SWiSH Forum Strona Główna SWiSH Forum
Forum użytkowników programów SWiSH

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Obrazek bez przeźroczystego tła
Autor Wiadomość
Eye 
Praktyk



Pomógł: 3 razy
Wiek: 45
Dołączył: 20 Lip 2005
Posty: 21
Skąd: Kraków
Wysłany: Wto 04 Kwi, 2006 08:53   Obrazek bez przeźroczystego tła

Czesc

Robię mapę polski we flashu i nie wiem jak rozwiazac problem z poszczególnymi województwami. Potrzebowałem uzyskać przeżroczyste tło w każdym województwie tak aby po załadowaniu do Swisha każde z nich stykało się granicami. O ile z tym nie było problemu i wszystko w całości wygląda nieźle to problem pojawił się przy próbie animacji a dokładnie zamianie koloru po najechaniu myszką.

Niestety nie mogę sobie poradzić z takim zapisem obrazka aby "obszar roboczy" kończył się dokładnie tam gdzie jest granica województwa. Wszystkie gify przygotowałem w Paint Shop Pro w taki sposób:
1. Otwieram nowe zdjęcie - tło Transparent
2. Wycięte woj przy pomocy Magic Wand Tool jako Transparent Selection
3. Kadruje tak aby uzyskać jak najmniejszy obszar
4. Eksport/ Gif Optimiser ustawiam tam przeźroczystość i finito.

Efekt jest taki że woków województwa nadal mam tło które reaguje na najechanie myszką i zmienia jego kolor zanim dojade do granicy samego województwa.

Czy możecie mi doradzić jak się tego pozbyć. Jak zapisać gif aby nie było tego obszaru wokoło? Wiem że jest to możliwe bo nie jedną mapkę widziałem i żadna nie była tak spaprana jak moja :/

Przykład jak to wygląda w swishu jest w załączniku.

Prosze o pomoc. Może być przedstawiona w innym programie graficznym, jak zajdzie taka potrzeba to ściągne i w nim to zrobie.

[ Dodano: Czw 06 Kwi, 2006 07:36 ]
Czy nikt nie jest skory do pomocy czy naprawde nie wiecie jak sobie z tym poradzić?

Zależy mi na tym aby rozwiązać ten problem więc proszę o jakąkolwiek pomoc :?

Wojewodztwo.rar
Pobierz Plik ściągnięto 1064 raz(y) 4.52 KB

 
     
maribt 



Pomógł: 5 razy
Wiek: 37
Dołączył: 23 Kwi 2005
Posty: 366
Skąd: Lublin
Wysłany: Pon 15 Maj, 2006 08:53   

przez najbliższe dwa tygodnie nie mam dostępu do swisha więc Ci nie bardzo mam jak pomóc ale spróbuj zapisać pliki w .png.
_________________
http://www.bykom-stop.avx.pl
 
 
     
smok3n 
Praktyk


Pomógł: 3 razy
Dołączył: 06 Sie 2009
Posty: 23
Skąd: Lublin
Wysłany: Czw 15 Paź, 2009 23:26   

Można to zrobić na wiele sposobów, więc pierwszy z nich to dopasowanie Hit State w drzewie Button'a do rozmiarów i kształtu województwa, dla uproszczenia to może być centrum obrazka, niekoniecznie cały obwód, ale jeżeli masz zamiar się pobawić to przy użyciu narzędzi - strzałki do punktów lub pióra do krzywych (to moje nazewnictwo), można to uzyskać. Drugi sposób, moim zdaniem lepszy, lecz troszeczkę pracochłonny, to taki, że kopiujesz taki obrazek do swisza, później bierzesz - piórko do krzywych i przerysowujesz województwo, tworząc nowy kształt w swishu, jedziesz po prostu po brzegach obrazka aż objedziesz cale i się połączysz, później wypełnienie i ewentualna ramka i wszystko. Z takim obiektem możesz póżniej robić co chcesz; nawet powiększać i pixelozy nie będzie w przeciwieństwie do zwykłego GIF'a jaki by on nie był.

Sądząc po dacie postu, to pewnie już sobie poradziłeś z tym problemem, także piszę to pewnie dla innych, komuś się wskazówka przyda. :/
_________________
Smok3n
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Nowe zasady dotyczące cookies. Wykorzystujemy pliki cookies, aby nasz serwis lepiej spełniał Państwa oczekiwania. Można zablokować zapisywanie cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki.
         
Strona wygenerowana w 0.16 sekundy. Zapytań do SQL: 16