SWiSH Forum Strona Główna SWiSH Forum
Forum użytkowników programów SWiSH

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: bulion
Pią 17 Lut, 2006 10:41
zmienna w linku i komunikat o błędzie HTTP 400
Autor Wiadomość
adc 
Bywalec


Wiek: 47
Dołączył: 12 Lip 2005
Posty: 13
Wysłany: Pon 01 Sie, 2005 17:46   zmienna w linku i komunikat o błędzie HTTP 400

Witam!
Mam następujący problem:
Napiszę najpierw co chcę osiągnąć bo tak będzie łatwiej. Otóż chciałbym mieć galerię miniaturowych zdjęć i pod każdym z tych zdjęć dwa linki: 1 link: prowadzi do tego zdjęcia w normalnym rozmiarze (plik zip) i 2 link: prowadzi do zdjęcia w dużym rozmiarze (plik zip).
I teraz napiszę jak to robię:
Pobieram dane z pliku php.A ściślej w pliku php mam zapytanie MySql oraz pętle która zwraca mi w kolejnych wierszach wynik zapytania. Plik php nazywa się foto.php
Na każdy wiersz odpowiedzi składają się trzy zmienne i wygląda to mniej więcej tak:

&zdjecie_mini1=../img/mini1.jpg&normal_1=../img/foto1.zip&duze_1=../img/dfoto1.zip
&zdjecie_mini2=../img/mini2.jpg&normal_2=../img/foto2.zip&duze_2=../img/dfoto2.zip
&zdjecie_mini3=../img/mini3.jpg&normal_3=../img/foto3.zip&duze_3=../img/dfoto3.zip

I teraz w swishmaxie robię następująco:
do sprajta pobieram za pomocą loadVariables() i loadMovie() miniaturki zdjęcia (każdą miniaturkę do oddzielnego sprajta):

onFrame (1) {
this.loadVariables("foto.php");
}
onFrame (2) {
this.loadMovie(zdjecie_mini1);
}

Wszystko jest ok. I teraz pod każdą z miniaturek są dwa buttony (z których każdy ma prowadzić do pliku zip, ze zdjęciem w odpowiednim rozmiarze).
Poniżej jest skrypt jaki jest podpięty do jednego z buttonów:

on (release) {
getURL(normal1,"_blank","POST");
}

i tak mniej wiecej to wygląda. Z pozoru wszystko jest ok, jednak naglę pojawia się dziwny problem. Otóż po kliknięciu w button, zgodnie z poleceniem otwiera się nowe okno, url w tym oknie pobierany jest ze zmiennej i jest poprawny czyli przeglądarka powinna zgłosić komunikat z pytaniem o pobranie pliku zip, jednak tak się nie dzieje, pojawia sie tylko komunikat "HTTP 400 Niewłaściwe żądanie".
Dodam jeszcze, że gdy ten sam url wpisuje z ręki to wszystko jest dobrze i plik chce się pobierać.
Acha, próbowałem jeszcze w getURL zastąpić POST na GET oraz w ogóle nie określać metody, jednak efekt jest wtedy taki, że po kliknięciu w button na sekundę otwiera się nowe okno przeglądarki i za moment samoczynnie zamyka.
Jeśli chodzi o przeglądarkę to jest to IE, ale próbowałem również na operze i efekt był ten sam.

Czy spotkał się ktoś z Was z takim problemem, ewentualnie może macie jakieś sugestię jak ten problem rozwiązać, będę wdzięczny za każdą za każdą radę.
Pozdrawiam:)
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Nowe zasady dotyczące cookies. Wykorzystujemy pliki cookies, aby nasz serwis lepiej spełniał Państwa oczekiwania. Można zablokować zapisywanie cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki.
         
Strona wygenerowana w 0.15 sekundy. Zapytań do SQL: 15