SWiSH Forum Strona Główna SWiSH Forum
Forum użytkowników programów SWiSH

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Zamknięty przez: mielu
Pią 25 Maj, 2012 21:08
Moja pierwsza stronka
Autor Wiadomość
fotodziadek 
Bywalec


Dołączył: 10 Mar 2009
Posty: 10
Skąd: Warszawa
Wysłany: Nie 11 Mar, 2012 10:16   Moja pierwsza stronka

Wykonana całkowicie w swishu. Służy do prezentacji własnych zdjęć.

http://www.fotodziadek.pl

Proszę o uwagi. Jednocześnie składam podziękowanie dla forumowiczów, gdyż dzięki postom na tym forum udało mi się rozwiązać wiele problemów.
_________________
Mam głowę otwartą... na przestrzał
 
     
espe1
Profesjonalista


Pomógł: 16 razy
Dołączył: 02 Lis 2011
Posty: 175
Skąd: łódzkie
Wysłany: Nie 11 Mar, 2012 12:18   

Fajna, ale nie wszytko wygładziłeś, pozycje/napisy w menu poszarpane i brak powrotu do menu głównego, trzeba szukać, domyślać się, odświeżać stronę. Np. wchodzisz do contact i już nie możesz wrócić.
1 zdjęcie w Dance też poszarpane.
 
     
fotodziadek 
Bywalec


Dołączył: 10 Mar 2009
Posty: 10
Skąd: Warszawa
Wysłany: Nie 11 Mar, 2012 12:56   

Dzięki za odzew. Z każdego miejsca można wrócić na stronę główną klikając na napis 'Fotodziadek Photography'. Jest on buttonem i rozjaśnia się po najechaniu. U mnie wszystkie zdjęcia wyświetlają się prawidłowo, na tym przecież najbardziej mi zależało. Z 'poszarpanymi' literami nie umiałem sobie poradzić, gdy były gładkie źle mi się zachowywały w różnych przypadkach, pozostawiłem je więc tak jak widać.
_________________
Mam głowę otwartą... na przestrzał
 
     
espe1
Profesjonalista


Pomógł: 16 razy
Dołączył: 02 Lis 2011
Posty: 175
Skąd: łódzkie
Wysłany: Nie 11 Mar, 2012 18:45   

Sorry, ale nie wyświetla mi się napis FOTODZIADEK PHOTOGRAPHY, ani w chrome, ani w FF. Dopiero po kliknięciu prawym przyciskiem myszy i pokaż wszystko, widzę całość. Popraw
FF to mi nawet odcina CONTACT, GUEST..., ABOUT... do połowy. Pokazuje tylko czarne pole, brak boków, dlatego napisy są poszarpane i powiększone. Jak pokazuje całość napisy są OK.
 
     
fotodziadek 
Bywalec


Dołączył: 10 Mar 2009
Posty: 10
Skąd: Warszawa
Wysłany: Nie 11 Mar, 2012 20:05   

Klikam w link, który zamieściłem (Chrome, FF i IE8) i wszystko jest OK. Nie mam pojęcia co wyświetla się u Ciebie. Nie miałem takiego efektu nigdy podczas pracy nad tą stronką. W każdym razie dzięki za info.
Sprawdziłem. Błędne wyświetlanie ma miejsce u mnie przy niewielkich rozdzielczościach w pionie, poniżej 768 pikseli. Przyjąłem (być może to błąd w założeniu), że skalowanie zdjęć (w dowolną stronę) pogarsza ich jakość i nie dopuszczam do skalowania całości. Wymagany minimalny obszar roboczy przeglądarki dla prawidłowego wyświetlania strony wynosi 1024x768 pikseli. Przy większych rozdzielczościach jest OK. W rzeczywistości nie wiem co z tym zrobić nie chcąc skalować zdjęć. W każdym razie dzięki, nie widziałem tego, bowiem pracuję w dużo wyższych rozdzielczościach.
_________________
Mam głowę otwartą... na przestrzał
 
     
espe1
Profesjonalista


Pomógł: 16 razy
Dołączył: 02 Lis 2011
Posty: 175
Skąd: łódzkie
Wysłany: Nie 11 Mar, 2012 22:06   

Mam 1074 x 768, a ludzie to wyświetlają we wszystkich możliwych, więc musisz przetestować wszystkie, ewentualnie dodać suwaki w przeglądarce.
Tu jest o skalowaniu i suwakach:
http://swish.wodip.opole....b6425277c#25493
 
     
^shastaan 



Pomógł: 72 razy
Dołączył: 09 Gru 2007
Posty: 688
Skąd: Rzeszów
Wysłany: Pon 12 Mar, 2012 10:07   

Ja do swojego fitstage (http://swish.wodip.opole.pl/forum/viewtopic.php?t=5313 ) czasami (gdy potrzebowałem powiększyć okienko z treścią powyżej 700px wysokości) dopisywałem if() {} z warunkiem sprawdzającym wymiary Stage. Jak były niewystarczające pojawiały się suwaki, komunikaty "kup se komputer lepiej" albo zmieniała się kompozycja tak żeby się mieściło.

Poza tym, i tym co ustaliliście już espe1, to funkcjonalnie mi się wydaje w porządku ale strasznie mało płynnie to wszystko działa.
- Masz 25fps?
- Nie byłoby lepiej skrócić tych fade-inów?
- Na pewno lepiej by było dodać easing.

O projektowej stronie nie będę pisał bo mam wrażenie, że to dla Ciebie kwestia drugorzędna.
_________________
Prowadzę stacjonarne i zdalne szkolenia z grafiki, również ze SWiSH. Program ustalany indywidualnie w zależności od potrzeb klienta. Szczegóły na www.kreopka.pl
 
 
     
fotodziadek 
Bywalec


Dołączył: 10 Mar 2009
Posty: 10
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pon 12 Mar, 2012 16:05   

Wygląda na to, ż pomogłeś mi rozwiązać mój problem. Otóż poza obszarem roboczym wyświetlane jest duże tło (1920x1200 pikseli) i uniemożliwia ono zastosowanie suwaczków w prosty sposób. Lecz jeśli sprawdzę, że wysokość okna roboczego < 768 mogę nie wyświetlać tła i dodać suwaki. Dzięki serdeczne :-)
Mam 50 kl/s
Eksperymentowałem z różną długością fade'ów i takie wydały mi się OK, u mnie wszystko działa płynnie, sprawdzałem również na wolniejszych łączach i było dobrze.
Co to jest easing? :-(

Nie jestem grafikiem, niewiele mam z tym wspólnego poza obróbką zdjęć, a projekt robiłem również sam, efekt oczywiście podlega dyskusji.
Raz jeszcze dzięki za pomoc.
_________________
Mam głowę otwartą... na przestrzał
 
     
^shastaan 



Pomógł: 72 razy
Dołączył: 09 Gru 2007
Posty: 688
Skąd: Rzeszów
Wysłany: Sro 14 Mar, 2012 14:46   

Easing to zmiana tempa odtwarzania efektu w czasie - przyspieszenie i zwolnienie. To pojawianie się, które stosujesz na zdjęciach efektem (zgaduję) fade in lub move powinieneś, moim zdaniem edytować w panelu effect. Dodać easing na aplha at end wartść 2 - spróbuj czy nie będzie Ci się bardziej podobało.

50 fps? skąd ta wartość? Dlaczego? Ludzkie oko za tym i tak nie nadąży.
_________________
Prowadzę stacjonarne i zdalne szkolenia z grafiki, również ze SWiSH. Program ustalany indywidualnie w zależności od potrzeb klienta. Szczegóły na www.kreopka.pl
 
 
     
espe1
Profesjonalista


Pomógł: 16 razy
Dołączył: 02 Lis 2011
Posty: 175
Skąd: łódzkie
Wysłany: Sro 14 Mar, 2012 17:34   

im więcej, tym lepiej. Max to 60 fps lub 60Hz, bo więcej człowiek nie wychwyci (obecnie producenci oferują TV 600Hz i więcej "taki chłyt maketingowy").
Standardowo w swishu jest 25 klatek, ale np. przy ruchu piłki itp. widać straszne drgania i smużenia.
 
     
^Januszr 



Pomógł: 216 razy
Dołączył: 11 Maj 2005
Posty: 1854
Skąd: Stolyca od urodzenia
Wysłany: Sro 14 Mar, 2012 18:54   

chuck norris wychwyci...
_________________
Niestety używam nieoficjalnych wersji Swish, które można zassać z forums.swishzone.com - jest na szczycie listy w BugsForum.
 
     
Piotr 
Ekspert


Pomógł: 19 razy
Dołączył: 28 Sty 2005
Posty: 252
Wysłany: Sro 14 Mar, 2012 20:15   

Januszr napisał/a:
chuck norris wychwyci...


Bo tylko On stoi szybciej niż Ty biegniesz ... :mrgreen:
 
 
     
qncept 
Ekspert
Grafik komputerowy.



Pomógł: 4 razy
Wiek: 89
Dołączył: 04 Kwi 2006
Posty: 275
Skąd: Z kątowni
Wysłany: Pią 25 Maj, 2012 17:31   

on już ma w swoich rejestrach tą stronę..:P:>
_________________
Pozdrawiam Wszystkich ...
... et bon Courage et Toujours en Avant
____________________________________-

moje projekty :

http://www.qncept.ovh.org

http://www.qncept.ovh.org/qndesign.html
 
     
mielu 


Pomógł: 131 razy
Wiek: 47
Dołączył: 06 Kwi 2006
Posty: 1177
Skąd: Kraków
Wysłany: Pią 25 Maj, 2012 21:08   

qncept, wiem że rzadko zaglądasz więc proszę nie baw się w górnika.
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Nowe zasady dotyczące cookies. Wykorzystujemy pliki cookies, aby nasz serwis lepiej spełniał Państwa oczekiwania. Można zablokować zapisywanie cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki.
         
Strona wygenerowana w 0.22 sekundy. Zapytań do SQL: 15