SWiSH Forum Strona Główna SWiSH Forum
Forum użytkowników programów SWiSH

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
elementy grafiki do swishmaxa w corelu
Autor Wiadomość
kordiank2 
Początkujący


Dołączył: 06 Gru 2005
Posty: 3
Skąd: skrayou
Wysłany: Czw 08 Gru, 2005 09:58   elementy grafiki do swishmaxa w corelu

w corelu siedzę od trójki i na bieżąco zmieniam wersje (chociaż właściwie to zatrzymałem się na cdr9-nowsze mi nie leżą). jakiś czas temu zacząłem eksperymentalnie bawić się z robieniem stronek, jednak za bardzo nie pogłębiłem wiedzy ani z htmla ani z php. jeśli chodzi o tworzenie animacji, ciekawie dygających butonów itp, to faktycznie swishe są przyjazne. brakuje mi jednak konkretnej wiedzy - najbardziej chyba z języka skryptowego. co z tego jak mi wszystko ładnie chodzi i w miarę dobrze się otwiera, jak nie potrafię jeszcze uaktywnić butona i stworzyć konkretnego odnośnika do niego. czy powinienem w takim układzie edytować animacje w jakimś jeszcze innym programie, czy swishmax wystarczy?
a tak w ogóle, to za dużo mam roboty i mało czasu na naukę, więc chętnie - jako grafik - nawiążę współpracę z osobą kumającą php i cały bajzel związany z serwerami, domenami itp itd...
jako prosty przykład obejrzyjcie sobie plik pt. error, gdzie wstawiłem elementy przygotowane w corelu. niestety nie bangla mi np. gotowy animowany gif - próbowałem z nim różnych sztuczek - i chciałem go wszdzić jako buton, sprite, i próbowałem zmieniać ilość klatek/s w filmie. ale, cóż - zielenina...

error.zip
Pobierz Plik ściągnięto 691 raz(y) 78.22 KB

 
     
nugatt 



Pomógł: 75 razy
Wiek: 42
Dołączył: 16 Maj 2005
Posty: 1389
Skąd: Warszawa
Wysłany: Czw 08 Gru, 2005 12:00   

kwestja techniczna.
eksportujesz z corela do .gif?
nie lepiej do .swf i zinportować do swishmaxa?
ja osobiście wolałbym wektory niż gifa. ale to moje zdanie.
a o buttonach to poczytaj () na forum, np. http://swish.wodip.opole....ighlight=button
_________________
tomekf /// swishmaxxx
 
 
     
kordiank2 
Początkujący


Dołączył: 06 Gru 2005
Posty: 3
Skąd: skrayou
Wysłany: Czw 08 Gru, 2005 15:28   

nugatt napisał/a:

ja osobiście wolałbym wektory niż gifa. ale to moje zdanie.


zgoda, ale co zrobić jak klient chce trochę cienia realistycznego i plastiku - zostają gify, jpegi, pngi tudzież inne bitmapy :shock:

dzięki za forumowego linka
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Nowe zasady dotyczące cookies. Wykorzystujemy pliki cookies, aby nasz serwis lepiej spełniał Państwa oczekiwania. Można zablokować zapisywanie cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki.
         
Strona wygenerowana w 0.14 sekundy. Zapytań do SQL: 16