SWiSH Forum Strona Główna SWiSH Forum
Forum użytkowników programów SWiSH

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Baner SWF nie przekierowuje na zewnętrzny adres
Autor Wiadomość
rockrobin 
Praktyk



Dołączył: 21 Cze 2010
Posty: 30
Skąd: Poznań
Wysłany: Pon 08 Sie, 2016 11:00   Baner SWF nie przekierowuje na zewnętrzny adres

Cześć, mam mały problem.
Zrobiłem sobie baner animowany. Wrzuciłem na stronę i chciałem, by po kliknięciu przekierował mnie na inną stronę skrypt wygląda następująco:

Kod:
on (press) {
    getURL("www.cos-tam.com", "_blank");
}


Klikając na baner na pasku adresu pojawia się np:

Kod:
www.strona1.com/index.php/www.cos-tam.com


Czy to jest może sprawa serwera? Strona na jąką przekierowuje jest na darmowym hostingu.
 
     
^Januszr 



Pomógł: 216 razy
Dołączył: 11 Maj 2005
Posty: 1854
Skąd: Stolyca od urodzenia
Wysłany: Pon 08 Sie, 2016 20:51   

Może to ten problem:
https://helpx.adobe.com/flash-player/kb/changes-allowscriptaccess-default-flash-player.html
?? ?
A może wystarczy spróbować ustawić export settings na właściwe????
A może ten temat pomoże: http://swish.wodip.opole....opic.php?t=5816 ?? ??
A może jak załączysz SWI + html + swf to będzie nam łatwiej znaleźć rozwiązanie????

allowscriptacces.gif
allow script acces swish max exportsettings
Plik ściągnięto 49 raz(y) 41.95 KB

_________________
Niestety używam nieoficjalnych wersji Swish, które można zassać z forums.swishzone.com - jest na szczycie listy w BugsForum.
 
     
jar63
Początkujący


Dołączył: 02 Wrz 2016
Posty: 4
Skąd: Stafford
Wysłany: Pią 02 Wrz, 2016 17:09   

Witam, mam podobny problem przyciski w animacji https://uk4you.pl/Gratis-nonstop.html
zrobiłem je SWISH max4 i próbuje i szukam rozwiązania i nie mogę rozwiązać.
Zrobiłem przyciski przypisałem skryp
on (press) {
getURL("http://www.onet.pl/", "_blank");
 
     
^Januszr 



Pomógł: 216 razy
Dołączył: 11 Maj 2005
Posty: 1854
Skąd: Stolyca od urodzenia
Wysłany: Sob 03 Wrz, 2016 21:53   

Załącz tutaj SWI to popatrzę.
_________________
Niestety używam nieoficjalnych wersji Swish, które można zassać z forums.swishzone.com - jest na szczycie listy w BugsForum.
 
     
jar63
Początkujący


Dołączył: 02 Wrz 2016
Posty: 4
Skąd: Stafford
Wysłany: Nie 04 Wrz, 2016 11:16   

Dzięki za odpowiedź,
w złączniku dodałem plik bez zdjęcia w tle, ponieważ niemożna wysłać pliku ponad 500k a ze zdjęciem ma 2,7MB ,
Windows 7 :swishmax wersje programu 4.0 kompilacja z 19-09-2011
zauważyłem również że dodanie linku do całej sceny tez nie działa i mam problem z Adobe Flash Player 22NPAPI który mam zainstalowany a :swishmax go nie widzi i przy starcie komunikuje że nie mam zainstalowanego Flash Playera, myślę czy nie przeinstalować :swishmax od nowa

baner na gratisy2.swi
Pobierz Plik ściągnięto 222 raz(y) 125.81 KB

 
     
^Januszr 



Pomógł: 216 razy
Dołączył: 11 Maj 2005
Posty: 1854
Skąd: Stolyca od urodzenia
Wysłany: Pon 05 Wrz, 2016 09:16   

Po wrzuceniu u mnie na serwer działa doskonale. Użyłem najnowszej BETY. Zassać można stąd: http://forums.swishzone.c...showtopic=76534 i zarejestrować za free na podstawie posiadanej licencji na produkt wcześniejszy.

hgw.zip
na serwerze juz ok dzialaja linki
Pobierz Plik ściągnięto 212 raz(y) 7.28 KB

_________________
Niestety używam nieoficjalnych wersji Swish, które można zassać z forums.swishzone.com - jest na szczycie listy w BugsForum.
 
     
jar63
Początkujący


Dołączył: 02 Wrz 2016
Posty: 4
Skąd: Stafford
Wysłany: Pon 05 Wrz, 2016 14:47   

Witam,
dzięki za pomoc, tylko jak chcę zainstalować te nowy :swishmax to mogę odblokować przez moje konto w :swishmax bo pisze że do polskiej wersji językowej niemożna i mam się z kontaktować ze wsparciem, czy znasz jakiś inny sposób na to?
Co do pliku, to linki na przyciskach działają, tylko otwierają dwie karty przeglądarki.
Czy mogę ci przesłać na PW ten plik jeszcze raz z tłem ponieważ niemożna go tu wstawić bo ma 2,7MB
poz.Jar
 
     
^Januszr 



Pomógł: 216 razy
Dołączył: 11 Maj 2005
Posty: 1854
Skąd: Stolyca od urodzenia
Wysłany: Pon 05 Wrz, 2016 15:16   

Hhehehehe - tak, to jest problem z ENG i PL. Ja poprosiłem SupportCall o zmianę licencji na ENG bo wersje BETA są pozbawione błędów wersji oficjalnych. I mam licencję na ENG (ponadto PL jest jakoś dziwnie tłumaczona).
Wydaje się, że - w sumie do jednej pracy - wystarczy Ci trial wersji BETA. Ja nie chce bawić się w dokładanie innych Swishmaxów u siebie.


"Co do pliku, to linki na przyciskach działają, tylko otwierają dwie karty przeglądarki. "
- nie rozumiem????? Ustawiłem, aby każdy link działał jako odnośnik do nowego okna. Jedno kliknięcie (a właściwie puszczenie kliknięcia) = jedno nowe okno.
U siebie spróbuj zrobić tak:
Ctrl+Shift+F12
menu: HTML
znajdź (bardziej na dole) allowscriptaccess i wybierz always
zamknij klikając OK
W Edytorze filmu: crtl+P

Zapisz, wrzuć na serwer (do jakiegoś testowego katalogu), napisz czy działa.
_________________
Niestety używam nieoficjalnych wersji Swish, które można zassać z forums.swishzone.com - jest na szczycie listy w BugsForum.
 
     
jar63
Początkujący


Dołączył: 02 Wrz 2016
Posty: 4
Skąd: Stafford
Wysłany: Pon 05 Wrz, 2016 22:33   

zmieniłem kod na stronie

Kod:
<p style="text-align: justify;"><object width="843" height="1000" classid="clsid:d27cdb6e-ae6d-11cf-96b8-444553540000" codebase="http://download.macromedia.com/pub/shockwave/cabs/flash/swflash.cab#version=6,0,40,0"><param name="allowFullScreen" value="true" /><param name="quality" value="high" /><param name="movie" value="/public/assets/banerGratisy1.swf" /><embed height="843" pluginspage="http://www.macromedia.com/go/getflashplayer" quality="high" src="/public/assets/banerGratisy1.swf" type="application/x-shockwave-flash" width="843"></embed></object></p>
<p><object width="843" height="1000"><param name="movie" value="/public/assets/banerGratisy1.swf" /></object></p>


i nie wiem czy jest poprawnie ale wszystko chodzić poprawnie.
Wiec okazuje się że :swishmax zapisuje poprawnie tylko ja robiłem błąd w umieszczaniu pliku swf na stronie.
Na razie będę używał polskiej wersji ale nadal nie rozumienie problemu z flash playerem czyżby adobe nie będzie już w systemie tylko w przeglądarce i dlatego niemożna odtwarzać w :swishmax tylko przez zakładkę Testuj w :swishmax .
pozdrawiam
ps. jak mam dodać dla Ciebie "pomógł" bo nie umiem dojrzeć takiej opcji tutaj
 
     
^Januszr 



Pomógł: 216 razy
Dołączył: 11 Maj 2005
Posty: 1854
Skąd: Stolyca od urodzenia
Wysłany: Wto 06 Wrz, 2016 14:17   

Test: CTRL+SHIFT+T
albo
CTRL+T w playerze.
Jeżeli PLAYER nie zadziała albo wyjdzie że SWF nie może być odtworzony należy wskazać program (np. SWiSHpla_10.exe) SAFlashPlayer (Stand Alone Flash Player) w katalogu, w którym zainstalowano SwishMax.

Jeżeli nie działa ActiveX FP to trzeba go doinstalować np tym: Download the Flash Player content debugger for Internet Explorer - ActiveX ale o tym już pisałem gdzieś tutaj na forum..
_________________
Niestety używam nieoficjalnych wersji Swish, które można zassać z forums.swishzone.com - jest na szczycie listy w BugsForum.
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Nowe zasady dotyczące cookies. Wykorzystujemy pliki cookies, aby nasz serwis lepiej spełniał Państwa oczekiwania. Można zablokować zapisywanie cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki.
         
Strona wygenerowana w 0.17 sekundy. Zapytań do SQL: 16