SWiSH Forum
Forum użytkowników programów SWiSH

Tematy bez odpowiedzi - html we flashu

Shaolin - Pon 14 Mar, 2005 16:15
Temat postu: html we flashu
Mam problem - mam już gotowy layout we flashu, tylko że duszku w głównym oknie musi być wczytywany plik html - nie mam wyjścia :) .
I tutaj problem - pod logiem i menu narysowałam duszek, dodałam do niego skrypt onLoad getURL, i wszystko jest ładnie dopóki nie przyjdzie mi przejść do trybu Play ;) .
Plik html miał być wczytywany do tego duszka (próbowałam też wczytać go do prostokąta - efekt ten sam), ale po otworzeniu pliku .swf plik html zamiast wczytać się do ramki, wczytuje się zamiast pliku swf...

Co robię nie tak?

galechus - Wto 05 Lip, 2005 12:06

A sprawdzaleś jak działaja pływające ramki? Jeżeli o to Ci chodzi to napewno powinno działać:)
adc - Sro 20 Lip, 2005 20:54

Dokładnie o coś takiego:), wielkie dzięki za szybką reakcje:)
JuRgEn - Sro 20 Lip, 2005 20:55

adc napisał/a:
Dokładnie o coś takiego:), wielkie dzięki za szybką reakcje:)

Konkretnie to mogles napisac w temacie w ktorym zadales pytanie i na drogi raz korzystaj z szukajki.

albercikk - Wto 16 Maj, 2006 21:12

Podany przykład w pliku działa w IE (wyświetla się pływająca ramka z Html-em) a W Mozilli / Firefoxie nie :( . Nie wiem jak w innych przeglądarkach.
Jest na to jakieś rozwiązanie ? aby to działało na wszystkich przeglądarkach ?
Pozdrawiam

buber - Sro 17 Maj, 2006 11:28

w pliku index1.html wrzucilem niesmiertelne wmode;]
Kod:

<embed width="475" height="291" src="flash_html.swf" wmode="transparent">

pomijajac ze pomaranczowe tlo jest teraz niewidoczne to ramki wyswietlaja sie nad plikiem swf w firefoxie, tyle ze czasem przesuniete jakos w lewo czasem wyswietlaja sie dobrze (takie urok <div'ów>).

a dlaczego chcesz wykorzystac to rozwiazanie??? dynamiczne pola tekstowe chyba byloby lepsze tymbardziej ze obsluguja juz wiekszosc tagow html.

albercikk - Sro 17 Maj, 2006 15:49

Dzieki wielkie za pomoc buber :)
Ehh czyli nie jest to dobre rozwiązanie skoro nie ma stabilności w wyświetlaniu a szkoda.
Dlaczego chce tego użyć ?, po prostu potrzebuje zrobić panel administracyjny choćby w najprostszej postaci (newsy =tekst+zdjęcie oraz galeria)
Niestety nie wiem jak to zrobić w Swishu, PHP jeszcze nie znam a porad w sieci na temat połączenia PHP z Flashem w celu Stworzenia takowego panelu nie znalazłem , chce się podeprzeć Systemem newsów "Cute news" ale nie wiem jak go pogodzić ze Swishem, natomiast jęśli będę miał plik HTML to już lepiej bo więcej jest w sieci porad dotyczących połaczenia Cute News z tradycyjnymi stronkami Html, co prawda Cute....wymaga aby plik miał rozszerzenie PHP ale moze dam rade, w końcu Cute...to podobno najprostszy system newsów więc jak nie to to co ?.
Pozdrawiam

cviq - Sro 17 Maj, 2006 23:46

przydała by mi sie taka "iframe" w swishu...

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group