SWiSH Forum Strona Główna SWiSH Forum
Forum użytkowników programów SWiSH

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Zamknięty przez: mielu
Nie 09 Lut, 2014 22:38
Koniec technologii FLASH. Niestety stało się.
Autor Wiadomość
espe1
Profesjonalista


Pomógł: 16 razy
Dołączył: 02 Lis 2011
Posty: 175
Skąd: łódzkie
Wysłany: Sro 09 Lis, 2011 20:39   Koniec technologii FLASH. Niestety stało się.

http://www.spidersweb.pl/...to-porazka.html

W skrócie: Adobe wycofuje technologię flash z urządzeń mobilnych. Nie będzie już wsparcia i nowych wersji. Adobe przegrało z HTML5, które staje się standardem. Która firma będzie chciała mieć stronę we flashu, skoro nie będzie jej można wyświetlić na komórce, tablecie (urządzenia coraz bardziej popularne) itd... - żadna. A to oznacza śmierć flasha w przeciągu kilku najbliższych miesięcy.

):-<

Sorki, że ten post tutaj, ale wszyscy powinni to wiedzieć. Proszę o nie przenoszenie, bo to ważne.
 
     
^Januszr 



Pomógł: 216 razy
Dołączył: 11 Maj 2005
Posty: 1854
Skąd: Stolyca od urodzenia
Wysłany: Czw 10 Lis, 2011 09:22   

I jak mam Ci pomóc?
Post raczej do usunięcia...

[ Dodano: Sob 19 Lis, 2011 20:26 ]
No to zassałem sobie HTML5 editor marki Adoba, pon nazwą edge. Zrobiłem animację: przesuwanie napisu po osi x i nieco po y. Program fajny, wygląda nader poważnie :) Efektem eksportu było powstanie 4 plików, z czego 3 są używane jako pliki wsadowe do HTML. No i było by dla mnie wszystko super pojęte, jednak natchnęło mnie coś... daaaawno temu, za siedmioma górami, jak używano FaxModemów do łączenia się z siecią, flashplayer działający pod windowze 3.11 ważył ok 600kb i miał wymagania typu Pentium 66MHz. Jak zobaczyłem wymagania Flashplayera 11 (pentium 2,56 ghz) to nieco się zadziwiłem. No ale do rzeczy.
Te 3 pliki to jeden html i dwa skrypty java. Czyli, do obsługi javy trzeba zassać środowisko runtime, jak sądzę. Po dwa, przypuszczam, że to ta sama java co w telefonach komórkowych obsługiwała gierki :) . Kolejna sprawa to taka, że obawiam się, iż rosnące wymagania wkrótce spowodują, że odtwarzanie animacji java będzie tak samo wymagające jak flasha. Zastanawiam się także, czy aby na pewno urządzenia mobilne, o których wspominano muszą obsługiwać najnowsze filtry i inne - moim zdaniem niepotrzebne - efekty? Uruchamiając stronę z szablonu swish w telefonie nokia E51 działa ta strona lepiej niż na samsung wave 533. Więc chyba to nie tylko kwestia hardware? - jak ktoś potrafi mi odpowiedzieć, to wdzięczny będę.
uważam, że kłopot polega na tym, że flasha rozwijali niemyśląc o smartfonach i innych urządzeniach moilnych, choć leciwy player z SonyClie działający na moim ZIRE 72 potrafi obsłużyć wiele, nawet skomplikowanych, gierek i animacji.
Jak patrze na te "koniec flasha" to jakoś rusza mnie to nie bardzo. I tak używam SWISH do prezentacji i filmów. A jak trzeba będzie wstawkę do sieci zrobić, to także zrobię. A czy flashplayer będzie jeszcze jako dodatek do przeglądarek? Jasne, że tak! Co z tego, że nie będzie aktualizowany? A kto z tutaj obecnych wykorzystuje zamierzchły, obrośnięty już mchem i zacofany ActionScript2 w całości? Bo przecież najnowszy Swish nie obsługuje wersji 3...
To tyle prób myślenia na dziś :)
_________________
Niestety używam nieoficjalnych wersji Swish, które można zassać z forums.swishzone.com - jest na szczycie listy w BugsForum.
 
     
henry60 
Początkujący


Wiek: 45
Dołączył: 03 Lut 2014
Posty: 5
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pon 03 Lut, 2014 23:30   

Bardzo się cieszę, że flash umiera. Dla mnie ta technologia jest tragiczna.
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Nowe zasady dotyczące cookies. Wykorzystujemy pliki cookies, aby nasz serwis lepiej spełniał Państwa oczekiwania. Można zablokować zapisywanie cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki.
         
Strona wygenerowana w 0.11 sekundy. Zapytań do SQL: 16