SWiSH Forum Strona Główna SWiSH Forum
Forum użytkowników programów SWiSH

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Problem z buttonem
Autor Wiadomość
mady2
Początkujący


Dołączył: 06 Lis 2011
Posty: 6
Skąd: Mińsk Mazowiecki
Wysłany: Sob 05 Sty, 2013 18:31   Problem z buttonem

Witam

Jestem początkujący więc pewnie dla zaawansowanych użytkowników mój problem wyda się błachy.

Więc tak robię mapę, na mapie mam 5 przycisków, po kliknięciu powinien zmieniać mi scenę. Jest 5 scen i przykryte są za pomocą _alpha jedna z nich ma zawsze wartość 100 pozostałe 4 maja wartość 0.
I teraz jak już wyeksportuje sobie ten plik do swf i html to jak odpalam swój plik html i po najechaniu na przycisk, kursor zmienia kształt na palec ale jak klikam nie ma żadnej reakcji.
W załączniku załączam plik swi z prośbą aby ktoś z szanownych forumowiczów zobaczył na czym polega błąd
Z góry dziękuję

dolny.rar
Pobierz Plik ściągnięto 417 raz(y) 352.45 KB

 
     
^Januszr 



Pomógł: 216 razy
Dołączył: 11 Maj 2005
Posty: 1854
Skąd: Stolyca od urodzenia
Wysłany: Sob 05 Sty, 2013 19:05   

Nie spotkałem się z tym aby możliwe było ustawianie parametru ALPHA dla SCENY. Raczej dla MovieClipa albo dla obiektu w scenie... ale nie będę próbował. Natomiast w Twoim wypadku może warto pozamieniać sceny na MovieClipy i nazwać je jak sceny - wtedy powinno działać. Podobny przykład wykorzystujący _alpha zamieściłem tutaj:
http://swish.wodip.opole....p?p=21400#21400
_________________
Niestety używam nieoficjalnych wersji Swish, które można zassać z forums.swishzone.com - jest na szczycie listy w BugsForum.
 
     
mady2
Początkujący


Dołączył: 06 Lis 2011
Posty: 6
Skąd: Mińsk Mazowiecki
Wysłany: Sob 05 Sty, 2013 19:25   

Janusz tak jak napisałem jestem początkujący więc chciałbym dobrze to zrozumieć.
Czyli zamiast scen mam zrobić to samo w postaci movieclipów? Movieclip o nazwie zamek_bolkow, movieclip o nazwie zamek_brzeg itd.
Użyłem tutaj _alpha żeby był widoczny jeden zamek to znaczy jak kliknę na mapie na przycisk zamek_bolkow to ma być zamek bolków jak kliknę na przycisk zamek_brzeg to ma być zamek brzeg, bo założeniem tego jest że po wybraniu z mapy interesującego mnie zamku mam sobie zobaczyć jego opis, galerię czy filmy te przyciski działają OK, tylko te na mapce nie?
Czy możesz dla przykładu zmienić skrypt w moim pliku tak żeby działało. Plik zostanie też jako info dla innych
 
     
^Januszr 



Pomógł: 216 razy
Dołączył: 11 Maj 2005
Posty: 1854
Skąd: Stolyca od urodzenia
Wysłany: Sob 05 Sty, 2013 20:05   

No dokładnie. Najłatwiej to wejdź do każdej sceny z osobna klikając na symbol sceny. Zaznacz jej nazwę i skopiuj. W Scenach masz grupy - skonwertuj grupę na MovieClip i nazwij go poprzez wklejenie nazwy sceny. Potem wytnij MovieClipa i wklej go do pierwszej sceny.
Aha i pamiętaj, że ActionScript nie obsługuje polskich znaków, więc zapewne odwołanie do BOLKÓW nie zadziała - powinno wyć np BOLKOW - bez znaków diakrytycznych. I podobnie: Zamek_Kiaz._alpha = 0 - "Ksiaz", prawda???

Cytat:
to znaczy jak kliknę
- nie nie jak klikniesz, bo jak widziałem masz akcję onRelease - czyli jak puścisz button.

Jak juz pozmieniasz to wrzuć znowu plik - popatrzę.
_________________
Niestety używam nieoficjalnych wersji Swish, które można zassać z forums.swishzone.com - jest na szczycie listy w BugsForum.
 
     
mady2
Początkujący


Dołączył: 06 Lis 2011
Posty: 6
Skąd: Mińsk Mazowiecki
Wysłany: Nie 06 Sty, 2013 15:13   

Witam Janusz
Poprawiłem jest 5 klipów czy mógłbyś teraz zobaczyć i poprawić działanie skryptów od tych przycisków na mapce.
Z góry dziekuję

dolny.rar
Pobierz Plik ściągnięto 404 raz(y) 354.41 KB

 
     
^Januszr 



Pomógł: 216 razy
Dołączył: 11 Maj 2005
Posty: 1854
Skąd: Stolyca od urodzenia
Wysłany: Nie 06 Sty, 2013 18:41   

Nie poprawiam tutaj - poprawiam i wykonuję niektóre prace z działu ZLECĘ. Anyway, zaciekawiło mnie skąd wytrzasnąłeś takie a nie inne odwołanie skryptu? Pisałeś to ręcznie? Jezeli tak, to spróbuj zaznaczyć każdy obiekt, któremu regulujesz alpha i zobacz czy widzisz ten obiekt w drzewie TARGETÓW. Na screenshoocie nie ma targetu, który wskazujesz - powinno być _parent, prawda? Parent, czyli odwołanie do wyższego poziomu niż występuje button - wyższego o jeden. Popoprawiaj sam :) Jak nie będzie działać to ponownie załącz swi. Powodzenia!!!

bledy_bo_parent.gif
to jest screen z drzewem targetu do wyboru. Jeżeli wpiszesz inny target to skrypt może nie odnaleźć tego obiektu.
Plik ściągnięto 214 raz(y) 32.94 KB

_________________
Niestety używam nieoficjalnych wersji Swish, które można zassać z forums.swishzone.com - jest na szczycie listy w BugsForum.
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Nowe zasady dotyczące cookies. Wykorzystujemy pliki cookies, aby nasz serwis lepiej spełniał Państwa oczekiwania. Można zablokować zapisywanie cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki.
         
Strona wygenerowana w 0.13 sekundy. Zapytań do SQL: 17