SWiSH Forum Strona Główna SWiSH Forum
Forum użytkowników programów SWiSH

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Dźwięk w Swishu
Autor Wiadomość
Mariusz
[Usunięty]

Wysłany: Pon 07 Mar, 2005 21:53   Dźwięk w Swishu

Mam problem : Wstawiłem dżwięk,plik nieduży i chciałem aby sie powtarzał ciągle,przekonwertowałem do sprite i ustawiłem aby sprite sie powtarzało,ale gdy już jest na ostaniej klatce i wraca do pierwszej,jest półsekundowa pauza,w tym momencie jak plik sie przeładowywuje :( próbowałem na różne sposoby: "Insert soundtrack" następnie "script/play sound" itd itp,ciągle jednak jest minimalna przerwa w piosence :( Czy jest na to sposób,aby dźwięk było słychac nieprzerwanie :?:
 
     
bulion 



Pomógł: 1 raz
Dołączył: 24 Sty 2005
Posty: 269
Skąd: Zielona Góra
Wysłany: Wto 08 Mar, 2005 07:58   Re: Dźwięk w Swishu

Mariusz napisał/a:
Czy jest na to sposób,aby dźwięk było słychac nieprzerwanie :?:

Jest inna możliwość. Stwórz obiekt flash. Malutki, niewidoczny. Wstaw do niego plik z muzyką, i zaznacz by powtarzała się ciągle. Flash wstaw na strone. I miodzio. Ty przeglądasz główną animacje strony a w tle leci muzyka.
 
     
Mariusz
[Usunięty]

Wysłany: Wto 08 Mar, 2005 11:50   

Witam
Jeśli dobrze zrozumiałem to chodzi o inny niezależny plik,ale mnie sie rozchodzi o to abym mógł ten dźwięk zatrzymać po naciśnieciu przycisku i w dowolnej chwili go odtworzyć ponownie po naciśnieciu kolejnego przycisku,jak wstawiam "soundrack" np do sceny projektu to wtedy łatwo to zrobić pod buttony,lecz ciągle jest ułamek sekundy przerwy gdy sie dźwięk przełodowywuje :( ..próbowałem też "ściemnić" dżwięk poprzez efekt "fade in" itd,ale i tak to nic nie daje :( próbowałem nawet "movie Control/goto and Play" do konkretnej klatki,jedak też króciutka przerwa jest,nie mam już pomysłu żadnego... :cry:
Pozdr
 
     
tAboon 
Ekspert
tAboon



Pomógł: 14 razy
Wiek: 40
Dołączył: 27 Lut 2005
Posty: 539
Skąd: Kielce
  Wysłany: Wto 08 Mar, 2005 18:51   
   Moje WWW: www.skocz.pl/taboon


Jeżeli jest tak jak to opisujesz to w swish'i nic z tym nie zrobisz, musisz samemu (albo zlecić to komuś, kto się zajmuje obrubką dźwięku) obrobic dźwięk, aby sie podobnie zaczynał i kończył. Zabawa w tego typu obrubki jest monotonna i żmudna, dlatego polecam odwiedziź stronke Flash kit i poszukać na niej "loop sound", są to już odpowiednio obrobione wav'u lub mp3 tak aby zgrywały koniec z początkiem. i juz po problemie :)

Napisałeś że próbowałeś użyć fade in i fade out, w dźwięku, niestety nie rpzejdzie ten motyw ponieważ on działa tlyko i wyłącznie przy pierwszym uruchomieniu pliku dźwiękowego oraz przy ostatniej petli wykonywanej na tym pliczku. Dlatego przy uruchamianiu jest slyszalne powolne podgłaszanie do maximum, a jeśli zrobisz STOP przez batona to będziesz miał nagłe ucięcie kawałka {chyba ze sklecisz sobie odpoweidni skrypcik, który będzie wyciszał kawałek}, ale przy ostatnim powtórzeniu będzie zciszany { nie znam człowieka który wytrzymałby 50 000 powtórzen 10-cio sekundowego pliczku audio :P }

Pozdrófka mam nadzieje że coś pomogłem.
_________________
Pozdrófka
"Student, który się uczy wszytskiego, nigdy nie będzie mądry"
:arrow: na gg nie pomagam.
Zajrzyj czasem do Regulaminu
:arrow: Jak mądrze zadawać pytania

Polecenie SZUKAJ to nie boli
SWiSHmax build 09-2004
 
 
     
Mariusz
[Usunięty]

Wysłany: Wto 08 Mar, 2005 19:50   

Dzięki za wszystko :D w sumie jak czytałem teraz odpowiedzi,dotarło do mnie że moge zrobić tak jak napisał Bulion wczesniej,czyli wstawić niezalezny plik z dźwiękiem i z przyciskami i equalizerem,jedym słowem wyodrębnić wszystko co jest związane z dźwiękiem muzyką do całkiem nowego pliku.No nic pokombinuje troszkę :D tak czy owak thx for @LL
 
     
tAboon 
Ekspert
tAboon



Pomógł: 14 razy
Wiek: 40
Dołączył: 27 Lut 2005
Posty: 539
Skąd: Kielce
Wysłany: Sob 26 Mar, 2005 18:11   
   Moje WWW: www.skocz.pl/taboon


Uznaje temat za zamknięty
_________________
Pozdrófka
"Student, który się uczy wszytskiego, nigdy nie będzie mądry"
:arrow: na gg nie pomagam.
Zajrzyj czasem do Regulaminu
:arrow: Jak mądrze zadawać pytania

Polecenie SZUKAJ to nie boli
SWiSHmax build 09-2004
 
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

SWiSH - Create Flash animaton the easy way

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Nowe zasady dotyczące cookies. Wykorzystujemy pliki cookies, aby nasz serwis lepiej spełniał Państwa oczekiwania. Można zablokować zapisywanie cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki.
         
Strona wygenerowana w 0.14 sekundy. Zapytań do SQL: 16