SWiSH Forum Strona Główna SWiSH Forum
Forum użytkowników programów SWiSH

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Interaktywna Mapa
Autor Wiadomość
fake
Bywalec


Dołączył: 30 Lis 2012
Posty: 15
Skąd: WWA
Wysłany: Pią 30 Lis, 2012 15:47   Interaktywna Mapa

Witam serdecznie, potrzebuje wykonać mapę europy na której będzie zaznaczone 6 wyodrębnionych państw, na których będą znajdować się znaczniki. Po najeździe kursora na dane państwo będzie zmieniało kolor i pokazywała się nazwa Państwa wraz z krótką notatką.

Mam przygotowaną mapę programem graficznym jak i również wyodrębnione wszystkie państwa jako osobne obiekty. Mój problem polega na tym, że nie potrafię sobie poradzić z nanoszeniem obiektów na siebie ponieważ jeżeli wczytuje obiekt ogólny, do niego robie osobne buttony na każde państwo z wyznaczonymi zadaniami. To nanoszą Mi się obiekty jeden na 2 konkretnie widać tło danego państwa (w tym wypadku białe) na całości mapy. Nie potrafię ustawić tak danego obrazka aby nie wyświetlał się z tłem. Można zmienić kolejność ustawienie obiektów czyli będą ukryte pod głównym ale znowu nie będzie widoczna wyświetlana animacja przypisana do danego obiektu ( państwa ) w tym wypadku zmiana koloru.

Poniżej Mapa. Z góry dzięki za pomoc.

Mapa.jpg
Plik ściągnięto 183 raz(y) 121.89 KB

 
     
^Januszr 



Pomógł: 216 razy
Dołączył: 11 Maj 2005
Posty: 1854
Skąd: Stolyca od urodzenia
Wysłany: Sob 01 Gru, 2012 12:03   

Nie baw się obrazkami typu fotografie tylko zassaj wektor z sieci - na pewno znajdziesz mapę świata. Z wektorami zmiana koloru to pestka:) - ponadto flash to program do wektorów a nie do fotek. Po co wrzucasz tutaj jpg skoro masz problem z swi? Co do tego co ma zakrywać to polecam poczytać o SwapDepths. Co dalej? Aha... tło obrazka: we właściwościach masz możliwość zaznaczenia koloru, który ma być przezroczysty oraz ustawienia tolerancji barw, które mają być także przezroczyste. O tym gdzie odnaleźć właściwości obrazka już tutaj pisałem.
Może postaraj się określić swój problem załączając przykładowe SWI?
_________________
Niestety używam nieoficjalnych wersji Swish, które można zassać z forums.swishzone.com - jest na szczycie listy w BugsForum.
 
     
fake
Bywalec


Dołączył: 30 Lis 2012
Posty: 15
Skąd: WWA
Wysłany: Sob 01 Gru, 2012 18:58   Interaktywna Mapa

Nie chciało MI się obrabiać wektorów. Nie mam takiej potrzeby. Chociaż wiem, że swish jest przeznaczony do plików wektorowych. Mapa nie jest duża i nie zależy Mi na super jakośći.

Znalazłem na sieci gotową mapę z całym skryptem odnoszącą się do europy, przerobiłem skrypt na potrzeby mojej mapy lecz wyskakuje jakiś błąd i nie mogę znaleźć przyczyny.
Będę wdzięczny jeśli ktoś w to zajrzy i podpowie Mi w jaki sposób to naprawić.

Mapa1.swi
Pobierz Plik ściągnięto 302 raz(y) 228.97 KB

 
     
^Januszr 



Pomógł: 216 razy
Dołączył: 11 Maj 2005
Posty: 1854
Skąd: Stolyca od urodzenia
Wysłany: Nie 02 Gru, 2012 18:18   

Wektor to nie tylko jakość. Wektor to obrys i wypełnienie. W 95% przypadków zmiana tych dwóch pomaga zrobić akcję RollOver dla buttona.
co do:
Cytat:
info stretched by (86.02%,93.07%) is shown as uniform scale
ERROR: Cannot find 'parameters'
Scene_1.Map, line 46: var filtercolor = parameters.FilterColor & 0x000000

oznacza to że zmieniłeś rozmiar obiektu info oraz, że nie masz ustalonej wartości zmiennej parameters. Czyli zapewne nie do końca przekopiowałeś czyjaś robotę.
A ja nadal nie rozumiem problemu :) :) :)
_________________
Niestety używam nieoficjalnych wersji Swish, które można zassać z forums.swishzone.com - jest na szczycie listy w BugsForum.
 
     
fake
Bywalec


Dołączył: 30 Lis 2012
Posty: 15
Skąd: WWA
Wysłany: Wto 04 Gru, 2012 20:27   Interaktywna Mapa

Poradziłem sobie wstępnie z tym co chciałem. Zmieniłem trochę koncepcje. Zrobiłem
wszystko od podstaw.
Potrzebuje jeszcze dodania siatki połączeń od Poland do reszty krajów... po najeździe myszki na polskę chciałbym aby pojawiły się linie do pozostałych krajów lub strzałki.
Do takiego efektu należy użyć chyba maski. lecz nie do końca potrafię sobie z tym poradzić.
 
     
^Januszr 



Pomógł: 216 razy
Dołączył: 11 Maj 2005
Posty: 1854
Skąd: Stolyca od urodzenia
Wysłany: Wto 04 Gru, 2012 23:10   

Użyj _visible, jak tutaj: http://swish.wodip.opole....p?p=21400#21400 a komponent MAPA jest tutaj: http://flashblog.swish.pl/category/mapy/

Cheers!!!
_________________
Niestety używam nieoficjalnych wersji Swish, które można zassać z forums.swishzone.com - jest na szczycie listy w BugsForum.
 
     
fake
Bywalec


Dołączył: 30 Lis 2012
Posty: 15
Skąd: WWA
Wysłany: Sro 05 Gru, 2012 19:23   Mapa

Mapa wygląda tak. Nie korzystałem z tego komponentu.

http://tblaz.strefa.pl/mapa1.html

Pokombinuje jeszcze z tymi strzałkami/liniami. Myślę w sumie, że można użyć ścieżki ruchu, że po najeździe na POLAND pojawią się strzałki do reszty Państw i tam podążą albo po prostu się pojawią... Będzie to 2 mapa.


Następnie. Czy da się wkleić scenę w scenę... ?
Znowu chce nadać tej mapie odnośniki do innych scen animacji. Po najeździe na
Moskwę pojawi się scena z Moskwą gdzie zawarte będą Inne dane.

Dzięki za pomoc:]
 
     
^Januszr 



Pomógł: 216 razy
Dołączył: 11 Maj 2005
Posty: 1854
Skąd: Stolyca od urodzenia
Wysłany: Sro 05 Gru, 2012 20:38   

Cytat:
Następnie. Czy da się wkleić scenę w scenę... ?

Jeżeli w scenie1 zaznaczysz wszystkie obiekty i zgrupujesz je do MovieClipa a skrypt ze sceny1 przekopiujesz do tego samego MovieClipa będziesz mógł rzecznego MovieClipa przenieść do innej sceny.
W podobny sposób zmienia się rozmiar obiektów w scenie: ctrl+a potem grpup as MC, zmiana rozmiaru (wszystko mienia się proporcjonalnie) i ungroup.
_________________
Niestety używam nieoficjalnych wersji Swish, które można zassać z forums.swishzone.com - jest na szczycie listy w BugsForum.
 
     
fake
Bywalec


Dołączył: 30 Lis 2012
Posty: 15
Skąd: WWA
Wysłany: Sro 05 Gru, 2012 22:15   Interaktywna Mapa

Dzięki.

Mam następne pytanie. W jaki sposób ustawić czas wyświetlania sceny.
Robię prezentacje i chce np. aby 1 scena była wyświetlana 5 sek i przeszła do kolejnej.
Lecz nie wiem w jaki sposób to ustawić.
 
     
^Januszr 



Pomógł: 216 razy
Dołączył: 11 Maj 2005
Posty: 1854
Skąd: Stolyca od urodzenia
Wysłany: Czw 06 Gru, 2012 07:30   

CRTL+J i tam jest FrameRate. Załóżmy, że ilość klatek na sekundę wynosi 25. Chcesz 5 sekund, więc klatek musi być 5*25=125. Tak więc na 126 klatce należy wrzucić skrypt:
Kod:
onFrame (126) {
    nextSceneAndPlay();
}

Naturalnie są liczniki czasu, bo można pobrać znacznik czasu z systemu, na którym swf jest odpalany, ale to co podałem wydaje mi się najłatwiejsze.
_________________
Niestety używam nieoficjalnych wersji Swish, które można zassać z forums.swishzone.com - jest na szczycie listy w BugsForum.
 
     
fake
Bywalec


Dołączył: 30 Lis 2012
Posty: 15
Skąd: WWA
Wysłany: Czw 06 Gru, 2012 16:40   Mapa

Właśnie wczoraj udało Mi się do tego dojść i sobie poradziłem:]

Jedziemy dalej.

Jest jakaś metoda na kopiowanie tabel/kolumn itd. z exela i temu podobnych plików?
 
     
^Januszr 



Pomógł: 216 razy
Dołączył: 11 Maj 2005
Posty: 1854
Skąd: Stolyca od urodzenia
Wysłany: Czw 06 Gru, 2012 17:52   

Zaznacz obiekt i wklej go do np. WORD jako WMF. Jak już przepiszesz wykres do wmf możesz skopiować i wkleić do swish. Innymi słowy: potrzebujesz programu, który będzie przepisywał np wykresy do obiektów wektorowych - Corel też może być.
Czy tylko mi się wydaje, że ten wątek już dawno przestał mieć cokolwiek wspólnego z tematem...?
_________________
Niestety używam nieoficjalnych wersji Swish, które można zassać z forums.swishzone.com - jest na szczycie listy w BugsForum.
 
     
fake
Bywalec


Dołączył: 30 Lis 2012
Posty: 15
Skąd: WWA
Wysłany: Czw 06 Gru, 2012 18:11   Interaktywna Mapa

Działamy cały czas w obrębie mapy :] dzięki, zaraz pokombinuje...
 
     
^Januszr 



Pomógł: 216 razy
Dołączył: 11 Maj 2005
Posty: 1854
Skąd: Stolyca od urodzenia
Wysłany: Pią 07 Gru, 2012 11:48   

yhm
_________________
Niestety używam nieoficjalnych wersji Swish, które można zassać z forums.swishzone.com - jest na szczycie listy w BugsForum.
 
     
fake
Bywalec


Dołączył: 30 Lis 2012
Posty: 15
Skąd: WWA
Wysłany: Nie 09 Gru, 2012 17:02   d

Na czasie wrzucę cały projekt do podejrzenia...
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Nowe zasady dotyczące cookies. Wykorzystujemy pliki cookies, aby nasz serwis lepiej spełniał Państwa oczekiwania. Można zablokować zapisywanie cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki.
         
Strona wygenerowana w 0.16 sekundy. Zapytań do SQL: 16