SWiSH Forum Strona Główna SWiSH Forum
Forum użytkowników programów SWiSH

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Problem z preloaderem
Autor Wiadomość
st4ick
Bywalec


Dołączył: 16 Kwi 2008
Posty: 13
Skąd: krakow
Wysłany: Wto 23 Lut, 2010 21:19   Problem z preloaderem

Witam wszystkich.
Pisze poniewaz mam dziwny problem i nie potrafie sobie z nim poradzic. Sciagnalem kiedys z Waszago forum gotowego preloadera (ktorego zamieszczam w zalaczniku). Preloader ten dolaczony do jakiejs animacji nie zawsze wczytuje mi nastepna scene (ta z wlasciwa animacja). Leci pasek postepu i po dojscu do konca pojawia sie biale tlo i to wszystko. Dzieje sie to loswo, czasami zaladuje nastepna scene a czasami nie. Uzywam Swish Max 3 build 2009.09.04. Problem wystepuje na wszyskich znanych przegladarkach.
Moze ktos wie w czym tkwi problem ?

preloader.swi
Pobierz Plik ściągnięto 301 raz(y) 11.29 KB

 
     
^Januszr 



Pomógł: 216 razy
Dołączył: 11 Maj 2005
Posty: 1854
Skąd: Stolyca od urodzenia
Wysłany: Sro 24 Lut, 2010 08:12   

Nie powinien wczytywać NASTĘPNEJ SCENY a jedynie scenę nazwaną Scene_1 i uruchomić ją od pierwszej klatki - tak masz w skrypcie:
Kod:
        gotoSceneAndPlay("Scene_1", 1);

Jeżeli chcesz aby uruchomiona została ZAWSZE NASTĘPNA SCENA należy zamienić powyższą linię na:
Kod:
        nextSceneAndPlay();



Załączyłeś czyjś preloader i nie wiem jak i co porobiłeś w SWI, który więcej by mi wyjaśnił - no ale cóż.
Zgaduję, że kolejna scena w Twoim SWI (używam do tego szklanej kuli i oczu wyobraźni) nazywa się inaczej niż "Scene_1" - np "NieDamSwi" :)
Proponuję używać znaków diakrytycznych, po dwa warto updatować swisha do ostatniej oficjalnej wersji.
_________________
Niestety używam nieoficjalnych wersji Swish, które można zassać z forums.swishzone.com - jest na szczycie listy w BugsForum.
 
     
st4ick
Bywalec


Dołączył: 16 Kwi 2008
Posty: 13
Skąd: krakow
Wysłany: Sro 24 Lut, 2010 12:01   

Nazwa sceny która ma wczytywać się jako nastepna jest oczywiście poprawna. Myśle, że gdyby było inaczej po załadowaniu nie wczytało by się nic dalej. W moim przypadku wczytuje się ale nie zawsze. Raz na 5-6 wczytywań pojawia sie biale tło po wczytaniu preloadara. Gdy go wywale z animacji wszystko działa jak należy. Generalnie jakiej animacji byl nie zrobił nawet najprostrzej to zawsze dzieje się to samo. Próbowałem już nawet kombinować z kodem do wstawiania swf na stronę. Generowałem go zarówno w SWISH max jak i w Dreamweaver-ze. Spróbuje jeszcze uaktualnić SWISHa choć wątpie, że to coś pomoże.
 
     
^Januszr 



Pomógł: 216 razy
Dołączył: 11 Maj 2005
Posty: 1854
Skąd: Stolyca od urodzenia
Wysłany: Sro 24 Lut, 2010 12:28   

daj stop dopiero na 3 klatce i sprawdź czy pomogło ;)
_________________
Niestety używam nieoficjalnych wersji Swish, które można zassać z forums.swishzone.com - jest na szczycie listy w BugsForum.
 
     
st4ick
Bywalec


Dołączył: 16 Kwi 2008
Posty: 13
Skąd: krakow
Wysłany: Sro 24 Lut, 2010 13:15   

Niestety to nie pomaga. Podaje adres z przkładową animacją. Co jakiś czas poprostu nie wczytuje mi scene_1 po wyczyszczeniu cache przegladarki (sprawdzane na różnych przeglądarkach i komputerach). Zostaje biała plama i wchodzi dalej dopiero po ponownym odswieżeniu strony. W załączniku SWI. Może ktoś wie o co tu chodzi.

Adres z przykładowym SWF: http://s3ik.webr.pl/test/
SWI: http://s3ik.webr.pl/test/test.swi


------------- później ------------------
Czy może to być problem z exportem do SWF ? bo w opcjach mam zaznaczone do SWF7 ?
 
     
^Januszr 



Pomógł: 216 razy
Dołączył: 11 Maj 2005
Posty: 1854
Skąd: Stolyca od urodzenia
Wysłany: Sro 24 Lut, 2010 14:51   

Po pierwsze skopiowałeś tylko część preloadera - u mnei krzyczy debugger, że:

Cytat:
ERROR: Cannot find 'myVar'
Wczytywacz, line 8: gotoAndStop(myVar)


Po dwa - mimo wszystko u mnie działa prawidłowo (?)

Załączam ustawienia exportu - te których używam non stop. Różnią się ustawieniami preloadera.

atpreload.gif
Plik ściągnięto 377 raz(y) 35.15 KB

_________________
Niestety używam nieoficjalnych wersji Swish, które można zassać z forums.swishzone.com - jest na szczycie listy w BugsForum.
 
     
st4ick
Bywalec


Dołączył: 16 Kwi 2008
Posty: 13
Skąd: krakow
Wysłany: Sro 24 Lut, 2010 15:45   

Dzięki za zainteresowanie tematem :)

Co do problemu, debuger i u mnie wywala błąd. Preloader był skopiowany w całości z tego forum. Może ktoś go nie skończył...
Myśle jednak, że to nie problem samego preloadera. Zastosowałem inny (również z Waszego forum), debuger nie pokazuje błędu ale problem z wczytywaniem pozostał taki sam. Może torche rzadziej występuje (co jakieś 10 odświeżeń strony po załadowaniu preloadera nie wczytuje scene_1, tak jak pisałem zostaje biała plama). Kombinowałem z ustawieniami exportu, ustawiłem tak jak masz Ty. Nic to nie dało. Przestawiłem jednak opcje "preload countent" na "before scene". W tym momencie bo dłuższych testach bez problemu wczytuje scene_1 po załadowaniu preloadera. Z tym tylko, że w preloaderze pasek postępu zatrzymuje się w losowym miejscu, nie dochodzi do końca.

Przykład: http://s3ik.webr.pl/test/2/test2.html
oraz SWI http://s3ik.webr.pl/test/2/test2.swi
 
     
^Januszr 



Pomógł: 216 razy
Dołączył: 11 Maj 2005
Posty: 1854
Skąd: Stolyca od urodzenia
Wysłany: Sro 24 Lut, 2010 15:54   

Zapewniam Cię, że nie skopiowałeś wszystkiego - już to tłumaczyłem na tym forum, np tutaj:
http://swish.wodip.opole....ighlight=#21267
albo tu:
http://swish.wodip.opole....ighlight=#21167

W sumie to chyba nie wiem dlaczego nie porzucisz tego preloadera co nie działa i nie weźmiesz jakiegoś z komponentów, co masz pod ręką?
:)
Sorry - próbowałem na wszelkie sposoby i nie jestem w stanie pomóc :(
_________________
Niestety używam nieoficjalnych wersji Swish, które można zassać z forums.swishzone.com - jest na szczycie listy w BugsForum.
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Nowe zasady dotyczące cookies. Wykorzystujemy pliki cookies, aby nasz serwis lepiej spełniał Państwa oczekiwania. Można zablokować zapisywanie cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki.
         
Strona wygenerowana w 0.19 sekundy. Zapytań do SQL: 13