SWiSH Forum
Forum użytkowników programów SWiSH

Tematy bez odpowiedzi - Problem z kilkoma plikami .swf

poi - Pią 27 Sty, 2006 09:53
Temat postu: Problem z kilkoma plikami .swf
Witajcie
Jestem początkujący w użytkowaniu swisha,zrobiłem stronkę jednak zajmuje za dużo - ok. 3 mb,więc podzieliłem każdą scene na oddzielny plik swf i chciałbym się dowiedzieć jak zrobić jedno cudo...przykład:
Jestem w scenie A gdy klikam by przejść na scene B,chcem by scena A znikła z efektem np. fade out,później włącza się preloader,gdy dojdzie do 100% znika także z efektem np. fade out i włącza się scena B z efektem także np. fade in.
Mam nadzieje,że w miare zrozumiale to wytłumaczyłem :)

jaro88 - Wto 19 Wrz, 2006 15:16

mozesz zrobic to np tak ze scene A ograniczysz poleceniem stop np w 50 klatce. a na guziku ktory przenosi do sceny B zrobisz link do klatki np 51 w ktorej prostokat o wielkosci calej sceny bedzie mial efekt fade in to black czyli scena bedzie zanikac (po tym efekcie tez powinien byc stop). teraz pozostaje zaladowanie sceny B. preloader wstawiasz do tego samego swf co scene B tylko przed nia. jak zrobic taki preloader jest napisane w innych tematach na forum. a w samej juz scenie b mozesz wstawic czarny prostokat z efektem fade out do przezroczystego koloru. w ten sposob otrzymasz wejscie sceny B.
jest to jeden ze sposobow.
mam nadzieje ze opisalem w miare jasno.
pozdr


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group