SWiSH Forum Strona Główna SWiSH Forum
Forum użytkowników programów SWiSH

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: maribt
Czw 03 Sie, 2006 21:09
Kto kupił by Biblie do Siwsha po Polsku ?

Czy kupił/a byś Biblie do SiwshMaxa po Polsku ?
tak
84%
 84%  [ 21 ]
nie
16%
 16%  [ 4 ]
Głosowań: 25
Wszystkich Głosów: 25

Autor Wiadomość
albercikk
Praktyk


Dołączył: 05 Maj 2006
Posty: 27
Wysłany: Sro 28 Cze, 2006 07:31   Kto kupił by Biblie do Siwsha po Polsku ?

Witam, nie wiem jak wam ale mi ewidentnie brakuje literatury do Siwsha, mam książkę Pana Zimka ale już ją przerobiłem i przydało by się coś bardziej zaawansowanego z mocno rozbudowanym i szczegółowym opisem języka skryptowego SwishMaxa z przykładami.
Nie znam tej Biblii
http://eu.wiley.com/Wiley...0764575635.html
ale wygląda na solidną porcje wiedzy - co wy na to ażeby wystosować do Helikonu lub Mikomu meila z treścią iż użytkownicy tego forum (nailepiej z adresu meilowego forum-więc tu prośba także do Adminów o opinie w tej sprawie)
byliby zainteresowani kupnem tego tytuły- o ile oczywiście byli byście zainteresowani (co pokażę ankieta a więc prośba do was o oddawanie głosów)
Może wtedy Helion / Mikom przełożyli by tą Biblie na nasz ojczysty język.
P.S. A może ktoś obcował z Biblią w wersji angielskiej i ma wyrobioną opinie na temat tej pozycji ?
Pozdrawiam
_________________
jesli pomogłem - kliknij pomógł
-
Chcesz nowej porcji wiedzy o swishu- weź udział w ankiecie :
http://www.forum.swish.pl...bcab414b3d826dd
Ostatnio zmieniony przez maribt Wto 08 Sie, 2006 11:13, w całości zmieniany 2 razy  
 
     
lord_Weiss 
Ekspert



Pomógł: 4 razy
Wiek: 42
Dołączył: 06 Lip 2005
Posty: 213
Skąd: Łodź
Wysłany: Sro 28 Cze, 2006 10:30   

wsystko ładnie pięknie, tylko obawiam się, że Wyd. Helion nie zainteresuje się tematem z uwagi na stosunkową małą liczbę urzytkowników Swisha ...
_________________
www.kolorowesale.q4.pl
www.motoryzacja.ovh.org
 
     
ohmin 
Mistrz
Kriss_kross



Pomógł: 1 raz
Wiek: 49
Dołączył: 07 Maj 2006
Posty: 142
Skąd: Sucha Beskidzka
Wysłany: Sro 28 Cze, 2006 16:42   

ja myślę że 'stosunkowo mała porcja urzytkowników swish'a bierze się stąd, iż nie ma odpowiedniej lektury w tym temacie. Raptem jedna książką, z małą porcją że tak powiem skryptologi, wciągie rzeszy do podobno "protego swisha". Myślę że jeśli w jakimś wydawnictwie są inteligętni ludzie , prędzej czy później taka kniga wyjdzie...wolę prędzej...:)

[ Dodano: Sro 28 Cze, 2006 16:44 ]
jeszcze jedno?? Czy wiadomo ilu tylko na TYM FORUM JEST ZAREJESTROWANYCH URZYTKOWNIKóW??
_________________
"Kubuś Puchatek" powiedział kiedyś- myśl, myśl, myśl...
 
 
     
erbe 



Pomógł: 29 razy
Wiek: 45
Dołączył: 27 Sty 2005
Posty: 527
Skąd: Poznań / Londyn
Wysłany: Sro 28 Cze, 2006 17:40   

ohmin napisał/a:
(...) urzytkowników (...)
lord_Weiss napisał/a:
(...) urzytkowników (...)
chodziliście do jednej szkoły czy co?
_________________
erbe
http://www.d-t-h.prv.pl
 
     
ohmin 
Mistrz
Kriss_kross



Pomógł: 1 raz
Wiek: 49
Dołączył: 07 Maj 2006
Posty: 142
Skąd: Sucha Beskidzka
Wysłany: Sro 28 Cze, 2006 20:20   

czy znasz zasady pisowni internetowej że sie czepiasz pierdół. Myśle że znasz troszkę swish'a więc czyń swoją powinność jak robiłeś to dotychczas, a nie wjeżdxzaj na amibicję, chyba że lubisz:)....lub postaw uśmieszek pod takim tekstem:)
_________________
"Kubuś Puchatek" powiedział kiedyś- myśl, myśl, myśl...
 
 
     
erbe 



Pomógł: 29 razy
Wiek: 45
Dołączył: 27 Sty 2005
Posty: 527
Skąd: Poznań / Londyn
Wysłany: Sro 28 Cze, 2006 22:07   

Problem w tym, że już dawno takie coś przestało mnie śmieszyć. Sugerowałbym jednak abyś to Ty przy swoich błędach wstawiał uśmieszki to może zacznę z pewnym dystansem traktować to co piszesz. Wjeżdżałem i będę wjeżdżał zawsze na ambicję w takich sytaucjach, bo nie sądzę, aby "zasady pisowni internetowej" (cokolwiek to jest) dopuszczały takie byki.
_________________
erbe
http://www.d-t-h.prv.pl
 
     
Arek
Początkujący


Dołączył: 27 Cze 2006
Posty: 2
Wysłany: Czw 29 Cze, 2006 19:48   

:arrow: Witam, wysłałem zapytanie do helionu być może zainteresują się tą pozycją, mieszkam niedaleko tej firmy nawet jeśli trzeba będzie to pojade i osobiście porozmawiam, Pozdrawiam Arcio
 
     
SPIDER 
Specjalista


Pomógł: 3 razy
Dołączył: 11 Maj 2005
Posty: 121
Skąd: Opole
Wysłany: Czw 29 Cze, 2006 19:57   
   Moje WWW: www.kniec.pl


Moze zamiast wystosowywac maile, kupic slownik angielskiego.(zyskujecie przy tym nauke drugiego jezyka).
To chyba nie działa w ten sposób,ze dostaną maila i szybciutko tłumaczą książke ,bo przyszedł z adresu z koncówką swish.pl
Mi sie wydaje ze napawde warto poznac troche angielskich odpowiedników nazw jakichś efektów czy funkcji ,bo potem moze bedziecie w tym siedziec i nikt wam w pracy nie pojdzie do helionu prosic zeby dla ich pracownika przetlumaczyli ksiazke do programu ,bo on nie wie co to sprite.

/*
na swish-db.com tez cos wydawali ,jakas dobra ksiazke ,ktora pisal ktos z uzytkowników forum.Z tego co pamietam nie jest droga.
_________________
"Jeśli myślisz,że jesteś zbyt mały by coś zmienić ,spróbuj zasnąć z komarem latającym nad uchem"
 
     
albercikk
Praktyk


Dołączył: 05 Maj 2006
Posty: 27
Wysłany: Czw 29 Cze, 2006 21:43   

[quote="SPIDER"]Moze zamiast wystosowywac maile, kupic slownik angielskiego.(zyskujecie przy tym nauke drugiego jezyka).
To chyba nie działa w ten sposób,ze dostaną maila i szybciutko tłumaczą książke ,bo przyszedł z adresu z koncówką swish.pl
Mi sie wydaje ze napawde warto poznac troche angielskich odpowiedników nazw jakichś efektów czy funkcji ,bo potem moze bedziecie w tym siedziec i nikt wam w pracy nie pojdzie do helionu prosic zeby dla ich pracownika przetlumaczyli ksiazke do programu ,bo on nie wie co to sprite.

/*
na swish-db.com tez cos wydawali ,jakas dobra ksiazke ,ktora pisal ktos z uzytkowników forum.Z tego co pamietam nie jest droga.[/quote]

Kupienie słownika nie rozwiązuje problemu, ja znam angielski na podstawowym poziomie, jako tako sie dogadam, ale to nie będzie gadka wysokich lotów, a słówek znam dość sporo, szczególnie z branży komputerowej - ale co z tego.
Ucząc sie obsługi programu a w szczególności takich niuansów jak poznawanie języka skryptowego, chodzi oto żeby dokładnie rozumieć co autor miał na myśli a nie domyślać się, bo w ten sposób to nic z tego nie wyjdzie.
Oczywiście zgadzam się że znajomość języka jest dzisiejszych czasach bardzo cenna ale nie chce mi się czekać parę lat zanim opanuje angielski na tyle żeby kumać złożone zdania mówiące o dość abstrakcyjnych zagadnieniach jakimi są niuanse związane z językiem programowania (AS).
Pozdrawiam
_________________
jesli pomogłem - kliknij pomógł
-
Chcesz nowej porcji wiedzy o swishu- weź udział w ankiecie :
http://www.forum.swish.pl...bcab414b3d826dd
Ostatnio zmieniony przez albercikk Wto 08 Sie, 2006 11:22, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
nugatt 



Pomógł: 75 razy
Wiek: 42
Dołączył: 16 Maj 2005
Posty: 1389
Skąd: Warszawa
Wysłany: Czw 29 Cze, 2006 23:03   

Cytat:
na swish-db.com tez cos wydawali ,jakas dobra ksiazke ,ktora pisal ktos z uzytkowników forum.Z tego co pamietam nie jest droga.

to chyba swishmax unleashed. autor BOKA EDUARD ZORAN
15$
_________________
tomekf /// swishmaxxx
 
 
     
Arek
Początkujący


Dołączył: 27 Cze 2006
Posty: 2
Wysłany: Pią 30 Cze, 2006 10:55   

Witam :) Dzwoniłem do Heliona i czekam na potwierdzenie informacji... nie chcę zapeszać ale może właśnie juz trwają prace nad tym...

Pozdrawiam

P.s.
ściągnołem sobie dostępne "urywki".pdf książki i jednak stwierdzam że mój angielski nie jest na tyle doskonały aby zrozumieć intencje autora
 
     
albercikk
Praktyk


Dołączył: 05 Maj 2006
Posty: 27
Wysłany: Wto 04 Lip, 2006 10:57   

Arek...czy masz już może jakieś info od Helionu ?

P.S. Mam prośbę do Adminów aby przykleić tą ankietę na początku i jakoś wyróżnić, gdyż powoli zaczyna spadać i staje się mało widoczna
Pozdrawiam
_________________
jesli pomogłem - kliknij pomógł
-
Chcesz nowej porcji wiedzy o swishu- weź udział w ankiecie :
http://www.forum.swish.pl...bcab414b3d826dd
Ostatnio zmieniony przez albercikk Wto 08 Sie, 2006 11:25, w całości zmieniany 2 razy  
 
     
ohmin 
Mistrz
Kriss_kross



Pomógł: 1 raz
Wiek: 49
Dołączył: 07 Maj 2006
Posty: 142
Skąd: Sucha Beskidzka
Wysłany: Sro 05 Lip, 2006 11:48   

Podniosę ankiete troszkę wyżej:)
_________________
"Kubuś Puchatek" powiedział kiedyś- myśl, myśl, myśl...
 
 
     
danielghost 
Praktyk


Wiek: 34
Dołączył: 27 Sie 2005
Posty: 32
Skąd: rejon Łodzi
Wysłany: Sro 05 Lip, 2006 23:07   
   Moje WWW: www.reverse.com.pl


Jestem za...nowa porcja literaturki przyda sie...:D :swishmax
_________________
DanielGhost
 
 
     
ohmin 
Mistrz
Kriss_kross



Pomógł: 1 raz
Wiek: 49
Dołączył: 07 Maj 2006
Posty: 142
Skąd: Sucha Beskidzka
Wysłany: Sro 12 Lip, 2006 14:04   

Czy ten temat nie spadł na nisko....?
_________________
"Kubuś Puchatek" powiedział kiedyś- myśl, myśl, myśl...
 
 
     
exon 
Bywalec


Wiek: 45
Dołączył: 08 Lip 2006
Posty: 11
Wysłany: Sob 15 Lip, 2006 15:11   ja jestem zainteresowany

ja jestem zainteresowany literaturą tylko jaki to by był koszt ??
_________________
Nowicjusz
 
 
     
albercikk
Praktyk


Dołączył: 05 Maj 2006
Posty: 27
Wysłany: Sob 15 Lip, 2006 18:15   

edit: skasowałem podsumowanie ankiety gdyż została na moją prośbę wznowiona przez admina ($maribt) więc na podsumowanie przyjdzie czas później.
Pozdrawiam
_________________
jesli pomogłem - kliknij pomógł
-
Chcesz nowej porcji wiedzy o swishu- weź udział w ankiecie :
http://www.forum.swish.pl...bcab414b3d826dd
Ostatnio zmieniony przez albercikk Wto 08 Sie, 2006 11:25, w całości zmieniany 2 razy  
 
     
ohmin 
Mistrz
Kriss_kross



Pomógł: 1 raz
Wiek: 49
Dołączył: 07 Maj 2006
Posty: 142
Skąd: Sucha Beskidzka
Wysłany: Nie 16 Lip, 2006 20:52   

A to Ciekawe, jak na tyle ciekawych zapytań na forum, powiekszeniem swojej wiedzy z np Billii jest wyjątkowo mało zainteresowanych. Można wnioskować że każdy liczy na gotowce, czyli napisac na forum i poprosić o załączenie pliku. Jestem malo zaawansowanym użytkowniem swish'a ale taka kniga by sie przydała.
_________________
"Kubuś Puchatek" powiedział kiedyś- myśl, myśl, myśl...
 
 
     
nugatt 



Pomógł: 75 razy
Wiek: 42
Dołączył: 16 Maj 2005
Posty: 1389
Skąd: Warszawa
Wysłany: Nie 16 Lip, 2006 23:36   

ohmin napisał/a:
Można wnioskować że każdy liczy na gotowce, czyli napisac na forum i poprosić o załączenie pliku.
to się często zdarza
_________________
tomekf /// swishmaxxx
 
 
     
AmigoGD 
Praktyk



Dołączył: 14 Maj 2005
Posty: 34
Skąd: Gdansk
Wysłany: Pon 17 Lip, 2006 22:21   

Problem z tak mala frekwencja ankiety trzeba szukac w czyms innym, Podejrzewam ze zainteresowanych nia (anieta) jest duz grupa osob jednak nie liczcie na to ze kazdy z forumowiczow odwiedza forum codziennie czy nawet raz na 2 tygodnie. Jak juz odwiedzi to niekoniecznie czyta wszystko co nowe od dech do dechu lecz szuka odpowiedniego watku lub skupia sie na swoim problemie.
Jednym slowem przydal by sie newsletter:)
 
 
     
albercikk
Praktyk


Dołączył: 05 Maj 2006
Posty: 27
Wysłany: Pon 17 Lip, 2006 23:27   

[b]AmigoGD[/b]......pewnie masz racje....myślałem że 14 dni wystarczy na ankiete....ale teraz jak sie ona zakończyła to chyba nie da sie jej przedłużyć....chyba że admini pomogą ?
....a jeśli chodzi o newslatter to jak robiłem tą ankiete to nawet nie sprawdziłem czy jest tak opcja.....ale to byłby dobry pomysł żeby zawiadomić wszystkich forumowiczów.......
No i ostatnia sprawa.....ankieta powinna być przyklejona na wierzchołku.....prosiłem adminów o to ale niestety bez odzewu :(
P.S. A zatem pytanie do adminów....da rade ?
Pozdrawiam
_________________
jesli pomogłem - kliknij pomógł
-
Chcesz nowej porcji wiedzy o swishu- weź udział w ankiecie :
http://www.forum.swish.pl...bcab414b3d826dd
Ostatnio zmieniony przez albercikk Wto 08 Sie, 2006 11:23, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
maribt 



Pomógł: 5 razy
Wiek: 37
Dołączył: 23 Kwi 2005
Posty: 366
Skąd: Lublin
Wysłany: Sro 19 Lip, 2006 13:00   

Przywróciłem ankietę do życia :)
Temat przyklejam ale osobiście watpię aby jakiekolwiek poważne wydawnictwo zainteresowało się taką książką

[ Dodano: Pią 21 Lip, 2006 13:43 ]
Jeżeli do końca przyszłego tygodnia (30.07) temat pozostanie martwy to zostanie usunięty.

Maribt
_________________
http://www.bykom-stop.avx.pl
 
 
     
albercikk
Praktyk


Dołączył: 05 Maj 2006
Posty: 27
Wysłany: Wto 25 Lip, 2006 08:34   

[quote="maribt"]Przywróciłem ankietę do życia :)
Temat przyklejam ale osobiście watpię aby jakiekolwiek poważne wydawnictwo zainteresowało się taką książką [/quote]

Więc niech wyda nie poważne - Czyli Mikom - wydali książkę o swishu...nawet dwie....czyli dowiedli iż są podwójnie niepoważni, ale mi to nie przeszkadza ....... przeżyje nawet że nie będę miał na okładce loga Helionu :wink: ......Byle by był napis Swishmax Biblia........ ^:-)

[quote="maribt"]
[size=9][ [i][b]Dodano[/b]: Pią 21 Lip, 2006 13:43[/i] ][/size]
Jeżeli do końca przyszłego tygodnia (30.07) temat pozostanie martwy to zostanie usunięty.
Maribt[/quote]
A to ciekawe....a dlaczego usunięty a nie zamknięty ????

pozdrawiam
_________________
jesli pomogłem - kliknij pomógł
-
Chcesz nowej porcji wiedzy o swishu- weź udział w ankiecie :
http://www.forum.swish.pl...bcab414b3d826dd
Ostatnio zmieniony przez albercikk Wto 08 Sie, 2006 11:26, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
maribt 



Pomógł: 5 razy
Wiek: 37
Dołączył: 23 Kwi 2005
Posty: 366
Skąd: Lublin
Wysłany: Wto 25 Lip, 2006 17:04   

Ponieważ temat nie wnosi żadnej nowej wiedzy na temat SWISHA a do tego służy ten dział.
_________________
http://www.bykom-stop.avx.pl
 
 
     
albercikk
Praktyk


Dołączył: 05 Maj 2006
Posty: 27
Wysłany: Wto 25 Lip, 2006 20:31   

Można przenieść do innego działu / skoro ten jest nie odpowiedni....osobiście mi to dynda czy ten wątek zniknie czy nie......ale skoro fakt ankiety/dyskusji na ten temat miał miejsce to czemu temu przeczyć........poza tym to daje jakiś pogląd na zainteresowanie użytkowników forum omawianym tematem........
Pozdrawiam
_________________
jesli pomogłem - kliknij pomógł
-
Chcesz nowej porcji wiedzy o swishu- weź udział w ankiecie :
http://www.forum.swish.pl...bcab414b3d826dd
Ostatnio zmieniony przez albercikk Wto 08 Sie, 2006 11:26, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Nowe zasady dotyczące cookies. Wykorzystujemy pliki cookies, aby nasz serwis lepiej spełniał Państwa oczekiwania. Można zablokować zapisywanie cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki.
         
Strona wygenerowana w 0.17 sekundy. Zapytań do SQL: 14