SWiSH Forum Strona Główna SWiSH Forum
Forum użytkowników programów SWiSH

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
"Angelus" od podstaw
Autor Wiadomość
qncept 
Ekspert
Grafik komputerowy.



Pomógł: 4 razy
Wiek: 89
Dołączył: 04 Kwi 2006
Posty: 275
Skąd: Z kątowni
Wysłany: Czw 04 Maj, 2006 18:18   "Angelus" od podstaw

Zacznijmy od pobrania gołębia, wziąlem go z CD Zefa’y pt. „Biotic”, chmury też ale do rzeczy.
Najpierw obrałem wielkość obrazka a poszedl on na konkurs DIGITA „Realne –Nierealne” więc format był jakby narzucony A4 z Resolution 300. Pracowałem w RGB potem zamieniłem to na CMYK.
Do tła użyłem gradientu o kolorach RGB 120, 115, 107 wraz z 255, 255, 255. Wklejenie ptaka … tak więc otworzyłem jpeg-a I krok po kroku pobierajac narzędzie -Magnetic Lasso Tool z panelu – „oblepiałem” go, jeśli coś poszło nie tak to kasowałem ostatni ruch Backspace’m. Kiedy doszedłem końcem do początku pętli nacisnąłem Enter, nastepnie Ctrl + C I wkleilem na to tło z gradientem ( Ctrl + V ) otrzymując pierwszą wartwę Layer. Gdy wystąpią jakieś nierówności to należy je skorygować gumką - Fraser Tool obierając wielkość pędzla klikając prawym przyciskiem na obrazku .No tak ale on był innego koloru co zrobić żeby byl szary?
Zaznaczyłem więc Layer z ikonką przedstawiającą obiekt do obróbki – kliknięciem myszki na niego ( żeby był aktywny ) a następnie w Image > Mode obrałem opcję Grayscale jeśli zapyta się czy zespolić tło z tym obiektem ( Flatten Image ) to nie zaakceptować tejże czynności. Następnie powtórzyć tą czynność z Image > Mode I zaznaczyć opcję RGB Color dlaczego ? - ponieważ nie moglibyśmy użyć większości filtrów. No tak ale co ze skrzydłami … znów nałożyłem maskę na lewe I prawe skrzydelko tym razem na tym wklejonym ptaku na tlo bardziej precyzyjną odmianą lassa – Polygonal Lasso Tool I z lekkim odstępem od brzegów zaznaczałem krok po kroku . Potem powtórzyłem czynność jak z pierwszym Layerem otrzymując dwa następne, żeby byly ciut mniejsze po kolei z jednym I z drugim skrzydłem zastosowałem Ctrl + T korygując wielkośc po czym zacząłem sie bawić filtrem Liquify ( wystepuje on od wersji 7.0 w zwyż ) pamietając o wielkości pędzla i o intensywności Brush Pressure 50 . Zaznaczyłem po lewym boku ósmą formę „wodnistości” od góry noi w Mode wybieram funkcję Displace jeśli coś nie wyjdzie naciskam na dziewiąte narzędzie od góry I „smaruję” nim po błędach lub Ctrl + Z albo zaczynam od nowa przyciskając Revert . Wszystko zależy od fantazji .Moja zwiewnosć skrzydel wzięła się od zamysłu wprawienia ich w jakowyś ruch . Po zaakceptowaniu efektu powracam do ogólnej roboty. Fragmenty skrzydeł wyglądają już inaczej naciskam V ( Movie Tool ) I zaznaczając aktywność przesuwam je wedle uznania po czym stosuję Opacity I Fill znajdujące się w tym samym oknie co Layers .Wszelkie niedociągnięcia koryguję gumką z Opacity 50. Co zrobić żeby nadać tym wlepionym skrzydłom prawdziwość aby rzucały trochę cienia na tym na czym się znajdują ? Pisałem już o nadaniu aktywnosci Layerowi tym razem klikamy na niego podwójnie – pokaże się okno Layer Style I zaznaczamy Drop Shadow , przesuwamy tak okno żeby mieć podgląd na to co robimy następnie OK i po kłopocie :-)
Podobnie robię chmury tym samym sposobem analogicznie do ptaka nadając im kolor sepii.Można użyć wielu filtrów pamiętając że mamy już nie 3 layery z tłem ale wiecej .
Ja zrobiłem efekt sepii nastepująco : Ctrl + U ( Hue/Saturation ) i na funkcji Master - Saturation o wartości -100 a następnie Ctrl + B ( Color Balance ) nastawiając Tone Balance na Shadows a następnie przesuwając Red na +20 a Yellow na –20. Mamy więc sepię . Każdą z chmurek można modyfikować wedle uznania ja nadałem im trochę zwiewnej przeźroczystości Opacity i we wczesniej wspomnianym Layer Style użylem Drop Shadow + Outer Glow potem stosując na każdej z nich różne parametry filtru > Blur > Gaussian Blur.
Zrobiłem duplikat grafiki - Image > Duplicate I zapisałem to jako Photoshop PSD, żebym mógł powrócić do pracy w razie czego z poszczególnymi warstwami.drugą zaś grafikę zespoliłem Flatten Image ( znajduję się to w oknie Layers tuż pod krzyżykiem zamknięcia okna w małym kółeczku ze strzałką w prawo – naciskamy na niego I w dole mamy tą funkcje).
Teraz nie mam już warstw tylko jeden obraz i mogę mu nadać koloryt oraz formę.Jest wiele form uzyskania barw w Image > Adjustments jest wiele narzędzi aby spobie ułatwić pracę z parametrami użyć można Image > Adjustments > Variations I po sprawie :-) Na koniec tej bajeczki Save As … voila tout !! !
Ja często korzystam z wielu programów podczas pracy z Photoshopem 7.0 zarazem słuchając muzyki wWinampie i buszując w necie w poszukiwaniu samego siebie hehehe tongue.gif. To wszystko razem wymaga dużo RAM-u.
Znam trik w rejestrze aby usprawnić dzialanie kompa we wielu aplikacjach na raz I żeby nie daj Boże się komputer nie zawiesił podczas pracy bo wtedy grozi to utratą projektu .
Trik jest prosty w Uruchom > regedit, następnie HKEY_LOCAL_MACHINE > System>CurrentControlSet > Services > VxD klikamy na VxD I robimy nowy klucz nadajemy mu nazwę BIOS. Klikamy na nowy klucz lewym przyciskiem I wyswietkamy jego zawartość . W prawym oknie teraz prwym przyciskiem na menu wybieramy wartość DWORD I w pole nowej wartości wpisujemy CPUPriority , potem podwójne kliknięcie na nową wartośc I wpisujemy w system szesnastkowy wartość równą 1 tak żeby po zaakceptowaniu całość wygladala CPUPriority 0x00000001 {1} potem restart . Niektóre funkcje Photoshopa żrą dużo RAM-u więc polecam zainstalowanie RamCleaner’a z Beuntec Software , INC np . wersję 3.6 znakomicie czyści on I odświerza RAM podczas pracy automatycznie co jakiś czas.

Angelus.jpg
A oto efekt końcowy :-)
Plik ściągnięto 6614 raz(y) 6.43 KB

_________________
Pozdrawiam Wszystkich ...
... et bon Courage et Toujours en Avant
____________________________________-

moje projekty :

http://www.qncept.ovh.org

http://www.qncept.ovh.org/qndesign.html
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Nowe zasady dotyczące cookies. Wykorzystujemy pliki cookies, aby nasz serwis lepiej spełniał Państwa oczekiwania. Można zablokować zapisywanie cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki.
         
Strona wygenerowana w 0.13 sekundy. Zapytań do SQL: 15