SWiSH Forum Strona Główna SWiSH Forum
Forum użytkowników programów SWiSH

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Ramki+swish
Autor Wiadomość
boski-kafel 
Praktyk


Dołączył: 24 Kwi 2005
Posty: 22
Wysłany: Czw 28 Kwi, 2005 19:20   Ramki+swish

Sprawa jest opisowo prosta, problemy następują przy realizacji. Chodzi o to, że strona ma się składać z banera animowanego i takiego menu, natomiast trzecia część strony ma być w standardzie html. Wiem, że można włożyć swfy do ramek jak np na www.dbomb.pl i fajnie to wygląda, ale nie wiem co w tej chwili jest lepsze ramki czy tabele? Jeśli ramki, to jak zrobic w swishu max akcję żeby po kliknięciu w ramce 1 text ukazywał się w ramce 2?
 
     
maribt 



Pomógł: 5 razy
Wiek: 37
Dołączył: 23 Kwi 2005
Posty: 366
Skąd: Lublin
Wysłany: Czw 28 Kwi, 2005 21:15   

Witam
Zdecydowanie ni epolecam ramek ponieważ taka strona jest zdecydowanie gorzej traktowana przez silnik google i może nie być poprawnie zaindeksowana co spowoduje bardzo niską pozycję w wyszukiwarkach.
Pozdrawiam
maribt
_________________
http://www.bykom-stop.avx.pl
 
 
     
Piotr 
Ekspert


Pomógł: 19 razy
Dołączył: 28 Sty 2005
Posty: 252
Wysłany: Czw 28 Kwi, 2005 22:11   

Marbit ma rację - niemal wszystkie wyszukiwarki źle traktują (pomimo zapewnień o wspomaganiu) strony wykonane w ramkach.
Z kolei tabele maja ta wadę ze za każdą zmianą podstrony muszą się ładować te same elementy.
Tak więc - albo rybka, albo akwarium.
Dlatego zrób to we flaszce ! :-D=
 
 
     
boski-kafel 
Praktyk


Dołączył: 24 Kwi 2005
Posty: 22
Wysłany: Pią 29 Kwi, 2005 00:58   

No tak, jakbym jeszcze umiał sie bawić we Flashu :) Póki co kombinuję swishem, ale muszę zrobić strone która tylko niektóre elementy bedzie miała animowane (menu i baner) a jeno pole zostanie do php bo system newsów mam w php a kilka osób bedzie dodawac wiadomości. Może podrzućcie mi jakiś mały gotowiec jak wy to widziacie,a ja na bazie tego postaram się pokombinować ze swoją wizją. Bo już mnie coś trafia... No, chyba ze ktos widział system dodawania newsów z poziomu przeglądarki zrobiony w swishu, to inna sprawa, ale wątpię...
 
     
tAboon 
Ekspert
tAboon



Pomógł: 14 razy
Wiek: 40
Dołączył: 27 Lut 2005
Posty: 539
Skąd: Kielce
Wysłany: Pią 13 Maj, 2005 23:10   
   Moje WWW: www.skocz.pl/taboon


Czy chodzi Ci o zawartość tekstową strony?? Jeśli tak to polecam ładowanie tekstu z pliku *.txt. prosta i szybka zmiana zawartości tekstowej storny, a dwa po chwili pomyslenie wydaje mi się że dąło by sie zorbić coś d wysyłania ze zwykłej rpzeglądarki i aby zamienaiło txt na serwerze. Ale tu już niestety ja nie pomoge.
_________________
Pozdrófka
"Student, który się uczy wszytskiego, nigdy nie będzie mądry"
:arrow: na gg nie pomagam.
Zajrzyj czasem do Regulaminu
:arrow: Jak mądrze zadawać pytania

Polecenie SZUKAJ to nie boli
SWiSHmax build 09-2004
 
 
     
AmigoGD 
Praktyk



Dołączył: 14 Maj 2005
Posty: 34
Skąd: Gdansk
Wysłany: Sob 14 Maj, 2005 22:12   

Ramki to fajny wynalazek ale co niektorzy webowcy nie bardzo go toleruja powolujac sie na wyszukiwarki. Pamietajmy ze strona to nie tylko pozycja w google.
Ale powracajac do tematu, jesli nie uzyjesz ramek strona bedzie za kazdym razem odswiezala swoja zawartosc od nowa, lacznie z animacja flash. Moze to denerwowac przy dluzszej animacji flash, ale jest na to proste rozwiazanie by swf sprawdzal ktory raz jest wywolany przez odwiedzajacego. Jesli po raz pierwszy to laduje sie od poczatku, jesli wiecej niz 1 raz to przy kolejnym wgrywaniu strony leci do powiedzmy ostatniej klatki klipu i pomija cala animacje. Wystarczy napisac bardzo prosty skrypt w PHP a pozniej w 1 klatce filmu sprawdzac wartosc zmiennej.
Jesli jestes zainteresowany tym rozwiazaniem moge podeslac zrodla swi i php

Adam
 
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

SWiSH - Create Flash animaton the easy way

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Nowe zasady dotyczące cookies. Wykorzystujemy pliki cookies, aby nasz serwis lepiej spełniał Państwa oczekiwania. Można zablokować zapisywanie cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki.
         
Strona wygenerowana w 0.16 sekundy. Zapytań do SQL: 14