SWiSH Forum Strona Główna SWiSH Forum
Forum użytkowników programów SWiSH

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Prośba o sprawdzenie strony
Autor Wiadomość
tjindy 
Praktyk


Wiek: 46
Dołączył: 12 Wrz 2010
Posty: 23
Skąd: Konin
Wysłany: Pią 13 Maj, 2011 23:02   Prośba o sprawdzenie strony

Witam serdecznie :)

Zrobiłem ostatnio stronkę dla klienta.. problem polega na tym że u mnie wszystko działa ok. Dysponując łączem 25 Mbit nie zauważyłem problemów - jednak podejrzewam że mogą wystąpić problemy dla łącza o niskiej przepustowości. Przynajmniej takie sygnały do mnie dochodzą. Postarałem się aby zmienne ładowały się w odpowiednim czasie - aczkolwiek nie zrobiłem obsługi dla komunikatu "undefined" - a taki jakoby miałby się pojawiać...
Do testów postarałem się o łącze VPN, z przepustowością ok. 1,5 Mbit - i też jest ok. Całkiem prawdopodobne jest to że ktoś może się łączyć poprzez sieci komórkowe, etc.

Stąd moja prośba dla osób które odwiedzą ten temat aby weszły na stronę - konkretnie w ofertę i sprawdziły czy wszystko chodzi tak jak trzeba. Badanie takie pomoże mi w zlokalizowaniu problemu.
Z góry dziękuję.

Link do strony www.ren-med.pl

Pozdrawiam
TJ
 
     
^shastaan 



Pomógł: 72 razy
Dołączył: 09 Gru 2007
Posty: 688
Skąd: Rzeszów
Wysłany: Pon 16 Maj, 2011 12:49   

działa ładnie przy 3Mbps - scroll niestety nie reaguje na kółko myszki więc jest strasznie niewygodny
_________________
Prowadzę stacjonarne i zdalne szkolenia z grafiki, również ze SWiSH. Program ustalany indywidualnie w zależności od potrzeb klienta. Szczegóły na www.kreopka.pl
 
 
     
tjindy 
Praktyk


Wiek: 46
Dołączył: 12 Wrz 2010
Posty: 23
Skąd: Konin
Wysłany: Pon 16 Maj, 2011 16:32   

shastaan napisał/a:
działa ładnie przy 3Mbps - scroll niestety nie reaguje na kółko myszki więc jest strasznie niewygodny


Dzięki za info.

Nie naumiałem się scrolla myszkowego robić - ale przyznam Ci rację że faktycznie tego brakuje. Klienta należy szanować więc chyba jednak poszukam jak to zrobić.

Przez te dwa dni potestowałem więcej stronkę i w zasadzie chodzi przy różnych prędkościach dobrze - wywala się jedynie w przypadku internetu radiowego u klienta (wieś). Jego sąsiad (neostrada) nie zauważył problemów.

Cóż jeszcze - klient posiada Operę i Chrome - Chrome sobie jakoś radzi, Opera już nie..
Efekt tego jest taki (wg. słów klienta) że raz się pojawia tekst a raz nie.. wybiera z oferty pozycję - undefined. Powróci do menu i jeszcze raz wybierze i się pojawi (albo nie...).

Sam już nie wiem czemu tak się dzieje. Dałem opóźnienie w stosunku do zmiennych, tak aby flash miał czas na przetrawienie.. Poprawy prawie żadnej. Logi z serwera http są ok.

Ech.. jak ma ktoś jeszcze jakiś pomysł to będę wdzięczny.
Pozdrawiam
TJ
 
     
gnusny 
Początkujący


Dołączył: 13 Gru 2010
Posty: 3
Skąd: Białystok
Wysłany: Sro 01 Cze, 2011 11:36   

mam możliwość płynnego regulowania prędkości do i z internetu
robiłem testy na przepustowościach:

128/128 kbps - porażka strona się wczytuje bardzo długo (nie czekałem aż się do końca wczyta)
256/256 kbps - strona ładuje się długo (ok. 40s) potem chodzi już płynnie
512/512 kbps - strona ładuje się jakieś 15s (trochę długo) potem chodzi płynnie
1024/512 kbps - strona już chodzi płynnie

wszystkie większe prędkości niczego nie wnoszą do działania stronki
pozdrawiam
 
     
^Januszr 



Pomógł: 216 razy
Dołączył: 11 Maj 2005
Posty: 1854
Skąd: Stolyca od urodzenia
Wysłany: Sro 01 Cze, 2011 12:26   

Cytat:
Sam już nie wiem czemu tak się dzieje. Dałem opóźnienie w stosunku do zmiennych, tak aby flash miał czas na przetrawienie.. Poprawy prawie żadnej. Logi z serwera http są ok.


Ładowanie daj na drugiej klatce i zobacz czy będzie ok.

Cytat:
128/128 kbps - porażka strona się wczytuje bardzo długo (nie czekałem aż się do końca wczyta)
a dlaczego??? MainSwf to ok 300kb. Powinno zając kilka sekund ale to tyle. Może warto rozważyć przeprowadzenie prób na innym serwerze?
_________________
Niestety używam nieoficjalnych wersji Swish, które można zassać z forums.swishzone.com - jest na szczycie listy w BugsForum.
 
     
tjindy 
Praktyk


Wiek: 46
Dołączył: 12 Wrz 2010
Posty: 23
Skąd: Konin
Wysłany: Pią 10 Cze, 2011 06:21   

@gnusny: Dzięki za info

@Januszr: Tak właśnie poczyniłem z ładowaniem i faktycznie daje rade :)

Dzięki wszystkim za pomoc.
Pozdrawiam
TJ
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Nowe zasady dotyczące cookies. Wykorzystujemy pliki cookies, aby nasz serwis lepiej spełniał Państwa oczekiwania. Można zablokować zapisywanie cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki.
         
Strona wygenerowana w 0.1 sekundy. Zapytań do SQL: 14