SWiSH Forum Strona Główna SWiSH Forum
Forum użytkowników programów SWiSH

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
www.gryfgrodek.prv.pl
Autor Wiadomość
laszlo
Początkujący


Dołączył: 03 Lip 2006
Posty: 9
Wysłany: Wto 25 Lip, 2006 15:07   www.gryfgrodek.prv.pl

http://www.gryfgrodek.prv.pl

napakowalem troche grafiki wiec moze pare sekund sie ladowac. ale generalnie moze byc?
 
     
JuRgEn 
Ekspert



Pomógł: 6 razy
Wiek: 35
Dołączył: 12 Kwi 2005
Posty: 395
Skąd: Katowice
Wysłany: Wto 25 Lip, 2006 16:27   
   Moje WWW: www.wojas.org


No to jedziemy:
-
laszlo napisał/a:
napakowalem troche grafiki wiec moze pare sekund sie ladowac.
trochę? trochę duży rozmiar strony
-Piłka-herb dlaczego ta zielona linia i żółta krążą - było jakieś inne zamierzenie ? jak dla mnie wogle nie potrzebne
-kompletnie nie zgrane kolory strony i czcionek
-Grafika w 100% wykonana w SWiSHmaxie i kawałek wyciętej trawy, jakiaś elpisa z gradientem i prostokąt który miał być bramką... jak dla mnie to nie zaleta
- Przyciski-zdjęcia "seniorzy" i "juniorzy" - po najechaniu/naciśnięciu zmieniają położenie i rozmiar, otwiera się jakieś menu ale, nie da się kliknąć na te numery (chyba zawodników)- po opuszczeniu obszaru zdjęcia wszystko zanika.
-scroll w dziale "Terminarz/Wyniki" nie pasuje do reszty layout-u
-Baner i napisy cały czas sie animują
-"Sajt" jeśli ma to byc poważna strona to nie zabardzo coś takiego tylko "Site" a najlepiej "Strona"
-Wierze że pewnie masz umowną współprace z innymi drużynami i dlatego widnieją tam buttony ale nie można by było ich zamienic w linki ? bo gdyby grafika strony była bardziej doprawcowana to pewnie by szpecily...
 
 
     
nugatt 



Pomógł: 75 razy
Wiek: 42
Dołączył: 16 Maj 2005
Posty: 1389
Skąd: Warszawa
Wysłany: Wto 25 Lip, 2006 17:02   

JuRgEn napisał/a:
bo gdyby grafika strony była bardziej doprawcowana to pewnie by szpecily...
:D
w preloaderze zamiast "-" dałbym ":"
_________________
tomekf /// swishmaxxx
 
 
     
laszlo
Początkujący


Dołączył: 03 Lip 2006
Posty: 9
Wysłany: Sro 26 Lip, 2006 20:49   

JuRgEn napisał/a:

-Piłka-herb dlaczego ta zielona linia i żółta krążą - było jakieś inne zamierzenie ? jak dla mnie wogle nie potrzebne

*) zaczynam zabawe z fleszem wiec chcialem potestowac jakies proste efekty. paru znajomych stwierdzilo ze niekoniecznie ma to jakies przeslanie ale w zasadzie daje calkiem fajny efekt, dlatego to zostawilem
JuRgEn napisał/a:

-kompletnie nie zgrane kolory strony i czcionek

*) generalnie takie sa barwy klubowe wiec chyba nie byloby w porzadku gdybym zastosowal kolorystyke innych klubow a nie tego ktorego stronke stworzylem
JuRgEn napisał/a:
-Grafika w 100% wykonana w SWiSHmaxie i kawałek wyciętej trawy, jakiaś elpisa z gradientem i prostokąt który miał być bramką... jak dla mnie to nie zaleta

*) pudlo. to jest obrazek z 'cm-a 03-04' podrasowany w psp. uznalem ze jako tlo powinno pasowac poniewaz zasadniczy kolor, czyli odcienie szarosci, nie bedzie wylamywal sie z ogolnej tonacji calej stronki - czyli czerni. nie wiem, polecalbys jednolite tlo pod tekst w kolorze czerwonym albo powiedzmy zoltym? moim zdaniem wtedy dopiero bylyby to drazniace
JuRgEn napisał/a:
- Przyciski-zdjęcia "seniorzy" i "juniorzy" - po najechaniu/naciśnięciu zmieniają położenie i rozmiar, otwiera się jakieś menu ale, nie da się kliknąć na te numery (chyba zawodników)- po opuszczeniu obszaru zdjęcia wszystko zanika.

*) to nie menu otwiera sie ale docelowo maja to byc nazwiska zawodnikow. powpisywalem poki co same numery pilkarzy. natomiast mam zamiar doszlifowac ten efekt poniewaz rzeczywiscie klikniecie na obrazek gdy juz sklad jest zaladowany powoduje wywolanie calego zdarzenia od nowa (na dzien dzisiejszy pracuje w branzy informatycznej ale w zgola innych klimatach, zaczynam zabawe z fleszem i traktuje to czystko hobbystycznie przez co brakuje mi czasami czasu zeby wszystko dopracowac tip-top). a ze nie daje sie kliknac na numery zawodnikow to takie mialem zalozenie, bo po co klikac jak i tak nie przewiduje w najblizszym czasie dodania dajmy na to opisu kazdego z kopaczy
JuRgEn napisał/a:
-scroll w dziale "Terminarz/Wyniki" nie pasuje do reszty layout-u

*) zwyczajnie zabraklo mi pomyslow
JuRgEn napisał/a:
-Baner i napisy cały czas sie animują

*) hmmm, czy to zle?
JuRgEn napisał/a:
-"Sajt" jeśli ma to byc poważna strona to nie zabardzo coś takiego tylko "Site" a najlepiej "Strona"

*) to nie jest powazna stronka. jest amatorska w tym samym stopniu co amatorska druzyna ktorej dotyczy
JuRgEn napisał/a:
-Wierze że pewnie masz umowną współprace z innymi drużynami i dlatego widnieją tam buttony ale nie można by było ich zamienic w linki ? bo gdyby grafika strony była bardziej doprawcowana to pewnie by szpecily...

*) tutaj masz racje co do umownej wspolpracy

ok, dzieki za dokladna analize sajta ;) na pewno wezme wszystkie sugestie pod uwage przy ewentualnym popelnieniu nastepnego flesza.
a co do preloadera to czy ma byc '-' czy ':' rowniez doglebie przemysle jeszcze raz ;)

pozdrawiam
 
     
nugatt 



Pomógł: 75 razy
Wiek: 42
Dołączył: 16 Maj 2005
Posty: 1389
Skąd: Warszawa
Wysłany: Sro 26 Lip, 2006 21:07   

Cytat:
a co do preloadera to czy ma byc '-' czy ':' rowniez doglebie przemysle jeszcze raz ;)
wygląda na ujemne procenty
_________________
tomekf /// swishmaxxx
 
 
     
laszlo
Początkujący


Dołączył: 03 Lip 2006
Posty: 9
Wysłany: Sro 26 Lip, 2006 21:48   

nugatt napisał/a:
Cytat:
a co do preloadera to czy ma byc '-' czy ':' rowniez doglebie przemysle jeszcze raz ;)
wygląda na ujemne procenty

w sumie faktycznie mozna odniesc takie wrazenie. ok, poprawie to
 
     
JuRgEn 
Ekspert



Pomógł: 6 razy
Wiek: 35
Dołączył: 12 Kwi 2005
Posty: 395
Skąd: Katowice
Wysłany: Sro 26 Lip, 2006 21:55   
   Moje WWW: www.wojas.org


laszlo napisał/a:
w zasadzie daje calkiem fajny efekt,

ekhem... tu akurat bym się spierał ale to wkońcu twoja strona
laszlo napisał/a:
*) generalnie takie sa barwy klubowe wiec chyba nie byloby w porzadku gdybym zastosowal kolorystyke innych klubow a nie tego ktorego stronke stworzylem

Ale można było je dopasować i zgrać bardziej umiejętnie, powinno to być zaletą a nie wadą, np.: Strona Ruch Chorzów - barwy klubu: biało-niebieskie, strona też w tych barwach, wszystko zgrane i dopasowane [ www.ruch.chorzow.pl ]
laszlo napisał/a:
*) pudlo. to jest obrazek z 'cm-a 03-04' podrasowany w psp. uznalem ze jako tlo powinno pasowac poniewaz zasadniczy kolor, czyli odcienie szarosci, nie bedzie wylamywal sie z ogolnej tonacji calej stronki - czyli czerni. nie wiem, polecalbys jednolite tlo pod tekst w kolorze czerwonym albo powiedzmy zoltym? moim zdaniem wtedy dopiero bylyby to drazniace

Co *:-| ? jak ja tam widzę mase "Rectangle" z "line" wypełnionym bialo-szarym gradientem... podrasowane ? możesz mi powiedzieć co podrasowałeś ? ten skrawek trawy ? wybacz ale taką grafikę uzyska się bez trudu w SWiSHmaxie, skoro masz photoshopa na dysku to lepiej zwolnij te ~400 mb bo i tak nie robisz z niego użytku (wybacz nie chciałem żeby to zabrzmiało tak nieprzyjemnie :roll: )
laszlo napisał/a:
a ze nie daje sie kliknac na numery zawodnikow to takie mialem zalozenie, bo po co klikac jak i tak nie przewiduje w najblizszym czasie dodania dajmy na to opisu kazdego z kopaczy

nie znamy twoich zamierzeń zobaczyliśmy tylko efekt twojej pracy i tyle...
Animacja banerów... no nie wydaje mi się zeby bylo dobrze jak na nowo sie pojawiają wciąż i wciąż i wciąż... owszem jedna duża animacja powtarzająca się tylko raz a potem jakieś blaski, błyski czy coś w tym stylu ':-| ...

Wybacz mogłem Cię urazić ale poprostu wylałem swoją opinię na temat strony, niechcę żeby z tego tematu wyniknął jakiś spór
a mogłbys powiedzieć w jakich klimatach pracujesz? programista może ? :D :-b ||D
 
 
     
laszlo
Początkujący


Dołączył: 03 Lip 2006
Posty: 9
Wysłany: Czw 27 Lip, 2006 12:07   

nie mam powodu zeby czuc sie urazony, w koncu po to umiescilem tu stronke zeby ktos mogl wniesc swoje uwagi. tylko nie bardzo rozumiem kilku Twoich uwag.

przyczepiles sie do kolorystyki stronki. jesli moglbys bardziej skonkretyzowac o co Ci chodzi bylbym wdzieczny. w jaki sposob mozna by bylo "dopasować i zgrać bardziej umiejętnie" kolory klubowe na mojej stronce?

kolejnej uwagi to juz kompletnie nie rozumiem. co Ci nie pasuje w tym tle pod odpalanymi linkami? narazie to tylko upierasz sie ze te odcienie szarosci da sie zrobic w swishmaxie. i widze ze z tego wszystkiego zrobiles tu najwiekszy problem. przeciez nie umiescilem stronki zeby dyskutowac czy cos sie da zrobic w paincie czy psp. napisz konkretnie co CI sie nie podoba w tym tle poniewaz jeszcze zupenie nic kreatywnego od Ciebie w tej kwestii nie uslyszalem. dalbys jakas wypasiona kolorowa grafike w stylu tapet na pulpit na ktorej zupelnie niewidoczne bylyby odpalane linki?

co do animacji banerow chcialem w ten sposob troche ozywic stronke... natomiast jesli chodzi o moje zamierzenia to nie wiem dlaczego masz problemy z interpretacja. myslalem ze dosyc klarownie rozwiazalem ta sprawe - nic tam nie ma wiec nie mozesz kliknac.

mowisz zebym odinstalowal psp, ok, pewnie masz racje. dopiero zaczynam poznawac flesza i programy do grafiki i myslalem ze najlepszym sposobem na nauke beda cwiczenia praktyczne, ale widocznie bylem w bledzie.

mimo wszystko dzieki za uwagi. pozdrawiam

ps pracuje jako admin techniczny
 
     
Kermit 
Profesjonalista


Pomógł: 9 razy
Wiek: 39
Dołączył: 15 Lip 2006
Posty: 176
Skąd: Kraków
Wysłany: Czw 24 Sie, 2006 02:30   
   Moje WWW: www.tsi.f6.pl


hehehehe ja nie bede sie rozpisywal zbytnio. popracuj na designem i efektami bo strasznie to wyglada
 
 
     
dev-music 
Praktyk



Pomógł: 1 raz
Dołączył: 18 Sie 2006
Posty: 30
Skąd: Katowice
Wysłany: Wto 29 Sie, 2006 15:18   

a ja powiem jeszcze krócej. Mi się strona nie podoba... a jeżeli ktoś zapyta co mi się w niej nie podoba... to moge śmiało powiedzieć że wszystko... Moja rada.. Podpatruj innych webmasterów. Jak oni wykańczają strone itd. Naprade nie trzeba przesadzać z efektami. Niektóre strony są proste i są ładne :)
_________________
...::[Addicted to Music]::...
 
 
     
rs 
Praktyk


Dołączył: 24 Sie 2006
Posty: 22
Wysłany: Sro 06 Wrz, 2006 07:34   

Popierwsze zmieniłbym Frame Rate na: min.20 ale najlepiej na 25 :) no i nie przesadzaj z tymi efektami przecierz nie wszystko musi być flashowe :mrgreen:
Pozdro
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Nowe zasady dotyczące cookies. Wykorzystujemy pliki cookies, aby nasz serwis lepiej spełniał Państwa oczekiwania. Można zablokować zapisywanie cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki.
         
Strona wygenerowana w 0.1 sekundy. Zapytań do SQL: 12