SWiSH Forum Strona Główna SWiSH Forum
Forum użytkowników programów SWiSH

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Mam problem z przesunięciem obiektu wraz ze ścieżką
Autor Wiadomość
gigimik
Początkujący


Dołączył: 08 Maj 2012
Posty: 5
Skąd: r-sko
Wysłany: Sro 13 Sie, 2014 19:48   Mam problem z przesunięciem obiektu wraz ze ścieżką

Witam
Mam problem z przesunięciem obiektu wraz ze ścieżką, która składa się z kilku odcinków (sprowadzonych do jednego kształtu). Chciałbym np przesunąć wszystko (obiekt i dotychczasową ścieżkę - którą niestety usunąłem) o jakiś wektor (np w górę). Kiedy używam narzędzia przesuń, owszem przesuwa mi ale tylko (nie wiem jak to nazwać( do kolejnego węzła. Na animacji wygląda to tak, że pierwszy etap ruchu niby jest przesunięty ale kolejne się nie zmieniają i ruch następuje wg starych odcinków ścieżki. Chciałbym jednym ruchem załatwić wszystko.
Być może dla was problem jest banalny ale mnie, używającemu swisha od czasu do czasu stanowi wyzwanie z którym nie mogę sobie poradzić. Nie chce mi sie usuwać wszystkiego i tworzyć nową ścieżkę.
 
     
^Januszr 



Pomógł: 216 razy
Dołączył: 11 Maj 2005
Posty: 1854
Skąd: Stolyca od urodzenia
Wysłany: Pon 18 Sie, 2014 22:18   

Convert To Sprite. Zamknij Sprite. Przesuń chwytając gdzie chcesz. Jak nie działa to załącz swi, bo może nie rozumiem.
_________________
Niestety używam nieoficjalnych wersji Swish, które można zassać z forums.swishzone.com - jest na szczycie listy w BugsForum.
 
     
hassan321 
Początkujący


Wiek: 32
Dołączył: 30 Wrz 2014
Posty: 1
Skąd: faisalabad
Wysłany: Wto 30 Wrz, 2014 05:34   

Witam
Na początku powiem, że szukałem ale nie znalazłem rozwiązania na forum (może jestem mało sprawny). Dodam też, że program znam od wczoraj więc moja wiedza na jego temat jest znikoma. Zrobiłem sobie taką małą animację tło, parę zdjęć itp. dumny jak cholera chciałem to wyeksportować do gifa żeby gdzieś to wrzucić, pierwsza próba cały filmik jeden kolor, druga i wszystkie następne wyskakuje błąd "failed to load image1", no cóż na forum doczytałem że musi być wszystko w tym samym folderze, no to jest i dalej to samo. Nowy filmik jedno zdjęcie nic więcej i ponownie ten sam błąd, no już nie wiem co ja tam porobiłem ale czy wrzucę jpg, png nie ma znaczenia przy próbie eksportu do gifa czy też avi pojawia się ten sam błąd. Udało mi się wyeksportować jako .exe i działa ale to mi nie potrzebne. Czy mogę prosić o pomoc? Dziękuję i pozdrawiam RZ.
Dodam jeszcze że użyłem funkcji zamień oryginalny obraz we właściwościach obraz.
_________________
aliiiii
 
     
^Januszr 



Pomógł: 216 razy
Dołączył: 11 Maj 2005
Posty: 1854
Skąd: Stolyca od urodzenia
Wysłany: Sro 01 Paź, 2014 07:28   

Brak kolorów w eksportowanych gifach i avi jest najczęściej przyczyną nieprawidłowego kodu, braku licencji na oprogramowanie. Należy zatem zgłosić sprawę do supportCall - każda zarejestrowana kopia oprogramowania umożliwia taki kontakt. Kolejna sprawa: jak jest problem z plikiem SWI to należy go tutaj załączyć albo podać link - zobaczymy, obadamy, podamy rozwiązanie.
_________________
Niestety używam nieoficjalnych wersji Swish, które można zassać z forums.swishzone.com - jest na szczycie listy w BugsForum.
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Nowe zasady dotyczące cookies. Wykorzystujemy pliki cookies, aby nasz serwis lepiej spełniał Państwa oczekiwania. Można zablokować zapisywanie cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki.
         
Strona wygenerowana w 0.13 sekundy. Zapytań do SQL: 15