SWiSH Forum
Forum użytkowników programów SWiSH

SWiSH Max - program nie wykonuje wybranych linijek w instrukcji

salem200 - Wto 25 Mar, 2014 07:21
Temat postu: program nie wykonuje wybranych linijek w instrukcji
Witam
mój swish max4 nie czyta niektórych linijek instrukcji. (a wcześniej czytał i wykonywał)

Wiem, ze gdzieś na forum jest dostępny plik niwelujący ten błąd, tylko szukam bezowocnie tego postu już drugi dzień. miałem go kiedyś dogranego, tylko przeinstalowałem system i teraz program mi przestaje wykonywać istotne rozkazy. zrobiłem symulator ruchu do inżynierki i teraz szwankują mi zabezpieczenia.

czy mozecie mi udostępnić ten plik, lub wskazać post?

Proszę o szybką odpowiedz. Pozdrawiam

Januszr - Wto 25 Mar, 2014 08:24

Załącz problematyczny plik SWI i zobaczymy co możemy poradzić.
salem200 - Wto 25 Mar, 2014 13:38

Niestety i tak jest już trochę za pózno, bo obrona jutro. Dlatego użyję ostatniej działającej poprawnie wersji programu. Zmieniłem ją tak, że wygląda wystarczająco dobrze i przynajmniej działa jak trzeba. Dlatego dzięki za wsparcie.

zeby wysłać SWI musiałbym zmienić go do innej formy, żeby był zupełnie innym programem(prawa autorskie), a na to szkoda czasu.

Co do samego problemu:
Wiem, ze problem nie wynika z bezpośrednich błędów w kodzie. Wszystko działało prawidłowo. Jedyne, co się zmieniło, to ilość dodanych z czasem elementów(obiektów i filmów). Z czasem program przyjął monstrualną formę. Przy kompilacji wszystko działa, natomiast przy eksporcie do EXE gubione są najwyżej po 5-6 pierwszych linijek kodu każdego z filmów, zawierających wyłączanie przycisków( przycisk.enable = false ).

Możemy kiedyś posiedzieć nad tym z ciekawości.

Pozdrawiam

Januszr - Wto 25 Mar, 2014 15:16

Znane są problemy z działaniem skryptu na klatce nr 1. Jeżeli zatem przesuniesz komendę na frame 2 - to może to rozwiąże problem?
Dodatkowo, polecam BETY z BugsForum (forums.swishzone.com) - te wersje mają usunięte mnóstwo problemów (i kilka nowych dołożonych).
Tyle co do głowy mi przyszło.
A co do praw autorskich i udostępniania ogółowi, to mógłbyś pokusić się o wysłanie m@ilem. Choć jak jutr obrona to może faktycznie czas na browar a nie na Swish?
Powodzenia!

salem200 - Czw 27 Mar, 2014 07:17

Wyślij mi na priv adres email, to podeślę SWI

już po obronie :)

Januszr - Czw 27 Mar, 2014 08:54

swish_m AT gazeta DOT pl
Nie mam PW - zbyt wiele żądań było.


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group