SWiSH Forum Strona Główna SWiSH Forum
Forum użytkowników programów SWiSH

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
PODSTRONY POMOCY !!!
Autor Wiadomość
olek69
Początkujący


Dołączył: 22 Lut 2005
Posty: 1
Wysłany: Wto 22 Lut, 2005 16:10   PODSTRONY POMOCY !!!

od pewnego czasu zainteresowal mnie ten program i stworzylem juz czesc strony (tzn. zrobilem juz menu gorne ktore jest pod banerem reklamowym), tylko teraz mam problem z umieszczaniem zawartosci strony i mozliwoscia przelaczania podstron pod tym gornym menu, Nie wiem jak zrobic aby podstrony uruchamilay sie pod tym gornym menu, czy zapisac je jako osobne pliki podstron tzn. osobne sceny, czy jako pola tekstowe w tej samej scenie, ale jak zrobic zeby te osobne sceny wskakiwaly np. w pole tekstowe pod menu, kiedy sie wlaczy odpowiedni przycisk w nenu?? a czy nie da sie zriobic podstron jako osobnych pol txt ktore wyswietlaly by sie pod gornym menu, prosze o pomoc i rade w tej sprawie gdyz nie moge sobie z tym poradzic, z pozdrowieniami olek
CHODZI MI O TAKI SPOSOB WYSWIETLANIA STRONY JAKI JEST W HTML Z 2 RAMKAMI JEDNA GORNA A DROGA GLOWNA, GORNA JEST NP. ANIMOWANY GIF A GLOWNA RAMKA PRZEDSTAWIA STRONE GLOWNA I PODSTRONY, JAK TO ZROBIC?? CZY KTOS POMOZE?
 
     
Mariusz
[Usunięty]

Wysłany: Sro 23 Lut, 2005 21:46   

Jesli dobrze zrozumiałem to mozesz np zrobic tak : "Insert scene" to juz mamy dwie sceny.Wkażdej z tych scen zaznaczas po prawej "Stop playnig at end of scene" bo ci będą śmigały szybko bardzo :) W scenie pierwszej zanaczasz jaki chcesz obiekt prawym myszy i klikasz na "convert to button",następnie po lewej w "Outline" pojawi sie ów button,klikasz teraz na niego prawym myszy,wybierasz "Script/ Movie Control / GotoAndPlay / GotoAndPlayFrame" teraz ukaże ci sie okno duże,które opisuje co własnie zrobiłes,nas interesują dwie małe ramiki na dole.Przy pierwszej z nich jest napis "Target" czyli do której sceny ma sie odwoływać przycisk ( robisz to w scenie nr 1 więc do sceny nr 2) rozwijasz pasek i zaznaczasz "Scene_2" Frame zostawiasz na domyślnej jedynce,wtedy powrót będzie do początku sceny :) Przycisk powrotny robisz identycznie tyle,że zmianiasz kolejnośc scen.A co do suwaków to nie wiem niestety jak to zrobić.Pozdrawiam :)
 
     
Piotr 
Ekspert


Pomógł: 19 razy
Dołączył: 28 Sty 2005
Posty: 252
Wysłany: Czw 24 Lut, 2005 20:35   

... chyba źle Mariusz zrozumiałeś Olka69, bo wykonując to co proponujesz będzie się przełączał między scenami a Jemu chodzi o taki efekt jak w HTML'u że jedna scena jest podzielona na np 2 części (tzw. ramki) i mając menu w jednej z tych ramek klikając na jakikolwiek z buttonów wywołujesz sceny TYLKO w drugiej z ramek.

Otóż w SWiSH'u nie ma takiego jak w HTML'u pojęcia ramek i chcacy coś takiego osiągnąć musisz uciec się do innego sposobu tzn. umieszczasz w jednym miejscu menu a pozostałą część obszaru wykorzystujesz do kolejnych scen (nie zasłaniając tego menu). :-D=
 
 
     
Mariusz
[Usunięty]

Wysłany: Czw 24 Lut, 2005 21:05   

Faktycznie,mój błąd :D Pytanko : Wiesz może jak zrobić suwak ? Bo widze ze jesteś tu dośc często,a sam cholera nie mogę sobie poradzić :(
 
     
Piotr 
Ekspert


Pomógł: 19 razy
Dołączył: 28 Sty 2005
Posty: 252
  Wysłany: Pią 25 Lut, 2005 01:31   

Nie wiem o jaki suwak Ci chodzi, bo jeśli taki scroll do textu to wspaniałego tutka znajdziesz >> TUTAJ << i >> TUTAJ << . :-D=
 
 
     
Mariusz
[Usunięty]

Wysłany: Pią 25 Lut, 2005 17:04   

Tak chodziło mi o suwak do przewijania tekstu,dzięki za namiar na suwaki-chciałbym sie nauczyć sam je robić.Ściągłem z namiaru jaki mi podałes z myślą ze może podpatrze jak są zrobione,ale są to pliki swf* niestety...
 
     
roland 
Site Admin
Roland Zimek



Wersja SWiSH: Max4
Pomógł: 31 razy
Wiek: 57
Dołączył: 21 Sty 2005
Posty: 424
Skąd: Opole
Wysłany: Pon 28 Lut, 2005 13:59   

Witam

Proponuję dwa sposoby:
1.
Utworzyć górne menu jako osobną animację i zapisać jako SWF. Każdą podstronę także jako osobną animację i do SWF. Stronę stworzyć na zasadzie ramek. Przy wywoływaniu stron z górnego menu wywoływać odpowiednią animację z przekierowaniem do właściwej ramki.
2.
Utworzyć całą stronę w jednej animacji, ale każda strona jako osobną scenę i po prostu kopiować i wklejać górne menu na każdą scenę
 
     
Mariusz
[Usunięty]

Wysłany: Sro 02 Mar, 2005 17:57   

Dzięki :)
 
     
bulion 



Pomógł: 1 raz
Dołączył: 24 Sty 2005
Posty: 269
Skąd: Zielona Góra
Wysłany: Sro 02 Mar, 2005 17:59   

no to zamykam :)
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Nowe zasady dotyczące cookies. Wykorzystujemy pliki cookies, aby nasz serwis lepiej spełniał Państwa oczekiwania. Można zablokować zapisywanie cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki.
         
Strona wygenerowana w 0.1 sekundy. Zapytań do SQL: 14