SWiSH Forum Strona Główna SWiSH Forum
Forum użytkowników programów SWiSH

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Moje pierwsze podejście do swisha..:)
Autor Wiadomość
Soulast 
Praktyk


Dołączył: 15 Maj 2007
Posty: 24
Skąd: UK
Wysłany: Pon 04 Cze, 2007 18:45   Moje pierwsze podejście do swisha..:)

http://www.sylwiabomba.keid.pl/ <---Jest stronka którą zrobiłem dla znajomej..jako drobne zlecenie..Jest ona moim pierwszym dziełem,jak i miesięczną stycznością ze swishem...
I w zasadzie chciałbym również prosić was panowie o drobną pomoc..jak i ocenę strony..
Nie znam się aż tak dobrze na scryptach i jestem ciekaw czy istnieje scrypt do wstecznego odtwarzania animacji..tak aby zapobiec tworzeniu dodatkowego efektu np powrotu zamykanych drzwi..??Jak i scrypt umożliwiający buforowanie muzyki z poza pliku swf...??:/
A stronę wykonałem przy pomocy:
Grafika-Photoshop 9.0
Silnik galerii-zaciągnięty z swish-tutorials.com jako dynamicgallery...odrobinke drobnie przerobiony..
Z góry dziękuję za wszelkie odpowiedzi....:)
Ostatnio zmieniony przez Soulast Sro 06 Cze, 2007 19:57, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
erbe 



Pomógł: 29 razy
Wiek: 45
Dołączył: 27 Sty 2005
Posty: 527
Skąd: Poznań / Londyn
Wysłany: Pon 04 Cze, 2007 19:55   

Nie wiem jak... ale po miesiącu styczności z programem to się nie da takich cudów robić. Chyba, że miałeś template'a i na nim się wzorowałeś... :P
Co do uwag to brakuje mi polskich czcionek. "Powrot [x]" na podstronie z Galeriami nie wydaje dźwięku jak w podstronach "O autorze" i "Kontakt". W "Galerii" ikonki 'i' oraz 'lupa' schodzą lekko w dół w czasie rollOver, natomiast 'aparat fotograficzny' zostaje na swoim miejscu.
Nie bardzo rozumiem o co chodzi ze 'wstecznym odtwarzaniem animacji'.
Buforowanie muzyki spoza pliku swf? Chodzi o mp3 playera?
_________________
erbe
http://www.d-t-h.prv.pl
 
     
nugatt 



Pomógł: 75 razy
Wiek: 42
Dołączył: 16 Maj 2005
Posty: 1389
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pon 04 Cze, 2007 22:50   

niezła Bomba :)
fajna strona. podobuje mnie się.
linki w galerii trochę nie precyzyjne.
był gdzieś na forum skrypt do cofania animacji
_________________
tomekf /// swishmaxxx
 
 
     
Soulast 
Praktyk


Dołączył: 15 Maj 2007
Posty: 24
Skąd: UK
Wysłany: Wto 05 Cze, 2007 00:23   

Temple to nie bałdzo:p..ponieważ sam uważam że strona nie jest jeszcze przezemnie dopracowana:)..Jedynie mam stertę pomysłów jak i talent do tworzenia klimatu:p..
Co do dźwięków przycisków szukam ciekawych..wszystko dodam w tym tygodniu..:)..
Lecz jeśli chodzi o muzykę to mam na myśli taką aby się ładowała w tle podczas przeglądania strony nie podczas preloadera...dzięki czemu myślę że za oszczędzi to zbędny czas wczytywania się strony :p..
Czcionki nie mogę zmienić...nalegałem..ale klient życzył sobie taką.Nieważne jest dla niego że nie mam polskich znaków..:/..
Oraz chciałem dodać ksiegę gości made by mr nugatt:P..ale miałem problem z wczytywaniem wpisów oraz ich odczytywaniem.. :( ..
Co do scryptu...napisałem wsteczna animacja i wyskoczyło mi 10stron z postami:(..
A co mi dokładnie chodzi to..np: otwieram drzwi to nie chce robić dodatkowej animacji aby je zamknąć tylko wpisać script aby włączył play ale wstecz:p..
Dzięki temu strona będzie mniej ważyła:)
Lupa itd..będa poprawione jutro..:)..drobne rozmieszczanie ich musiało je lekko na ruszyć:)
Co do linków w galerii ogólnie oraz jej scryptami posłużyłem się tym
http://www.swishtalk.com/showthread.php?t=44285 <--jest to jedyny temple jaki wykorzystałem:)..dzięki temu wszystkie zdjęcia są wyczytywane spoza swf..czyli z normalnych folderów..

Dziękuję jeszcze raz za miłe komenty:)..Chce dobrze wystartować ponieważ mam wiele pomysłów na inne strony..ale jeszcze gubię się więc dlatego też zwracam się o wasze rady,porady jak i pomoc:)..
 
     
Seb 
Ekspert



Pomógł: 28 razy
Wiek: 41
Dołączył: 09 Paź 2005
Posty: 591
Skąd: takie pytanie?
Wysłany: Wto 05 Cze, 2007 01:26   

wow :) bomba ta galeria więc thx za linkę
text mało czytelny dałbym jasniejszy od tła cień.. .czyli drugi raz text ale jasniejszy pod tym co jest
+zjedzona literka
Cytat:
z ciekawoscia podchodzi do nowych doswiadczen..
no chyba ze zamierzone :p
i.. polskie znaki
ogólnie fajne toto,
 
     
nugatt 



Pomógł: 75 razy
Wiek: 42
Dołączył: 16 Maj 2005
Posty: 1389
Skąd: Warszawa
Wysłany: Wto 05 Cze, 2007 19:07   

Soulast napisał/a:
Co do scryptu...napisałem wsteczna animacja i wyskoczyło mi 10stron z postami:(..
było wpisać słowo "cofanie". po prostu znalazło ci "animacja"
_________________
tomekf /// swishmaxxx
 
 
     
mezon 
Praktyk



Pomógł: 3 razy
Dołączył: 06 Mar 2007
Posty: 31
Skąd: Zielona Góra
Wysłany: Sro 06 Cze, 2007 14:10   

Z pozycji oglądającego mała czytelność jak wspomniał kolega wyżej. Za ciemna czcionka do tła i może trochę za mała. A w galerii dla kontrastu jasna apla zdjęć (nie od razu biała) to miniaturki wyjdą na wierzch... albo nie, trzeba spróbować :-) Wszystko co wchodzi na cień jest praktycznie niewidoczne. A "powrót" to trzeba szukać... O technicznych sprawach się nie wypowiadam. A ponieważ w kolorystyce i tak pewnie jesteś bardziej wyczulony ode mnie to poeksperymentuj z trochę z tymi jaśniejszymi elementami. Chętnie looknę.
_________________
Dobroć jest ważniejsza niż mądrość, a uznanie tej prawdy to pierwszy krok do mądrości. T. I. Rubin
 
     
Soulast 
Praktyk


Dołączył: 15 Maj 2007
Posty: 24
Skąd: UK
Wysłany: Sro 06 Cze, 2007 19:56   

http://www.sylwiabomba.keid.pl/ <--strona przeniesiona na nowy server
a w niej jak narazie jedynie zmieniłem kolor czcionki na lekko ciemną biel w opcji O autorze jak i dodałem dźwięk do przycisków oraz poprawka z przemieszczającą się lupą itd:p...
obecnie chciałbym więcej poświęcić lecz obecna praca mnie po prostu zabija..i zmęczenie dopada po niej..resztkami się staram się poprawić moją pierwszą stronkę.
Znalazłem scrypt nugatta ale nie mogę jego pojąć na wsteczną animacje:p..dalej z scryptami się użeram..lecz znalazłem inne np: do odtwarzania plików audio spoza flasha
Cytat:

onFrame (3) {
mySound = new Sound();
mySound.loadSound("song1.mp3");
mySound.start(0, 5);
}

Jak i na wsteczną animacje:
http://sposatoettore.it/help/PlayBack/Movie1.html
..
Lecz sęk w tym iż na kompie działa mi muza w tle a na serverze już nie...;/[/quote]
 
     
mezon 
Praktyk



Pomógł: 3 razy
Dołączył: 06 Mar 2007
Posty: 31
Skąd: Zielona Góra
Wysłany: Pią 08 Cze, 2007 13:36   

Wiesz co a jak ktoś nie lubi skryptów (czyt. mezon - pewnie dlatego, że nie chce ich tak do końca pojąć :-) ) to kombinuje... Nie wiem dlaczego nie chcesz muzyki w animacji bezpośrednio chodzi pewnie o zbyt dużą obiętość, to czemu nie załadować jej do "sprajta"? "Sprajty" potrafią odtwarzać animacje zapisane w plikach, reasumując: tworzymy sprita go sobie nazywamy "muza" na ten przykład i dla niego:

onFrame (30) {
_root.muza.loadMovie("m1.swf");
}

Mamy stworzony "m1.swf" gdzie muza śmiga - w tym wypadku loop x 10.

Idąc dalej tym tropem mozemy mieć duuużo różnych plików m1....m100, buttoniki na odtwarzanie itd, itp... w ogóle szafę grającą można zrobić. :-)
Naturalnie skrypt może jakiś załatwia to w bardziej elegancki sposób ale jeśli nie widać różnicy to po co przepł.... yy to nie ten slogan... to poco się zamartwiać.. :-)
No tak coś koło tego.... :-) Znowu bredzę :-) Ale wypróbuj jak nie znajdziesz niczego lepszego :-)

song.rar
Pobierz Plik ściągnięto 689 raz(y) 137.14 KB

 
     
wojasso 
Specjalista
PsYcHoPaTa


Pomógł: 15 razy
Wiek: 32
Dołączył: 14 Gru 2006
Posty: 137
Skąd: Wadowice
Wysłany: Czw 21 Cze, 2007 13:34   

Soulast napisał/a:
Nie znam się aż tak dobrze na scryptach i jestem ciekaw czy istnieje scrypt do wstecznego odtwarzania animacji..tak aby zapobiec tworzeniu dodatkowego efektu np powrotu zamykanych drzwi..??Jak i scrypt umożliwiający buforowanie muzyki z poza pliku swf...??:/


Oczywiście, że istnieje taka możliwość :D

Już podaję skrypt i przykład w załączniku ;)

Kod:
on (rollout) {
_root.BUT.ruch.onEnterFrame = function()
{this._currentframe >= 2 ? this.prevFrame() : this.onEnterFrame = null};
}


Myślę, że analizując przykład w załączniu (prosty guzik) zrozumiesz na czym to polega. Działa tylko przy test in player albo in browser ;)

button.rar
:D
Pobierz Plik ściągnięto 706 raz(y) 2.74 KB

 
 
     
qncept 
Ekspert
Grafik komputerowy.



Pomógł: 4 razy
Wiek: 89
Dołączył: 04 Kwi 2006
Posty: 275
Skąd: Z kątowni
Wysłany: Pią 22 Cze, 2007 14:48   

Ja mam sapy co do preloadera, czy może być on ciutki delikatniejszy tzn nie taki szeroki czy jak ktoś woli gruby - to się kłóci jakoby i choćby z tą "ornamenturgią" i ideą strony.
Ogólnie stronka z charakterem tylko te fonty sa zbyt z centymetra ciosane i obciachowe no i przydał by sie wg. mnie jakiś gradient na nich bo są słabo widoczne.
_________________
Pozdrawiam Wszystkich ...
... et bon Courage et Toujours en Avant
____________________________________-

moje projekty :

http://www.qncept.ovh.org

http://www.qncept.ovh.org/qndesign.html
 
     
Soulast 
Praktyk


Dołączył: 15 Maj 2007
Posty: 24
Skąd: UK
Wysłany: Sro 08 Sie, 2007 00:05   

Mój mały update,dosyć późny ale lepiej późno niż wcale;)
Dzięki znalezionemu skryptu na wsteczną animacja oszczędziłem 50% wielkości pliku!!:)
Dodałem również pseudo cienie na czcionkę wrzuconą w profilu niestety nie mogę jej zmienić ze względu na prośbę klienta..;/jak i aktywne dwa linki do poczty..Obecnie myślę nad odpowiednim preloaderem gdyż również mi się mało aktualny podoba..
Wyrzuciłem dźwięki z buttonów gdyż jednak były koszmarne..
Oraz czy aby wrzucić księge gości made by Nugatt...trzeba mieć server z opcją php?pytam się gdyż się na tym nie bardzo znam;/
Do załącznika wrzuciłem ten fajowy prosty skrypt łącznie z przykładem na wsteczną animacje..myślę że nie tylko mi się on przyda;)
Pozdrawiam i dziękuję za opinie..

animacjaopak.ZIP
Animacja na opak..
Pobierz Plik ściągnięto 662 raz(y) 10.11 KB

 
     
mielu 


Pomógł: 131 razy
Wiek: 47
Dołączył: 06 Kwi 2006
Posty: 1177
Skąd: Kraków
Wysłany: Sro 08 Sie, 2007 06:53   

Soulast napisał/a:
trzeba mieć server z opcją php

tak
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Nowe zasady dotyczące cookies. Wykorzystujemy pliki cookies, aby nasz serwis lepiej spełniał Państwa oczekiwania. Można zablokować zapisywanie cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki.
         
Strona wygenerowana w 0.18 sekundy. Zapytań do SQL: 17