SWiSH Forum
Forum użytkowników programów SWiSH

SWiSH Max - Ramka wokół baneru

mlodywesolek - Czw 23 Paź, 2014 15:12
Temat postu: Ramka wokół baneru
Z racji, że jest to mój pierwszy post tutaj chciałem wszystkich serdecznie przywitać :-)

Problem mam następujący - potrzebuję zrobić ramkę wokół baneru. Na starcie zrobiłem to na takiej zasadzie, że utworzyłem prostokąt z "pustym" środkiem i dostosowałem wielkość pustego prostokąta do wymiarów banera, wszystko to w scenie którą ustawiłem jako background i wydawało mi się że sprawa załatwiona. Z racji iż finalnie baner ten ma wylądować w Adwordsie, osoba dla której to robiłem przekazała mi informację iż brakuje kompletnej ramki - nie wiem za bardzo jak to ugryźć czy jest jakaś inna opcja aby taką ramkę utworzyć? Jeśli potrzebny by był plik swi to go mogę załączyć :-)

z góry wielkie dzięki za wszelkie wskazówki :)

pozdrawiam

Januszr - Czw 23 Paź, 2014 19:49

Witaj. SWI to zwykle podstawa do podjęcia jakichkolwiek działań - bez pliku źródłowego możemy tylko się domyślać... Ale nie znam "Adwordsie" - o co w tym chodzi, jaka funkcja/funkcjonalność? Ramka - to zwykle prostokąt/prostokąty ale nie w tle tylko na samej górze drzewa, po to aby zakrywały resztę animacji.
mlodywesolek - Czw 23 Paź, 2014 20:36

OK w załączniku przesyłam swi :) Chodziło mi o Google Adwords ;)

pozdrawiam

Marcin

Januszr - Czw 23 Paź, 2014 20:41

Ok. ale nadal nie wiem jaka jest zależność banera wobec jakiej funkcji adwords. Chodzi o to aby kliknięcie wywoływało funkcję - jaką?
Może taką:
on (release) {
if (clickTAG.substr(0,5) == "http:") {
getURL(clickTAG, "_top");
}
}

??

mlodywesolek - Pią 24 Paź, 2014 06:28

Nie nie - nie chodzi mi o funkcje :)
Chodzi o to, że zrobiłem ramkę (graficzną) na zasadzie stworzenia prostokąta z pustym wypełnieniem i czarnym obramowaniem i dostosowałem ją do wielkości banera. Ale osoba dla której to wykonuję, napisała mi, że brakuje kompletnej ramki - i nie wiem do konca o co chodzi bo myślałem, ze ta ramka którą zrobiłem wystarczy.

Jeśli chodzi natomiast o clickTAG to zapodałem coś takiego:

on (release) {
getURL(clickTag add"","_blank");
}

Januszr - Pią 24 Paź, 2014 17:49

Przetestuj swoje SWI za pomocą Ctrl+Shift+T a potem moje - może o to chodziło?
mlodywesolek - Sob 25 Paź, 2014 13:17

Mam starsza wersje Swisha i nie chce mi otworzyć Twojego pliku, ale juz doszedłem o co chodziło. Ramka która zrobiłem jako pusty prostokąt z "obramówką był dobrym pomysłem ale np przy rozmiarze 160x600 musiałem zmniejszyć rozmiar prostokota o 1px :-) a przy okazji jeszcze zapytam o jedna rzecz której nie mogę odkopać w swishu a mianowicie jak wrzucam jakąś zewnętrzną grafikę to czy zmniejszenie jej wielkosci moge ustawić żeby było "sztywne" dla szerokosci i wysokości? Tzn przeciągając kursorem np z prawego dolnego rogu i zmiejszajac obrac zeby w takim samym procentowym stopniu zmiejszał mi się x i y zeby pozniej nie wychodzilo że obraz jest szerszy niż był wczesniej względem wysokości?

pozdrawiam

Marcin

Januszr - Sob 25 Paź, 2014 14:36

Używam BETY - jak napisałem w stopce.
W przesłanym przykładzie dokładnie prostokąt zmniejszyłem o 2px (bo ma da boki) i grubość linii pozostawiłem na 1px. Wyszło, że ramkę widać.

Cytat:
jak wrzucam jakąś zewnętrzną grafikę to czy zmniejszenie jej wielkosci moge ustawić żeby było "sztywne" dla szerokosci i wysokości? Tzn przeciągając kursorem np z prawego dolnego rogu i zmiejszajac obrac zeby w takim samym procentowym stopniu zmiejszał mi się x i y zeby pozniej nie wychodzilo że obraz jest szerszy niż był wczesniej względem wysokości?

Z klawiszem Shift;
albo wciśnij symbol kłódki - jak na obrazku.

mlodywesolek - Sob 25 Paź, 2014 14:56

Dzięki wielkie !! :-) pozdrawiam i życzę milego weekendu :-)

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group