś kto chce robić zawodowo strony www powinien znach chociaż podstawy wszystkich języków

a dla chcącego nie ma nic trudnego

ja np. nie robiłem stron www, nie interesowało mnie to, i nie miałem ochoty i checi poznawania jakiegoś jezyku. NA początku zrobiłem strone w gotowym cms'ie (PHP-fusion, potem extreme-fusion) na lekcjach infy robiliśmy strony we front page wyglądały one jak "tanie blogi" postanowiłem wiec zrobić strone sam od podstaw w jakimś programie i tak trafiłem tu- na forum swisha.
wszystko zaczeło się od przeczytaniu tutka aprox'a D robieniu stron w :swishmax
_________________
Nigdy nie zapominam o tych, którzy mi pomogli. Jak ja pomogłem ;] kliknij na "pomógł" ;] Gość are....
 
     
vers44 
Praktyk



Dołączył: 15 Kwi 2007
Posty: 23
Skąd: South-East
Wysłany: Sro 30 Maj, 2007 13:13   Programista + SQL, grafik + flash oraz administrator Unix...

Zgodze sie z nugatt-em. Nie da sie wszystkiego umiec. Jesli ktos sie przechwala, ze i to, i to, i to, i jeszcze cos tam inne doskonale zna - to najpewniej wszystko to kicha.
Zna "po lebkach" - a to znaczy, ze nie zna dobrze. I potem sie i tak ze wszystkim mota.....
A ze w firmach czesto ludzie od zarzadzania wlasciwie na niczym sie nie znaja - szukaja "specow od wszystkiego" - za marne grosze.
W mojej firmie kiedys poszukiwano pracownika biurowego z umiejestnosciami "informatycznymi". Windows na perfekt, Office (Ms i Sun) na perfekt, szybkie pisanie, grafika komputerowa - dobra znajomosc, znajomosc kilku ustaw sejmowych, i jeszcze kilka tam takich...
Zglosil sie informatyk z jakims tam doswiadczeniem oraz absolwentka informatyki z matematyka (calkiem zreszta dobra, really) a oni - wybrali "plecaka" - po socjologii.
Powiedzcie - bo moze czegos nie rozumie - po bylo pisac te wszystkie gornolotne wymagania?
_________________
kNOWleDGe aBoVE All
 
     
qncept 
Ekspert
Grafik komputerowy.



Pomógł: 4 razy
Wiek: 89
Dołączył: 04 Kwi 2006
Posty: 275
Skąd: Z kątowni
Wysłany: Pon 02 Lip, 2007 15:44   

IMHO najlepsza praca to praca czeladnicza :-P - znaczy się na zlecenie w domciu ... można sobie hyrbaty sparzyć i robić, robić, robić.
Osobiście znam speców którzy programują w C++, Delphi są znakomitymi grafikami i robią cuda we flashu jeżdżą na kursy i szkolenia - bozia wie gdzie jeszcze ale to są Wyjątki :-)
_________________
Pozdrawiam Wszystkich ...
... et bon Courage et Toujours en Avant
____________________________________-

moje projekty :

http://www.qncept.ovh.org

http://www.qncept.ovh.org/qndesign.html
 
     
Soulast 
Praktyk


Dołączył: 15 Maj 2007
Posty: 24
Skąd: UK
Wysłany: Sro 04 Lip, 2007 19:49   

erbe napisał/a:
Mimo, iż uważam, że nugatt to spamer pierwszej wody :P
Seb napisał/a:
btw 1111 post ;-)
to jednak w tej kwestii muszę się z nim wyjątkowo zgodzić :D Nie można być rewelacyjnym bramkarzem i napastnikiem w jednym. To se ne da. A to czy chcesz to jedna sprawa a to czy będziesz mógł to druga ;)


ooo...to ja z tym się nie zgodzę..Byłem niegdyś dobrym bramkarzem jak i napastnikiem:p..

Ale tak swoją drogą są rzeczy które można ze sobą łączyć i je godzić...lecz w tym wypadku programowanie a grafika to ciężki przypadek..Ale chciałbym ujrzeć człowieka który zdobył to prace:p...no i ile jemu będą płacić za to:p
 
     
qncept 
Ekspert
Grafik komputerowy.



Pomógł: 4 razy
Wiek: 89
Dołączył: 04 Kwi 2006
Posty: 275
Skąd: Z kątowni
Wysłany: Czw 05 Lip, 2007 23:00   

Soulast, "(...) ooo...to ja z tym się nie zgodzę..Byłem niegdyś dobrym bramkarzem jak i napastnikiem:p.. " i co sam sobie ostre siaty strzelałeś :-P
hyhyhyhy - można i tak :o .
_________________
Pozdrawiam Wszystkich ...
... et bon Courage et Toujours en Avant
____________________________________-

moje projekty :

http://www.qncept.ovh.org

http://www.qncept.ovh.org/qndesign.html
 
     
antynomia 
Przyjaciel



Wiek: 38
Dołączyła: 18 Lip 2006
Posty: 46
Skąd: Poznań
Wysłany: Sob 21 Lip, 2007 17:50   
   Moje WWW: http://studiotanca.com.pl http://witrazka.pl


Jeśli mogę się wtrącić - cieszy mnie, Nugatt, Twoja opinia. Już myślałam, że jestem jakimś wybrakowanym elementem tej wielkiej machiny. Aczkolwiek czasami doskwiera mi brak znajomości "HP, MYSQL i coś tam, by zrobić portal i CMS'a do niego". Nie twierdzę, że trzeba umieć wszystko perfeksyjnie, ale dobra umiejętnośc tworzenia we flashu, grafiki wektorowej i rastrowej poparta minimalną znajomością "tego wyżej" jest niezmiernie przydatna.
_________________
anty-no-mia.blog.pl
anty-no-mia.daportfolio.com
 
     
cookie 
Przyjaciel



Pomógł: 3 razy
Dołączył: 15 Sie 2006
Posty: 40
Skąd: Kielce
Wysłany: Nie 22 Lip, 2007 21:00   

raczej lepiej być w czymś bardzo dobrym niż we wszystkim średnim...

a w PL i tak są za niskie zarobki... za te pieniądze co oni płacą to można być nijakim :P
_________________
Śmiejecie się ze mnie, ponieważ jestem inny,
a ja śmieję się z was, ponieważ wszyscy jesteście tacy sami.
 
     
Kermit 
Profesjonalista


Pomógł: 9 razy
Wiek: 39
Dołączył: 15 Lip 2006
Posty: 176
Skąd: Kraków
Wysłany: Sob 28 Lip, 2007 14:43   
   Moje WWW: www.tsi.f6.pl


wydaje mi sie ze polskie firmy (przynajmniej te mniejsze) chca miec 1 osobe ktora zna sie na php,mysql,flash,grafika niz np 3 osoby ktore znaja sie bardzo dobrze na jednej rzeczy tylko jaka osoba znajaca np sie na php,mysql,flash chciala by prace w takiej firmie skoro placa o wiele mniej niz osobie ktora pracuje i zna sie na 1 rzeczy. troszke to poplatane ale mam nadzieje ze wiecie o co mi chodzi :D
 
 
     
Tomel_olo
Początkujący


Dołączył: 01 Wrz 2007
Posty: 3
Skąd: Polska
Wysłany: Sob 01 Wrz, 2007 10:12   

jak cos jest do wszystkiego to jest do du** :P :P:P
 
     
Mateo_PL 
Początkujący


Dołączył: 30 Wrz 2007
Posty: 2
Skąd: wawa
Wysłany: Nie 30 Wrz, 2007 16:08   

Pracodawczy czasami pod tym wzgledem sa nie powazni. Ja np mowie o tym co umie zgodnie z prawda, jak nie znam czegos perfekcyjnie to mowie o tym tak jak jest. A niektorzy, umieja wszystko perfect, a pozniej okazuje sie, ze ich wiedza, przynajmniej wedlug mnie nie jest taka wspaniala. Jesli chodzi o temat, to polecam zajrzec na serwis aukcjepracy.pl. Tez sie zdazaja osoby nierealnie myslace, ale ogolnie mozna zlapac dobre zlecenie.
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Nowe zasady dotyczące cookies. Wykorzystujemy pliki cookies, aby nasz serwis lepiej spełniał Państwa oczekiwania. Można zablokować zapisywanie cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki.
         
Strona wygenerowana w 0.16 sekundy. Zapytań do SQL: 15