SWiSH Forum Strona Główna SWiSH Forum
Forum użytkowników programów SWiSH

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Temat 2. Jak wpisujemy polecenia
Autor Wiadomość
roland 
Site Admin
Roland Zimek



Wersja SWiSH: Max4
Pomógł: 31 razy
Wiek: 57
Dołączył: 21 Sty 2005
Posty: 424
Skąd: Opole
Wysłany: Czw 18 Sie, 2005 11:54   Temat 2. Jak wpisujemy polecenia

Każde polecenie powinno być wpisywane w oddzielnym wierszu. Zapewni to przejrzystość kodu. Sam fakt wpisywania kolejnych poleceń w oddzielnych wierszach nie oznacza wcale, że SWiSHmax będzie je traktował jako osobnych rozkazów. W tym celu musisz rozdzielać polecenia znakiem średnika (;).

Ze względu na specyficzne warunki działania programu SWiSHmax, każde polecenia muszą zostać przypisane konkretnym zdarzeniom. Opiszę je jednak dokładniej w późniejszym czasie. Teraz wystarczy nam zapoznanie się jedynie ze zdarzeniem OnLoad (). Zdarzenie to następuje w momencie uruchomienia danej animacji, a więc jest pierwszym zdarzeniem jakie może w niej nastąpić.
Dane zdarzenie może zawierać wiele poleceń które mogą zostać wykonane, dlatego też wszystkie one muszą zostać zawarte w nawiasach klamrowych ({}).

Ostatecznie więc, najprostsza postać opisu zdarzenia OnLoad () wygląda następująco:
Kod:
onLoad () {
}

Oczywiście wprowadzenie tylko takiego kodu nie spowoduje żadnej akcji, gdyż nie wprowadziliśmy jeszcze ani jednego rozkazu.

Możesz oczywiście wprowadzić powyższy kod ręcznie (ale tylko w trybie Expert), jak i przy pomocy górnego menu. Aby to zrobić wykonaj następujące czynności:
    • kliknij na przycisku Add Script,
    • z rozwiniętej listy wybierz wiersz Events,
    • a następnie Frame,
    • kliknij na poleceniu OnLoad ().
 
     
elpako 
Początkujący


Dołączył: 05 Sie 2010
Posty: 6
Skąd: Kraków
Wysłany: Pią 06 Sie, 2010 09:44   

Witam,

Właśnie trafiłem na te lekcje nt. skryptów. Mam jednak pytanie - jak wpisuje polecenie onLoad i to co po nim następuje, zawsze podkreśla mi właśnie to onLoad na pomarańczowo (to znaczy błąd). Doszedłem np. do lekcji, gdzie obracany jest prostokąt i też tutaj wyskakuje mi ten błąd. Byłbym wdzięczny za wskazówkę (mam SWISH MAX 3)

Z góry dziękuję i pozdrawiam
_________________
Elpako
 
     
roland 
Site Admin
Roland Zimek



Wersja SWiSH: Max4
Pomógł: 31 razy
Wiek: 57
Dołączył: 21 Sty 2005
Posty: 424
Skąd: Opole
Wysłany: Pią 06 Sie, 2010 10:08   

Dziwne. Czy po wpisaniu samego fragmentu "onLoad ()" też zaznacza na pomarańczowo?

Spróbuj skopiować fragment kodu z wiadomości powyżej i wkleić do programu, też jest na pomarańczowo?

Wybierz z górnego menu Plik/Przykłady i dowolną animację. Zajrzyj do skryptów i czy też są pomarańczowe?
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

SWiSH - Create Flash animaton the easy way

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Nowe zasady dotyczące cookies. Wykorzystujemy pliki cookies, aby nasz serwis lepiej spełniał Państwa oczekiwania. Można zablokować zapisywanie cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki.
         
Strona wygenerowana w 0.15 sekundy. Zapytań do SQL: 15