SWiSH Forum Strona Główna SWiSH Forum
Forum użytkowników programów SWiSH

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Strona do oceny/nowa wersja www.mobby.nipson.pl
Autor Wiadomość
mobby 
Specjalista


Dołączył: 14 Wrz 2006
Posty: 129
Skąd: Warszawa
Wysłany: Sob 30 Sty, 2010 23:14   Strona do oceny/nowa wersja www.mobby.nipson.pl

Witam,

zrobiłem nową wersję mojej stronki, do oceny dla Was :) www.mobby.nipson.pl
Pozdrawiam
 
     
Piotr 
Ekspert


Pomógł: 19 razy
Dołączył: 28 Sty 2005
Posty: 252
Wysłany: Sob 30 Sty, 2010 23:30   

Mnie się podoba, spokojna i stonowana ... dla mnie bomba.

Mam jedynie uwagi dot tej animowanej chmurki - tnie się i widać nieprzyjemne odcięcie po brzegach ... :?

Pozdrawiam ... :-D=
 
 
     
^Januszr 



Pomógł: 216 razy
Dołączył: 11 Maj 2005
Posty: 1854
Skąd: Stolyca od urodzenia
Wysłany: Nie 31 Sty, 2010 09:52   

Ojjj.. Z daleka ładne ale po chwili patrzenia w laptop mam następujące uwagi - wynikające głównie z zapewne mojej niewiedzy:

- brak skryptu wykrywającego rozdzielczość ekranu;
- u mnie chmurka skacze - może warto by było zrobić efekt poruszania na większej ilości klatek?;
- niesamowita pixeloza menu, podpis, efekt odbicia także. Ramkę do menu, New dEsign i Artur P - zrób to w wektorze;
- te "kwiatki czarne także - dlaczego to nie jest np wmf tylko widoczna pixeloza?;
- wjazd elementu graficznego w menu muzyka: to także bitmapa??? Trochę to powoli działa - proponowałbym abyś zrobił szybki wjazd z lekkim cofnięciem, tak aby oglądający powiedział "WOW!";
- formularz kontaktowy - pixele;
- logo w Portfolio - pixele widać - wjazd skaczący;

Podsumowując: odnoszę wrażenie, że wykonawca zrobił to tak jak chciał klient a nie tak jak wykonawca wie, że powinien. Dlatego też więcej jest bitmap niż wektorów - wielka szkoda bo jakość zamiast dobrej jakości jest - mierna :(
Może jakbyś spróbował włączyć opcję "Allow Smoothing" w opcjach obrazków wyglądało by to nieco lepiej? Nie jestem przekonany czy litery, ramki, ruchome elementy tła zrobione w PS to jest to do czego stworzono Swish. Wielki plus za opcję "rollOut" bo zaczyna się wtdy gdy rollOver kończy się - ja tego nigdy nie potrafiłem zrobić.
Pozdrawiam, Januszr
 
     
^shastaan 



Pomógł: 72 razy
Dołączył: 09 Gru 2007
Posty: 688
Skąd: Rzeszów
Wysłany: Nie 31 Sty, 2010 10:37   

Januszr Cię już objechał za wszystko za co ja mam ochotę więc mi ułatwił :] Dodałbym tylko fakt, że chmurka przesuwając się na pierwszym planie zasłania kompletnie to co jest za nią na zbyt dlugie chwile - to irytuje. Powiel może te napisy, które zasłania i wstaw przed chmurkę z alpha 10 albo coś takiego.

Ale poza tym i poza tym na co zwrócił Ci uwagę Januszr to bardzo ładna strona. Proste patenty ale składają się w bardzo fajny efekt końcowy.
_________________
Prowadzę stacjonarne i zdalne szkolenia z grafiki, również ze SWiSH. Program ustalany indywidualnie w zależności od potrzeb klienta. Szczegóły na www.kreopka.pl
 
 
     
Szymciosek 
Ekspert


Pomógł: 22 razy
Wiek: 32
Dołączył: 20 Lut 2009
Posty: 248
Skąd: Świdnica
Wysłany: Nie 31 Sty, 2010 10:43   

To ja też dodam coś od siebie, oczywiście piksele, wektory we Flashu to podstawa, bez tego ani rusz, chyba, że to już ostateczność, ale wtedy efekty 3D odpadają bo widać piksele.

Blokuj przyciski - w sensie: gdy jesteś w dziale muzyka, to po mam kliknąć na muzyka drugi raz i znowu czekać aż ta animacja się zrobi ? Tak samo w trakcie lotu animacji mogę kliknąć i idzie od początku.

Skrypt fullscreen też jest bardzo przydatny :)
 
 
     
^Januszr 



Pomógł: 216 razy
Dołączył: 11 Maj 2005
Posty: 1854
Skąd: Stolyca od urodzenia
Wysłany: Nie 31 Sty, 2010 14:11   

btw chmurki mogą poruszać się tak jak załączyłem tutaj: http://swish.wodip.opole....oad.php?id=1634
No i oczywiście pod napisami ;)
_________________
Niestety używam nieoficjalnych wersji Swish, które można zassać z forums.swishzone.com - jest na szczycie listy w BugsForum.
 
     
mobby 
Specjalista


Dołączył: 14 Wrz 2006
Posty: 129
Skąd: Warszawa
Wysłany: Nie 31 Sty, 2010 16:20   

Pixele, czy ja wiem, ja tego jakoś nie widzę na tyle aby mnie raziło, co do prędkości i szarpania to dziwie sie się bo u mnie tego nie zauważam...

co do skryptów fullscreen to nie posiadam takowych a moja wiedza chyba jest jeszcze za słaba aby coś takiego napisać ;) uczę się :)

Mimo wszystko dziękuję za komentarze! :)
Pozdrawiam
 
     
^shastaan 



Pomógł: 72 razy
Dołączył: 09 Gru 2007
Posty: 688
Skąd: Rzeszów
Wysłany: Wto 02 Lut, 2010 12:40   

Nie ma co posiadać, trzeba przerobić cudzy lub napisać własny. Do kazdej strony z osobna najlepiej.

Przeanalizuj sobie "malwy" nugatt'a - tutaj na forum.

Być może jest jakiś lepszy punkt zaczepienia ale ja kiedyśtam zacząłem od tego temat fullscreenów i połapałem się ładnie a nie programowałem wtedy jeszcze nic (czyli niewiele mniej niż teraz) - przejrzysty i ładnie opisany, szybko go dostosujesz do swoich potrzeb.
_________________
Prowadzę stacjonarne i zdalne szkolenia z grafiki, również ze SWiSH. Program ustalany indywidualnie w zależności od potrzeb klienta. Szczegóły na www.kreopka.pl
 
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Nowe zasady dotyczące cookies. Wykorzystujemy pliki cookies, aby nasz serwis lepiej spełniał Państwa oczekiwania. Można zablokować zapisywanie cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki.
         
Strona wygenerowana w 0.26 sekundy. Zapytań do SQL: 15